Dodaj daty

DoolinKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Doolin Kultura i historia

Dublin: Klify Moheru, opactwo Kilmacduagh i Galway – wycieczka całodniowa

1. Dublin: Klify Moheru, opactwo Kilmacduagh i Galway – wycieczka całodniowa

Weź udział w całodniowej wycieczce autobusowej z przewodnikiem, aby poznać słynne Klify Moheru. Zobacz miasto Galway, otaczające je krajobrazy i słynne zabytki, w tym opactwo Kilmacduagh w trakcie ekskluzywnego przystanku. Oprócz przystanków na Klifach Moheru i w innych fantastycznych miejscach, podziwiaj wspaniałe widoki wzdłuż Wild Atlantic Way, w tym na zatokę Galway i wyspy Aran. Wyjedź z Dublina o godz. 6.45 i przejedź przez rozległą przestrzeń równiny Curragh. Mijając Irlandzką Stadninę Narodową (Irish National Stud), słynną hodowlę koni pełnej krwi angielskiej, w drodze do Klifów Moheru, wysłuchaj pasjonujących informacji, które ma do przekazania Twój przewodnik. Zatrzymaj się na 15-minutowy odpoczynek w miejscu obsługi podróżnych Barack Obama Plaza, które zostało zbudowane w małej wiosce Moneygall, skąd wywodzi się rodzina matki Baracka Obamy. Tutaj zaopatrz się w jedzenie na cały dzień. Kolejny punkt wycieczki stanowią Klify Moheru, znad których roztacza się widok na Ocean Atlantycki. Na samodzielne zwiedzanie tego miejsca przewidziano około 2 godzin. Udaj się do interaktywnego centrum dla odwiedzających Klify Moheru, gdzie na dużym ekranie multimedialnym zobaczysz ten odcinek wybrzeża z lotu ptaka i obejrzysz film przedstawiający podwodne jaskinie. Następnie odkryj księżycowe krajobrazy Burren podczas 15–20-minutowej wizyty. Poznaj wiele tajemnic tego nietypowego krajobrazu, w którym temperatura gruntu jest najcieplejsza w Irlandii. Pokonaj malowniczą trasę Wild Atlantic Way biegnącą wzdłuż irlandzkiego wybrzeża i dotrzyj do portowej wioski Kinvara, podziwiając po drodze zamek Dunguaire i pasmo górskie Twelve Bens. Podziwiaj zachwycające widoki na Wild Atlantic Way, a także na wyspę Aran. Zobacz Galway po drugiej stronie zatoki Galway. Odwiedź ruiny opactwa Kilmacduagh i znajdującą się na jego terenie okrągłą wieżę, która jest odchylona od pionu o ponad 60 cm. Po dotarciu do miasta Galway wykorzystaj 1,5 godziny na samodzielne zwiedzanie. Spacer po brukowanych uliczkach sprawi, że odkryjesz niezwykły urok Irlandii z minionych stuleci. Do Dublina (na miejsce zbiórki) wrócisz około godz. 19.30–20.30.

Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

2. Z Galway: Wyspy Aran i Klify Moheru, cały dzień z rejsem

Weź udział w całodniowej wycieczce z Galway na wyspę Inisheer (Inis Oírr). Zwiedź zabytkowe kościoły i zamki, które wzniesiono na najmniejszej z Wysp Aran. Zobacz Klify Moheru i zachwyć się nadmorską scenerią. Wyrusz z miejsca zbiórki w Galway. Udaj się na południe trasą Wild Atlantic Way w kierunku regionu Burren, który wyróżnia się iście księżycowymi krajobrazami. Następnie odwiedzisz malowniczą wioskę rybacką Doolin, skąd popłyniesz promem na wyspę Inisheer (Inis Oírr). Po przybyciu na miejsce przyjrzyj się znajdującym się na wyspie kościołom, zamkom, latarniom morskim, wrakom statków, kawiarniom i pubom. Odwiedź jedną z najpiękniejszych irlandzkich plaż. Atrakcje obejmują możliwość przejażdżki na kucyku i powozem oraz wypożyczenia rowerów. Ponadto warto wyruszyć na spacer po wiejskich ścieżkach. W drodze nad Klify Moheru zatrzymaj się w tradycyjnym lokalnym pubie, by zjeść obfity posiłek. Skorzystaj z bezpłatnej wejściówki na teren klifów i do ekologicznego centrum obsługi zwiedzających. Przejdź się wzdłuż krawędzi klifów i zobacz, jak małe wszystko wydaje się z góry. Po zejściu z klifów udasz się w drogę powrotną wiodącą wzdłuż wybrzeża trasą Wild Atlantic Way. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Galway będzie Ballyreen ze wspaniałymi Małymi Klifami Moheru (Baby Cliffs of Moher). Przespaceruj się po płaskowyżu Burren.

Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

3. Z Galway: Klify Moheru i Burren – wycieczka całodniowa

Zobacz 2 spośród najwspanialszych atrakcji Irlandii – Klify Moheru oraz płaskowyż Burren – w ramach tej wycieczki z pięknego miasta Galway. Na początek zatrzymaj się w urokliwej wiosce rybackiej Kinvara, gdzie zachwyci Cię słynny irlandzki zamek Dunguaire. Podziwiaj faliste wzgórza płaskowyżu Burren. Zobacz grobowce klinowe Gleninsheen, dolmen Poulnabrone oraz baśniowy fort Ballyalban. Miń wieś Kilfenora ze słynnymi krzyżami celtyckimi oraz miasteczko Lisdoonvarna, gdzie organizowany jest światowej sławy „festiwal swatów”. Udaj się do nadmorskiego miasteczka Doolin, gdzie zaplanowano przerwę na lunch. Po posiłku odwiedzisz Klify Moheru, które imponują wysokością (200 metrów) i długością (8 kilometrów). Do Galway wrócisz trasą Coast Road. Ciesz się krótkim postojem na terenie płaskowyżu Burren, który zachwyci Cię iście księżycowym krajobrazem.

Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

4. Z Dublina: Cliffs of Moher i Galway City Całodniowa wycieczka

Zobacz dramatyczne cechy Cliffs of Moher i The Burren podczas całodniowej wycieczki z przewodnikiem po zachodnim wybrzeżu Irlandii z Dublina. Poznaj tętniące życiem miasto Galway i zjedz lunch w pubie w Doolin. Wyjedź z Dublina i dowiedz się o regionie od swojego przewodnika, kierując się na zachód. Dotrzyj do Klifów Moheru i podążaj ścieżką klifową do krawędzi, aby podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na Atlantyk. Wdychaj morski wiatr i słuchaj fal rozbijających się pod tobą. Eksploruj samodzielnie przez 1,5 godziny. Zobacz klify z lotu ptaka i zobacz podwodne jaskinie na dużym ekranie multimedialnym w interaktywnym centrum dla zwiedzających. Jedź dalej do uroczej wioski Doolin na lunch w lokalnym pubie i po drodze zobacz Wyspy Aran w oddali. Zatrzymaj się w The Burren na 15 do 20 minut i zrób zdjęcia jego nieziemskiego krajobrazu. Zobacz rzadkie storczyki i podziwiaj widoki na Baby Cliffs. Następnie odkryj tętniące życiem miasto Galway, znane z silnej tradycji irlandzkiej muzyki, języka i tańca. Będziesz miał około 1 godziny na samodzielne zwiedzanie. Zakończ dzień malowniczą podróżą z powrotem do Dublina. Spodziewaj się wesołych komentarzy, anegdot, a nawet irlandzkiej muzyki, która zapewni rozrywkę w drodze powrotnej do stolicy.

