Kair
wycieczki

wycieczki
Liczba znalezionych atrakcji: 657
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Kair wycieczki

Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

1. Hurghada: Wycieczka do Kairu i Gizy z lunchem BBQ

Odkryj "Miasto Tysiąca Minaretów" podczas całodniowej wycieczki po Kairze z transferem autobusem w obie strony z Hurghady. Zrelaksuj się w klimatyzowanym komforcie podczas długiej podróży z Hurghady, podziwiając widoki na Zatokę Sueską. Towarzyszyć Ci będzie przewodnik transferowy, który będzie Ci towarzyszył w podróży do momentu spotkania z przewodnikiem egiptologiem. Po przybyciu na miejsce spotkasz swojego prywatnego przewodnika egiptologa, który zabierze Cię na płaskowyż Giza, aby zobaczyć najstarszy z 7 cudów starożytnego świata. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na piramidy w Gizie podczas zwiedzania świątyń grobowych Cheopsa, Chefrena i Mykerinusa. Poznaj historię budowy świątyń i posłuchaj opowieści kryjących się za ich legendami. Kontynuuj zwiedzanie Wielkiego Sfinksa, gigantycznego posągu leżącego mitycznego zwierzęcia z ciałem lwa i twarzą faraona Khafre. Idź do Świątyni Doliny naprzeciwko, przypisywanej faraonowi Khafre, i podziwiaj wyczyn starożytnej inżynierii. Następnie zrób sobie 30-minutową przerwę na lunch w lokalnej restauracji. Następnie przejedź do centrum Kairu, aby odkryć artefakty w Muzeum Egipskim na placu Tahrir z szybkim wejściem. Możesz także dodać rejs po Nilu i przejażdżkę na wielbłądzie do swojej wycieczki podczas rezerwacji. Zaprojektowane przez francuskiego architekta Marcela Dourgnona zbiory muzeum liczą ponad 120 000 arcydzieł z okresu od predynastycznego do faraońskiego i grecko-rzymskiego. Dowiedz się więcej o sztuce mumifikacji starożytnego Egiptu przed transferem powrotnym do Hurghady. Po zwiedzeniu wszystkich atrakcji, zatrzymaj się na zakupy przed rozpoczęciem podróży powrotnej do Hurghady.

Kair: Piramidy, Sakkara i Memfis - prywatna wycieczka z lunchem

2. Kair: Piramidy, Sakkara i Memfis - prywatna wycieczka z lunchem

Rozpoczyna się od odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie przez przewodnika, aby rozpocząć całodniową wycieczkę do Piramid w Gizie, podczas której odwiedzisz Wielkie Piramidy w Gizie - Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a następnie odwiedź Świątynię Doliny - miejsce, w którym kapłani zmumifikowali martwe ciało króla Chefrena, właściciela drugiej piramidy w Gizie. Jest to również to samo miejsce, w którym możesz przyjrzeć się z bliska Sfinksowi - legendarnemu strażnikowi, który stoi przy ogromnym kompleksie pogrzebowym z ciałem lwa i głową króla Chefrena. Następnie kontynuuj swoją jednodniową wycieczkę do Sakkary, położonej zaledwie 27 km na południowy zachód od Kairu. Odwiedź Piramidę Schodkową (zbudowaną dla króla Zosera), która jest uważana za ważną część procesu ewolucji piramid, które zostały wykonane z prostej mastaby do jej powszechnie znanej formy. Następnie kontynuuj swoją jednodniową wycieczkę do Memphis City, które było starożytną stolicą Egiptu, gdzie znajduje się kolosalny posąg Ramzesa II i wielki Alabastrowy Sfinks. Miasto to pochodzi z 3100 roku p.n.e. Po zakończeniu wycieczki zostaniesz przetransportowany z powrotem do hotelu

