Atrakcje i wycieczki
9/11 Memorial

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Co obejrzeć w miejscu pamięci 11 września

W miejscu pamięci 11 września w Nowym Jorku poznasz historię tragicznych wydarzeń tamtego dnia i będziesz mieć okazję zastanowić się nad jego znaczeniem dla Ciebie – jako Amerykanina lub zagranicznego turysty. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

 • Dwie sadzawki

  1. Dwie sadzawki

  W miejscu wież World Trade Center znajdują się 2 wypełnione wodą sadzawki lustrzane oraz największe sztuczne wodospady w Ameryce Północnej. Na ścianach wgłębień wypisano imiona i nazwiska ofiar.

 • Facing Crisis: America Under Attack

  2. Facing Crisis: America Under Attack

  Film ten analizuje wydarzenia z 11 września i prezentuje wywiady ze znanymi osobistościami, takimi jak George W. Bush. Wyświetlany jest codziennie co pół godziny i trwa około 15 minut.

 • Drzewo żywych

  3. Drzewo żywych

  Grusza ta w niezwykły sposób przetrwała zawalenie się World Trade Center i jest teraz symbolem odrodzenia. Jej sadzonki co roku ofiarowane są innym miejscom naznaczonym podobnymi tragediami.

 • Foundation Hall

  4. Foundation Hall

  Ogromna sala, w której znajduje się jedna z ocalałych ścian World Trade Center, a także ostatnia kolumna mierząca 11 metrów wysokości i ozdobiona pozostałościami budynku.

 • Muzeum Ground Zero

  5. Muzeum Ground Zero

  Muzeum to umożliwia interakcję z nagraniami audio i przedmiotami z 11 września.

Zaplanuj pobyt

 • Kiedy najlepiej zwiedzać?

  Obszary pod gołym niebem najlepiej jest zwiedzać, gdy nie są przykryte śniegiem. Lato to oczywiście sezon turystyczny, więc trzeba liczyć się z większymi tłumami.

 • Jak należy się zachowywać?

  Zachowuj się cicho i z szacunkiem. Część zwiedzających – w tym znajomi ofiar – przychodzi tu po chwile refleksji.

 • Czy mogę przyprowadzić dzieci?

  Nie jest to odpowiednie miejsce dla dzieci poniżej 10. roku życia, zwłaszcza jeśli mają skłonności do hałasowania.

 • Czy przed wstępem obowiązują jakieś specjalne procedury?

  Należy obowiązkowo przejść kontrolę bezpieczeństwa. Na teren miejsca pamięci 11 września można wnosić jedynie bagaż o wymiarach mniejszych niż 20 x 43 x 48 cm. Większe przedmioty można zostawić w przechowalni.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  Czynne codziennie, 9.00-20.00 południe
  Godziny wakacji może się różnić
 • Cena
  Zwiedzanie miejsca pamięci 11 września nic nie kosztuje, ale aby wejść do muzeum, należy kupić bilet wstępu.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Miejsce pamięci 11 września znajduje się na Dolnym Manhattanie i można do niego dotrzeć pieszo z pobliskich hotelów i licznych stacji metra.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Nie jest to odpowiednie miejsce dla dzieci poniżej 10. roku życia.

  • Podczas zwiedzania należy zachowywać się cicho i z szacunkiem.

9/11 Memorial: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu 9/11 Memorial? Kliknij tutaj.

9/11 Memorial: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 18 387 opinii

Dzisiaj były 16 urodziny mojej córki. Wyzwaniem było znaleźć coś do zrobienia lub dokąd pójść. Wybór był dla niej łatwy. Pani Wolności. Zaczynam od tego, aby podkreślić, jak ważne jest, aby mieć dla niej dobry dzień. Naszym przewodnikiem był niesamowity człowiek o imieniu Cezar. On nam tego nie zrobił. Rozmawiał Z nami. Tak szczerze dzielił się informacjami z moją rodziną. Kiedy wróciliśmy do domu, rozmawialiśmy o trasie io tym, jak by to było bez niego, gdybyśmy po prostu spacerowali sami. Od niesamowitych faktów po najlepsze miejsce na promie, Cezar był zbyt wyważony. Fakt, że nawiązał prawdziwy kontakt, sprawił, że nasza trasa stała się wydarzeniem. Stworzył dla nas pamięć. Jesteśmy na zawsze wdzięczni. Jest atutem firmy, miasta i ludzkości. To była świetna trasa prowadzona przez wspaniałego człowieka.

Mam nadzieję, że zdobędziesz Cezara jako naszego przewodnika. Był niesamowity i niezwykle kompetentny. Miejsce spotkania w Starbucks znajduje się naprzeciwko metra, więc bardzo łatwo je znaleźć. Upewnij się, że ubrałeś się bardzo ciepło, ponieważ masz dużo czasu na stanie na zimnie, ale warto zobaczyć Statuę Wolności i wyspę Ellis. Na promie można również kupić herbatę i kawę, które są niedrogie.

Doskonały przewodnik, był świetny. Widzieliśmy o wiele więcej, niż moglibyśmy mieć sami, wszystko było tak interesujące i dobrze poprowadzone. Byliśmy rozczarowani, że część wycieczki w wieży została odwołana, ale to było poza kontrolą wycieczki, a i tak byliśmy wyczerpani, więc nie było to prawdziwym problemem. Zrobiłbym tę wycieczkę w każdej chwili i gorąco polecam ją każdemu.

Doświadczenie i informacje były warte swojej ceny. Historie, którymi podzielił się nasz przewodnik, były bardzo interesujące, a muzeum było niesamowite. Byliśmy tam ponad 3 godziny. Niestety, kiedy weszliśmy na szczyt One World Observatory, było bardzo pochmurno, więc niewiele mogliśmy zobaczyć. Wystawią ci bilet na inny dzień, ale nie mogliśmy z tego skorzystać.

Tak łatwo było zarezerwować w Anglii i korzystać z niego w Nowym Jorku, dzięki czemu zaoszczędzono dużo pieniędzy, dzięki