Dodaj daty

Cueva de los VerdesAutobusem/minivanem

Nasze najbardziej polecane Cueva de los Verdes Autobusem/minivanem

Lanzarote: Timanfaya, Cueva Verdes, Jameos i Mirador del Rio

1. Lanzarote: Timanfaya, Cueva Verdes, Jameos i Mirador del Rio

Weź udział w wycieczce będącej ekscytującym połączeniem natury i przygody na idyllicznej Wyspie Kanaryjskiej. Ciesz się 4 różnymi atrakcjami, poznając lepiej Lanzarote. Park Narodowy Montañas del Fuego/Timanfaya Odwiedź Góry Ognia w Parku Narodowym Timanfaya, część rozległego obszaru dotkniętego erupcjami wulkanów w latach 1730–1736. Przeżyj eksperymenty z istniejącą energią geotermalną i wybierz się na wycieczkę po Parku Narodowym. Dowiedz się więcej o historii tego cudu natury. Posłuchaj autentycznych zapisów księdza z Yaiza, które dokumentują erupcje wulkanów w XVIII wieku i dają wrażenie, jak ta siła natury determinowała życie ludzi. Cueva de los Verdes Przejdź dalej, aby odwiedzić jaskinię „Cueva de los Verdes”. Zobacz rurę lawy utworzoną przez wulkan La Corona i jedną z najdłuższych na świecie. Dowiedz się o tunelach i zagłębieniach na różnych poziomach, które razem osiągają wysokość 40 metrów i sięgają daleko w morze. Jameos del Agua Zobacz dwie jaskinie będące częścią jednej z najdłuższych rur lawowych na ziemi. Zobacz, jak artysta Cesar Manrique twórczo i gustownie zaprojektował tę część tunelu, aby stworzyć harmonię między sztuką a naturą. Zatrzymaj się, aby spędzić trochę czasu w restauracji, obejrzeć salę koncertową i zobaczyć małe jezioro z bezpośrednim połączeniem z morzem. Jezioro jest także domem dla małych, białych, ślepych krabów, które można zobaczyć gołym okiem i zwykle można je spotkać tylko w wodach znajdujących się na głębokości ponad 2000 metrów pod poziomem morza. >Mirador del Rio Zachwyć się wspaniałymi widokami na wyspę la Graciosa i archipelag Chinijo.

Lanzarote: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wulkanach i jaskiniach z transferem

2. Lanzarote: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wulkanach i jaskiniach z transferem

Przeżyj fantastyczny dzień podczas wycieczki po Lanzarote. Zobacz malowniczą wioskę Yaiza na skraju wulkanu, gdzie będziesz miał okazję podziwiać krater wulkaniczny w górach Timanfaya (Park Narodowy Timanfaya). Zobacz Lago Verde, zielone jezioro pośrodku czarnej piaszczystej plaży El Golfo. Podziwiaj zatokę wykonaną z tufu i lawy, o niezwykłych kolorach i dziwacznych kształtach. Następnie pojedziesz autobusem do Parku Narodowego Timanfaya. Tutaj będziesz miał okazję cieszyć się krótką przejażdżką dromaderem i poznać świat na szczycie tych fascynujących zwierząt. Podziwiaj Montañas del Fuego (Góry Ognia), wypróbuj niesamowite eksperymenty z energią geotermalną na wyspie Hilario i ciesz się zapierającą dech w piersiach wycieczką po parku narodowym. Poznaj historię rozwoju tego cudu natury. Podczas przerwy w Mancha Blanca skorzystaj z okazji, aby odwiedzić słynny kościół Nuestra Senora de los Dolores. Podziwiaj piękną architekturę kanaryjską i zobacz posąg Madonny, który według legendy zatrzymał wypływ lawy po erupcji wulkanu. Odwiedź malowniczy region winiarski La Geria i dowiedz się więcej o żmudnej pracy związanej z lokalnymi metodami uprawy winorośli. Wyśmienitych lokalnych win można także skosztować w lokalnej Bodedze (piwnicy). Mijając Monumento al Campensino, wycieczka kieruje się do zielonej północnej części wyspy z Doliną 1000 Palm. Poznaj krajobraz zupełnie inny od tego, co widziałeś do tej pory na wyspie. Ciesz się czarującą atmosferą w drodze do jednego z najwyższych punktów widokowych na wyspie. Podziwiaj fantastyczny widok na Dolinę 1000 Palm, Monte Corona i północno-wschodnie wybrzeże z malowniczymi wioskami. Odwiedź Jameos del Agua, jedno z najpiękniejszych miejsc na Lanzarote. Odwiedź kawiarnię ozdobioną pięknymi wiszącymi koszami, salę koncertową, basen i małe jezioro łączące się z morzem.

