Brugia – nasze najbardziej polecane atrakcje

Brugia: piesza wycieczka z przewodnikiem i rejs statkiem po kanałach

1. Brugia: piesza wycieczka z przewodnikiem i rejs statkiem po kanałach

Twój przewodnik spotka się z Tobą w miejscu spotkania, zaledwie kilka minut od głównego dworca kolejowego i rozpocznie tę 2-godzinną wycieczkę. Poznaj wiele uroków Wenecji Północy i zobacz, dlaczego zabytkowe centrum Brugii zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Podczas wycieczki po mieście zobaczysz Jezioro Miłości, Begijnhof (założony w 1245 r.), Walplein Square, Stoofstraat, Old St. John's Hospital, Kościół Najświętszej Marii Panny, Pałac Gruuthuse, Kanał Dijver, Rozenhoedkaai, Tanners Square (Huidenvettersplein), Burg Square z gotyckim ratuszem, Bazyliką Świętej Krwi i Rynkiem (Grote Markt) z Belfortem. Pod koniec wizyty Twój przewodnik odpowie na wszystkie Twoje pytania i poleci miejsca na lunch poza obszarem turystycznym. Przewodnik udzieli również porad na temat słynnego belgijskiego piwa oraz dodatkowych miejsc do odwiedzenia, w tym muzeów. Zakończ wizytę przejażdżką łodzią po kanałach.

Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

2. Z Brukseli: wycieczka całodniowa do Gandawy i Brugii

Odkryj 2 z najbardziej czarujących miast Flandrii. Wraz z przewodnikiem wyrusz w podróż w czasie w ramach tej całodniowej wycieczki. Wybierz udział w wycieczce prywatnej lub ogólnodostępnej. Spacer po obu miastach pozwoli Ci zobaczyć najsłynniejsze atrakcje i zabytki, w tym katedrę św. Bawona w Gandawie, Stare Miasto w Brugii i Jezioro Miłości. Średniowieczna architektura i tętniąca życiem atmosfera w Gandawie na pewno Cię zauroczą. Odwiedź katedrę św. Bawona (opcjonalnie), gdzie znajduje się słynny poliptyk tablicowy „Adoracja Mistycznego Baranka”. Zobacz zamek hrabiów Flandrii, malowniczy, średniowieczny port Graslei i wiele innych atrakcji. W Brugii zachwyci Cię spokojne Jezioro Miłości i stary beginaż. Odkrywaj miasto i jego brukowane uliczki, spacerując w towarzystwie przewodnika. Możesz także wybrać się na przyjemny rejs łodzią po wąskich kanałach.

Brugia: rejs statkiem + piesza wycieczka z przewodnikiem!

3. Brugia: rejs statkiem + piesza wycieczka z przewodnikiem!

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem na Rynku w sercu miasta. Poznaj historyczne centrum z lokalnym, wykwalifikowanym przewodnikiem. Dowiedz się o lokalnej historii, legendach i zabytkach. Odkryj najwęższą uliczkę, piękną XII-wieczną bazylikę i złote posągi na imponującym gmachu sądu. Następnie zwiedzaj stary targ rybny otoczony 126 kolumnami. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki. Wejdź na pokład łodzi przy nabrzeżu i wyrusz w rejs po kanałach. Żegluj obok porośniętych bluszczem fasad i pod mostami, dowiadując się o pięknych miejscach od swojego kapitana. Podziwiaj urocze domy i kultowe zabytki z wody. Przejdź się po Nabrzeżu Różańcowym i wejdź do sklepu z czekoladą. Spróbuj rzemieślniczej czekolady. Jest nie tylko świeży, ale także starannie wykonany. Dzięki temu uzyskujemy różnorodne smakowite nadzienia i kształty. Dostrój swoje zmysły! Kontynuuj odkrywanie atrakcji, takich jak pałac Gruuthuse, romantyczny most Bonifacius i kościół Najświętszej Marii Panny. Daj się zaskoczyć ukrytemu ogrodowi przytułku. Po prostu poznaj Brugię we wszystkich jej fascynujących aspektach!