Z Kairu: Półdniowa wycieczka do piramid w Gizie i Sfinksa

3. Z Kairu: Półdniowa wycieczka do piramid w Gizie i Sfinksa

Weź udział w tej półdniowej wycieczce i zobacz piramidy w Gizie, największe zachowane zabytki starożytnego świata, oraz Wielkiego Sfinksa. Na początek tej ekscytującej przygody przewodnik-egiptolog odbierze Cię wygodnym, klimatyzowanym samochodem z Twojego hotelu w Kairze / Gizie. W drodze do piramid egiptolog przedstawi Ci liczne informacje na ich temat, w tym fakty i mity. Zachwyć się wspaniałym widokiem na piramidy w Gizie, które obejmują 3 kompleksy piramid i Wielkiego Sfinksa. Podziwiaj największą z trzech piramid w Gizie, czyli Piramidę Cheopsa. Jest to obowiązkowa atrakcja dla miłośników historii i poszukiwaczy przygód. Spaceruj dookoła piramidy i zobacz panoramiczny widok na trzy najważniejsze piramidy kompleksu w Gizie: Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Wybierz odpowiednią opcję w trakcie rezerwacji i wejdź do wnętrz Wielkiej Piramidy. Cofnij się w czasie w trakcie zwiedzania piramidy. Spaceruj po okolicy i koniecznie uwiecznij swoją przygodę na zdjęciach, ponieważ piramidy stanowią doskonałe tło fotograficzne. Skorzystaj z szansy na zobaczenie słynnego Wielkiego Sfinksa w Gizie. Zachwyć się tą legendarną rzeźbą, która przedstawia lwa z głową faraona i została wyrzeźbiona w jednej skale. Jest to obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w Egipcie. Po wycieczce wrócisz pod koniec dnia z głową pełną wspomnień do swojego hotelu.

Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

4. Z Kairu: Piramidy w Gizie, Sfinks, Sakkara i wycieczka do Memfis

Wyrusz w klimatyzowanym pojeździe na wycieczkę po Gizie z Kairu lub Gizy. Posłuchaj komentarza swojego przewodnika, odwiedzając starożytne cuda architektury, w tym Sfinksa, piramidy w Gizie i świątynię, a następnie zjedz lunch i zrób zakupy. Skorzystaj z odbioru z hotelu w Kairze lub Gizie. Odwiedź piramidę schodkową Dżesera, najstarszą wciąż istniejącą kolosalną kamienną budowlę w Egipcie (2630 r. p.n.e.) zbudowaną dla króla Dżesera. Następnie odwiedź Memfis, pierwszą stolicę po zjednoczeniu Górnego i Dolnego Egiptu w 3100 r. p.n.e., i zobacz olbrzymi posąg Ramzesa II. Zjedz lunch w lokalnej restauracji i odwiedź piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Następnie obejrzyj Sfinksa, wapienny posąg mitycznego stwora z głową faraona i ciałem lwa. Zwiedź kompleks cmentarny obejmujący świątynię grobową oraz piramidy Chefrena.  Wycieczka obejmuje także czas wolny na samodzielne zakupy i targowanie się ze sprzedawcami. Gdy skończysz zwiedzać, wróć do swojego miejsca zakwaterowania w Kairze lub Gizie.

From Cairo: Nile River Dinner Cruise with Live Entertainment

5. From Cairo: Nile River Dinner Cruise with Live Entertainment

Rejs z kolacją parowcem po Nilu to wspaniały sposób na spędzenie wieczoru podczas wizyty w Kairze. Będziesz pływać w komforcie i elegancji, podziwiając nocną panoramę Kairu. Wieczorem zapraszamy na otwarty bufet z daniami kuchni międzynarodowej i egipskiej. Ponadto będziesz się bawić pokazem folklorystycznym i tańcem brzucha. Przeżyj doskonałe zakończenie – lub uzupełnienie – swojej wizyty w Egipcie. To pełny wieczór i świetna okazja, aby cieszyć się dobrym jedzeniem, wyjątkową rozrywką i romantycznym wieczorem podziwiając widoki wzdłuż brzegów Nilu.

Kair: Rejs kolacyjny po Nilu z rozrywką

6. Kair: Rejs kolacyjny po Nilu z rozrywką

Spędź wieczór na pokładzie statku podczas rejsu po Nilu i ciesz się kolacją oraz programem rozrywkowym na żywo. Po odebraniu z hotelu wyrusz na romantyczny rejs wieczorny. Zobacz zachód słońca nad Kairem, zjedz pyszną kolację w formie bufetu, posłuchaj muzyki na żywo i obejrzyj pokaz tradycyjnych tańców. Rozpocznij tę wspaniałą wycieczkę z lobby swojego hotelu. Wyrusz w rejs z Kairu i odkryj piękno starożytnego egipskiego miasta nocą. Podziwiaj cudowne widoki na Kair rozświetlony jaskrawymi miejskimi światłami, jedząc wyjątkową kolację w formie otwartego bufetu. Ciesz się pokazem tańca brzucha, arabskimi pieśniami i muzyką, a także pokazem tańca tanoura, delektując się lokalną kuchnią. Na zakończenie tej niezwykłej arabskiej przygody skorzystaj z transportu powrotnego do swojego hotelu.

Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

7. Kair: Wycieczka z przewodnikiem po piramidach, bazarze i muzeum

Poznaj najlepsze cuda starożytnego Egiptu podczas tej pełnej wycieczki z przewodnikiem-kobietą. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu lub wybranej lokalizacji w Kairze lub Gizie. Spotkaj się z lokalnym przewodnikiem egiptologa, który podzieli się swoją wiedzą, udzieli pomocy i sprawi, że poczujesz się komfortowo przez cały dzień. Rozpocznij swoją wycieczkę od jednego z siedmiu cudów świata — piramid. Podziwiaj wspaniałe piramidy Cheopsa, Mykerinusa i Chefrena. Następnie zatrzymaj się na zdjęcie przy Wielkim Sfinksie. Jeśli wybrano tę opcję, przed wizytą w Dolinie Świątyni odwiedź wnętrze Wielkiej Piramidy. Następnie zatrzymaj się na tradycyjny egipski lunch. Następnie odwiedź Muzeum Egipskie, w którym możesz zapoznać się z ogromną kolekcją 250 000 starożytnych artefaktów sprzed około 5000 lat. Jeśli chcesz (i na własny koszt), możesz zwiedzić Komnatę Króla Tutanchamona, w której znajduje się wiele cennych klejnotów i złota wydobytych z grobowca w 1920 roku.  Kontynuuj podróż do bazaru Khan El-Khalili i chłoń atmosferę starego miasta. Wybierz się na spacer po tym dobrze znanym rynku i podziwiaj wyjątkową różnorodność pamiątek, antyków i biżuterii na sprzedaż. Na koniec zakończ wycieczkę transferem z powrotem do preferowanej lokalizacji w Kairze.

Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

8. Sharm El Sheikh: Wycieczka 1-dniowa: Płaskowyż Giza i Muzeum Egipskie

Wybierz się na jednodniową wycieczkę do Kairu z Sharm El Sheikh wygodnym, klimatyzowanym autokarem. Odwiedź kluczowe miejsca, takie jak piramidy i Sfinks na płaskowyżu Giza oraz Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Dowiedz się więcej o starożytnych egipskich artefaktach od doświadczonego przewodnika. Odbierz się z hotelu w Sharm El Sheikh na wycieczkę do Kairu. Po przyjeździe przewodnik zabierze Cię do Muzeum Starożytności Egipskich na placu Tahrir. Odkryj ogromną kolekcję artefaktów ze starożytnego Egiptu, w tym posągi, sarkofagi i cenne klejnoty. Poznaj skarby faraońskiego Egiptu, takie jak 6 pozłacanych trumien króla Tutanchamona, z pomocą przewodnika. Będziesz mieć trochę czasu na opcjonalną wycieczkę łodzią po Nilu, a następnie zatrzymasz się na pyszny lunch w formie bufetu z typowymi daniami kuchni egipskiej nad brzegiem rzeki. Po posiłku udaj się na płaskowyż w Gizie. Poznaj piramidy na płaskowyżu Giza, jeden z cudów starożytnego świata zbudowany ponad 4500 lat temu jako pomnik faraonów Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa. Spójrz na twarz tajemniczego Sfinksa i posłuchaj o łodzi słonecznej, którą Cheops zbudował, aby przepłynąć przez podziemny świat. Opcjonalnie możesz wykorzystać trochę czasu na zwiedzanie Wielkiej Piramidy lub przejażdżkę konno lub na wielbłądzie po okolicy. Zakończ dzień w Kairze i zatrzymaj się na bazarze na zakupy, a następnie wróć do hotelu w Sharm El Sheikh.

Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

9. Hurghada: 1-dniowa wycieczka samolotem do Kairu

Wyrusz na całodniową wycieczkę z przewodnikiem po Kairze z Hurghady. Podróżuj samolotem i odwiedź piramidy w Gizie i Sfinksa. Zjedz lunch w restauracji i odkryj skarby Muzeum Egipskiego. Po przybyciu do Kairu powita Cię egiptolog, który będzie Ci towarzyszył podczas całej wycieczki. Wycieczka rozpoczyna się w Gizie, gdzie można podziwiać słynne i imponujące piramidy Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa, a także światowej sławy Sfinksa. Wycieczka obejmuje również wizytę w Valley Temple. Po przerwie na pyszny lunch wsiądź do typowej łodzi Felucca, aby przepłynąć Nil do miasta (opcjonalnie). Kontynuacja wycieczki do Muzeum Egipskiego. Tutaj możesz podziwiać skarby młodego faraona Tutanchamona z ponad 120 000 arcydzieł sztuki egipskiej i artefaktów. Po południu można wybrać się na zakupy na targ Khan el-Khalili. Pod koniec wycieczki zostaniesz przewieziony na lotnisko w Kairze, aby złapać lot powrotny do Hurghady, a następnie bezpośredni transfer do hotelu.

