Dodaj daty

Teide
wycieczki

wycieczki

Nasze najbardziej polecane Teide wycieczki

Teneryfa: góra Teide z kolejką linową i transportem

1. Teneryfa: góra Teide z kolejką linową i transportem

Weź udział w całodniowej wycieczce z Santa Cruz de Tenerife do Parku Narodowego Teide, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Hiszpanii – Teide. Skorzystaj z odbioru z hotelu, a następnie udaj się do parku i odkrywaj jego księżycowe krajobrazy. Wjedź kolejką linową na szczyt i poświęć czas wolny na podziwianie widoków. Skorzystaj z odbioru z wybranej lokalizacji i odwiedź największy park narodowy na Wyspach Kanaryjskich. Podziwiaj wulkaniczny krajobraz dzięki biletowi na przejazd kolejką gondolową na górę Teide. Zrezygnuj z samochodu i przyczyń się do ochrony przyrody wulkanu Teide. Zdecyduj się na transport grupowy, aby uniknąć tłumów w strefach parkingowych na terenie parku. Dzięki temu pomożesz chronić przyrodę. Udaj się do dolnej stacji, wsiądź do gondoli kolejki linowej i rozpocznij 8-minutową podróż na najwyższy szczyt Hiszpanii. Górna stacja kolejki znajduje się na wysokości 3555 m n.p.m. i tam rozpoczynają się 3 ciekawe szlaki, które z pewnością zainteresują miłośników wędrówek. Szlakami dojdziesz do punktów widokowych Pico Viejo i La Fortaleza, skąd można podziwiać wspaniałe widoki na północ i południe wyspy. Szlak Telesforo Bravo prowadzi do najwyższego punktu wulkanu na wysokości 3718 metrów n.p.m. Aby móc wejść na szczyt, należy odpowiednio wcześniej uzyskać pozwolenie.

Teneryfa: Zachód słońca w Parku Narodowym Teide i obserwacja gwiazd

2. Teneryfa: Zachód słońca w Parku Narodowym Teide i obserwacja gwiazd

Jeśli jesteś miłośnikiem astronomii lub po prostu szukasz wyjątkowych wrażeń, wycieczka na Teide na Teneryfie jest koniecznością. Teneryfa słynie z niesamowitego piękna przyrody, w tym czystego nieba, co czyni ją doskonałym miejscem do obserwacji gwiazd. Góra Teide, wulkan o wysokości 3718 m, jest najwyższym punktem w Hiszpanii i oferuje zapierające dech w piersiach widoki na nocne niebo. Dołącz do nas i przeżyj niezapomniane wrażenia, zabierając Cię w podróż do Parku Narodowego Teide na wycieczkę o zachodzie słońca i obserwację gwiazd. Zostaniesz odebrany z różnych miejsc spotkań i lokalizacji w Costa Adeje, Playa las Americas i Los Cristianos. Wycieczka zabierze Cię w malowniczą podróż przez oszałamiające krajobrazy Teneryfy, gdzie będziesz świadkiem zapierającego dech w piersiach piękna naturalnej scenerii wyspy. Będziesz świadkiem spektakularnego zachodu słońca, a kolory nieba zadziwią Cię, gdy słońce zachodzi za horyzontem, malując niebo szeroką gamą kolorów, które zapierają dech w piersiach. Stąd pojedziemy dalej i zawieziemy Cię wyżej przez park narodowy Teide i wyjaśnimy historię oraz wspaniały krajobraz wulkaniczny parku narodowego, aż dotrzemy do celu na wysokości 2000 m npm. Zaczynają pojawiać się gwiazdy i tu zaczyna się prawdziwa magia. Park Narodowy Teide słynie z doskonałych możliwości obserwacji gwiazd, ponieważ znajduje się z dala od wszelkich źródeł zanieczyszczeń świetlnych, oferując krystalicznie czysty widok na nocne niebo. Prawie bez zanieczyszczenia światłem i znane z miejsca docelowego z certyfikatem światła gwiazd, możesz zobaczyć spadające gwiazdy jak nigdy dotąd. Użyjemy także potężnych laserów, aby wyjaśnić Ci niektóre z tych niesamowitych konstelacji, ważnych gwiazd i dowiedzieć się, jak znaleźć kierunek nawigacji za pomocą gwiazd. Użyjemy także potężnych teleskopów i pokażemy Ci obsługę Księżyca z wielkimi kraterami. Zrobimy Twoim telefonem przez teleskop niesamowite zdjęcia i udostępnimy Ci usługę Księżyca na ekranie Twojego telefonu. Zobaczymy niektóre planety, gdy będą na niebie, mgławice, gromady gwiazd, gwiazdy podwójne, a gdy będą odpowiednie warunki, będziemy mogli pokazać wam także galaktykę Andromedy. W niektórych porach roku mogliśmy także pokazać Państwu Drogę Mleczną i zrobić jej zdjęcia własnym smartfonem. Pod koniec wycieczki zabierzemy Cię z powrotem na miejsce spotkania, pozostawiając wspomnienia, które zostaną na całe życie.