Z Zeebrugge do Brugii: Rejs wahadłowy

4. Z Zeebrugge do Brugii: Rejs wahadłowy

Podziwiaj zabytki we własnym tempie i zaoszczędź pieniądze, korzystając z usługi transportu wahadłowego z terminala wycieczkowego z Zeebruge do zabytkowego centrum Brugii. Skorzystaj z usługi szybkiego transferu, który jest dostępny z portu do miasta co 30 minut w godzinach porannych i z powrotem do portu co 30 minut w godzinach popołudniowych. Nie martw się swoim transportem podczas postoju w pięknej Brugii. Po prostu skorzystaj z bezpłatnego transferu z portu do bram, a następnie udaj się do miejsca odjazdu autobusu, aby wejść na pokład. Dotrzesz do miejsca znajdującego się zaledwie kilka minut spacerem od zabytkowego centrum miasta Brugia.

Brugia: belgijskie warsztaty gofrownicze z degustacją piwa

5. Brugia: belgijskie warsztaty gofrownicze z degustacją piwa

Przygotuj, upiecz i delektuj się pysznymi belgijskimi goframi podczas warsztatów piwa i gofrów z instruktorem. Ciesz się degustacją 3 lokalnych piw, a następnie zrób tyle gofrów, ile możesz zjeść ze wszystkimi dostarczonymi składnikami i sprzętem kuchennym. Zacznij od degustacji piwa. Wypróbuj 3 różne rodzaje belgijskich piw i uzyskaj podstawowe informacje o każdym piwie. Następnie wybierz jeden, który chcesz dodać do ciasta na gofry. Następnie nadszedł czas, aby ubrudzić sobie ręce, podzielić się na dwuosobowe zespoły i stanąć za stanowiskiem do gotowania. Dowiedz się, jak zrobić własne ciasto na gofry z piwem lub wybierz opcję bezalkoholową lub bezglutenową. Bądź prowadzony krok po kroku przez proces robienia gofrów. Na koniec upiecz własne belgijskie gofry i delektuj się nimi z wybranymi dodatkami i piwem. Wybierz z szerokiej gamy dodatków do dekoracji gofrów – świeże owoce, czekolada, bita śmietana, speculoos, nutella i nie tylko.

Brugia: wycieczka do muzeum czekolady Choco-Story

6. Brugia: wycieczka do muzeum czekolady Choco-Story

Kakao od wieków łaskocze kubki smakowe, od pikantnego napoju w cywilizacji Majów i Azteków po popularne w Europie słodkie mleko czekoladowe. Przy ponad trzech osobach na cztery kochających czekoladę trudno się dziwić ogromnej fascynacji tym wykwintnym przysmakiem. Ta trasa ma na celu ożywienie 4000-letniej historii czekolady w słowach, obrazach i smakach. Muzeum zanurza Cię w ekscytującym świecie czekolady, zabierając w zmysłową podróż w czasie. Młody czy stary, zapalony czekoladoholik lub po prostu zainteresowany, Muzeum Czekolady pobudzi Twoją fascynację. Muzeum składa się z trzech części, opowiadając historię powstania i ewolucji czekolady poprzez unikalną kolekcję prawie tysiąca przedmiotów. Oprócz historii muzeum pokazuje również, jak powstaje czekolada, ze szczególnym uwzględnieniem różnorodności surowców i rozwoju procesu produkcyjnego. W centrum demonstracyjnym odkryjesz sekret pięknej jedwabistej czekolady, mając możliwość skosztowania wyrobów czekoladowych wykonanych w muzeum.

Z Amsterdamu: jednodniowa wycieczka do Brugii

7. Z Amsterdamu: jednodniowa wycieczka do Brugii

Wyrusz na dzień do Brugii z Amsterdamu i odkryj Światowe Dziedzictwo. Zobacz romantyczne Jezioro Miłości, przejdź się po placu Burg i ciesz się wolnym czasem, aby skosztować belgijskich piw. Wyjedź z centrum Amsterdamu wygodnym i klimatyzowanym autobusem. Dowiedz się od swojego przewodnika wszystkiego o historycznym centrum Brugii i dlaczego zostało ono wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Rozpocznij swoją wycieczkę od wprowadzenia do historii Belgii i Brugii. Zobacz Jezioro Miłości i Begijnhof, założone w 1245 roku. Odwiedź historyczne centrum miasta, dowiedz się więcej o słynnych belgijskich piwach i zobacz Kościół Najświętszej Marii Panny. Podziwiaj jeden z najbardziej urokliwych obszarów wokół kanału Dyver. Kontynuuj spacer do Walplein Square, Stoofstraat, Gruuthuse Palace, Burg Square z gotyckim ratuszem, Bazyliki Świętej Krwi i Grote Markt z Belfort. Wycieczka kończy się na Grote Markt, w sercu Brugii. Uzyskaj rekomendacje, gdzie jeść, pić i robić zakupy podczas 3 godzin wolnego czasu w mieście. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, wracając do Amsterdamu, gdzie kończy się wycieczka.

