El Calafate
Autobusem/minivanem

Autobusem/minivanem
Liczba znalezionych atrakcji: 1

El Calafate: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 65
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane El Calafate Autobusem/minivanem

El Calafate: Lodowiec Perito Moreno i opcjonalny rejs

1. El Calafate: Lodowiec Perito Moreno i opcjonalny rejs

Wyrusz z hotelu w El Calafate około 10:30 i wyrusz na lodowiec Perito Moreno znajdujący się na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Udaj się na zachodni kraniec półwyspu Magallanes i ciesz się mnóstwem czasu na odkrywanie tej naturalnej formacji lodowej. Rozpocznij zwiedzanie parku narodowego, spacerując po 4-kilometrowej sieci promenad. Podziwiaj lodowiec z wielu perspektyw, wspinając się na różne poziomy i balkony. Spędź 2 godziny na zwiedzaniu pasów startowych i wykorzystaj ten czas na zjedzenie suchego prowiantu lub zatrzymanie się w jednej z restauracji. Wybierz się na opcjonalną 1-godzinną przejażdżkę łodzią przed północną ścianą lodowca. Po wycieczce wróć do El Calafate tą samą trasą i przyjedź wieczorem.

El Calafate: Wycieczka trekkingowa i rejs po lodowcu Perito Moreno

2. El Calafate: Wycieczka trekkingowa i rejs po lodowcu Perito Moreno

Odkryj Patagonię w ramach tego trekkingu po Parku Narodowym Los Glaciares. Zwiedzaj park pieszo i wędruj po lodowcu w rakach. Po drodze przewodnik opowie Ci o okolicznej florze i faunie. Weź udział w rejsie przed lodowcem na jeziorze Argentino. Ta niezapomniana atrakcja rozpoczyna się w porcie Bajo de las Sombras na terenie Parku Narodowego Los Glaciares. Przepłyń przez jezioro Brazo Rico, w kierunku zachodniego wybrzeża. Następnie zrób postój na odpoczynek i spotkaj się z przewodnikami, którzy opowiedzą Ci o tym, co Cię czeka. Załóż raki i wyrusz na wędrówkę wzdłuż lodowca, podążając za licencjonowanymi przewodnikami. Zobacz wyjątkowe formacje lodowe i dowiedz się o pęknięciach lodowców oraz o naturze regionu. Wróć do schroniska przez las Magellana. Zjedz lunch (na własny koszt) z widokiem na lodowiec Perito Moreno. Wyrusz w rejs powrotny przez Brazo Rico (odnogę jeziora Argentino) i przepłyń przed lodowcem. Możesz też podziwiać ogrom lodowca Perito Moreno z pomostów.

Z El Calafate: całodniowa wycieczka do El Chaltén

3. Z El Calafate: całodniowa wycieczka do El Chaltén

Odkryj Narodową Stolicę Trekkingu podczas prywatnej lub wspólnej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z El Calafate El Chaltén. Daj się zadziwić temu górskiemu miastu, odkrywając niesamowite krajobrazy i spacerując częścią jego szlaków. Zacznij dzień od odbioru z hotelu w El Calafate. Zrelaksuj się podczas wycieczki do miasta El Chaltén, które jest oddalone od El Calafate o 220 km. Przejdź przez rzekę Santa Cruz i zatrzymaj się na kilka minut w Estancia La Leona, gdzie możesz kupić domowe ciasta i gorący napój. Jedź dalej do El Chaltén, graniczącego z jeziorem Viedma z lodowcem o tej samej nazwie. Podziwiaj wspaniałe widoki na Cerro Chaltén (znany również jako Fitz Roy) i Torre w pogodne dni, a także na lodowiec Viedma z imponującymi górami lodowymi. Po przybyciu do Chaltén masz 5 godzin na zwiedzanie tego małego górskiego miasteczka. Wybierz się na 700-metrowy spacer z przewodnikiem do punktu widokowego Mirador de Los Cóndores i odwiedź Chorrillo del Salto podczas 300-metrowego spaceru po płaskim terenie. Aby wrócić, spotkaj się w wcześniej ustalonym miejscu spotkania i przejazd do El Calafate około 20:00.

