's-Hertogenbosch – nasze najbardziej polecane atrakcje

Kaatsheuvel: park tematyczny Efteling – całodniowy bilet

1. Kaatsheuvel: park tematyczny Efteling – całodniowy bilet

Przeżyj niezapomniane chwile ze swoimi najbliższymi w ramach tej rodzinnej atrakcji. Dzięki temu całodniowemu biletowi wejdziesz do świata baśni, pełnego wspaniałych opowieści, barwnych snów oraz przygód o niesamowitej prędkości. Zanurz się w czarującym świecie wróżek podczas przejażdżki Droomvlucht po ciemku. Zgromadź się wraz z innymi na spektakularny pokaz w Raveleijn, który obejmuje popisy kaskaderskie jeźdźców konnych i zionącego ogniem potwora. Zakończ swój dzień na Aquanura – największym pokazie wodnym w całej Europie. Najmłodsi pobiegną radośnie do Baśniowego Lasu (Fairytale Forest) i będą się świetnie bawić na Festiwalu Karnawałowym (Carnaval Festival). Będą skakać i tańczyć podczas tej rozrywki na żywo, a także wezmą udział w niesamowitych przejażdżkach, uciekając przed smokami i duchami na wspaniałych kolejkach górskich. Można tam ponadto wyruszyć na wzburzone morze tajemniczym statkiem De Vliegende Hollander (Latający Holender) i spaść prosto w dół głębokiego szybu z prędkością 90 km/h na kolejce Baron 1898. 

Vught: Bilet wstępu do obozu koncentracyjnego National Monument

2. Vught: Bilet wstępu do obozu koncentracyjnego National Monument

Zarezerwuj z wyprzedzeniem bilet do Konzentrationslager Herzogenbusch lub Kamp Vught i odwiedźcentrum pamięci, które zapewnia dogłębną wgląd w pochodzenie Camp Vught i życie ludzi tam przetrzymywanych. Poświęć trochę czasu na wystawę stałą „Camp Vught: Seven Seasons and 32 000 Stories”. Uzyskaj wgląd w historię Camp Vught na podstawie wielu osobistych historii i przedmiotów. Posłuchaj opowieści o ludziach z 35 różnych narodowości, z których każdy przeżył II wojnę światową na swój własny, niepowtarzalny sposób. Wyjdź na zewnątrz na teren zewnętrzny, na którym znajduje się makieta dawnego obozowiska, zrekonstruowany barak, kilka wież strażniczych, oryginalne krematorium i pomnik upamiętniający transporty dzieci z czerwca 1943 r. Odwiedź Barak 1B , który jest ostatnim zachowanym oryginalnym barakiem z Camp Vught. Odkryj wystawę „Gdyby ściany mogły mówić”, która obejmuje 4 okresy: obóz koncentracyjny (1943-1944), wykorzystanie tego miejsca jako miejsca zamieszkania dla niemieckich ewakuowanych cywilów, Holendrów podejrzanych o kolaborację oraz moluckich żołnierzy KNIL i ich rodziny. Udaj się do dawnego miejsca egzekucji Camp Vught, które znajduje się w odległości krótkiego spaceru od muzeum, ukrytego w lesie. Zatrzymaj się przy pomniku, który wyznacza rzeczywiste miejsce egzekucji 329 mężczyzn. Wzdłuż drogi dojazdowej do muzeum, wzdłuż linii dawnej kolejki obozowej, stoją dwa odrestaurowane wagony towarowe. Te wagony, światowy symbol prześladowań i deportacji podczas II wojny światowej.

