Poczdam Autobusem/minivanem

  • Wycieczki z przewodnikiem
  • Wycieczki wskakuj/wyskakuj
Liczba znalezionych atrakcji: 2
Sortuj według:

Często zadawane pytania dotyczące: Poczdam

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Poczdam?

Poczdam: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Poczdam? Kliknij tutaj.

Poczdam: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.9 / 5

na podstawie 617 opinii

Świetny przegląd Poczdamu!

Autobus był wygodny i zapewniał dobre widoki. Narracja była pouczająca. Nasz przewodnik na żywo dodał wiele, szczególnie na 3 przystankach zamkowych. Byliśmy bardzo zadowoleni z naszej trasy. Naszą jedyną sugestią byłoby zaoferowanie bardziej szczegółowego opisu miejsca spotkania. Być może zamiast „na dworcu centralnym w Poczdamie” można dodać „przed dworcem centralnym w Poczdamie”. W małym miasteczku, zagranicznej parze, trochę się martwiliśmy, kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy wielkość stacji.

Trasa i informacje o Poczdamie są dobre. Negatyw: Dostajesz ulotkę z rozkładem jazdy, która niestety nie jest poprawna, ponieważ autobus - wbrew zapowiedziom - nie kursuje co pół godziny, a tylko co godzinę. Wtedy niechętnie korzystasz z autobusu po postoju, ponieważ czas oczekiwania jest zbyt długi. Na stronie głównej znajduje się piętrowy za 17 € i piętrowy z otwartym dachem za 20 €. Możesz wtedy skorzystać z obu autobusów, chociaż „tańszy” autobus widzieliśmy tylko raz z daleka.

Dobry nadzór, ale trochę lepiej angielski

Trasa była dobrym wglądem w główne części Poczdamu. Zarezerwowaliśmy przewodnik po angielsku. Był w autobusie piętrowym, zatrzymującym się w różnych punktach. Grupa była głównie niemiecka. W autobusie dostaliśmy słuchawki, które opisywały wszystkie zabytki, co było w porządku. Kiedy zatrzymywaliśmy się w różnych miejscach, przewodnik spędził większość czasu na opisywaniu stron w języku niemieckim i zabrakło czasu na tłumaczenie na angielski, ale kiedy do niego dotarł, był świetny

Świetny dzień w Poczdamie?

To świetny sposób na całodzienne poruszanie się po Poczdamie. Odbiór i odbiór na głównym dworcu kolejowym był bardzo wygodny podczas naszej jednodniowej wycieczki z Berlina - do Poczdamu jechałem około godziny kolejką S Bahn. Nie wysiadaliśmy na każdym przystanku, ale z pewnością podobał nam się komentarz do wszystkich miejsc na trasie. Polecam, zwłaszcza jeśli masz tylko 1 dzień w Poczdamie.

Sama jazda była świetna. W szczególności przewodnik sprawił, że wycieczka była bardzo interesująca. Szkoda jednak, że po raz pierwszy musieliśmy jechać na Luisenplatz, kiedy po raz pierwszy weszliśmy na most Glienicke, aby wymienić tam wydrukowany bilet. Dlaczego to jest takie? Tego w ogóle nie można było zrozumieć na boku. Ale podróż na pewno jest tego warta!