Dodaj daty

Blue Lagoon

Blue Lagoon

Blue Lagoon – nasze najbardziej polecane wycieczki i atrakcje

Z Reykjaviku: wstęp do Błękitnej Laguny z transferami

1. Z Reykjaviku: wstęp do Błękitnej Laguny z transferami

Ciesz się bezpiecznym i niezawodnym transferem między centrum Reykjaviku a znaną na całym świecie Błękitną Laguną, a jednocześnie uzyskaj możliwość wyboru między pakietem Comfort a pakietem Premium. Poczuj spokój wyjątkowych wód geotermalnych, mleczno-niebieskich, uważanych przez wielu za jedyne w swoim rodzaju doświadczenie i niezapomnianą część wakacji na Islandii. Istnieją częste wyjazdy do i z Reykjaviku, co pozwala na zwiedzanie w wolnym czasie. Błękitna Laguna powstała w 1976 roku podczas operacji w pobliskiej elektrowni geotermalnej. W następnych latach ludzie zaczęli kąpać się w wodzie i nakładać na skórę błoto krzemionkowe. Jest znany ze swoich właściwości regenerujących i korzyści zdrowotnych. Błękitna Laguna jest otoczona omszałym polem lawy, oferującą niesamowitą scenerię, z najnowocześniejszymi udogodnieniami i niezwykłą atmosferą. Wybierz jeden z dwóch dostępnych pakietów i poświęć trochę czasu na relaks. Następnie wróć do Reykjaviku. Twój bilet powrotny jest elastyczny/otwarty i można go wykorzystać na wszystkie wyloty z Błękitnej Laguny.

Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

2. Reykjavik: Złoty Krąg, krater Kerid i Błękitna Laguna

Odkryj 2 najczęściej odwiedzane atrakcje przyrodnicze Islandii, Złoty Krąg i Błękitną Lagunę, w ciągu jednego dnia w ramach wycieczki wygodnym minibusem. Wyjedź z Reykjaviku w kierunku Parku Narodowego Thingvellir, gdzie stykają się 2 płyty tektoniczne – północnoamerykańska i eurazjatycka. Spaceruj w spokojnym tempie po tym niesamowitym, pełnym jezior obszarze, przeskakując między granicami kontynentów, i zobacz miejsce, w którym w latach 930–1798 obradował islandzki parlament. Później udaj się do gorących źródeł wokół gejzeru Geysir z basenami geotermalnymi, których woda osiąga temperaturę nawet 200 stopni. Zobacz, jak gejzer Strokkur wyrzuca wrzącą wodę i parę na wysokość 30 metrów. Zjedz coś, a następnie odwiedź zapierający dech w piersi wodospad Gullfoss. Kolejnym przystankiem będzie krater wulkaniczny Kerid z ciemnoniebieskimi wodami, otoczonymi czerwonymi skałami. Wycieczkę zakończysz w słynnej Błękitnej Lagunie. Odpoczywaj w ciepłych wodach geotermalnych z wliczoną w cenę maseczką z glinki krzemionkowej, a następnie wróć do Reykjaviku.

Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

3. Z Reykjaviku lub Keflaviku: transport do Błękitnej Laguny

Zrelaksuj się i ciesz się wygodnym transportem do słynnej Błękitnej Laguny ze stolicy Islandii, Reykjaviku, lub międzynarodowego lotniska w Keflavíku. Transfer z Reykjaviku do Błękitnej Laguny obejmuje bezpłatne połączenie autobusowe do Twojego hotelu, pensjonatu lub najbliższego przystanku autobusowego. Jeśli podróżujesz dalej na międzynarodowe lotnisko Keflavík, pamiętaj, że podróż z Błękitnej Laguny do Keflavíku zajmuje około 20 minut. Pamiętaj, że musisz zarezerwować każdy odcinek osobno, tj. z międzynarodowego lotniska Keflavik do Błękitnej Laguny (jeden odcinek) i Błękitnej Laguny do Reykjaviku (jeden odcinek).

