Dodaj daty

BarcelonaMuzea i wystawy

Nasze najbardziej polecane Barcelona Muzea i wystawy

Barcelona: Casa Milà ekskluzywna wycieczka przed godzinami i taras

1. Barcelona: Casa Milà ekskluzywna wycieczka przed godzinami i taras

Poznaj architektoniczne arcydzieło Gaudiego, Casa Milà, zanim tłumy uderzą z biletem przed godzinami pracy. Odkryj oniryczne wnętrze podczas wycieczki z przewodnikiem z wyłącznym dostępem tylko dla Twojej grupy, w tym na taras i windę z początku XX wieku, nigdy wcześniej nieotwartą dla publiczności.  Postępuj zgodnie ze wskazówkami przewodnika wejdź na imponujący dziedziniec i podziwiaj górujące nad tobą apartamenty. Podziwiaj sprane malowidła ścienne i balkony z kutego żelaza, wspinając się po kamiennych schodach. Wędruj pustymi korytarzami i zwiedzaj jego kolorowe wnętrza, w tym mieszkanie wypełnione meblami z epoki, do których ogół społeczeństwa nie ma dostępu. Odkryj pochodzenie tego kultowego budynku i jego architekt, Antoni Gaudi. Dowiedz się o jego historii, budowie i dlaczego jest również znany jako „La Pedrera”. a także kilka mniej znanych faktów. Wejdź na słabo oświetlone sklepione poddasze i obejrzyj wystawę poświęconą kunsztowi Gaudiego i Casa Milà. Wjedź autentyczną XX-wieczną windą, która jest otwarta dla grupy po raz pierwszy w historii i odkryj taras z wirującymi, przypominającymi skały kominami, z charakterystycznym mozaikowym wykończeniem Gaudiego. Podziwiaj dramatyczne widoki na Barcelonę z tego specjalnego punktu widokowego tylko dla Twojej grupy. Następnie skorzystaj z ekskluzywnej wizyty w piwnicy i audytorium, zwykle niedostępnych. Po porcji z przewodnikiem udaj się do stołówki na smaczne śródziemnomorskie śniadanie i kawę bez zgiełku porannych tłumów. GetYourGuide współpracuje z Casa Milà, aby zapewnić jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w Barcelonie. Ciesz się ekskluzywnym dostępem przed godzinami pracy tylko dla swojej grupy, aby zobaczyć architektoniczne arcydzieło Gaudiego w zupełnie nowym świetle.

Barcelona: bilet wstępu do parku Güell

2. Barcelona: bilet wstępu do parku Güell

Zarezerwuj bilet wstępu do parku Güell i zwiedzaj to wyjątkowe miejsce w swoim tempie. Podziwiaj kolorowe mozaiki autorstwa Gaudiego i zobacz schody wejściowe ze słynną na całym świecie salamandrą. Odpocznij od miejskiego zgiełku, spacerując przez zielone ogrody. Zrób wspaniałe zdjęcia Barcelony ze znajdujących się tu punktów widokowych.  Zaprojektowanie tego miejsca zlecił Gaudíemu Eusebi Güell – kataloński przedsiębiorca, który pragnął stworzyć na Muntanya Pelada (kat. „Łysa Góra”) park mieszkaniowy w stylu brytyjskim. W 1926 roku park Güell stał się publicznym parkiem miejskim. W 1969 roku uznano go za zabytek sztuki, zaś w 1984 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Chociaż należy się udać do parku o godzinie określonej w rezerwacji, to można w nim pozostać tak długo, jak się zechce.

Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

3. Barcelona: wstęp do Casa Batlló z audioprzewodnikiem

Odkryj Casa Batlló przy pomocy połączenia sztucznej inteligencji, rozszerzonej rzeczywistości i uczenia maszynowego. Doświadcz w wyjątkowy sposób jednego z arcydzieł Antoniego Gaudiego – legendy architektury i designu. Wyrusz w podróż przez gaudiński wszechświat pełen pozornie niemożliwych projekcji wolumetrycznych, dźwięku binauralnego, czujników ruchu oraz porywających przestrzeni, smaków i zapachów. Wejdź do sypialni lorda Batlló (jeśli wybierzesz opcję złotą). Wejdź do niesamowitego pomieszczenia zwanego Gaudí Cube (unikatowej na skalę światową, sześciennej kostki z LED). Posłuchaj opisu dostępnego w 15 językach, a także ścieżki dźwiękowej specjalnie stworzonej przez kompozytorkę Dani Howard i wykonywanej przez Berlińską Orkiestrę Symfoniczną. Wśród oferowanych nowości można odkryć nowy rdzeń komunikacji pionowej zaprojektowany przez japońskiego architekta Kengo Kumę, zawieszoną w powietrzu 13-tonową drabinę z marmuru, pierwszy 6-stronny mapping wewnętrzny na patio z lampami Gaudiego i nowy sklep „Simbolic”.

