Dodaj daty

DoolinNatura i przygoda

Nasze najbardziej polecane Doolin Natura i przygoda

Dublin: Klify Moheru, opactwo Kilmacduagh i Galway – wycieczka całodniowa

1. Dublin: Klify Moheru, opactwo Kilmacduagh i Galway – wycieczka całodniowa

Weź udział w całodniowej wycieczce autobusowej z przewodnikiem, aby poznać słynne Klify Moheru. Zobacz miasto Galway, otaczające je krajobrazy i słynne zabytki, w tym opactwo Kilmacduagh w trakcie ekskluzywnego przystanku. Oprócz przystanków na Klifach Moheru i w innych fantastycznych miejscach, podziwiaj wspaniałe widoki wzdłuż Wild Atlantic Way, w tym na zatokę Galway i wyspy Aran. Wyjedź z Dublina o godz. 6.45 i przejedź przez rozległą przestrzeń równiny Curragh. Mijając Irlandzką Stadninę Narodową (Irish National Stud), słynną hodowlę koni pełnej krwi angielskiej, w drodze do Klifów Moheru, wysłuchaj pasjonujących informacji, które ma do przekazania Twój przewodnik. Zatrzymaj się na 15-minutowy odpoczynek w miejscu obsługi podróżnych Barack Obama Plaza, które zostało zbudowane w małej wiosce Moneygall, skąd wywodzi się rodzina matki Baracka Obamy. Tutaj zaopatrz się w jedzenie na cały dzień. Kolejny punkt wycieczki stanowią Klify Moheru, znad których roztacza się widok na Ocean Atlantycki. Na samodzielne zwiedzanie tego miejsca przewidziano około 2 godzin. Udaj się do interaktywnego centrum dla odwiedzających Klify Moheru, gdzie na dużym ekranie multimedialnym zobaczysz ten odcinek wybrzeża z lotu ptaka i obejrzysz film przedstawiający podwodne jaskinie. Następnie odkryj księżycowe krajobrazy Burren podczas 15–20-minutowej wizyty. Poznaj wiele tajemnic tego nietypowego krajobrazu, w którym temperatura gruntu jest najcieplejsza w Irlandii. Pokonaj malowniczą trasę Wild Atlantic Way biegnącą wzdłuż irlandzkiego wybrzeża i dotrzyj do portowej wioski Kinvara, podziwiając po drodze zamek Dunguaire i pasmo górskie Twelve Bens. Podziwiaj zachwycające widoki na Wild Atlantic Way, a także na wyspę Aran. Zobacz Galway po drugiej stronie zatoki Galway. Odwiedź ruiny opactwa Kilmacduagh i znajdującą się na jego terenie okrągłą wieżę, która jest odchylona od pionu o ponad 60 cm. Po dotarciu do miasta Galway wykorzystaj 1,5 godziny na samodzielne zwiedzanie. Spacer po brukowanych uliczkach sprawi, że odkryjesz niezwykły urok Irlandii z minionych stuleci. Do Dublina (na miejsce zbiórki) wrócisz około godz. 19.30–20.30.

Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

2. Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

Poznaj historię i zachwyć się krajobrazami Irlandii w ramach tej całodniowej wycieczki z Galway w towarzystwie lokalnego kierowcy/przewodnika. Podziwiaj wielowiekowe budowle i wspaniałą przyrodę. Ciesz się widokiem z Klifów Moheru – jednym z najlepszych widoków, jakie oferuje Irlandia. Zatrzymuj się na robienie zdjęć. Spotkaj się ze swoim doświadczonym kierowcą/przewodnikiem przed hostelem Kinlay. Wsiądź do autokaru, aby wyruszyć w kierunku pierwszego punktu wycieczki – znajdującego się na obrzeżach wioski Kinvara zamku Dunguaire. Zwiedzając XVI-wieczną wieżę rycerską, przekonasz się, dlaczego zamek ten należy do najczęściej fotografowanych w całej Irlandii. Następnie przejedź przez wyjątkowy, lodowcowo-krasowy płaskowyż Burren i obok XII-wiecznego opactwa cysterskiego Corcomroe, które słynie z zachwycających rzeźbień i bogatego zdobnictwa. Później podążaj trasą Wild Atlantic Way, która biegnie wzdłuż wybrzeża w hrabstwie Clare. Przejedź obok Blackhead – wysuniętego najdalej na północ krańca hrabstwa Clare, a także plaży Fanore Beach, które stanowią atrakcje (Discovery Points) szlaku Wild Atlantic Way. Możesz stąd podziwiać widoki na 3 wyspy położonego w zatoce Galway archipelagu Aran – Inishmore (Inis Mór), Inishmann (Inis Meáin) i Inisheer (Inis Oírr), a także na znajdujące się w oddali góry regionu Connemara. Zatrzymaj się przy molo Doolin, by zrobić zdjęcia. Poczuj na twarzy wiatr znad Atlantyku i zachwyć się potęgą oceanu, którego wody rozbijają się o brzeg. Kiedy nabierzesz apetytu na plaży, udaj się na lunch do hotelu Doolin (niewliczony w cenę). Skosztuj lokalnego dania z owoców morza. Z pewnością tego nie pożałujesz. Następnie wyrusz w kierunku głównego celu dnia – Klifów Moheru. Spędź 2 godziny na terenie tej atrakcji (Signature Point) trasy Wild Atlantic Way. Zachwyć się jednym z najbardziej spektakularnych widoków w Irlandii. Z Klifów Moheru, które wznoszą się na wysokość 214 metrów ponad wody Oceanu Atlantyckiego, roztacza się jeden z najwspanialszych widoków w Irlandii. Po wizycie nad Klifami Moheru powrócisz do Galway. Droga powrotna wiedzie przez miasteczko Lisdoonvarna, które słynie z corocznego „festiwalu swatów”.

Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

3. Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

Weź udział w całodniowej wycieczce z Galway na wyspę Inisheer (Inis Oírr). Zwiedź zabytkowe kościoły i zamki, które wzniesiono na najmniejszej z Wysp Aran. Zobacz Klify Moheru i zachwyć się nadmorską scenerią. Wyrusz z miejsca zbiórki w Galway. Udaj się na południe trasą Wild Atlantic Way w kierunku regionu Burren, który wyróżnia się iście księżycowymi krajobrazami. Następnie odwiedzisz malowniczą wioskę rybacką Doolin, skąd popłyniesz promem na wyspę Inisheer (Inis Oírr). Po przybyciu na miejsce przyjrzyj się znajdującym się na wyspie kościołom, zamkom, latarniom morskim, wrakom statków, kawiarniom i pubom. Odwiedź jedną z najpiękniejszych irlandzkich plaż. Atrakcje obejmują możliwość przejażdżki na kucyku i powozem oraz wypożyczenia rowerów. Ponadto warto wyruszyć na spacer po wiejskich ścieżkach. W drodze nad Klify Moheru zatrzymaj się w tradycyjnym lokalnym pubie, by zjeść obfity posiłek. Skorzystaj z bezpłatnej wejściówki na teren klifów i do ekologicznego centrum obsługi zwiedzających. Przejdź się wzdłuż krawędzi klifów i zobacz, jak małe wszystko wydaje się z góry. Po zejściu z klifów udasz się w drogę powrotną wiodącą wzdłuż wybrzeża trasą Wild Atlantic Way. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Galway będzie Ballyreen ze wspaniałymi Małymi Klifami Moheru (Baby Cliffs of Moher). Przespaceruj się po płaskowyżu Burren.

Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

4. Dublin: Klify Moheru, Atlantic Edge i miasto Galway

Ucieknij od gwaru i zgiełku Dublina i wybierz się na całodniową wycieczkę po hrabstwach Kildare, Limerick oraz Clare, przejeżdżając obok XV-wiecznego zamku Bunratty i światowej klasy kurortu golfowego i surfingowego, Lahinch. Celem Twojej podróży są Klify Moheru, gdzie będziesz mieć 2 godziny czasu wolnego na zwiedzanie i wejdziesz do Atlantic Edge, by zobaczyć świat z lotu ptaka z brzegu klifu – nad i poniżej poziomu morza. Następnie możesz się wybrać się na spacer po klifie i podziwiać piękno natury. Poczuj świeże powietrze płynące z oceanu i nieprzeciętną wysokość klifów z widokiem na Atlantyk. Odwiedź Wieżę O'Briena, wznoszącą się dumnie ku górze i podziwiaj panoramiczne widoki na Wyspy Aran i Zatokę Galway. Jedź dalej w głąb płaskowyżu Burren, wzdłuż krawędzi Europy. Zobacz tutejszą florę, starożytne zabytki i megalityczne grobowce w Parku Narodowym Burren oraz wypatruj wyjątkowych Bajecznych Fortów i krzyży celtyckich. Kontynuuj wycieczkę wokół Zatoki Galway do średniowiecznego miasta Galway, przejeżdżając obok latarni morskiej Blackhead i wioski rybackiej Kinvara, słynącej z łodzi Galway Hookers. Po przyjeździe do Galway, nazwanej przez W.B. Yeatsa "Wenecją Zachodu", wybierz się na 30-minutowy spacer z przewodnikiem i dowiedz się więcej o powiązaniach handlowych miasta z Hiszpanią. Przewidziany jest również czas wolny, podczas którego możesz na własną rękę zwiedzać wąskie alejki lub zrelaksować się w sklepach butikowych i osobliwych kawiarniach. W drodze powrotnej do Dublina w autobusie obejrzysz widowisko "Riverdance" i inne przykłady kultury irlandzkiej.

Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

5. Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

Zobacz 2 spośród najwspanialszych atrakcji Irlandii – Klify Moheru oraz płaskowyż Burren – w ramach tej wycieczki z pięknego miasta Galway. Na początek zatrzymaj się w urokliwej wiosce rybackiej Kinvara, gdzie zachwyci Cię słynny irlandzki zamek Dunguaire. Podziwiaj faliste wzgórza płaskowyżu Burren. Zobacz grobowce klinowe Gleninsheen, dolmen Poulnabrone oraz baśniowy fort Ballyalban. Miń wieś Kilfenora ze słynnymi krzyżami celtyckimi oraz miasteczko Lisdoonvarna, gdzie organizowany jest światowej sławy „festiwal swatów”. Udaj się do nadmorskiego miasteczka Doolin, gdzie zaplanowano przerwę na lunch. Po posiłku odwiedzisz Klify Moheru, które imponują wysokością (200 metrów) i długością (8 kilometrów). Do Galway wrócisz trasą Coast Road. Ciesz się krótkim postojem na terenie płaskowyżu Burren, który zachwyci Cię iście księżycowym krajobrazem.

Jaskinia Doolin: podziemna wycieczka po stalaktycie

6. Jaskinia Doolin: podziemna wycieczka po stalaktycie

Podróżuj 70 stóp pod ziemię w jaskini Doolin i zanurz się w wyjątkowej krainie wapiennej. Połącz emocje związane z zejściem pod ziemię z różnymi naziemnymi atrakcjami. To doświadczenie jak żadne inne w Irlandii. Gdy zejdziesz pod ziemię, będziesz zachwycony największym stalaktytem w Europie. Wystarczyła jedna kropla wody, która spadała przez setki tysięcy lat, tworząc tę wyjątkową cechę geologiczną. Następnie sprawdź dzikie piękno zapętlonego szlaku ekologicznego. Istnieje również fascynująca ceramika z gliny lodowcowej do zabrania do domu i skarbu.

Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

7. Z Limerick: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po klifach Moheru

Przeżyj najwyższe klify w Europie podczas całodniowej wycieczki z Limerick. Wyrusz w podróż do historycznego miasta Burren i Klifów Moheru. Podziwiaj oszałamiającą naturalną różnorodność biologiczną zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wskocz na pokład przestronnego i klimatyzowanego autobusu na Arthurs Quay w Limerick. Oprzyj się i podziwiaj widoki podczas wygodnej jazdy. Zatrzymaj się po drodze, aby zobaczyć Zamek Króla Jana i rzekę Shannon. Jedź dalej do hrabstwa Clare, aby zwiedzić Klify Moheru. Spędź 1,5 godziny, aby cieszyć się geologicznym pięknem klifów. Otrzymaj bezpłatny bilet na wielokrotnie nagradzaną wystawę Atlantic Edge, która bada wszystkie aspekty potężnych klifów. Wyjedź z Klifów Moheru do wioski Doolin, gdzie można kupić kufel piwa i lunch w tradycyjnym irlandzkim pubie. Po drodze podziwiaj wspaniałe widoki na wybrzeże Atlantyku i Wyspy Aran. Odwiedź jeden z niezwykłych wapiennych krajobrazów przypominającego księżycowy Burren, gdzie obok siebie kwitną kwiaty arktyczne, alpejskie i śródziemnomorskie. Jeśli jest odpowiedni sezon, zobacz jeden z 26 różnych gatunków storczyków, które rosną w zatoce Galway. Jedź wzdłuż zatoki Galway i zatrzymaj się w zamku Bunratty. Wyobraź sobie dni, kiedy normańscy rycerze, gaeliccy wojownicy i wodzowie potyczek kręcili się w uświęconym miejscu. Wyjedź z zamku Bunratty i wróć do miejsca spotkania w Limerick.

Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

8. Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

Zobacz dramatyczne cechy Cliffs of Moher i The Burren podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem po zachodnim wybrzeżu Irlandii z Dublina. Poznaj tętniące życiem miasto Galway i zjedz lunch w pubie w Doolin. Wyjedź z Dublina i dowiedz się o regionie od swojego przewodnika, kierując się na zachód. Dotrzyj do Klifów Moheru i podążaj ścieżką klifową do krawędzi, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Atlantyk. Wdychaj morski wiatr i słuchaj fal rozbijających się pod tobą. Eksploruj samodzielnie przez 1,5 godziny. Zobacz klify z lotu ptaka i zobacz podwodne jaskinie na dużym ekranie multimedialnym w interaktywnym centrum dla zwiedzających. Jedź dalej do uroczej wioski Doolin na lunch w lokalnym pubie i po drodze zobacz Wyspy Aran w oddali. Zatrzymaj się w The Burren na 15 do 20 minut i zrób zdjęcia jego nieziemskiego krajobrazu. Zobacz rzadkie storczyki i podziwiaj widoki na Baby Cliffs. Następnie odkryj tętniące życiem miasto Galway, znane z silnej tradycji irlandzkiej muzyki, języka i tańca. Będziesz miał około 1 godziny na samodzielne zwiedzanie. Zakończ dzień malowniczą podróżą z powrotem do Dublina. Spodziewaj się wesołych komentarzy, anegdot, a nawet irlandzkiej muzyki, która zapewni rozrywkę w drodze powrotnej do stolicy.

Klify Moheru: całodniowa wycieczka z Dublina

9. Klify Moheru: całodniowa wycieczka z Dublina

Odkryj najpopularniejszą atrakcję Irlandii podczas całodniowej wycieczki na Klify Moheru. Wyjedź rano z Dublina luksusowym autobusem i udaj się przez Irlandię w kierunku Oceanu Atlantyckiego, aby dotrzeć do tego cudu natury wczesnym popołudniem. Po drodze zatrzymaj się w Doolin i zwiedź muzyczną stolicę Irlandii. Zjedz obfity irlandzki lunch i wypij kufel Guinnessa na urokliwym zachodnim wybrzeżu (na własny koszt). Podziwiaj wspaniałą scenerię wapiennego wybrzeża i księżycowy krajobraz płaskowyżu Burren oraz zobacz jedyne miejsce na ziemi, gdzie w jednym miejscu obecna jest arktyczna, alpejska i śródziemnomorska flora. W sezonie możesz tu zobaczyć 28 różnych odmian storczyków. Będąc na miejscu, wybierz się na krótki trekking wzdłuż oszałamiających formacji skalnych. Podziwiaj widoki na Ocean Atlantycki i wyspy Aran, a następnie zobacz wystawę edukacyjną Atlantic Edge i odwiedź wielokrotnie nagradzane centrum dla odwiedzających. Udaj się do lokalizacji, w których nagrywano sceny do filmów „Harry Potter i Książę Półkrwi” oraz „Narzeczona dla księcia”. Rób zdjęcia pięknych miejsc po drodze, w tym tradycyjnej wioski rybackiej Kinvara i XV-wiecznego zamku Bunratty.