Z Reykjaviku: wstęp do Błękitnej Laguny z transferami w obie strony

4. Z Reykjaviku: wstęp do Błękitnej Laguny z transferami w obie strony

Twoja wycieczka do cudu świata rozpocznie się w Reykjavíku. Stamtąd zostaniesz odebrany(-a) z hotelu lub pensjonatu Smartbusem, który zabierze Cię na przystanek spa Blue Lagoon. Stamtąd udaj się w 45-minutową podróż luksusowym autokarem do spa Blue Lagoon. Po drodze przejedziesz obok historycznych pól lawy i zobaczysz nieziemskie widoki Reykjanes UNESCO Global Geopark. Po przybyciu idź 300-metrowym korytarzem wyżłobionym przez lawę do głównego wejścia kompleksu. Po sprawdzeniu biletów otrzymasz ręcznik i elektroniczną bransoletkę, która pełni funkcję kluczyka do szafki i umożliwia zakupy bezgotówkowe podczas Twojej wizyty. Weź prysznic i załóż kostium kąpielowy, a następnie wejdź do legendarnych, błękitnych wód. Na terenie spa na powierzchni 8700 metrów kwadratowych znajdują się morskie wody geotermalne. Spa tworzy nową definicję wellbeingu. Tutaj odnajdziesz równowagę pomiędzy Twoim ciałem i siłami natury. Odkryj pełne składników mineralnych ciepło spa Blue Lagoon i korzystaj z udogodnień na miejscu: sauny, łaźni parowej, biczy wodnych oraz sprzętu wodnego, które pozwolą Ci się odświeżyć i w których możesz nałożyć maseczkę. Spaceruj, pływaj, integruj się z innymi gośćmi, rób zdjęcia, medytuj - możesz w pełni cieszyć się spa. Twój bilet do spa Blue Lagoon obejmuje jeden bezpłatny, wybrany przez Ciebie napój w barze na terenie spa. Możesz wybrać jeden spośród koktajli, soków, napojów bezalkoholowych i alkoholowych. W cenę wliczona jest także maseczka krzemionkowa oraz wodny barek z maseczkami. Poczuj świeżość i powrót blasku skóry Twojej twarzy podczas, gdy krzemionka –charakterystyczny element leczniczy w tym spa – oczyści i wzmocni Twoje ciało. Barek z maseczkami oferuje również maseczki z innymi naturalnymi skarbami spa: algami, minerałami i składnikami lawy. Po doświadczeniu odmładzającej mocy wody odwiedź kawiarnię, jeżeli chcesz zjeść lekki posiłek z możliwością zjedzenia sałatek, kanapek i sushi. Możesz także udać się na spacer ścieżkami, aby odkryć wielowieczne pola lawy. Pod koniec wycieczki jedź autobusem z powrotem do Reykjavíku. Tam na przystanku wejdź do Smartbusa i powróć do miejsca swojego zakwaterowania.

Reykjavik: Transfer autobusem w obie strony do Błękitnej Laguny

5. Reykjavik: Transfer autobusem w obie strony do Błękitnej Laguny

Rozpocznij swoją podróż z centralnie położonego dworca autobusowego BSI w Reykjaviku. Podróż z Reykjavíku do Błękitnej Laguny trwa około 50 minut i zapowiada się imponująco: po drodze podziwiaj piękne pola lawy na półwyspie Reykjanes. Będąc w Błękitnej Lagunie, zrelaksuj się w mlecznoniebieskich wodach o temperaturze około 100 stopni, w wolnym czasie. Kiedy nacieszysz się wszystkim, co Błękitna Laguna ma do zaoferowania, wsiądź do wygodnego autobusu z powrotem do Reykjaviku (50 minut jazdy) lub na międzynarodowe lotnisko w Keflavíku (20 minut jazdy)* na popołudniowy lot. Transfer do Błękitnej Laguny odbywa się według ustalonego rozkładu. • Z Reykjavíku do Błękitnej Laguny – 9:00; 10:00; 11:00 RANO; 13:00; 14:00; 15:00; 17:00 • Z Błękitnej Laguny do Reykjavíku – 13:15; 14:15; 16:15; 18:15; 20:15 • Z Błękitnej Laguny na lotnisko Keflavik – tylko o 14:30

Z Reykjaviku: Złoty Krąg i Błękitna Laguna z napojami

6. Z Reykjaviku: Złoty Krąg i Błękitna Laguna z napojami

Weź udział w tej wycieczce minibusem wzdłuż Złotego Kręgu. Pokonaj trasę turystyczną obejmującą wiele przystanków w najciekawszych miejscach. Podziwiaj naturalne atrakcje, w tym gejzery, wodospady i jeziora. Zażyj relaksu w wodach termalnych Błękitnej Laguny. Odwiedź Þingvellir – atrakcję historyczną i miejsce ogłoszenia niepodległości Republiki Islandii. Zobacz Grzbiet Śródatlantycki i obserwuj wyrzuty wody na wysokość do 20 metrów, odwiedzając gejzer Stokkur, który wybucha co 3–4 minuty. Przejdź obok uśpionego gejzeru Geysir. Zachwyć się widokiem na wodospad Gullfoss, który uważany jest za najpiękniejszy z 30 000 islandzkich wodospadów. Zatrzymaj się na lunch, a po posiłku wyrusz nad Kerið – wspaniałe jezioro wulkaniczne. Znajduje się ono wewnątrz krateru i słynie z niebiesko-zielonego koloru wody. Jezioro otaczają czarne i czerwone zbocza. Główną atrakcją dnia będzie czas spędzony w wodach Błękitnej Laguny – najpopularniejszego islandzkiego uzdrowiska geotermalnego. W ramach tego iście luksusowego doświadczenia otrzymasz bezpłatną maseczkę na twarz oraz wybrany przez siebie napój.