Z Amsterdamu. 12-godzinna wycieczka z przewodnikiem do Brugii

8. Z Amsterdamu. 12-godzinna wycieczka z przewodnikiem do Brugii

Odkryj staromodny urok Brugii podczas tej wycieczki z przewodnikiem z Amsterdamu. Jedź wygodnym i klimatyzowanym autokarem i zobacz zabytki, takie jak jezioro Minnewater, pałac Gruuthuse i Grote Markt podczas wycieczki z przewodnikiem i miej czas wolny na samodzielne zwiedzanie. Wyjedź z Amsterdamu i udaj się do Brugii, aby zobaczyć zabytki wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z anglojęzycznym przewodnikiem. Zapoznaj się z historią Belgii, odwiedzając takie atrakcje, jak „Jezioro Miłości” (Minnewater) i XIII-wieczny Begijnhof. Dowiedz się więcej o belgijskich piwach i podziwiaj ceglaną wieżę kościoła Najświętszej Marii Panny. Poznaj uroczą okolicę kanału Dyver, a następnie przejdź się po brukowanym placu Walplein. Wędruj wąskimi uliczkami Stoofstraat i odkryj Pałac Gruuthuse, Burg Square i Bazylikę Świętej Krwi. Zakończ w Grote Markt i zyskaj 3 godziny wolnego czasu na lunch lub samodzielne zwiedzanie sklepów z czekoladą i koronkami.

Z Brukseli: zwiedzanie Brugii i Gandawy w jeden dzień

9. Z Brukseli: zwiedzanie Brugii i Gandawy w jeden dzień

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Brukseli i zrelaksuj się w czasie przejazdu 100-kilometrową trasą do Brugii. Po przyjeździe odkryj uroki „Wenecji Północy” i przekonaj się, dlaczego całe historyczne centrum zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Zobacz najważniejsze atrakcje, jak Jezioro Miłości (Minnewater Lake) oraz XIII-wieczny beginaż, ufundowany w 1245 roku jako siedziba stowarzyszenia laickich kobiet religijnych (beginek). Udaj się na plac Walplein, gdzie kawiarnie pod zacieniającymi drzewami zapewniają idealne miejsce do relaksu. Odwiedź Stoofstraat w miejscu dawnej dzielnicy czerwonych latarni i zobacz średniowieczne budowle, takie jak stary szpital św. Jana. Spójrz na drugą najwyższą na świecie wieżę z cegieł w kościele Najświętszej Marii Panny oraz zobacz inne zabytkowe budowle, jak pałac Gruuthuse, kanał Dijver oraz maleńki plac Garbarzy (Huidenvettersplein). Przejdź następnie do Rozenhoedkaai – najczęściej fotografowanego miejsca i zobacz dzwonnicę na placu zamkowym. Zachwyć się fasadami gotyckiego ratusza oraz XII-wiecznej Bazyliki Świętej Krwi. Odwiedź rynek główny (Grote Markt), aby zobaczyć dzwonnicę (Belfort) i katedrę św. Salwatora.Następnie skorzystaj z godziny czasu wolnego na lunch (na własny koszt) i spróbuj pysznych, lokalnych czekoladek.  Później przejedź do Gandawy, której mieszkańców nazywa się od czasów Karola V „noszącymi stryczek“. Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po zabytkowych budynkach, takich jak zamek Geralda Diabła oraz katedra św. Bawona, gdzie możesz zobaczyć dzieło „Adoracja Mistycznego Baranka" braci van Eyck. Zwróć uwagę na Belfort (dzwonnicę) i osobliwy, śreniowieczno-renesansowy ratusz. Zobacz jeden z najstarszych budynków w mieście – kościół św. Mikołaja, znajdujący się naprzeciwko niezwykłej fasady domu cechu kamieniarzy. Udaj się wzdłuż nabrzeża średniowiecznego portu Graslei i odkryj atrakcje tej części miasta, jak majestatyczny zamek hrabiów Flandrii, uroczą dzielnicę Patershol, halę mięsną, stary targ rybny oraz Vrijdagmarkt (targ piątkowy).

