Windermere – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Manchesteru: Kraina Jezior i Windermere

1. Z Manchesteru: Kraina Jezior i Windermere

Zostawiasz za sobą maniakalny Manchester i kierujesz się prosto do uroczej Krainy Jezior. Twoim pierwszym przystankiem dnia jest Bowness, które znajduje się nad brzegiem Windermere. Masz tu czas na spokojny rejs po jeziorze i podziwianie wysublimowanych widoków krajobrazów. Podróżujesz wokół południowego krańca Windermere i w kierunku Coniston Water. Ciesz się widokami tego akwenu przed przybyciem do malowniczej wioski Hawkshead. To tutaj poeta William Wordsworth uczęszczał do gimnazjum. Po zwiedzeniu przytulnej wioski jedziesz wąskimi wiejskimi drogami na północ w kierunku Grasmere, miejsca, które Wordsworth opisał jako „najpiękniejsze miejsce, jakie znalazł człowiek”. Jest czas wolny, aby odwiedzić Dove Cottage Wordswortha, skosztować legendarnego piernika lub cieszyć się ciszą i spokojem ogrodu Wordsworth Daffodil Garden nad rzeką Rothy. Następnie podziwiamy spektakularne widoki na jezioro Ullswater, kierując się wiejskimi drogami na jego południowe brzegi, zanim wczesnym wieczorem wrócimy do Manchesteru.

Lake District: wycieczka całodniowa do dziesięciu jezior

2. Lake District: wycieczka całodniowa do dziesięciu jezior

Na tej całodniowej wycieczce odkryjesz Park Narodowy Lake District, znany jako najpiękniejszy zakątek Anglii, z jego wspaniałymi krajobrazami gór, dolin i jezior z południa na północ. Z wnętrza kręgu kamiennego zobacz pocztówkowe widoki na niektóre z najwyższych szczytów Lake District, czyli Krainy Jezior. Wybierz się w podróż przez słynne przełęcze Kirkstone i Honister, podziwiając widowiskowe krajobrazy gór. Od malowniczych dolin przez wodospady aż po tradycyjne wioski regionu – skorzystaj z licznych okazji podczas postojów na podziwianie widoków i robienie zdjęć.  W miasteczku targowym Keswick zatrzymaj się na lunch; spróbuj typowych dań w pubie albo znajdź uroczę restaurację. Skorzystaj również z okazji, aby rozprostować nogi nad wspaniałym jeziorem Derwent Water albo Ullswater. Zobaczysz Lake District z perspektywy spokojnego jeziora.

Kraina Jezior: Poranna wycieczka po Six Lakes z Windermere

3. Kraina Jezior: Poranna wycieczka po Six Lakes z Windermere

Zacznij od przejazdu przez słynną przełęcz Kirkstone, która jest najwyższą górską drogą w jeziorach, zanim zjedziesz w dół, by podziwiać piękne Ullswater. Będziesz miał okazję rozprostować nogi w Castlerigg Stone Circle, podziwiając panoramiczne widoki na wzgórza. Trasa powraca podróżując na południe wzdłuż rozległego Thirlmere, poznając jednocześnie jego interesującą historię. Następnie jest czas na wędrówkę po historycznej wiosce Grasmere przed powrotem do Windermere. Ta półdniowa wycieczka jest idealna dla tych, którzy mają mało czasu, ale chcą zobaczyć jak najwięcej tego pięknego obszaru.

Kraina Jezior: półdniowa wycieczka Beatrix Potter

4. Kraina Jezior: półdniowa wycieczka Beatrix Potter

Otocz się scenerią, która zainspirowała czarujące opowieści Beatrix Potter podczas półdniowej wycieczki po Parku Narodowym Lake District. Odwiedź dom autora i odkryj średniowieczne Hawkshead oraz malownicze Tarn Hows. Zacznij od udania się do Hill Top, XVII-wiecznego domu, który Beatrix Potter wykorzystywała jako artystyczne odosobnienie. Spaceruj po kolorowym ogrodzie, w którym znajdują się różne kwiaty, warzywa i zioła. Po zwiedzeniu niezwykłego domu panny Potter udaj się do średniowiecznej wioski Hawkshead i poświęć trochę czasu na zwiedzanie fascynującej wioski. Przejedź przez słynny punkt widokowy Tarn Hows. Zakończ rejsem po jeziorze, z którego roztaczają się niezrównane widoki na góry.