Z Reykjavíku: Jednodniowa wycieczka do wulkanów i Błękitnej Laguny

7. Z Reykjavíku: Jednodniowa wycieczka do wulkanów i Błękitnej Laguny

Aktualizacja z 9 sierpnia: Przypływ nowej lawy w Litli-Hrutur ustał, przynajmniej na razie. Obszar ten wciąż się tli i jest fascynujący do odwiedzenia. Podziwiaj górskie widoki na jezioro Kleifarvatn i wybierz się na wycieczkę do wybuchającego wulkanu Litli Hrutur podczas tej jednodniowej wycieczki z Reykjavíku. Masz możliwość wyboru odbioru i dowozu. Zrelaksuj się po wędrówce, zanurzając się w Błękitnej Lagunie i wypij bezpłatnego drinka. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru w Reykjavíku i kieruj się w stronę półwyspu Reykanes. Wyjrzyj przez okno na krajobraz pokrytych mchem pól lawy, pól geotermalnych, wiosek rybackich, zapierających dech w piersiach elementów wybrzeża i górskich jezior. Odkryj gorące źródła i czarną bazaltową plażę nad jeziorem Kleifarvatn. W lipcu 2023 r. na wzgórzach Reykjanes otworzyła się nowa szczelina wulkaniczna. Przejdź się do miejsca erupcji wulkanu Fagradalsfjall w dolinie Geldingadalur w 2021 r. Wędrówka zajmuje około 2 godzin w jedną stronę po ogólnie płaskim terenie. Nie pożałujesz jednak wysiłku, ponieważ zostaniesz nagrodzony oszałamiającym pokazem naturalnej siły. Bądź świadkiem nowo utworzonej lawy schodzącej z wulkanu do starego mchu lawowego i skał. Po niezapomnianych wrażeniach wybierz się ponownie na wędrówkę w dół doliny. Twoje kości mogą być zmęczone, więc zakończenie dnia relaksem w Błękitnej Lagunie będzie idealnym lekarstwem. Pozwól, aby ciepłe, lecznicze wody geotermalne zmiękczyły Twoje mięśnie i duszę po doświadczeniu wulkanu.

Reykjavik: Złoty Krąg, Błękitna Laguna i wycieczka po zorzy polarnej

8. Reykjavik: Złoty Krąg, Błękitna Laguna i wycieczka po zorzy polarnej

Wykorzystaj w pełni krótką wycieczkę na Islandię dzięki połączonej wycieczce do Złotego Kręgu, Błękitnej Laguny i zorzy polarnej rozpoczynającej się w Reykjavíku. Spędź magiczny dzień podróżując przez wodospady, kratery i naturalne baseny, a następnie podziwiaj kultową zorzę polarną w nocy. Odbierz z hotelu i rozpocznij dzień od odwiedzenia trzech głównych atrakcji Złotego Kręgu. Poznaj wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Park Narodowy Thingvellir, bądź świadkiem kilku erupcji w Geysir i zatrzymaj się przy wodospadzie Gullfoss, potężnym wodospadzie z wieloma kroplami. Popatrz na liczący 3000 lat krater wulkaniczny nad jeziorem kraterowym Kerið, zanim udasz się do słynnej Błękitnej Laguny. Odkryj wyjątkowe spa termalne z ogromnym basenem geotermalnym, saunami, łaźnią parową i barem przy basenie. Odbierz bilet wstępu wraz z ręcznikiem, maseczką i darmowym napojem. Ciesz się około 90 minutami wolnego czasu na relaks i zjedzenie kolacji na własny koszt, a następnie udaj się na wieczorne polowanie na zorzę polarną. Podróżuj daleko poza granice miasta, szukając ciemności i bezchmurnego nieba. Rozgrzej się podczas oczekiwania na gorącą czekoladę. Jedź do kilku różnych miejsc w poszukiwaniu zorzy polarnej. Znajdź je mieniące się na nocnym niebie hipnotyzującymi zielonymi odcieniami. Pozwól swojemu przewodnikowi pomóc Ci z ustawieniami zdjęć w celu uzyskania idealnego zdjęcia, a następnie zostań z powrotem w mieście.

