Dodaj daty

Costa BravaKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Costa Brava Kultura i historia

Girona: wycieczka piesza w niewielkiej grupie

1. Girona: wycieczka piesza w niewielkiej grupie

Otoczone murem, starożytne miasto Girona wznosi się niczym forteca na wzgórzu, nad zbiegem rzek Onyar i Ter. Ta stolica prowincji ma długą i ciekawą historię. Założonej przez Iberów osadzie Rzymianie nadali później nazwę Gerunda. Stanowiła ona ważny przystanek na drodze Via Augusta, łączącą Iberię z Rzymem. Ale najważniejszym okresem dla miasta było średniowiecze. Ze względu na położenie w pobliżu francuskiej granicy miasto to było kilkukrotnie oblegane. Z tego czasu pochodzą jego główne budynki. Girona szczyci się ogromną, XV-wieczną katedrą z najszerszym, niepodpieranym łukiem gotyckim na świecie. Dominuje ona w sylwetce miasta. Wiele z atrakcji miasta znajduje się pośród średniowiecznych uliczek, szczególnie w okolicach uroczej dzielnicy żydowskiej. W  dolnej części miasta można zobaczyć wspaniałe, strome uliczki i kolorowe fasady domów nad rzeką Onyar, które tworzą najbardziej charakterystyczny obraz tego miejsca. Pośród mostów, które łączą brzegi rzeki, znajduje się lekki most Gómez oraz Peixateries Velles, zaprojektowany przez Gustave Eiffela w 1877 r. Jeśli interesujesz się serialem „Gra o tron", przewodnik pokaże Ci kilka miejsc, w których nagrywano 6. serię.  Ta wizyta przybliży Ci najważniejsze budowle w Gironie, historię, dziedzictwo żydowskie oraz  legendy miasta. Przyłącz się  do miejscowych przewodników, którzy znają wszystkie sekrety miasta.

Barcelona: Śladami Salvadora Dali – 1 dzień, mała grupa

2. Barcelona: Śladami Salvadora Dali – 1 dzień, mała grupa

Wybierz się na całodniową wycieczkę z Barcelony, by podążać śladami mistrza surrealizmu Salvadora Dali. Poznaj krajobraz, który był inspiracją dla jego twórczości. Odwiedź zakątki, w których artysta lubił skrywać się przed światem. Zwiedź legendarne Muzeum Salvadora Dali w Figueres oraz dom artysty w pobliżu Cadaqués. Udaj się na wycieczkę z Barcelony do Figueres i odwiedź miejsce, w którym Salvador Dali przyszedł na świat. Wybierz się do niezwykłego muzeum poświęconego jego twórczości. Dali chciał, by widziano ją jako całość, dlatego jego dzieła nie zostały skatalogowane ani zaprezentowane w żaden uporządkowany sposób. Następnym punktem wycieczki jest Cadaqués – przepiękna nadmorska miejscowość słynąca z typowych dla klimatu śródziemnomorskiego białych domków i wąskich uliczek. Pełna uroku zatoka czyni z Cadaqués jedno z najbardziej malowniczych miasteczek na Costa Brava. Z pewnością zachwyci Cię też piękna i bardzo widowiskowa trasa dojazdowa. W porze obiadowej udaj się do jednej z lokalnych restauracji, by spróbować owoców morza – tutejszej specjalności. Alternatywnie zabierz ze sobą suchy prowiant i zjedz go na plaży! Relaksując się w słońcu, szybko zrozumiesz, dlaczego Cadaqués stanowiło inspirację dla Dalego i wielu innych artystów. Następnie udaj się do małej wioski Port Lligat, w której Salvador Dali znalazł sprzyjające natchnieniu spokój i ciszę.  W sezonie zimowym (od 1 września do 30 czerwca) wycieczka rozpoczyna się od wizyty w Figueres, gdzie spędzisz poranek na zwiedzaniu Muzeum Salvadora Dali. Z muzeum wyruszysz do Cadaqués. Po lunchu na własny koszt zwiedzaj dalej Cadaqués lub udaj się do Port Lligat, gdzie znajduje się Dom Salvadora Dali. W sezonie letnim (od 1 lipca do 31 sierpnia) zamiast Figueres zwiedzisz zamek w wiosce Pubol – dawny dom Dalego i jego żony Gali. Odwiedź Muzeum Gala-Dali, a po lunchu udaj się do jednego z nadmorskich miasteczek w Costa Brava.