Kraina Jezior: całodniowa wycieczka po zachodnich jeziorach

5. Kraina Jezior: całodniowa wycieczka po zachodnich jeziorach

Odkryj piękne zabytki Western Lake District podczas tej pełnej przygód całodniowej wycieczki. Ta wycieczka zabierze Cię z utartych szlaków, odkrywając wspaniałe krajobrazy Krainy Jezior z pięknymi górami i dramatycznymi jeziorami. Przedostań się przez przełęcze Wrynose i Hardknott, najbardziej strome przełęcze w Anglii. Przejeżdżamy obok niezwykłych pozostałości rzymskiego fortu Hardknott, 1000 stóp nad wzgórzami. Zjedz lunch w tradycyjnej wiejskiej gospodzie. Po południu pojedziesz dalej do „Ulubionego widoku Wielkiej Brytanii” na Wastwater, najgłębsze i najbardziej dramatyczne jezioro w Anglii. Twoim następnym celem jest wspaniały XIV-wieczny zamek Muncaster, w którym możesz zwiedzić jego cieszące się międzynarodowym uznaniem ogrody i World Owl Trust. Piękna sceneria Coniston Fells i Coniston Water kończy tę klasyczną wycieczkę po Krainie Jezior.

Z Liverpoolu: jednodniowa wycieczka po krainie jezior

6. Z Liverpoolu: jednodniowa wycieczka po krainie jezior

Wycieczka rozpoczyna się w Liverpoolu i wyjeżdża z miasta w soczystą okolicę. Podziwiaj widoki podczas podróży do największego parku narodowego w Wielkiej Brytanii, Lake District, zatrzymując się po drodze w podziemnym Rheged Discovery Centre. Podczas częściowo opowiedzianej 2-godzinnej podróży do Krainy Jezior wycieczka zatrzymuje się również przy słynnym neolitycznym kamiennym kręgu Castlerigg, gdzie można poczuć starożytną mityczną energię przepływającą wokół. Kontynuuj w Wiosce Grasmere , która szczyci się szeregiem pięknej XIX-wiecznej architektury, a także grobem znanego poety Williama Wordswortha. Następnie pozwól, by Twój nos poprowadził Cię do sklepu z piernikami Sarah Nelson, gdzie możesz skosztować tradycyjnych słodyczy. Gdy napełnisz się piernikami, czas na zwiedzanie parku narodowego i poruszanie się po Langdales, znanym też jako „Mała Szwajcaria”. Wędrując po parku, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na krajobraz, na który składają się jedne z najbardziej dramatycznych i różnorodnych krajobrazów w Wielkiej Brytanii. Podczas całej wycieczki skorzystaj z wielu przystanków zarówno w autobusie, jak i poza nim, aby w pełni wykorzystać swoją podróż do Krainy Jezior. Jedną z głównych atrakcji dnia jest spacer wokół Blea Tarn i zatrzymanie w Ambleside, gdzie można zgubić się w labiryncie krętych uliczek lub zrobić zakupy w wybranych malowniczych sklepach.