Den Bosch: Bilet wstępu do muzeum Het Noordbrabants

3. Den Bosch: Bilet wstępu do muzeum Het Noordbrabants

Odwiedź Muzeum Noordbrabants w historycznym centrum s-Hertogenbosch i odkryj współczesne muzeum poświęcone sztuce, historii i kulturze. Podziwiaj dzieła artystów pochodzących z Brabancji Północnej, w tym Vincenta van Gogha i Hieronymusa Boscha. Brueghel: zjazd rodzinny – od 30 września 2023 r. do 7 stycznia 2024 r. Od Paryża po Berlin i od Mediolanu po Boston: każdy, kto chciał z bliska podziwiać znane na całym świecie dzieła malarzy rodziny Brueghel, przez długi czas był zmuszony podróżować do największych muzeów świata. Ale teraz Muzeum Noordbrabants gromadzi to, co najlepsze z pięciu pokoleń Brueghela w wyjątkowej i ambitnej kolekcji osiemdziesięciu obrazów i grafik. Po raz pierwszy razem pod jednym dachem. Spotkanie rodzinne w Den Bosch! Na wystawach stałych poznaj historię przeszłości i teraźniejszości Brabancji poprzez prezentowane dzieła sztuki. Zobacz dzieła znanych artystów, takich jak Jan Sluijters i rodzina Bruegel, a także szeroką kolekcję dzieł współczesnych artystów z Brabancji. Odkryj stale zmieniające się wystawy czasowe, które prezentują uznaną sztukę międzynarodową i dają młodym, utalentowanym artystom odskocznię do swojej pracy. Oprócz obszernej przestrzeni wystawienniczej w muzeum znajduje się także nowoczesna brasserie, sklep muzealny i piękny ogród na dziedzińcu.

Heeswijk: Bilet wstępu do zamku Heeswijk z audioprzewodnikiem

4. Heeswijk: Bilet wstępu do zamku Heeswijk z audioprzewodnikiem

Odwiedź dawny otoczony fosą zamek Heeswijk – XI-wieczny zamek położony w Brabancji Północnej, który został przekształcony w muzeum. Poznaj historię zamku i jego okolic dzięki audioprzewodnikowi. Zwiedzaj autentycznie urządzone sale muzeum i odkryj, jak żyła elita Holandii. Dowiedz się o roli zamku w średniowiecznych wojnach i jego dawnych właścicielach, zanurzając się w ponad 10 wiekach historii. Po zwiedzaniu budynku z przewodnikiem warto przespacerować się historycznymi uliczkami posiadłości i zrelaksować się w ogrodach na dziedzińcu. Po zwiedzaniu odwiedź hotelową restaurację na drinka lub przekąskę.

Den Bosch: Spacer po mieście z przewodnikiem audio

5. Den Bosch: Spacer po mieście z przewodnikiem audio

Zwiedź piękne centrum miasta Den Bosch we własnym tempie. Ta samodzielna wycieczka audio zabierze Cię do wszystkich znanych miejsc i nieodkrytych klejnotów Bosch. Audioprzewodnik opowie Ci wszystkie historyczne i aktualne informacje o każdym miejscu. Den Bosch to miasto z historycznym centrum miasta, wielowiekowymi zabytkami i jest znane jako prawdziwe miasto Brabancji ze względu na swoją towarzyskość, między innymi z Uilenburg, dzielnicą pełną kawiarni. Podczas tej wycieczki audio po Den Bosch będziesz zaskoczony tym, co miasto ma do zaoferowania. Na przykład przejdziesz obok słynnej Smoczej Fontanny przed dworcem głównym, dowiesz się więcej o Zoete Lieve Gerritje i będziesz zdumiony widokiem imponującej Sint Janskathedraal. W międzyczasie przespacerujesz się historycznymi uliczkami i poczujesz się jak mieszkaniec miasta. Ponadto podczas tej wycieczki z przewodnikiem audio miniesz jedną z najsłynniejszych piekarni w Den Bosch: Jan de Groot. Skosztujecie tutaj oryginalnego Bosche Bollen? Wybierz się w odkrywczą podróż z przewodnikiem audio i poznaj Den Bosch i jego historię w wyjątkowy sposób. I nie zapomnij kupić po drodze pysznego bossche bol!