Brugia: Przewodnik po rikszy z przewodnikiem

10. Brugia: Przewodnik po rikszy z przewodnikiem

Ciesz się prywatną wycieczką z przewodnikiem po Brugii z profesjonalnym przewodnikiem. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się na specjalnie zaprojektowanym rowerze rikszowym, aby uzyskać unikalny i łatwy sposób poruszania się po mieście. Rozpocznij wycieczkę po Rynku Głównym i przejdź obok zabytków i pomników miasta do mniej znanych części miasta. Zobacz najważniejsze miejsca w mieście, gdy usłyszysz o lokalnych legendach i poznaj ciekawe fakty. Ciesz się relaksującą wycieczką po najlepszych zakątkach Brugii i ciekawym komentarzem do Twojego kompetentnego przewodnika.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Brugia
Odwiedź to bajkowe miasto i delektuj się domkami z czekolady, pięknymi zabytkami oraz piwem rzemieślniczym.

Najciekawsze atrakcje

Brugia: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 110
Sortuj wg::
Strona 1 z 7

Niezwykłe doznania

Brugia: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Brugia

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Brugia

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Brugia to:

Ieper

Brugia: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Brugia? Kliknij tutaj.

Brugia: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 9510 opinii

Transfer działał świetnie, ze statku jest tylko bezpłatny autobus do terminalu wycieczkowego, stamtąd zgodnie z opisem do ekspresu wycieczkowego. Tutaj można również sprawdzić godziny odjazdów w obie strony (co 30 minut i ostatnia podróż dostosowana do czasu postoju statku). Bilety zarezerwowaliśmy z wyprzedzeniem, ale można je również kupić na miejscu. Miły, starszy pan odprowadził nas do autobusu już po kilku minutach oczekiwania i po około 30 minutach byliśmy w Brugii na dużym parkingu. Zostaniesz również odebrany w tym samym miejscu. Stamtąd można szybko dotrzeć do starego miasta i (w przeciwieństwie do transferu z AIDA) mieć wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie wszystkiego... i to w znacznie niższej cenie! Wysoce rekomendowane!!! Byliśmy na starym mieście w Brugii w około 60 minut od statku?

Świetnie, więc cieszę się, że wybraliśmy tę wycieczkę na rejs za podwójną cenę. Bezpłatny transport ze statku do terminalu, a następnie postępowaliśmy zgodnie z instrukcjami / wskazówkami dotyczącymi odbioru biletów, które były na miejscu i łatwe do naśladowania. Dwaj faceci w kasie biletowej byli przezabawni i bardzo przyjaźni. Płynna 24-minutowa wycieczka do Brugii i punkt wyjścia dosłownie w to samo miejsce, co wycieczka rejsowa. Przyjemny 15-minutowy spacer przez park i do malowniczej Brugii. Transfer powrotny co pół godziny, ostatni raz, aby zabrać cię z powrotem przed odlotem statku. Jednak graliśmy bezpiecznie i wróciliśmy wcześniej, więc nie możemy komentować, jak zajęty był ostatni prom. Całkowicie polecam.

Było dobrze, Brugia jest warta odwiedzenia, szkoda, że nie zostaliśmy tam dłużej. Mark nasz przewodnik jest w tym bardzo dobry. Mam nadzieję, że wszyscy dobrze czytają to, co mówi. Przynieś zestaw słuchawkowy Ur, choć możesz kupić za 1 euro kierowcy. Cieszył się przywróceniem historii tego miejsca z 1488 roku. Zaproponuj wypróbowanie przejażdżki łodzią.

What an amazing trip! Brugge is picturesque place to see. We also had amazing beer in Ghent. Our tour guide Bruno was very funny and had plenty interesting stories to tell. He also told us where to go for a nice coffee, chocolate or beer. We had a great time even with rainy weather! :)

Super wycieczka, doskonały przewodnik, świetna zabawa