Z Barcelony: Girona, Figueres i Muzeum Dalego w 1 dzień

3. Z Barcelony: Girona, Figueres i Muzeum Dalego w 1 dzień

Odkryj dwa najbardziej reprezentacyjne miasta w północnej Katalonii, Girona i Figueres, podczas całodniowej wycieczki z Barcelony. Odkryj średniowieczne zabytki Girony podczas zwiedzania z przewodnikiem i zanurz się w surrealistycznym świecie Salvadora Dali w muzeum-teatrze Dali w Figueres. Wyrusz z Barcelony po spotkaniu z przewodnikiem i udaj się do Girony, miasta założonego przez Rzymian. Zobacz niektóre z najlepszych przykładów historycznej architektury w Hiszpanii, włączając w to średniowieczne mury, zabytki romańskie i gotyckie, arabskie łaźnie, barokowe przestrzenie i jedną z najlepiej zachowanych dzielnic żydowskich w Europie. Poznaj historię Girony z przewodnikiem i podziwiaj miasto, w którym kręcono "Grę o tron". Następnie udaj się do Figueres, światowej stolicy surrealizmu. Wykorzystaj opcję priorytetowego wstępu do muzeum-teatru Dali, w którym znajduje się największa kolekcja dzieł artysty i które samo w sobie jest przykładem surrealizmu. Po wejściu do muzeum przenieś się do innego świata i zanurz się w unikatowej rzeczywistości Dali podczas zwiedzania. Poświęć trochę czasu na zapoznanie się z permanentną kolekcją Dali Jewels, a następnie zakończ wycieczkę powrotem do miejsca zbiórki w Barcelonie.

Bilet Expo Dalí Cadaqués

4. Bilet Expo Dalí Cadaqués

Unikalna prywatna kolekcja ponad 300 oryginalnych grafik Salvadora Dali. Przegląd różnych technik jego grafiki, takich jak drzeworyty, ryciny i litografie. Wszystkie prezentowane prace są ilustracjami klasyków światowej literatury, takich jak Boska Komedia Dantego, Don Kichot Cervantesa czy Pismo Święte, czyli opowieści biblijne. Expo Dalí znajduje się na starym mieście Cadaqués, nowoczesnym muzeum o powierzchni 500 m2 rozmieszczonym na trzech piętrach.

Wycieczka po średniowiecznych wioskach Katalonii z Barcelony

5. Wycieczka po średniowiecznych wioskach Katalonii z Barcelony

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w centrum Barcelony o godz. 8.30 i wyrusz przez centrum Katalonii do zabytkowego miasteczka Besalú. Po przyjeździe udaj się na spacer z przewodnikiem po tej pięknie zachowanej wsi z czasów średniowiecza. Zobacz arkady przy uliczkach, odwiedź odbudowaną mykwę (starą, żydowską łaźnię z XII wieku) oraz odkryj pozostałości średniowiecznej synagogi. Następnie, w ramach tej 10-godzinnej wycieczki, udaj się minivanem do wioski Rupit. Trasa przebiega obok Castellfollit de la Roca – jednego z najmniejszych miast w Katalonii, zamieszkiwanego przez zaledwie 1000 mieszkańców i obejmującego 305 metrów kwadratowych powierzchni przy krawędzi bazaltowego urwiska. Po przyjeździe do miejscowości Rupit skorzystaj z 2 godzin czasu wolnego na zwiedzanie we własnym tempie. Przejdź się po brukowanych uliczkach, przy których wznoszą się XVI-wieczne domy. Zatrzymaj się przy wiszącym, drewnianym moście i odwiedź barokowy kościół św. Michała. Zjedz obiad w lokalnej restauracji (na własny koszt) i zobacz pozostałości zamku Rupit, wznoszące się na skalistym szczycie. Następnie wyrusz w malowniczą przejażdżkę na szczyt klifów Cingles de Tavertet. Miniesz megalityczny grobowiec (pole z urnami pogrzebowymi), a następnie Mur Iberyjski, po czym dotrzesz do wioski Tavertet. Zwiedź z przewodnikiem tę uroczą wioskę, uznaną za Narodowe Dobro Kultury ze względu na 48 zachowanych domów z XVII i XVIII wieku. Dowiedz się więcej o tej miejscowości, podziwiając domy i XI-wieczny kościół romański pod wezwaniem św. Krzysztofa (Sant Cristòfol). Zrób sobie krótką przerwę na kawę w lokalnej kawiarni (na własny koszt) lub przejdź się do punktu widokowego, aby zobaczyć wspaniałe widoki na jezioro Panta de Sau. Potem zrelaksuj się podczas przejazdu powrotnego do Barcelony i zachwyć się widokami na El Magatalls, bujny las i El Montseny – rezerwat przyrody, wpisany na listę rezerwatów biosfery UNESCO.