Teneryfa: Safari i kolacja w Parku Narodowym Teide pod nocnym niebem

3. Teneryfa: Safari i kolacja w Parku Narodowym Teide pod nocnym niebem

Weź udział w tej wycieczce z przewodnikiem i obserwuj gwiazdy w jednym z najlepszych miejsc na świecie zarówno dla amatorów astronomii, jak i profesjonalistów zajmujących się tą dziedziną nauki. W drodze na górę zatrzymaj się w restauracji i zjedz autentyczny kanaryjski posiłek. Zatrzymaj się, aby podziwiać zachód słońca znad morza chmur. Dowiedz się, jak korzystać z teleskopu, aby zobaczyć planety, Księżyc, gwiazdy, galaktyki i inne ciała niebieskie. Obserwuj, jak doświadczony astronom wskazuje przy użyciu laserowego wskaźnika różne konstelacje, jednocześnie opowiadając szczegółowo o nauce i mitologii. Po prostu spójrz w górę i podziwiaj niebo, jakiego nie zobaczysz nigdzie indziej. Możesz wybrać opcję z odbiorem lub transportem na własną rękę. 

Teneryfa: Wycieczka quadem po Parku Narodowym Teide

4. Teneryfa: Wycieczka quadem po Parku Narodowym Teide

Wybierz się na wycieczkę quadem z przewodnikiem po Parku Narodowym Teide i Teide, najwyższej górze w Hiszpanii. Wybierz jedną z opcji wycieczek z pojedynczymi lub podwójnymi pasażerami oraz z miejscami spotkań w Santa Cruz de Tenerife lub z odbiorem z hotelu. Przejedź 90 kilometrów z Playa Las Americas do Las Cañadas del Teide przez serce parku narodowego na wysokość 2400 metrów. Podziwiaj wspaniałe widoki na wyspę z tego punktu widokowego. Przejedź przez obszary leśne i wulkaniczne. Podczas wycieczki przejedź przez miasta Arona, La Escalona i Vilaflor, urocze miasteczko i miej czas na spacer lub odświeżenie się przed kontynuowaniem wspinaczki. Na koniec przyjedź do Boca del Tauce z czasem na relaks, robienie zdjęć i oddychanie świeżym górskim powietrzem.

Teneryfa: Całodniowa wycieczka z odbiorem z Parku Narodowego Teide

5. Teneryfa: Całodniowa wycieczka z odbiorem z Parku Narodowego Teide

Odkryj różnorodną geografię i geologię Teneryfy w ramach tej całodniowej wycieczki po 4 różnych typach krajobrazów wokół najwyższej góry wyspy. Po odbiorze z hotelu udaj się do Parku Narodowego Teide i na górę Teide, która stanowi dziedzictwo narodowe. Zachwyć się zapierającymi dech w piersi widokami na zachodnie wybrzeże wyspy. Przejedź przez rozmaite miejscowości, w tym Vilaflor. Zobacz wspaniałe sosnowe lasy przed dotarciem na płaskowyż wulkanu. Zobacz księżycowy krajobraz, który posłużył za plan filmowy w takich produkcjach jak „Planeta małp” i „Starcie tytanów”. Przejedź przez dolinę Orotava do miasta Icod de los Vinos, które słynie z win. Zobacz legendarne drzewo smocze, które jest znane ze swoich mistycznych mocy. Zatrzymaj się na typowy dla Wysp Kanaryjskich lunch (na własny koszt), a następnie udaj się do Garachico – miasteczka, które zostało zniszczone w 1706 roku w wyniku erupcji wulkanu. Później doświadczysz magii miejscowości Masca i zachwycisz się widokiem na wyspę La Gomera. Miejscowość Masca, którą zamieszkuje zaledwie około 120 osób, stanowiła niegdyś kryjówkę dla piratów i ich łupów skradzionych ze statków przy La Gomerze. Przejedź obok ogromnych klifów Los Gigantes, a następnie udaj się z powrotem do swojego hotelu.