Lanzarote: Całodniowe atrakcje na wyspie

3. Lanzarote: Całodniowe atrakcje na wyspie

Odkryjemy dwie niesamowite jaskinie na północy wyspy: Cueva de los Verdes i Jameos de del Agua. Podziwiaj spektakularne widoki na wyspę La Graciosa z klifów. Odwiedź Dolinę 1000 Palm w Haría, gdzie z reguły przewidziany jest czas na lunch we własnym zakresie. Skosztuj wina La Geria od lokalnego producenta przed przerwą na lunch. Odwiedzimy Góry Ognia w Parku Narodowym Timanfaya. Wspinamy się na Islote de Hilario i kontemplujemy gejzery, a następnie kontynuujemy podróż wzdłuż Ruta de los Volcanes. Zatrzymaj się w Echadero de Camellos w Parku Narodowym Timanfaya. Na koniec odkryj to, co najlepsze ma do zaoferowania Wybrzeże Lawy. Wypływająca z Timanfaya w XVIII i XIX wieku lawa stworzyła wyjątkowy krajobraz.

Północna Lanzarote: jaskinia, Jameos del Agua i punkt widokowy

4. Północna Lanzarote: jaskinia, Jameos del Agua i punkt widokowy

Odkryj sekrety tuby wulkanicznej, wybierz się na spacer po podziemnym ogrodzie i poczuj się jak na orle skrzydła w słynnym Mirador del Rio, a wszystko to podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem po Lanzarote z odbiorem i dowozem. Po odbiorze udaj się najpierw do jaskini wulkanicznej Cueva de los Verdes (wliczone opłaty za wstęp). Po drugie, odwiedź jaskinie lawowe Jameos del Agua (wliczone opłaty za wstęp). Podziwiaj tunel wulkaniczny przekształcony przez Cesara Manrique w tajemniczy ogród. Zobacz krystalicznie czyste laguny i kraby albinosy, które wyglądają jak perły. Dowiedz się o wszystkich odwiedzanych zabytkach od lokalnego przewodnika. Podziwiaj spektakularne widoki na wyspę La Graciosa z klifów. Później odwiedź wioskę Haría, znaną również jako Dolina Tysiąca Palm. Spędź resztę podróży na zwiedzaniu tej oazy gaju palmowego i opcjonalnie zatrzymaj się na lunch. Dostępna jest opcja w formie bufetu za 10 € lub możesz odwiedzić kawiarnię.

Lanzarote: wycieczka z przewodnikiem po Cueva de los Verdes i Jameos del Agua

5. Lanzarote: wycieczka z przewodnikiem po Cueva de los Verdes i Jameos del Agua

Po odebraniu w pobliżu hotelu będziesz cieszyć się widokami w Las Nieves Punkt widokowy na archipel Chinijo: czy znasz wyspę La Graciosa? Zobaczysz to stąd. Następnie zaimponujesz wulkanowi La Corona: kraterowi, który dał początek dwóm najważniejszym miejscom na północy Lanzarote. Jameos del Agua i Cueva de los Verdes dzielą tę samą rurę wulkaniczną powstałą w wyniku eksplozji wulkanu La Corona! Wreszcie, daj się zachwycić tajemnicami Cueva de los Verdes i niesamowitą sztuką Manrique w Jameos del Agua: sztuka, kultura i przyroda w tym samym miejscu!