Z El Calafate: wycieczka całodniowa do Torres del Paine

4. Z El Calafate: wycieczka całodniowa do Torres del Paine

Weź udział w fascynującej wycieczce z miasta El Calafate do masywu Torres del Paine. Wyrusz na wędrówkę po pięknym parku narodowym, wokół którego znajdują się lodowce, jeziora oraz wodospady. Zachwyć się wspaniałymi krajobrazami, poznaj wiele atrakcji przyrodniczych i zjedz wliczony w cenę lunch. Skorzystaj z usługi odbioru z hotelu i udaj się w stronę granicy z Chile. Po odprawie celnej i dopełnieniu procedur imigracyjnych spotkasz się ze swoim przewodnikiem i pokonasz ostatnie 80 kilometrów dzielące Cię od parku narodowego. Pozwól się zauroczyć widokiem na jezioro Sarmiento de Gamboa, wodospady na rzece Paine, szczyty Cerro Almirante Nieto/Cuernos del Paine oraz wejście do jeziora Laguna Amarga. Kiedy znajdziesz się na terenie Parku Narodowego Torres del Paine, skorzystaj z różnorodnych szlaków trekkingowych i odbierz suchy prowiant. Podążaj szlakiem o niskim poziomie trudności, który wiedzie od wodospadu Salto Grande w kierunku punktu widokowego nad brzegiem jeziora Nordenskjöld, skąd można podziwiać szczyty Cuernos del Paine. Następnie wróć do pojazdu, by wyruszyć nad jezioro Pehoé. Znajduje się tam ostatni punkt widokowy, z którego zobaczysz szczyty Cuernos del Paine oraz dolinę Valle del Francés. Kontynuuj zwiedzanie, poznając najdalej na południe wysunięty fragment chilijskiej części Patagonii. W drodze powrotnej do El Calafate dowiesz się więcej o florze i faunie tej krainy geograficznej.

El Calafate: Wycieczka łodzią Todo Glaciares

5. El Calafate: Wycieczka łodzią Todo Glaciares

Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w El Calafate około 7:00 rano, aby przebyć 47-kilometrową trasę do portu Punta Bandera, skąd Twoja łódź odpływa o 9:00. Pierwsza część wycieczki odbywa się w północnej odnodze jeziora Argentino przed wejściem do Boca del Diablo, najwęższej części jeziora. Następnie przejdź do kanałów Upsala i Spegazzini, gdzie możesz zobaczyć odpowiednie lodowce. Lodowiec Upsala jest największym na jeziorze Argentino i można go zobaczyć z odległości około 20 km. Lodowiec Spegazzini jest najwyższy i można zobaczyć także lodowce Dry, Heim Sur i Peineta. Po wpłynięciu do kanału Spegazzini 300-metrowa ścieżka będzie przebiegać bez trudności przez las wzdłuż wybrzeża jeziora, zatrzymując się w punktach widokowych z widokiem na całą Zatokę Lodowców. Dotrzyj do schroniska Spegazzini, gdzie możesz zjeść opcjonalny 3-daniowy lunch z napojami, odwiedzić sklep i kontemplować krajobraz z tarasu. Dla tych, którzy lubią spacery, górska ścieżka oferuje 700-metrową wędrówkę o średnim stopniu trudności przez zalesioną ścieżkę z naturalnymi punktami widokowymi na lodowiec Spegazzini, kończącą się w miejscu lądowania. Wróć na łódź i wróć do El Calafate, gdzie zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu.