Bilet wstępu do zamku Loevestein

6. Bilet wstępu do zamku Loevestein

Rijksmuseum Slot Loevestein to XIV-wieczny zamek w środkowej Holandii. Znajduje się na najbardziej wysuniętym na zachód krańcu parku przyrody Munnikenland, w miejscu, w którym spotykają się rzeki Waal i Maas. To miejsce o bogatej historii. Miejsce, które przyczyniło się do ukształtowania holenderskiej tożsamości i demokracji. Jeden z najczęściej odwiedzanych średniowiecznych zamków w kraju, zamek Loevestein został najpierw zbudowany jako dom dla rycerza, następnie rozbudowany w fortecę, a później służył jako więzienie państwowe. Była ważną częścią Hollandse Waterlinie, a od 2021 roku Loevestein jako taka znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. W czasie II wojny światowej zamek służył jako magazyn Archiwum Narodowego i ważnych dzieł sztuki. Wielu Holendrów zna Zamek Loevestein jako niesławne więzienie, z którego Hugo de Groot, wpływowy prawnik i teolog XVII wieku, uciekł w skrzyni z książkami. Ta legendarna historia jest opowiadana w szkołach w całym kraju. Ta fascynująca historia sprawia, że wizyta w zamku Loevestein jest absolutnie warta zachodu. Dla dzieci Loevestein ma również wiele do zaoferowania dzieciom. Po przyjeździe przekażemy im klucz do Loevesteina. Za pomocą tego klucza mogą odkrywać różne rzeczy związane z historią i opowieściami o zamku i twierdzy. Naucz się strzelać z muszkietu. Wymieszaj odpowiednie składniki prochu strzelniczego, aby wstrząsnąć fundamentami wież. Upewnij się, że twierdza nie zostanie zalana, gdy woda zacznie się podnosić! I… jak Hugo de Groot uciekł z zamku? Wędruj po schodach ściennych, spaceruj wzdłuż murów obronnych i odkrywaj wszelkiego rodzaju tajne miejsca i sprawdź swoją kondycję na naszej wymagającej trasie wspinaczkowej.

Den Bosch: Escape Tour - gra miejska z przewodnikiem

7. Den Bosch: Escape Tour - gra miejska z przewodnikiem

Ucieknij z historycznego Den Bosch podczas tej ekscytującej wycieczki. Poznaj Księcia Karnawału z 1919 roku, Amadeiro VIII i pomóż mu znaleźć tajne przejścia Den Boscha. Amadeiro VIII miał obsesję. Musi i znajdzie tajne przejście z Den Bosch. Jako Książę Karnawału myślał, że może poznać ten sekret, ale w praktyce okazało się to nieco trudniejsze. Jego obsesja wpędziła go nawet w tak wielkie kłopoty, że musiał uciekać z miasta, a było to możliwe tylko przez tajne przejście. Wybierz swój czas rozpoczęcia z kolegami z drużyny, zaczynając o dowolnej porze dnia i nocy. Przemierzaj miasto, odhaczając zadania, aby znaleźć wszystkie wskazówki potrzebne do dotarcia do tajnego przejścia. Szukając wskazówek, podziwiaj piękne zabytki miasta. Spaceruj po pięknych miejscach, takich jak rynek i miej oko na wiele zabytkowych budynków w centrum miasta. Pracuj szybko, a Ty i Twój zespół możecie ustanowić rekord najszybszej trasy. Powodzenia!

Den Bosch Pub Trail: Pub crawl z interaktywną grą online

8. Den Bosch Pub Trail: Pub crawl z interaktywną grą online

Pub Trail Den Bosch to najbardziej interaktywny pub crawl ze wszystkich. Odwiedź kilka świetnych pubów, poznaj miasto i ciesz się wspaniałym wieczorem z przyjaciółmi lub współpracownikami w Den Bosch, grając w grę online. Używasz GPS, aby znaleźć najciekawsze puby i miejsca w Den Bosch. Den Bosch ma fantastyczne puby, które odwiedzisz w tej grze. W pubie wykonujesz zabawne i szalone zadania przeciwko sobie. Ale to nie wszystko. W centrum miasta również wykonujesz zabawne i konkurencyjne zadania przeciwko sobie. Pub Trail Den Bosch jest rozgrywany w aplikacji na Twoim telefonie. Ty i Twoi znajomi rywalizujecie ze sobą. Zwycięzca ma gwarancję wygrania bardzo fajnej nagrody.