Figueres: piesza wycieczka po mieście i Muzeum Dali

6. Figueres: piesza wycieczka po mieście i Muzeum Dali

Odkryj ten klejnot Katalonii podczas pieszej wycieczki prowadzonej przez ekspertów, poświęconej życiu i twórczości Dali. Ciesz się wstępem bez kolejki do jego muzeum, wraz z innymi kluczowymi zabytkami tego uroczego miasta. Spotkaj się ze swoim ekspertem, aby spacerować po ulicach Figueres. Zobacz, gdzie urodził się Dalí, i przejdź od rzeźby do pomnika upamiętniającego najsłynniejszego syna miasta. Posłuchaj fascynujących faktów z życia Dali z przewodnika informacyjnego. Następnie udaj się na spacer po pięknym historycznym centrum Figueres w kierunku najważniejszego punktu wycieczki, Teatru-Muzeum Dalego. Obserwuj wszystkie szczegóły wewnątrz i na zewnątrz tego bombastycznego muzeum, uważanego za ostatnie wielkie dzieło artysty. Ciesz się przestrzenią, w której wszystko zostało pomyślane i zaprojektowane w celu zabrania gościa do wyjątkowego świata.

Z Barcelony: spersonalizowana wycieczka Salvador Dalí Costa Brava

7. Z Barcelony: spersonalizowana wycieczka Salvador Dalí Costa Brava

Prywatny transport zabierze Cię na 10-godzinną spersonalizowaną wycieczkę po idyllicznych krajobrazach Costa Brava. Poznaj miejsca ważne w życiu Salvadora Dalí, jednego z najważniejszych malarzy surrealistów na świecie. Najpierw udaj się do Figueres, małego miasteczka niedaleko granicy z Francją i jednego z punktów tworzących tak zwany Trójkąt Dalego. Salvador Dalí urodził się w Figueres i tu spędził dzieciństwo. Poznaj ulice i miejsca, które naznaczyły jego wczesne lata, a także niektóre miejsca, które odwiedzał jako dorosły. Następnie odwiedzisz Muzeum Dali, zwane największym surrealistycznym obiektem na świecie. Muzeum, zaprojektowane przez samego artystę na ruinach starego teatru miejskiego, przenosi Cię do umysłu malarza poprzez kolekcję najdziwniejszych artefaktów, jakie możesz sobie wyobrazić. Podążaj śladami artysty do Cadaqués, jednego z ukrytych klejnotów Costa Brava. Najbardziej wysunięta na wschód wioska na Półwyspie Iberyjskim oferuje spektakularne widoki na białe domy, morze i kapryśne formy górzystego terenu. Spaceruj po centrum miasta, zrelaksuj się na nabrzeżu i delektuj się kuchnią tradycyjnej wioski rybackiej. Zaledwie kilometr od Cadaqués znajduje się Portlligat, ostatni przystanek na trasie. W 1930 roku Dalí zamieszkał w tej małej, uroczej zatoczce, budując swój dom z grupy chat rybackich. Od tego czasu został przekształcony w Muzeum Domowe, ponieważ jest to miejsce, w którym malarz stworzył swoje najważniejsze dzieła. Wybierz się na intymną wycieczkę po pokojach, w których mieszkał ze swoją ukochaną żoną i muzą, Galą.