Teneryfa: Zachód słońca i obserwacja gwiazd w Parku Narodowym Teide

6. Teneryfa: Zachód słońca i obserwacja gwiazd w Parku Narodowym Teide

Będziesz podziwiać zachód słońca nad wyspami La Palma, La Gomera i El Hierro z punktu widokowego (1400 m npm), tuż przy strumieniu lawy z erupcji wulkanu odnotowanej w dzienniku statku przez Krzysztofa Kolumba w 1492 roku. Każdy zachód słońca jest inny! Możesz celebrować to wyjątkowe przeżycie i robić zdjęcia pięknych kolorów nieba ze słońcem świecącym przez kieliszek Cava (hiszpańskiego wina musującego), który zapewniamy. Po zachodzie słońca przeniesiemy się na kolejny piękny punkt widokowy tuż poniżej 2000 m n.p.m., aby móc obserwować gwiazdy. Nasi przewodnicy pokażą Ci gwiazdy, konstelacje i planety za pomocą wskaźnika laserowego i umiejętności opowiadania historii. Wyjaśnimy, jak znaleźć Gwiazdę Polarną, Gwiazdę Polarną, korzystając z asteryzmu Wielkiej Niedźwiedzicy i jak znaleźć galaktykę Andromedy, korzystając z wielkiego kwadratu Pegaza, a wszystko to przy okazji nauki mitologii greckiej. Będziesz mógł jeszcze bardziej cieszyć się szczegółami planet, galaktyk, mgławic i gromad gwiazd dzięki dostarczonemu przez nas 12-calowemu teleskopowi Dobsona. W zależności od pory roku zobaczysz: - Księżyc, który będzie głównym obiektem na niebie na kilka dni przed pełnią Księżyca (i z tego powodu co miesiąc obowiązują specjalne oferty - planety i ich cechy, takie jak pierścienie Saturna i księżyce galileuszowe wokół Jowisza, gdy są widoczne na niebie (w miesiącach letnich i jesiennych), - piękne galaktyki, mgławice i gromady gwiazd, takie jak Plejady, znane również jako Siedem Sióstr w konstelacji Byka (zimą). Wykonamy zdjęcia gości indywidualnie, wykorzystując techniki astrofotografii, które ukażą nad Tobą koc gwiazd. Darmo! Wreszcie odwieziemy Cię do hotelu ze wspaniałymi wspomnieniami!

Teide: Wycieczka z przewodnikiem o zachodzie słońca i obserwacji gwiazd z kolacją

7. Teide: Wycieczka z przewodnikiem o zachodzie słońca i obserwacji gwiazd z kolacją

Rzuć okiem na naturalne piękno Teide, łącząc dwa doświadczenia podczas jednodniowej wycieczki — romantyczny zachód słońca i obserwację gwiazd. Zwiedź Park Narodowy Teide i wypij kieliszek Cava o zachodzie słońca. Gdy zapada noc, zobacz czarujące konstelacje gwiazd z pomocą przewodnika i teleskopów. Rozpocznij swoją jednodniową wycieczkę od odbioru z hotelu. Podczas jazdy podziwiaj panoramiczne widoki na Teneryfę i wchłaniaj zapach lasów sosnowych w Parku Narodowym Teide. Przebij się przez chmury na wysokości 7000 stóp i podziwiaj niesamowite widoki na Ocean Atlantycki i wyspy archipelagu. Patrz, jak słońce roztapia się w delikatne róże, czerwienie i fiolety, i świętuj zachód słońca przy szklance schłodzonej musującej cava. Gdy ciemność spowija niebo, weź udział w wycieczce po gwiazdach przez jednego z nielicznych profesjonalnych przewodników astronomicznych na świecie. Niech komentarz przewodnika na żywo, wyłącznie w jednym języku, na temat mapowania nocnego nieba i korzystania z teleskopów poprawi Twoje wrażenia z obserwowania gwiazd.

Z Santiago del Teide: wycieczka quadem o zachodzie słońca na Teide

8. Z Santiago del Teide: wycieczka quadem o zachodzie słońca na Teide

Szukasz przygody, która zapiera dech w piersiach? W takim razie wycieczka Teide Sunset Quad jest dla Ciebie! Przejedź przez piękne krajobrazy po drogach i szlakach Teneryfy na quadzie. Zobacz urzekający zachód słońca na szczycie Teide, jednego z najwspanialszych wulkanów w Hiszpanii. Nie przegap tego niesamowitego doświadczenia, uruchom quada i odkrywaj Teneryfę w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie miałeś! Zostaniesz odebrany z hotelu i zabrany do naszego biura w Santiago del Teide, gdzie otrzymasz odprawę bezpieczeństwa i instrukcje dotyczące prowadzenia quada. Następnie rozpoczniemy naszą podróż w kierunku Teide, zatrzymując się po drodze na wiele okazji, by zrobić sobie zdjęcie. Podczas podróży na Teide podziwiaj oszałamiający krajobraz, wspinając się na wysokość 2000 m n.p.m., majestatyczne miejsce do oglądania zachodu słońca. Gdy osiągniemy 2000 m, zatrzymamy się i obejrzymy wspaniały zachód słońca nad chmurami z przekąskami i napojami. Aby zakończyć to magiczne przeżycie, po zakończeniu wycieczki odprowadzimy Cię z powrotem do hotelu. Ta jednodniowa wycieczka to niezapomniane przeżycie, którego nie możesz przegapić!