El Calafate: Wycieczka z przewodnikiem po lodowcu Perito Moreno i żeglarstwo

6. El Calafate: Wycieczka z przewodnikiem po lodowcu Perito Moreno i żeglarstwo

Spędź wspaniały dzień odwiedzając lodowiec Perito Moreno podczas jednodniowej wycieczki z El Calafate. Płyń po jeziorze Argentino i podziwiaj wspaniałe widoki na lodowiec. Wyrusz wcześnie rano z El Calafate, aby dotrzeć do lodowca Perito Moreno. Tego ranka będziesz miał czas na spacer po chodnikach, aby odkryć różne widoki na lodowiec. Następnie wybierz się na godzinną wycieczkę żeglarską po bogatej odnodze jeziora Argentino. Podczas rejsu podziwiaj widoki na lodowiec i jezioro.

El Calafate: wycieczka trekkingowa Safari Azul Los Glaciares

7. El Calafate: wycieczka trekkingowa Safari Azul Los Glaciares

Wyrusz na lodową przygodę przez Park Narodowy Los Glaciares w Patagonii podczas trekkingu z przewodnikiem. Popłyń przed lodowcem Perito Moreno i zatrzymaj się na piaszczystych brzegach, aby poczuć wyjątkowy kolor i fakturę masywnego lodowca. Rozpocznij wycieczkę w El Calafate i udaj się do Parku Narodowego Los Glaciares. Będąc w porcie Bajo Las Sombras, zaledwie 7 km od kładek, wskocz na łódź i popłyń przez Lago Rico. Po 20 minutach podróży wysiądź na przeciwległym brzegu. Wędruj przez 30 minut, zawsze mając widok na południową ścianę lodowca. Podróżuj przez naturalny teren z piaskiem i kamieniami z kilkoma zboczami i schodami, wzdłuż brzegu jeziora i przez bujny las. Dotrzyj do lodowej ściany i wykorzystaj okazję, by dotknąć jej powierzchni. Podziwiaj intensywne i różnorodne błękity i biele lodu oraz jego kapryśne kształty. Zrób kilka zdjęć przed powrotem na łódź. Z portu jedź autobusem do kładek i masz 2 godziny na zjedzenie suchego prowiantu i podziwianie panoramy parku lodowcowego. W autobusie powrotnym do El Calafate podziwiaj widoki na step patagoński.

Z El Calafate: Wycieczka trekkingowa Laguna de los Tres

8. Z El Calafate: Wycieczka trekkingowa Laguna de los Tres

Naszą działalność rozpoczniemy od odbioru z hoteli od godziny 06:00. (W czerwcu i lipcu godzina odbioru może ulec zmianie) Zwiedzaj najbardziej magiczną górę w Patagonii. Z El Calafate udaj się do El Chaltén, aby wybrać się na trekking do Laguna de los Tres, u podnóża słynnej góry Fitz Roy. Jest to wymagający spacer ścieżką Fitz Roy, w sumie 20 kilometrów. Czas trwania wędrówki może się różnić w zależności od tempa i kondycji fizycznej każdej osoby, ale ogólnie szacuje się, że wynosi od 8 do 9 godzin, włączając krótkie przerwy i przystanki na podziwianie krajobrazu, który zachwyci Cię przez całą podróż. Aktywność rozpoczyna się od odbioru z hotelu. Podczas podróży pojedziesz trasą 40, z pewnością będziesz mógł dostrzec lokalną faunę, a jeśli pogoda dopisze, zobaczysz wschód słońca nad wzgórzami. Po dotarciu na miejsce rozmawiamy z Tobą o szlaku, wręczamy laski i mapę i zaczynamy trekking. Na pierwszym odcinku będziesz przechodził przez las, aż dotrzesz do Laguna Capri, pierwszego przystanku technicznego. Będziesz zaskoczony kolorem wody i przyrodą otaczającą tę lagunę, a ponadto widoki na Fitz Roy są nie do pominięcia. Wracając na szlak, przekraczamy most Río Blanco, aż dotrzemy do Camping Poincenot, całkowicie dzikiego obozu w środku rodzimego lasu. Przekraczając Poincenot, docieramy do początku wspinaczki do Laguna de los Tres. Ze względu na wysokość i warunki terenowe, ten ostatni kilometr jest najtrudniejszy na trasie. Podczas tej wspinaczki widoki na krajobraz są niesamowite, a z góry można podziwiać Lagunę Matki i Córki. Kiedy wydaje się, że już jesteś na miejscu, czeka Cię kolejna 300-metrowa wspinaczka, ale gdy już znajdziesz się na szczycie, cały wysiłek był tego wart. Jesteś zaskoczony ogromną przyrodą i kolorem wody. Tego uczucia nie da się opisać słowami. Przyjazd do Chaltén: 18:00 Przyjazd do hotelu w El Calafate: 21:00.