Barcelona: całodniowa wycieczka po Costa Brava i Muzeum Dalego

8. Barcelona: całodniowa wycieczka po Costa Brava i Muzeum Dalego

Po spotkaniu w autobusie jedziesz autostradą, zanim dotrzesz do Calella de Palafrugell około 9:45. Calella de Palafrugell to wieś o wielkim pięknie zarówno pod względem architektonicznym, jak i krajobrazowym. Miasto, usiane małymi zatoczkami, staje się połączeniem lądu i morza o niezrównanej scenerii. Ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie wioski, podziwiaj krajobrazy i rób wspaniałe zdjęcia. Później zacznij spacerować wzdłuż Camino de Ronda, która zaprowadzi Cię do sąsiedniego miasta Llafranc. Następnie będziesz wędrować przez około 30 minut po terenie, który jest łatwy do nawigacji dla wszystkich. „Camino de Ronda” graniczy z całym Costa Brava i służyła do kontrolowania przemytu morskiego. Dziś dzięki temu możesz odkryć piękne miejsca, które w inny sposób nie byłyby dostępne Wracając do autobusu, udasz się dalej do Pals, miasta położonego w głębi lądu na szczycie wzgórza. Lokalizacja jest w całości wbudowana w starożytną średniowieczną wioskę, a ogrodzenie wieńczy cylindryczna wieża z XII wieku. Posiada również wspaniały taras, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Costa Brava i jego najbliższe otoczenie. Spacerując brukowanymi uliczkami poczujesz się, jakbyś cofnął się w czasie. Po południu przyjedź do Figueres, gdzie możesz spędzić półtorej godziny na lunch (na własny koszt). Poświęć czas na zwiedzanie uroczych uliczek starego miasta, zanim odwiedzisz niesamowite Muzeum Teatru Dalego, w którym znajduje się największa kolekcja jego dzieł.

Girona i Figueres: wycieczka całodniowa z odbiorem z hotelu

9. Girona i Figueres: wycieczka całodniowa z odbiorem z hotelu

Ucieknij od zgiełku i gwaru Barcelony i wyrusz na całodniową wycieczkę do Girony i Figueres, czyli dwóch najbardziej malowniczych miejscowości na Costa Brava. Na początek zwiedź zabytkową Gironę i zobacz pozostałości po rzymskich budowlach i średniowieczne zabytki. Spaceruj labiryntem wąskich uliczek i przejdź przez najlepiej zachowaną dzielnicę żydowską w Europie. Podziwiaj katedrę i najszerszą gotycką nawę na świecie. Następnie zobacz kolorowe domy wzdłuż rzeki Onyar. Wejdź na sam szczyt średniowiecznych murów Girony i podziwiaj panoramiczne widoki. Następnie udaj się w podróż Figueres, miejscowości położonej w pobliżu granicy z Francją, i zwiedź jeden z głównych celów podróży tzw. Trójkąta Dalego. Zobacz, gdzie urodził się Salvador Dali, i wejdź do miejsc, w których często przebywał. Odwiedź Muzeum Dalí, które zostało stworzone przez samego artystę na ruinach starego teatru miejskiego. Podziwiaj ogromną kolekcję jego dzieł, w tym jedne z najdziwniejszych artefaktów.

