Dodaj daty

Stavangertrekking

Nasze najbardziej polecane Stavanger trekking

Stavanger: Preikestolen Klasyczna wędrówka i boczny szlak

1. Stavanger: Preikestolen Klasyczna wędrówka i boczny szlak

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

2. Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Stavanger: poza sezonem piesza wycieczka z przewodnikiem po Kjerag

3. Stavanger: poza sezonem piesza wycieczka z przewodnikiem po Kjerag

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem do Kjerag, dumy Lysefjordu w Ryfylke, górującego nad wszystkimi innymi szczytami na wysokości 1084 metrów. Ciesz się transportem ze Stavanger i doświadcz spokoju podczas pieszych wędrówek w małej grupie, podziwiając panoramiczne widoki na najbardziej dramatyczne krajobrazy, jakie Norwegia ma do zaoferowania. Rozpocznij swoją podróż wcześnie rano od odbioru z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na początek szlaku zobacz niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Po około 3 godzinach jazdy dotrzyj do początku szlaku Orlego Gniazda. Bądź już na dobrej drodze do głazu Kjerag, zanim zaczną przybywać tłumy turystów. Przygotuj się na wymagającą, ale satysfakcjonującą wspinaczkę. Przy stosunkowo płaskich ostatnich 2 kilometrach skup się bardziej na pięknej przyrodzie wokół ciebie. Zobacz jasnozieloną dziką przyrodę Norwegii, która budzi się po długiej, mroźnej zimie. Lub zobacz kolory jesieni i odetchnij rześkim powietrzem po minięciu lata. Jeśli wybierasz się na wiosenną wędrówkę, spodziewaj się śnieżnego krajobrazu i zaopatrz się w kijki turystyczne i raki. Gdy dotrzesz do krawędzi masywu, stojąc na 1000-metrowym klifie, rozkoszuj się panoramicznym widokiem na 42-kilometrowy Lysefjord. Następnie zrelaksuj się, jedząc lunch w pobliżu głazu Kjerag. Jeśli masz odwagę (i warunki na to pozwalają), stań na szczycie głazu Kjerag, wiszącego na zapierającej dech w piersiach wysokości 984 metrów nad fiordem. Po przerwie na lunch podążaj za przewodnikiem z powrotem do Orlego Gniazda.

Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

4. Wędrówka ukrytym szlakiem Preikestolen + spływ kajakowy

Chcesz wędrować na Preikestolen w ciągu dnia, ale bez tłumów? Chcesz w spokoju doświadczyć nieokiełznanej przyrody gór? Wędrujemy poza utartymi szlakami; ścieżka, o której wiedzą tylko miejscowi, a nawet przejażdżka kajakiem! Nasz przewodnik jest gotowy, aby zabrać Cię na jednodniową wycieczkę do najbardziej kultowej formacji skalnej w Norwegii! Dzień zaczyna się od odbioru przez naszego przewodnika z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 45 minutach jazdy dojeżdżamy do Preikestolen Basecamp (gdzie dostępne są toalety). Zabieramy kamizelki ratunkowe i rudy do kajaków i schodzimy na plażę nad jeziorem Revsvatnet. Tutaj przewodnik udzieli wskazówek dotyczących bezpiecznego spływu kajakowego, informacji o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatnych wskazówek dotyczących dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy są gotowi, zaczyna się przygoda. Wiosłujemy przez jezioro, docieramy do brzegu i wędrujemy starym, zapomnianym szlakiem. Na nowo odkrył go lokalny, pionierski przewodnik po regionie (mentor naszego przewodnika), a my mamy go prawie wyłącznie dla siebie! Tempo daje czas na dopasowanie stroju i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 3 godzinach wędrówki dotrzemy do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Stroma ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed nami jest fantastyczną nagrodą po całej pracy, jaką trzeba było się tam dostać. Po nacieszeniu się krajobrazem i chwili relaksu wracamy na dół. Zwykle powrót na parking zajmuje około 2,5 godziny. Zmęczeni, ale zadowoleni wracamy do samochodu. Wracając do Stavanger, przetwarzamy nasze wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

3-dniowa wycieczka z Bergen/Oslo do Flåm-hardanger-Preikestolen

5. 3-dniowa wycieczka z Bergen/Oslo do Flåm-hardanger-Preikestolen

Zapewniam elastyczną wycieczkę z Bergen lub Oslo do Flåm-voss-vøringsfossen-Hardangerfjord-Odda-Prekistolen-Stavanger. Kluczowym punktem naszej wycieczki są Flåm, Nærøyfjorden, vøringsfossen, hardangerfjord, prekistolen. Podstawowy plan to 3 dni, jeśli potrzebujesz więcej dni lub chcesz uwzględnić więcej atrakcji, możesz negocjować ze mną. Jeśli zaczynasz od Oslo, możesz wsiąść do pociągu z Oslo do Myrdal, a następnie przesiąść się z Myrdal do Flåm. Będę na ciebie czekać we Flåm. Dla 1-4 osób będę korzystał z Toyoty Corolli, dla 5-8 osób będę korzystał z Toyoty Van. Posiadamy również mercedesa benz ale to nie będzie ta cena, w razie potrzeby możemy porozmawiać. dzieci są mile widziane w tej podróży. Na preikestolen potrzebujemy około 4-6 godzin, w końcu można polecieć z lotniska w Stavanger i wylecieć. Możesz także pójść w odwrotną stronę, o ile są to te same dni, daj mi znać o swojej sytuacji i zaplanuj.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu trekking w: Stavanger

Oprócz atrakcji typu trekking jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Stavanger?

W: Stavanger są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Stavanger: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Stavanger? Kliknij tutaj.