El Calafate: Wycieczka krajoznawcza na lodowiec Perito Moreno

9. El Calafate: Wycieczka krajoznawcza na lodowiec Perito Moreno

Przygotuj się na podziwianie głównej atrakcji Parku Narodowego Los Glaciares, wpisanego na listę obiektów z listy UNESCO. Rozpoczniemy naszą działalność w Parku Narodowym Los Glaciares, położonym 80 km od miasta El Calafate. Lodowce chronione w tym parku, powstałe wieki, a nawet tysiąclecia temu, są świadectwem ogromnych mas lodu, które zdominowały część planety w ciągu ostatnich dwóch milionów lat i były świadkami narodzin ludzkości. Zachowanie i podziwianie tego miejsca odnosi się nie tylko do różnorodności biologicznej, ale także otwiera drzwi do wyobrażenia sobie, jak wyglądała epoka lodowcowa w trzecim co do wielkości obecnym kontynentalnym polu lodowym na naszej planecie. Park Narodowy Los Glaciares został utworzony w 1937 roku i uznany za obiekt z listy UNESCO w 1981 roku. Po przybyciu do parku będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniały lodowiec Perito Moreno. To bez wątpienia uzupełnia Twoją wizytę, aby być olśnionym imponującą naturą jego osuwisk, nie tylko z wysokości chodników, ale teraz z poziomu jeziora: czoło lodowca waha się od 40 do 80 metrów wysokości nad poziomem jeziora.

Rejs po lodowcu dla smakoszy i kładki Perito Moreno

10. Rejs po lodowcu dla smakoszy i kładki Perito Moreno

Ciesz się całodniowym doświadczeniem na pokładzie María Turquesa Cruise, który podróżuje do najbardziej imponujących lodowców, żeglując z najwyższym komfortem. Rozpocznij od transferu z hotelu do prywatnego portu La Soledad. Po przejechaniu 47 km wjedź na teren Parku Narodowego i wejdź na pokład łodzi. Przejdź przez półwysep o nazwie „Boca del Diablo”, aby wejść do północnego ramienia jeziora. Nawiguj między górami lodowymi przez kanał Upsala, gdzie możesz obserwować lodowiec Upsala około 10 km. Udaj się do kanału Spegazzini, aby zobaczyć wiszące lodowce, takie jak Dry Glacier, Heim Sur, Peinetta i wyokrętuj w Las Vacas Post, gdzie będziesz mieć 30-minutowy spacer przez piękny las. Przejdź do przodu najwyższego lodowca w Parku Narodowym, lodowca Spegazzini (135 metrów nad poziomem jeziora/440 stóp nad poziomem jeziora). Wykorzystaj czas, rób zdjęcia i kontempluj w ciszy otaczającej przyrody. Udaj się do miejsca docelowego na lodowcu Perito Moreno, gdzie wysiądziesz na chodnikach, aby zakończyć dzień pełen magii i niespodzianek. Na koniec wsiądź do autobusu, którym na koniec dnia wrócisz do hotelu w El Calafate.

El Calafate

El Calafate

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Autobusem/minivanem w: El Calafate

Oprócz atrakcji typu Autobusem/minivanem jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: El Calafate?

W: El Calafate są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

El Calafate: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu El Calafate? Kliknij tutaj.