Gra Ucieczka z miasta Den Bosch Syndicate

9. Gra Ucieczka z miasta Den Bosch Syndicate

Gra ma na celu zanurzyć Cię w fabule, której akcja rozgrywa się w mieście, podczas pracy nad odzyskaniem niebezpiecznych receptur z laboratorium. Aby osiągnąć postęp, napotkasz trudne łamigłówki, zagadki i zadania fotograficzne, które będą wymagały zbadania miasta. Na początku gry możesz wybrać jedną z pięciu postaci: Johna, Azitę, Burke'a, Klarę lub psa Leopolda. Poznasz niektóre z najbardziej fascynujących zabytków miasta. Twoim głównym celem jest zatrzymanie Magnusa, ale liczy się czas, więc nie zwlekaj i zacznij grać w The Syndicate już teraz!

Den Bosch Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

10. Den Bosch Samodzielna gra o tajemniczym morderstwie Sherlocka Holmesa

Gra Miejska Sherlock Holmes to wycieczka z przewodnikiem, która zapewnia zabawny i interaktywny sposób spacerowania po mieście. Wystarczy telefon z dostępem do Internetu. Gdy tylko dokonasz rezerwacji gry, wyślemy Ci wszystkie potrzebne informacje e-mailem. Poruszając się po mieście odblokujesz zadania. Tutaj znajdziesz postacie, które są chętne do pomocy. Ale informacja ma swoją cenę! Rozwiązuj ich zagadki, podejmuj zabawne wyzwania fotograficzne, ścigaj sprawców i baw się razem, aby zbliżyć się do rozwiązania morderstwa Balthasara. WAŻNA INFORMACJA: - Stopień trudności: łatwy – odpowiedni także dla rodzin z dziećmi - Czas trwania: 2 godziny - Bilety: Wystarczy kupić 1 bilet na grupę (1-4 osoby) - Każda grupa będzie grać z 1 urządzeniem. Dla grup powyżej 4 osób istnieje możliwość zakupu 2 lub większej liczby biletów. - Aby zarezerwować tę grę, musisz podać datę/godzinę, ALE możesz zacząć, kiedy tylko chcesz. - *UWAGA: ta gra miejska wykorzystuje miasto jako interaktywne pole gry, ale NIE dostarcza żadnych informacji o mieście! JAK GRAĆ: Zarezerwuj grę miejską, sprawdź e-mail, który Ci wyślemy z instrukcjami, pobierz aplikację Loquiz i rozpocznij swoją przygodę z grą! Eksploruj miasto we własnym tempie, grając w grę miejską Sherlock Holmes – wycieczkę z przewodnikiem, która oferuje dużą swobodę i elastyczność. Możesz grać kiedy, gdzie i z kim chcesz. Niezależnie od tego, czy chcesz grać sam dla przyjemności, czy z grupą ludzi, jest to gra dla Ciebie! Gra w większej liczbie grup zamieni się w rywalizację, idealną jako ćwiczenie budowania zespołu. Ta gra to fajna zabawa, którą możesz wykonywać podczas wizyty w mieście z rodziną i przyjaciółmi lub jako para. Nasza gra miejska oferuje maksymalną niezależność, możesz grać w pauzę i kontynuować, kiedy tylko chcesz!

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
's-Hertogenbosch

's-Hertogenbosch
Liczba znalezionych atrakcji: 13
Sortuj wg::

's-Hertogenbosch: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: 's-Hertogenbosch

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: 's-Hertogenbosch?

Najlepsze atrakcje to:

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: 's-Hertogenbosch na deszczowe dni?

's-Hertogenbosch: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu 's-Hertogenbosch? Kliknij tutaj.

's-Hertogenbosch: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 206 opinii

Doskonały park rozrywki. Naprawdę podobała nam się nasza dwudniowa wizyta. Przejażdżki są najwyższej jakości, a wokół parku jest wiele do zrobienia. Park był dość ruchliwy, ale kolejki do jazdy nie były zbyt długie. Ceny jedzenia i napojów były rozsądne, a personel przyjazny. Polecany dzień wolny

Wszystko nam się podobało, było naprawdę rewelacyjnie, niesamowite wrażenia ☺️