Kair: Egipskie Muzeum Starożytności online Bilet QR

10. Kair: Egipskie Muzeum Starożytności online Bilet QR

Uniknij czekania w kolejce, rezerwując wcześniej bilety do Muzeum Egipskiego. Upewnij się, że otrzymałeś bilety QR od swojego dostawcy na dzień przed wizytą. Pamiętaj, że potwierdzenie QR GetYourGuide służy jedynie jako potwierdzenie rezerwacji i nie może być używane jako bilet wstępu. Twój dostawca wyśle Ci kolejny bilet QR, autoryzowany przez Ministerstwo Turystyki, na dzień przed wizytą. Jeśli dokonasz rezerwacji tego samego dnia, nasz dostawca skontaktuje się z Tobą bezpośrednio, aby wysłać bilety tak szybko, jak to możliwe. W dniu Twojej wizyty może być konieczne przejście kontroli bezpieczeństwa przed wejściem do muzeum. Okaż swój kod QR personelowi, który zeskanuje go w celu przyznania Ci dostępu. Jeśli ktoś poinformuje Cię, że Twój bilet jest nieważny, natychmiast skontaktuj się z dostawcą i nie dokonuj żadnych dodatkowych płatności. Kolekcja muzeum obejmuje ponad 120 000 eksponatów, w tym starożytne egipskie artefakty, posągi, biżuterię, mumie, zwoje papirusu i wyjątkową gamę skarbów z grobowca Tutanchamona. Jedną z najbardziej znanych atrakcji muzeum jest kolekcja artefaktów z grobowca króla Tutanchamona. Obejmuje ona słynną złotą maskę pośmiertną, trony, biżuterię i wiele innych przedmiotów, które zostały odkryte w grobowcu młodego faraona.

Najważniejsze atrakcje

Kair

Kair

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Kair

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Kair?

W: Kair są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Kair: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Kair? Kliknij tutaj.

Kair: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(2495 recenzji)

Czas odbioru był dokładnie taki, jak uzgodniono. Podróż tam odbywa się z dużym konwojem i bezpieczną podróżą. Kierowcy profesjonalni i schludni. Wycieczka odbyła się zgodnie z ustaleniami. Zostaniesz wysłany do perfumerii, ale jeśli nie chcesz nic kupować, możesz po prostu poczekać na zewnątrz. Nasz przewodnik był bardzo miły, ale trochę się spieszył. Uważaj na ludzi, którzy chcą ci zrobić zdjęcia w piramidach, ponieważ podstępnie kradną pieniądze. Najlepiej całkowicie unikać tych ludzi. W sumie mieliśmy piękny dzień!

Genialny!! Przewodnikiem był bardzo miły i życzliwy młody człowiek, a kierowca bardzo dobrze przeprowadził nas przez skomplikowany ruch uliczny w Kairze. Jedzenie (mięso z grilla oraz bufet warzywno-owocowy) było bardzo dobre, chociaż może brakowało mięsa. Dodatkowa aktywność quadem przez piramidy była niezłym przeżyciem, a towarzyszący nam facet z firmy quadowej zrobił nam kilka bardzo fajnych i zabawnych zdjęć z piramidami w tle. Powtórzyłbym bez wahania

Całkiem niezły program podczas pobytu w Kairze. Okazało się, że cena jest znacznie niższa niż w przypadku innych podobnych atrakcji na łodzi. Nocne przedstawienie było przyjemne, jedzenie było absolutnie dobre, ale statek mógłby popłynąć trochę wyżej w sercu miasta. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni i polecamy innym.

Pokaz był naprawdę wspaniały i wciągający, dostępny był szeroki wybór naprawdę dobrych potraw i deserów. Wysoce polecany

nasz przewodnik Ossama był świetny, a Kair to niezłe przeżycie, chociaż długi dzień, ale świetny