Z Galway: wycieczka po wyspach Aran i klifach Moher z rejsem

5. Z Galway: wycieczka po wyspach Aran i klifach Moher z rejsem

Odkryj piękno Wysp Aran i Klifów Moheru podczas jednodniowej wycieczki z Galway. Wsiądź do autobusu przez krasowy krajobraz „The Burren” i szukaj delfinów na promie na wyspę Inisheer. Spędź wolny czas na zwiedzaniu i podziwiaj Klify Moheru na promie powrotnym. Wyjedź z Galway i podróżuj przez księżycowy krajobraz Burren, kierując się na Klify Moheru. Miń ładne wioski, takie jak Kilcolgan i Ballyvaughan w drodze do Doolin. Wsiądź na prom na 30-minutową przeprawę do Inisheer i wypatruj delfinów butlonosych w drodze na najmniejszą z Wysp Aran. Poświęć trochę czasu na zwiedzanie starożytnych miejsc we własnym tempie. Wykorzystaj czas na wypożyczenie roweru lub zwiedzanie na kucyku i pułapce. Przepłyń pod Klifami Moheru na promie powrotnym. Następnie udaj się do ekologicznego centrum dla odwiedzających, gdzie możesz spacerować po szczycie klifu przed powrotem do Galway przez słynne miasto Lisdoonvarna.

Z Galway: Klify Moheru i The Burren – wycieczka całodniowa

6. Z Galway: Klify Moheru i The Burren – wycieczka całodniowa

Wyrusz na łono natury w ramach tej całodniowej wycieczki autobusowej z Galway, która obejmuje płaskowyż The Burren i Klify Moheru. Podczas podróży przez księżycowy krajobraz płaskowyżu Burren i jego słynne wapienne tereny Twój kierowca-przewodnik opowie Ci o historii miasta Galway i jego okolic. Udaj się w kierunku zamku Dunguaire i zobacz dawną rezydencję króla Connachtu. Zrób sobie zdjęcie na tle irlandzkiego zamku i weź udział w wycieczce po podziemnej jaskini Aillwee lub odpocznij i napij się kawy w kawiarni.   Przejedź przez wzgórze Corkscrew Hill w kierunku Klifów Moheru. Po dotarciu na miejsce zaplanowano 1,5 godziny na samodzielne zwiedzanie. Przeżyj magiczną chwilę, stojąc na szczycie Klifów Moheru i podziwiając niesamowity szlak turystyczny Wild Atlantic Way.   Po wizycie na klifach udaj się do miasteczka Doolin, aby zjeść lunch, a nastęnie wyrusz na północ nadmorską trasą Wild Atlantic Way z powrotem do Galway. Po drodze będziesz mieć mnóstwo okazji do zrobienia wspaniałych zdjęć.

Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

7. Wycieczka pociągiem: Klify Moheru i zamek Bunratty

Dołącz do nas na stacji Heuston w Dublinie o 6.40, aby wybrać się w podróż pociągiem InterCity do Limerick. Po dotarciu na miejsce przesiądź się do autokaru i wyrusz na krótkie zwiedzanie miasta słynącego jako miejsce podpisania Traktatu z Limerick oraz tło wydarzeń opisanych w książce „Popiół i żar”. Stamtąd udaj się na północ w kierunku skansenu i zamku Bunratty (wstęp wliczony w cenę), a potem do pubu w Doolin, gdzie zjesz tradycyjny irlandzki obiad. Po obiedzie czas na majestatyczne Klify Moheru na zachodnim wybrzeżu atlantyckim, jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych atrakcji Irlandii. Po opuszczeniu klifów znajdziesz się pośród niezwykłego, księżycowego krajobrazu płaskowyżu Burren, objedziesz Black Head i udasz się w podróż wzdłuż wybrzeża zatoki Galway aż do miasta Galway, znanego jako miasto 14 rodów kupieckich. Spędź czas na zapoznaniu się z tym pięknym miastem, aby na koniec wsiąść do pociągu powrotnego do Dublina i znaleźć się ponownie na stacji Heuston o 21.00.

Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

8. Klify Moher i Blarney 2-dniowa wycieczka z Dublina

Przeżyj dramatyczne krajobrazy południowo-zachodniej Irlandii podczas 2-dniowej, niedrogiej wycieczki do Klifów Moheru, Zamku Blarney i nie tylko. Pocałuj słynny kamień z Blarney, podziwiaj panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki i zatrzymaj się w historycznym mieście Cork, aby cieszyć się lokalnym życiem z bliska. Dzień 1: Dublin – Skała Cashel – Blarney – Cork Wyjedź z Dublina o 08:00 na relaksującą przejażdżkę przez malownicze hrabstwo Cork. Pierwszym przystankiem będzie słynny na całym świecie Rock of Cashel. Jedno z najbardziej sugestywnych miejsc w Irlandii, możesz spacerować śladami św. Patryka otoczonego ruinami, celtyckimi krzyżami i okrągłymi wieżami i poczuć duszę Irlandii. Skała Cashel była tradycyjną siedzibą królów Munster, dopóki nie przekazali kompleksu Kościołowi katolickiemu prawie 1000 lat temu, aby służył jako katedra. Strona jest jednym z najlepszych przykładów średniowiecznej architektury w Europie. Następnym przystankiem jest drugie miasto Irlandii, Cork. Tutaj jest czas, aby odwiedzić angielskie targi, które niedawno odwiedziła królowa Elżbieta II, które oferują szeroką gamę lokalnych produktów, od rzemieślniczych mięs i serów oraz wszystko, co jest dobre w irlandzkich wyborach. To idealne miejsce na lunch. Po południu udasz się do uroczego miasteczka Blarney, aby pocałować legendarny Kamień Blarney (opcjonalnie) w średniowiecznej twierdzy Zamku Blarney. Poznaj historię tej tradycji, eksplorując lochy, jaskinie i ukryte sypialnie zamku. Wróć do Cork, gdzie spędzisz noc. Dzień 2: Cork – Burren – Klify Moheru – Dublin Zacznij dzień od przejażdżki przez piękną Złotą Dolinę, gdzie znajdują się jedne z najlepszych gruntów rolnych w Irlandii. Zatrzymaj się w Limerick, aby zobaczyć rzekę Shannon i zrobić kilka pięknych zdjęć zamku króla Jana. Jedź dalej na zachód do hrabstwa Clare, podziwiając widoki na dziki Ocean Atlantycki podczas jazdy wzdłuż zachodniego wybrzeża. Podziwiaj piękne plaże ze złotym piaskiem, wypatrując delfinów i wielorybów. Podziwiaj księżycowy krajobraz Burren, gdzie obok siebie rosną kwiaty alpejskie, arktyczne i śródziemnomorskie. Posłuchaj inspirujących opowieści o tym, jak Irlandczycy pokonali okropności Wielkiego Głodu Ziemniaczanego w latach 1845-49, kiedy ponad milion Irlandczyków uciekło do wszystkich 4 zakątków ziemi, aby uciec. Po przybyciu na Klify Moheru podziwiaj majestat klifów i rozbijające się fale. Zobacz, dlaczego mistrz świata surfingu, Kelly Slater, przybył tutaj, aby obejrzeć nagradzany film o surfingu „Wave Riders”. W drodze powrotnej do Dublina zatrzymaj się na krótki przystanek na zdjęcia w XV-wiecznej wieży zamku Bunratty.