Z Londynu: wycieczka po Lake District z herbatą i rejsem

7. Z Londynu: wycieczka po Lake District z herbatą i rejsem

Spotkaj się z przedstawicielem lokalnego organizatora na stacji Euston, aby odebrać bilety i plan podróży, a następnie wybierz się w relaksującą podróż pociągiem do Oxenholme w niesamowitym parku narodowym Lake District. Po przybyciu do Oxenholme spotkaj się z lokalnym przewodnikiem, który zabierze Cię na wycieczkę po Lake District. Ta wycieczka to idealny sposób na zapoznanie się z największymi atrakcjami Lake District, którego słynnymi mieszkańcami byli m.in. Beatrix Potter i William Wordsworth.  Wejdź na teren parku narodowego i wybierz się na północ, podróżując wzdłuż jeziora Windermere do średniowiecznej wioski Hawkshead. Odkryj fascynującą wioskę, w której Wordsworth chodził do szkoły. Następnie udaj się w kierunku znanego punktu widokowego Tarn Hows. Po zrobieniu zdjęć kontynuuj wycieczkę przez Yewdale, mijając Yew Tree Tarn, gdzie nagrywano sceny z filmu „Miss Potter”. Kolejnym punktem na trasie wycieczki są słynne doliny Langdales, które zostały wyrzeźbione przez lodowce, tworząc spektakularne wzory w kształcie litery „U”. Po przybyciu do znajdującej się nad jeziorem wsi Waterhead wejdź na podkład łodzi i wybierz się w rejs po największym jeziorze Anglii: Windermere. Usiądź wygodnie i podziwiaj piękne krajobrazy gór, zwanych przez lokalnych mieszkańców Lakeland Fells. Po przybyciu do zatoki Bowness wypij tradycyjną herbatę w hotelu Lindeth Howe Country House, który niegdyś należał do Beatrix Potter. Następnie udaj się z powrotem na stację Oxenholme, gdzie wsiądziesz do pociągu powrotnego do Londynu.

Ultimate Lake District Tour Zwiedzanie 10 jezior

8. Ultimate Lake District Tour Zwiedzanie 10 jezior

Twój dzień zaczyna się od wspinaczki, aż do Kirkstone Pass Inn, aby zatrzymać się, aby podziwiać widoki z powrotem w dół doliny, aż do jeziora Windermere i Ambleside. Stąd droga opada do przełęczy Kirkstone i schodzi do Brothers Water. Po przybyciu do wioski Glenridding dołączasz do 1-godzinnego rejsu po Ullswater, aby zrelaksować się i zobaczyć oszałamiające wzgórza, gdy łódź przepłynie całą długość jeziora. Następnie opuszczasz Ullswater i kierujesz się na północ i zachód w kierunku Castlerigg. Castlerigg Stone Circle stoi na wspaniałym naturalnym płaskowyżu, z którego roztacza się wspaniały 360-stopniowy widok na okoliczne wzgórza. Złożony z 38 wolnostojących kamieni, niektóre o wysokości do 3 metrów (10 stóp), jest jednym z najwcześniejszych kamiennych kręgów w Wielkiej Brytanii, datowanym na okres neolitu 4000 do 5000 lat temu. Twoja podróż zabierze Cię teraz w niewielką odległość do głowy Derwentwater, gdzie zatrzymasz się na lunch w Lakeside w pobliżu Keswick. Następnie udasz się do „Surprise View”, jednego z najpiękniejszych punktów widokowych w Krainie Jezior. Droga wznosi się teraz wyżej, gdy wspinasz się na dół do kopalni łupków Honister na początku przełęczy. Masz tu krótki przystanek. Teraz schodzisz powoli po stromym torze, który skręca i skręca w przełęcz Honister i dalej do Buttermere. Buttermere nie może bardziej kontrastować ze wspaniałą, ale twardą scenerią Honister. Wchodzisz teraz do Vale of Lorton, jednej z najbogatszych i najładniejszych części Jezior Północnych. Spektakularna sceneria trwa dalej, gdy poruszasz się wzdłuż brzegu Crummock Water z niezrównanymi widokami, a także miejscem starożytnej bitwy. Odtąd sceneria mięknie, a wzgórza opadają w pagórki. Jedziesz teraz drogą, która zaprowadzi Cię do Whinlatter Pass, Twojej trzeciej przełęczy górskiej podczas tej wycieczki. Przełęcz wieje przez Las Whinlatter. Następnie przejdź do punktu widokowego Whinlatter, gdzie zatrzymasz się ponownie, aby podziwiać wspaniałe widoki Bassenthwaite. Wracasz teraz do Keswick i rozpoczynasz podróż w dół w kierunku Ambleside. Po drodze miniesz Thirlmere i u podnóża wody wrócisz czwartą i ostatnią przełęczą Dunmail Raise. Mijasz wioskę Grasmere, aby jechać wzdłuż brzegów Grasmere, twojego dziewiątego jeziora. Droga wije się wzdłuż brzegu, aż dotrzesz do Rydal Water, twojego dziesiątego i ostatniego jeziora.