Reykjavík: Złoty Krąg i Błękitna Laguna z transferami

9. Reykjavík: Złoty Krąg i Błękitna Laguna z transferami

Odkryj słynną islandzką trasę turystyczną Złoty Krąg podczas tej wycieczki autobusowej z przewodnikiem z Reykjaviku. Odwiedź historyczny Park Narodowy Thingvellir, podziwiaj erupcję gejzeru Strokkur, zachwyć się wodospadem Gullfoss i udaj się do słynnej Błękitnej Laguny. Wsiądź do klimatyzowanego autobusu w Reykjaviku i wyrusz w relaksującą podróż, aby zobaczyć Grzbiet Północnoatlantycki w Parku Narodowego Thingvellir z miejsca, w którym jest on najlepiej widoczny. Odwiedź gejzer Strokkur i co 5 minut obserwuj erupcje o wysokości nawet do 20 metrów. Zachwyć się wspaniałym wodospadem Gullfoss, który uważany jest za najpiękniejszy z 30 000 islandzkich wodospadów. Zobacz z punktu widokowego niesamowite jezioro wulkaniczne Kerið, które znajduje się wewnątrz krateru.  Zakończ dzień w Błękitnej Lagunie, gdzie zrelaksujesz się w kojących wodach. Wizyta w Błękitnej Lagunie ma miejsce około godz. 17.00, należy zatem zarezerwować bilety wstępu na tę godzinę. Po odpoczynku w Błękitnej Lagunie wróć do miejsca w Reykjaviku, w którym rozpoczęła się Twoja wycieczka.

Reykjavik/Keflavik: Prywatny transfer do Błękitnej Laguny

10. Reykjavik/Keflavik: Prywatny transfer do Błękitnej Laguny

Skorzystaj z bezstresowego transferu do słynnej Błękitnej Laguny z Reykjaviku, stolicy Islandii, lub międzynarodowego lotniska Keflavik, z gwarancją wygodnej i relaksującej podróży. Jeśli wybierasz się na międzynarodowe lotnisko Keflavik, pamiętaj, że podróż z Błękitnej Laguny zajmuje około 30 minut. Pamiętaj, że musisz zarezerwować każdy segment osobno - jeden na transfer z międzynarodowego lotniska Keflavik do Blue Lagoon, a drugi na transfer z Blue Lagoon do Reykjaviku.

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg::

Blue Lagoon: najlepsze atrakcje w pobliżu

Blue Lagoon: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Blue Lagoon? Kliknij tutaj.

Blue Lagoon: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 6293 opinii

Mieliśmy wspaniałą wycieczkę z Addi w BusTravel Islandia, minibus miał około 16 osób, był wyjątkowo czysty, praktycznie nowy, był bardzo pouczający, udzielając nam wielu informacji na temat głównych atrakcji na przystanku, a także rzeczy, które widzieliśmy po drodze. Był bardzo skupiony na utrzymywaniu czasu, aby mieć pewność, że mamy mnóstwo czasu na każdym przystanku i ostatecznie cały czas spędzony w Błękitnej Lagunie. To długi dzień, ale czuliśmy, że to dobrze spędzony czas, aby dać nam czas na inne rzeczy w inne dni naszych wakacji, a zakończenie nad laguną oznacza, że odpoczywasz przez ostatnie 2 godziny. Addi wyjaśnił, jak korzystać z szafek, abyśmy nie tracili czasu na ich rozwiązywanie. Get Your Guide to naprawdę dobra firma, w której można dokonać rezerwacji. Zawiera wiele zwięzłych, jasnych i aktualnych informacji na temat ustaleń dotyczących podróży. Dostępne rabaty i anulowanie oraz płatność w funtach szterlingach, więc nie ma obaw o ponowne kursy wymiany walut i opłaty. Bardzo przyjemna podróż.

Wspaniała całodniowa wycieczka z niesamowitymi przystankami. Dennis, nasz przewodnik, był fantastyczny! Jest bardzo przyjazny i pouczający, zabawny i zapewnia rozrywkę. Po drodze dał nam kilka dodatkowych przystanków i jest bardzo pasjonatem swojej pracy. Zrobił naszą podróż - ogromne dzięki Dennis!

Niesamowity dzień z naszym przewodnikiem Kiki, dostępnym, zabawnym, uważnym i bardzo profesjonalnym! Przez cały dzień byliśmy oszołomieni krajobrazami, a zakończyliśmy apoteozą z podniebną laguną, która zastąpiła zamkniętą błękitną lagunę pod wulkanem. Polecam z zamkniętymi oczami!

Wycieczka ma ciekawy program, a kąpiel w Blekitnej Lagunie na koniec dnia to swietny pomysl na relaks. Nam w sposob nieplanowany po wyjsciu z goracych zrodel udalo sie zlapac jeszcze zorze. Nasz przewodnik Vlad spisal sie na medal.

Wspaniała podróż i Josep, nasz przewodnik, sprawili, że była jeszcze przyjemniejsza!