Irlandia Południowo-Zachodnia: 4 dni z Galway do Kerry

9. Irlandia Południowo-Zachodnia: 4 dni z Galway do Kerry

Szczegółowy plan podróży Dzień 1: Dublin – Connemara – Galway Z Dublina przejedziesz stylowo środkową część Irlandii w zielonym Paddywagonie! Za chwilę będziesz na zachodzie. Podziwiaj dramatyczną górską scenerię, która była scenerią niezliczonych hollywoodzkich hitów filmowych. Zatrzymasz się w uroczej wiosce Cong, aby zobaczyć wspaniały zamek Ashford i ruiny opactwa Cong. Zjedz lunch w jednej z dziwacznych kawiarni w Cong i wybierz się na spacer nad jeziorem. Twoja trasa prowadzi wzdłuż ogromnego Lough Corrib w drodze do Galway. Po przyjeździe przewodnik znajdzie dla ciebie przyjemny pub z widokiem na zatokę Galway, gdzie możesz cieszyć się scenerią i tradycyjną irlandzką muzyką. Rozważ wybranie się na opcjonalną pieszą wycieczkę po mieście z lokalnym przewodnikiem lub udział w nagradzanym pubie! Dzień 2: Galway – Klify Moheru – Dingle Dzisiaj będziesz mieć u boku dziki Atlantyk, jadąc wzdłuż zachodniego wybrzeża. Zobacz plaże ze złotym piaskiem, a może nawet kilka delfinów i wielorybów. Poznaj księżycowy krajobraz Burren, jedynego miejsca na ziemi, gdzie kwiaty alpejskie, arktyczne i śródziemnomorskie rosną obok siebie. Następnie przejdź do budzących podziw Klifów Moheru. Dzisiejszej nocy zatrzymasz się w wiosce Annascaul na półwyspie Dingle. Mieszaj się z mieszkańcami i ciesz się charakterem prawdziwej irlandzkiej wioski, z dala od wszystkich pułapek turystycznych. Przysuń stołek przy kominku lub przetańcz całą noc! Dzień 3: Dingle – Killarney Wybierz się na krótką przejażdżkę do Dingle, uroczej wioski rybackiej mówiącej po gaelicku. Będziesz miał dużo wolnego czasu na zakupy i lunch przed przyjemną wycieczką po Slea Head. Będzie mnóstwo czasu wolnego od autobusu, aby podziwiać widoki i być może na małą wędrówkę lub po prostu oddychać tym dzikim atlantyckim powietrzem. Naucz się historii i piosenek tego tradycyjnego regionu od swojego przewodnika. Zobacz Sleeping Giant Island i słynne pasmo górskie 3 Sisters. Spędź noc w Killarney, popularnym mieście ze względu na wszystkie rzeczy do zobaczenia i zrobienia. Znajdziesz tu tradycyjną muzykę, wspaniałe restauracje, tańce i idylliczny park narodowy. Dzień 4: Killarney - Dublin Dzień zaczyna się od przejażdżki konno i wozem po Parku Narodowym Killarney (opcjonalnie) lub przejażdżki konnej po parku dla energicznych i żądnych przygód (opcjonalnie). Następnie udaje się do słynnego na całym świecie zamku Blarney. Będziesz cieszyć się 2 godzinami zwiedzania zamku, gdzie możesz pocałować Kamień z Blarney, jeśli chcesz Po obiedzie wybieramy się na spokojną przejażdżkę przez region Golden Vale, najlepsze grunty rolne w Irlandii i dom jednego z najlepszych bydła na świecie. Zanim dotrzemy do Dublina, zatrzymamy się w Rock of Dunamase - zrujnowanym zamku wznoszącym się wysoko na wzgórzu z widokiem na prowincję Leinster - czekają na Ciebie niesamowite możliwości fotografowania i widoki.