Windermere: The Brontes, Wichrowe Wzgórza i Jane Eyre Tour

9. Windermere: The Brontes, Wichrowe Wzgórza i Jane Eyre Tour

Ta trasa prowadzi przez trzy hrabstwa do wioski Haworth, gdzie mieszkali Brontowie, położonej w ponurym krajobrazie wrzosowisk North Yorkshire. Przejedziesz przez piękną scenerię Yorkshire Dales, aby zatrzymać się w ponadczasowej wiosce Clapham. Zobacz niesławną szkołę, do której uczęszczały siostry Bronte, która stała się inspiracją dla szkoły Lowood w Jane Eyre. Podążając śladami Charlotte Bronte, możesz odwiedzić ładną wioskę Wycoller z jej zrujnowaną salą, wzorem dla Ferndean Manor w Jane Eyre. Odkryj miejsca, które znali Bronte i krajobraz, który ich zainspirował. Następnie odkryj plebanię Bronte, w której Charlotte, Emily, Anne i Branwell mieszkali ze swoim ojcem, wielebnym Patrickiem Bronte. Zobacz, gdzie siedzieli i pisali Wichrowe Wzgórza, Jane Eyre i The Tennant of Wildfell Hall, i dowiedz się, jak żyli i jak wyglądało ich życie w przemysłowym Yorkshire, gdzie śmierć była stale na wyciągnięcie ręki, a wolność była na wrzosowiskach. Przejdź się główną ulicą Haworth, która prawie się nie zmieniła od czasu, gdy 150 lat temu chodzili tu Brontowie. Zobacz karczmę Black Bull, w której pił Branwell, i starą aptekę, w której kupił laudanum. Uwolnij swoją wyobraźnię, odetchnij chłodnym powietrzem wrzosowisk i podziwiaj dziki, dramatyczny krajobraz Wichrowych Wzgórz. Odkryj wolności i ograniczenia, sukcesy i porażki, miłości i straty, które przetrwały w świecie wiktoriańskiej Anglii. Było to miejsce, które ukształtowało pasjonujące, emocjonalne i tragiczne życie najsłynniejszej literackiej rodziny świata.

Zimowa wycieczka po Krainie Jezior

10. Zimowa wycieczka po Krainie Jezior

Rozpocznij dzień od wspinaczki do Kirkstone Pass Inn, skąd roztacza się malowniczy widok na jezioro Windermere i Ambleside. Następnie zejdź do przełęczy Kirkstone i w dół do Brothers Water wzdłuż brzegu Ullswater z przystankiem na zdjęcia. Kieruj się na północ i zachód w kierunku Castlerigg, gdzie naturalny płaskowyż oferuje wspaniały 360-stopniowy widok na okoliczne wzgórza. Krótki spacer zabierze Cię do głowy Derwentwater na lunch przed podróżą do „Surprise View”, jednego z najpiękniejszych punktów widokowych w Krainie Jezior. Stamtąd droga wznosi się w kierunku kopalni łupków Honister na czele przełęczy. Po krótkim postoju zejdź powoli ścieżką, która skręca i skręca w kierunku Vale of Lorton, jednej z najbujniejszych i najpiękniejszych części Jezior Północnych. Spektakularna sceneria trwa nadal, gdy przechodzimy do wodospadu Moss Force. Sceneria mięknie, a wzgórza przechodzą w wzgórza, gdy schodzimy do doliny Newlands, a następnie kierujemy się z powrotem w stronę Keswick i rozpoczynamy podróż w kierunku Ambleside. Po drodze miniemy Thirlmere, a następnie wzdłuż malowniczej przełęczy Dunmail Raise. Przejedziemy obok wioski Grasmere wzdłuż brzegów Grasmere. Droga wije się wzdłuż brzegu, aż docieramy do Rydal Water, dziesiątego i ostatniego jeziora na naszej trasie.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Windermere

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Niezwykłe doznania

Windermere: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Windermere

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Windermere

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Windermere to:

Keswick

Jakie są najlepsze atrakcje w pomieszczeniach w: Windermere na deszczowe dni?

Windermere: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Windermere? Kliknij tutaj.