Lanzarote: Całodniowa wycieczka César Manrique

6. Lanzarote: Całodniowa wycieczka César Manrique

Mało kto inny wywarł na Lanzarote tak duży wpływ jak artysta César Manrique. Był malarzem, architektem, rzeźbiarzem, projektantem i ekologiem. Jego wizją była symbioza architektury i natury. Rozpocznij wycieczkę jego śladami od wizyty w Monumento al Campensino, pomniku poświęconym ciężko pracującej ludności wiejskiej. Zobacz tradycyjne rzemiosło Wysp Kanaryjskich w małym muzeum i podziwiaj imponującą restaurację u podnóża pola lawy. Kontynuuj podróż do Doliny Tysiąca Palm do Mirador del Rio. Ciesz się jednym z najbardziej spektakularnych panoramicznych widoków na Lanzarote i jednym z najbardziej reprezentatywnych dzieł architektonicznych Césara Manrique, które łączy sztukę i naturę. Odwiedź pobliską jaskinię Jameos del Agua, stanowiącą część 7-kilometrowej rury lawowej, która powstała w wyniku erupcji Monte Corona około 8000 lat temu. Odkryj Jameos del Agua, którego część została artystycznie zaprojektowana przez Césara Manrique. Znajdziesz tu restaurację, salę koncertową i małe jezioro z bezpośrednim dostępem do morza, gdzie żyją małe, białoślepe kraby. Na koniec wycieczki pojedziesz do ogrodu kaktusów „Jardin de Cactus”. Tutaj znajdziesz ponad 1100 różnych gatunków roślin z całego świata rozmieszczonych na 5000 metrach kwadratowych. W drodze powrotnej odwiedzisz Fundación César Manrique w dawnej rezydencji artysty. Zobacz niektóre z jego dzieł sztuki i dowiedz się, jak pracował artysta. Duża część kompleksu położona jest u podnóża najdłuższego strumienia lawy na Wyspach Kanaryjskich, a przez cały dom przebiegają niezwykłe konstrukcje.

Śladami Césara Manrique: cztery centra sztuki

7. Śladami Césara Manrique: cztery centra sztuki

César, multidyscyplinarny artysta, malarz, rzeźbiarz, konserwator zabytków i ośrodków turystycznych, projektant krajobrazów i ogrodów oraz uznany ekolog, stworzył z naturalnych katastrof wulkanicznych tendencję, która wpłynęła na świat. Udało mu się połączyć sztukę, urbanistykę i turystykę w jedną koncepcję, zgodnie z filozofią i modelem interwencji miejskiej opartej na zrównoważonym rozwoju i szacunku dla naturalnych wartości terytorium, w to, co jest obecnie światowym odniesieniem. Wyspa byłaby inna bez Pomnika Chłopa, Los Jameos del Agua, Mirador del Río, Ogrodu Kaktusów czy Jaskini Zielonych. Z pewnością byłby mniej atrakcyjny i miałby znacznie mniej osobowości. Nie zwiedzać tych Centrów i dzieł sztuki, nie będąc w stanie ich zinterpretować, to tak, jakbym nawet tu nie przyjechał. Ta wycieczka oferuje możliwość odkrycia północy Lanzarote z panoramą Haría, Riscos de Famara i Volcán de la Corona. Będziesz miał przywilej odwiedzić centra sztuki Cesara Manrique, takie jak Pomnik Chłopa, Ogród Kaktusów, Mirador del Río i Fundación César Manrique. Wybierz, czy chcesz odwiedzić Jameos del Agua lub Cueva de los Verdes, dwa wspaniałe centra sztuki, które są obowiązkowe podczas wizyty na Lanzarote.

Północna Lanzarote: dzieło Césara Manrique

8. Północna Lanzarote: dzieło Césara Manrique

Przenieś się w inne czasy brukowanymi uliczkami i historycznymi placami Teguise, stolicy miasta Teguise. Ciesz się wspaniałym widokiem na El Valle de las Mil Palmeras (dolinę tysiąca palm) w drodze do Los Valles w kierunku Haría. Następnie odwiedź Cueva de los Verdes, wyjątkowo piękną jaskinię z nieopisanym wnętrzem utworzonym przez erupcje wulkanów. Po przejściu przez Arrieta i Mala zatrzymaj się w muzeum aloesu, gdzie dowiesz się o zaletach aloesu. Jedź dalej do Guatiza, aby zobaczyć plantacje opuncji, gdzie produkowany jest naturalny barwnik koszenila. Poznaj stary kamieniołom, w którym słynny artysta César Manrique doskonale połączył naturę i sztukę. Podążaj drogą do Fundacji Césara Manrique, mieszczącej się w starym domu wspaniałego artysty urodzonego na Lanzarote. Tutaj mamy okazję kontemplować prace Manrique, a także różne obrazy i rzeźby różnych awangardowych artystów.

Dostępne atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj wg:

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Cueva de los Verdes

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem w: Cueva de los Verdes jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Lanzarote?

W: Lanzarote są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Jakie są najlepsze Autobusem/minivanem w: Cueva de los Verdes?

Cueva de los Verdes: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Cueva de los Verdes? Kliknij tutaj.