Prywatna wycieczka po teatrze-muzeum Salvadora Dalí w Figueres

10. Prywatna wycieczka po teatrze-muzeum Salvadora Dalí w Figueres

Wycieczka do Muzeum Dali to jedyna w swoim rodzaju okazja do poznania surrealistycznego świata Salvadora Dali, jednego z największych umysłów w historii sztuki. Z doświadczonym przewodnikiem poznasz jego arcydzieła, fascynujące życie i ukryte sekrety jego najsłynniejszych dzieł. Podczas wycieczki odkryjesz najlepsze dzieła Dali, w tym jego obrazy, rzeźby i klejnoty. Odkryjesz także jego niezwykły pokój Mae West, w którym wejdziesz do głowy kultowej aktorki. Omiń kolejki i spersonalizuj swoje wrażenia z przewodnikiem eksperta, który zapewni, że Twoja wizyta spełni Twoje zainteresowania. Pod koniec wycieczki możesz spędzić więcej czasu w muzeum lub spędzić wolny czas na zwiedzaniu Figueres, tętniącego życiem miasta, w którym znajduje się muzeum. Wycieczka kończy się w punkcie początkowym w Figueres. Nie przegap okazji, aby wzbogacić swoje zrozumienie życia i pracy Dali dzięki tej wciągającej i niezapomnianej trasie.

Liczba znalezionych atrakcji: 19
Sortuj wg::
Strona 1 z 2

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Costa Brava

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Costa Brava?

W: Costa Brava są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Kultura i historia w: Costa Brava obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Costa Brava: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Costa Brava? Kliknij tutaj.

Costa Brava: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 914 opinii

Zarezerwowałem rano 13 lipca i na szczęście znalazłem miejsce na następny dzień dla mnie, mojego męża i dwójki dzieci w wieku 12 i 16 lat. Świetnie się bawiliśmy, świetna organizacja i wydajność Get your Guide (zadzwoniłem również do obsługi klienta w przypadku małego problemu, a facet był pomocny i profesjonalny) oraz touroperatora Catalunya, gdzie Get your Guide polegał na Barcelonie. Autobus zabrał nas z Barcelony (odjazd o 8.30) do Girony, a następnie do Figueres, aby odwiedzić Teatr-Muzeum Salvadora Dali. Bardzo dobrzy przewodnicy, którzy mówili płynnie po hiszpańsku i angielsku: Cristina na wizytę w Gironie (naprawdę super profesjonalny i kompetentny przewodnik) i Alex zarówno w autobusie, jak i muzeum Dalì (bardzo przygotowany, szybki i bardzo miły facet). Wspaniałe przeżycie dla nas wszystkich, które oceniam znakomicie za skuteczność, profesjonalizm i dyspozycyjność.

Zarówno przewodnicy w Gironie, jak i Figueres byli bardzo kompetentnymi, interesującymi i bardzo dobrymi komunikatorami. Instrukcje zawsze były krytyczne i jasne. Upewnili się, że każdy jednoznacznie zna drogę powrotną do autobusu i udostępnia osobisty numer telefonu, jeśli ktoś potrzebuje pomocy. Dostarczone słuchawki miały dobry zasięg i doskonałą klarowność głosu. Moja rodzina bardzo podobała się tej podróży i nauczyła się wielu ciekawych historii od tych dwóch przewodników. Kamal Sodhi, Indie

Miła wycieczka do średniowiecznej Girony, miły spacer z kompetentnym przewodnikiem, wiele ciekawych historii, ładne położenie, czas wolny. W Figueres zobaczysz Muzeum Dali, a przewodnik opowie Ci wszystkie fakty dotyczące życia i pracy Dalego, nasza przewodniczka Gemma była doskonała, również zrobiła to w 2 językach, co było miłe, ciekawe muzeum, pogoda była doskonała, więc sprawiła, że ten długi dzień miłe doświadczenie, zalecane zeken

Bardzo dobra wycieczka - zarówno Carlos, jak i Christina byli uroczymi przewodnikami i pokazali nam Girona i Muzeum Dali z wielkim entuzjazmem i radością. Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana - działała zgodnie z harmonogramem i zapewniała nam wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie miejsc poza harmonogramem z przewodnikiem.

Urocza, dobrze zorganizowana wycieczka. Zarówno Girona, jak i Muzeum Dali były wspaniałymi miejscami do odwiedzenia. Wycieczka dała dobry czas wolny na odkrywanie okolicy w każdym miejscu.