Z Playa de las Américas: całodniowe safari jeepem w Parku Narodowym Teide

9. Z Playa de las Américas: całodniowe safari jeepem w Parku Narodowym Teide

Odkryj inne oblicze Teneryfy w ramach całodniowej wycieczki z przewodnikiem z Playa de las Américas. Transport do i z hotelu jest wliczony w cenę. Udaj się do słynnego Parku Narodowego Teide, by zobaczyć dowody dawnej aktywności wulkanicznej, jadąc pojazdem z napędem na cztery koła. Ciesz się przejażdżką po górskich wioskach, poznając geografię regionu i jego mieszkańców. Zobacz Vilaflor – najwyżej położoną gminę w Hiszpanii, a także typowe osady w Masce. Na każdym przystanku przewodnik opowie Ci więcej o zwiedzanym miejscu. Wycieczka obejmuje również przystanek w restauracji, w której będzie można zjeść posiłek (na własny koszt).

Teneryfa: Zachód słońca na Teide i nocna wycieczka z odbiorem

10. Teneryfa: Zachód słońca na Teide i nocna wycieczka z odbiorem

Przeżyj niezapomniany zachód słońca i obserwację gwiazd w Parku Narodowym Teide. Skorzystaj z transferu bezpośrednio do Parku Narodowego Teide, siedziby najwyższego szczytu Hiszpanii. Udaj się ze swoim przewodnikiem do najlepszego punktu widokowego w parku, aby zarezerwować miejsce na dalsze wydarzenia. Usiądź u podnóża stacji kolejki linowej 2356 metrów w górę, zanim zacznie się magiczne niebo. Następnie zrelaksuj się, oglądając niezapomniany kolorowy zachód słońca nad naturalnym horyzontem. Ciesz się nieskazitelnym nocnym niebem z dala od zanieczyszczeń i świateł miasta. Oglądaj do 83 widocznych konstelacji spośród 88 znanych konstelacji, mając zawsze pod ręką przewodnik po gwiazdach. Wykorzystaj w pełni dostępne teleskopy dalekiego zasięgu, aby podziwiać błyszczące nocne niebo, a może nawet Księżyc w pełni, jeśli masz szczęście. Zakończ swoje wrażenia z powrotem do hotelu po magicznym wieczorze.

Liczba znalezionych atrakcji: 38
Sortuj wg::
Park Narodowy Teide

Park Narodowy Teide

Teide: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Teide? Kliknij tutaj.

Teide: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 625 opinii

niezapomniana wycieczka ,piekne widoki,warto pojechac, miejsce MASCA w parku naprawde robi wrazenie,tak samo jak jazda waskimi drogami po serpentynach parku, Troche za mało swobody na podziwianie widokow na postojach, zbyt szybkie tempo na postojach, wycieczka miala zaczac sie od 8 a zanim zebralismy wszystkich to zaczela sie o 9 wiec stracilismy 1 godzine co przydalo by sie na punktach widokowych. Nie polecam również proponowanej restauracji o nazwie CARMEN przez przewodnika, Jedzenie paskudne, surowe, nieprzyprawione ( NAJGORSZE!) reszta wszystko ok,

Absolutnie niesamowita podróż, najlepszy kierowca autobusu, jaki kiedykolwiek widziałem, Carlos. Przewodnik płynnie mówi po angielsku i francusku i bardzo dobrze wyjaśnia wszystkie miejsca, które widzieliśmy. Program był bardzo dobrze zorganizowany z przerwą na robienie zdjęć, lunch w ładnej lokalnej renowacji lub zakupy specjalnych lokalnych rzeczy.

Wow! Nie ma innego słowa na to doświadczenie. Posiłek jest prosty, mieliśmy wybór między kurczakiem a rybą. Sami jechaliśmy samochodem, więc prawdopodobnie przegapiliśmy jakieś wyjaśnienie w autobusie. Wyjaśnienie podczas obserwowania gwiazd jest bardzo dobrze przedstawione i interaktywne, więc żart tu i tam jest świetny.

To było wspaniałe doświadczenie przez cały czas. Bardzo informujące. Zarezerwowałbym to ponownie w dowolnym momencie. To wspaniałe gwiaździste niebo jest przechowywane na zawsze w mojej głowie i ciele. Mógłbym zostać tam na zawsze i po prostu chciałem spojrzeć w górę. Dzięki świetnej organizacji.

Awesome views, nice adventure, best tour gide (magician, photographer, joker). Takes care of all participants. Would add some extra stops for view photos.