Z Galway: wycieczka po wyspach Aran i klifach Moher z rejsem

10. Z Galway: wycieczka po wyspach Aran i klifach Moher z rejsem

Odkryj piękno Wysp Aran i Klifów Moheru podczas jednodniowej wycieczki z Galway. Wsiądź do autobusu przez krasowy krajobraz „The Burren” i szukaj delfinów na promie na wyspę Inisheer. Spędź wolny czas na zwiedzaniu i podziwiaj Klify Moheru na promie powrotnym. Wyjedź z Galway i podróżuj przez księżycowy krajobraz Burren, kierując się na Klify Moheru. Miń ładne wioski, takie jak Kilcolgan i Ballyvaughan w drodze do Doolin. Wsiądź na prom na 30-minutową przeprawę do Inisheer i wypatruj delfinów butlonosych w drodze na najmniejszą z Wysp Aran. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie starożytnych miejsc we własnym tempie. Wykorzystaj czas na wypożyczenie roweru lub zwiedzanie na kucyku i pułapce. Przepłyń pod Klifami Moheru na promie powrotnym. Następnie udaj się do ekologicznego centrum dla odwiedzających, gdzie możesz spacerować po szczycie klifu przed powrotem do Galway przez słynne miasto Lisdoonvarna.

Liczba znalezionych atrakcji: 31
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Natura i przygoda w: Doolin

Oprócz atrakcji typu Natura i przygoda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Doolin?

W: Doolin są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Doolin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Doolin? Kliknij tutaj.

Doolin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 7758 opinii

Zawsze byłam sceptycznie nastawiona do wycieczek organizowanych przez touroperatorów, ale tym razem muszę zmienić zdanie. Wycieczka była wspaniała. Nie chcę rozwodzić się nad odwiedzanymi miejscami, które same w sobie są urzekające, ale nad organizacją, która była bezbłędna: punktualność, dbałość o uczestników i ich potrzeby. Marcin kierowca: cicha, ale uważna obecność z relaksującym przewodnikiem, a co z Derekiem: więcej niż przewodnikiem był bardzo zręcznym animatorem na czas podróży, kompetentnym, przygotowanym, w każdym z nas zwracał uwagę swoim współczucie i człowieczeństwo. Dobry chłopak

Bardzo przyjemna podróż w towarzystwie Dereka Allena i Gorana, Goran bardzo dobry kierowca, bardzo zwinny, bardzo płynna jazda co pozwalało nam zawsze być na pierwszym miejscu we wszystkich odwiedzanych atrakcjach. Derek Allen, osoba bardzo pomocna, zawsze dostępna dla każdego, bardzo podobały mi się wszystkie historyczne wyjaśnienia, a także wszystkie szczegóły, które obserwowaliśmy podczas podróży, udzielił wielu wskazówek we wszystkich odwiedzonych miejscach.. W 100% polecam Ta jedna trasa jest podwójna. Dziękuję Ana i Marco

Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, przewodnik dbał o nas jak prawdziwy santa claus. Szkoda że tak mało czasu na wszystko do zobaczenia.

Była świetnie zorganizowana, bardzo uprzejmy kierowca i przewodnik (oczytany, żartobliwy, kulturalny).

Super przewodnik i fajnie ułożona trasa. sprawnie i bezpiecznie plus dużo opowieści.