Wycieczka pociągiem z Dublina: cała Irlandia w 6 dni

10. Wycieczka pociągiem z Dublina: cała Irlandia w 6 dni

Dzień 1 Udaj się na stację Dublin Heuston (biuro obsługi klienta) i o godz. 7.00 wyrusz w podróż pociągiem InterCity do Cork (śniadanie dostępne w pociągu). Zwiedź zamek w Blarney, wystawę „Queenstown Story” w Cobh, a następnie udaj się pociągiem do Killarney na dwie noce w pensjonacie w pokoju z łazienką. Dzień 2 O godz. 10.00 wyjedź z Killarney i udaj się na objazd po Pierścieniu Kerry. Zachwyć się jednymi z najbardziej spektakularnych widoków w Irlandii, w tym na zatokę Dingle. Zobacz także Macgillycuddy’s Reeks, Carrantuohill – najwyższy szczyt Irlandii, Moll's Gap, Ladies View, a także znane na całym świecie jeziora Killarney. Spędź noc w pensjonacie w Killarney. Dzień 3 O godz. 7.30 wyrusz z Killarney do Limerick, aby wziąć udział w wycieczce nad Klify Moheru i zobaczyć zamek Bunratty, Klify Moheru, O'Connors Pub w Doolin i zatokę Galway. Spędź noc w 3-gwiazdkowym hotelu w Galway (2 noclegi). Dzień 4 O godzinie 10.30 skorzystaj z transportu na lotnisko Connemara, skąd polecisz na wyspę Inishmór, aby zwiedzić tę największą z wysp Aran. Dzień 5 O godz. 10.00 wyjedź z Galway na wycieczkę po regionie Connemara, która obejmie wizytę w Opactwie Kylemore. Po zakończeniu wycieczki wyrusz pociągiem z powrotem do Dublina. Po dotarciu na stację Dublin Heuston o godz. 20.45 pojedź tramwajem do 3-gwiazdkowego hotelu na 2 noclegi (pokój bez śniadania). Dzień 6 Udaj się na stację Connolly w Dublinie i o godz. 7.10 wyrusz na wycieczkę nad Groblę Olbrzyma. Po dotarciu do Belfastu weź dołącz do wycieczki i udaj się na słynną drogę Antrim Coast Road, która wiedzie przez malowniczy rejon dolin Glens of Antrim w kierunku miasteczka Ballycastle i mostu linowego Carrick-a-rede* (tylko od połowy marca do października). W bezchmurny dzień można stamtąd dojrzeć wybrzeże Szkocji. Następnie skieruj się do niezwykłej Grobli Olbrzyma, zatrzymując się po drodze pod zamkiem Dunluce (postój tylko na robienie zdjęć). Wróć do Belfastu, skąd pociągiem udasz się z powrotem do Dublina. Na stację Connolly dotrzesz o godz. 22.20, skąd skierujesz się do swojego 3-gwiazdkowego hotelu na drugi nocleg. Wyjazd w poniedziałek/środę, czwartek i sobotę (tylko od marca do października). *Podana cena jest ceną za osobę w pokoju współdzielonym. Za pokój 1-osobowy obowiązuje dopłata.

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Doolin

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Doolin?

W: Doolin są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Doolin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Doolin? Kliknij tutaj.

Doolin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 5713 opinii

Zawsze byłam sceptycznie nastawiona do wycieczek organizowanych przez touroperatorów, ale tym razem muszę zmienić zdanie. Wycieczka była wspaniała. Nie chcę rozwodzić się nad odwiedzanymi miejscami, które same w sobie są urzekające, ale nad organizacją, która była bezbłędna: punktualność, dbałość o uczestników i ich potrzeby. Marcin kierowca: cicha, ale uważna obecność z relaksującym przewodnikiem, a co z Derekiem: więcej niż przewodnikiem był bardzo zręcznym animatorem na czas podróży, kompetentnym, przygotowanym, w każdym z nas zwracał uwagę swoim współczucie i człowieczeństwo. Dobry chłopak

Bardzo przyjemna podróż w towarzystwie Dereka Allena i Gorana, Goran bardzo dobry kierowca, bardzo zwinny, bardzo płynna jazda co pozwalało nam zawsze być na pierwszym miejscu we wszystkich odwiedzanych atrakcjach. Derek Allen, osoba bardzo pomocna, zawsze dostępna dla każdego, bardzo podobały mi się wszystkie historyczne wyjaśnienia, a także wszystkie szczegóły, które obserwowaliśmy podczas podróży, udzielił wielu wskazówek we wszystkich odwiedzonych miejscach.. W 100% polecam Ta jedna trasa jest podwójna. Dziękuję Ana i Marco

Zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc, przewodnik dbał o nas jak prawdziwy santa claus. Szkoda że tak mało czasu na wszystko do zobaczenia.

Była świetnie zorganizowana, bardzo uprzejmy kierowca i przewodnik (oczytany, żartobliwy, kulturalny).

Super przewodnik i fajnie ułożona trasa. sprawnie i bezpiecznie plus dużo opowieści.