Barcelona: wycieczka po parku Guell z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

4. Barcelona: wycieczka po parku Guell z przewodnikiem i wstępem bez kolejki

Odwiedź kompleks ogrodów parku Guell na wzgórzu Carmel w ramach wycieczki pieszej z przewodnikiem i biletami wstępu bez kolejki. Dowiedz się więcej o jednym z najtrwalszych dzieł Antoniego Gaudiego i wyrusz na spacer śladami sztuki. Udaj się na wzgórze Carmel i zobacz park miejski zaprojektowany przez Gaudiego ponad sto lat temu. Podziwiaj charakterystyczny styl Gaudiego na przykładzie kolorowych mozaik rzeźby jaszczurki (El Drac) przy wejściu. Dowiedz się więcej o początkach parku w 1900 roku, kiedy Barcelona przekształcała się w globalną metropolię. Posłuchaj o inżynierze Ildefonsie Cerdzie, który zajął się analizą problemów rozrastającego się miasta i potrzeb Barcelony, która tak szybko rozwijała się w drugiej połowie XX wieku. Przewodnik pokaże Ci, w jaki sposób główne elementy architektoniczne parku są inspirowane secesją. Podziwiaj rzeźby i wzory parku i dowiedz się, jak zastosowanie starych technik budowlanych wpłynęło na ruch modernizmu w Barcelonie. Zakończ wycieczkę spacerem przez park i wspinaczką na wzgórze, aby zachwycić się wspaniałymi widokami na Barcelonę z placu Natury.

Barcelona: Wstęp bez kolejki do Casa Milà i audioprzewodnik

5. Barcelona: Wstęp bez kolejki do Casa Milà i audioprzewodnik

Obejrzyj budynek Casa Milà (La Pedrera) – jeden z najwybitniejszych i najbardziej innowacyjnych budynków XX wieku, który został zaprojektowany przez Antoniego Gaudíego u szczytu jego kariery. Ciesz się wstępem bez kolejki i skorzystaj z audioprzewodnika. Minąwszy fasadę tego nadzwyczajnego budynku przy eleganckiej ulicy Passeig de Grácia, podziwiaj przyciągające wzrok klatki schodowe i korkociągi kominów, które stały się symbolami Barcelony Gaudíego. Wejdź na dach budynku, aby przyjrzeć się z bliska jego krętej formie i strukturze wymyślnych kominów. Następnie wybierz się na poddasze, aby zobaczyć „Espai Gaudí” – jedyną wystawę poświęconą życiu i twórczości Gaudíego. Dowiedz się więcej o jego innowacjach architektonicznych dzięki prezentacji trójwymiarowych modeli budynków, planom budowlanym oraz historycznym fotografiom i filmom. Wykorzystaj w pełni wizytę w budynku La Pedrera, łącząc ją z nową atrakcją – La Pedrera Virtual Experience. Rzeczywistości mieszanej można tu doświadczać od 2022 roku. Decydując się na atrakcję La Pedrera Virtual Experience, przeniesiesz się do niezwykłej przestrzeni budynku La Pedrera, w czym pomogą Ci najnowocześniejsze zdobycze technologii. Zachwyć się połączeniem rzeczywistości z niesamowitymi elementami holograficznymi. Załóż okulary rzeczywistości mieszanej, dzięki którym wyruszysz w podróż do różnych epok i miejsc. Poczuj się tak, jakbyś stanowił(-a) część historii budynku.

Barcelona: Muzeum FC Barcelony – bilet na wycieczkę „Barça Immersive Tour”

6. Barcelona: Muzeum FC Barcelony – bilet na wycieczkę „Barça Immersive Tour”

Wyrusz w niezapomnianą podróż po olśniewającym świecie FC Barcelony w ramach wycieczki „Barça Immersive Tour”. Dzięki udziałowi w tej ekskluzywnej atrakcji dowiesz się więcej o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości klubu, którego stadion poddawany jest renowacji. Ta fascynująca wystawa z 18 interaktywnymi i audiowizualnymi instalacjami mieści się w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni nieopodal stadionu Spotify Camp Nou. Przygodę rozpoczniesz w strefie powitalnej, gdzie nie tylko otrzymasz audioprzewodnik, ale też znajdziesz przydatne informacje. Koniecznie wykorzystaj okazję, by uchwycić niezapomniane chwile, odwiedzając punkt fotograficzny. Wejdź do tunelu immersyjnego „We are history”, gdzie imponujące dziedzictwo Barçy wprost ożyje na Twoich oczach za sprawą zachwycających zdjęć i cennych przedmiotów. Zobacz wyjątkową przestrzeń, którą poświęcono Johanowi Cruyffowi. Pozwól się oczarować strefie „Tots units fem força”, w której poznasz zarówno męską, jak i żeńską pierwszą drużynę FC Barcelony dzięki interaktywnym stacjom. Doświadcz emocji, jakie wywołuje instalacja „More than Achievements”. Za jej sprawą poznasz kultowe momenty w historii klubu, legendarnych piłkarzy oraz trofea, oglądając gole przy dźwiękach podniosłej muzyki. Główną atrakcję wycieczki stanowi zachwycający pokaz audiowizualny „Camp Nou Live”, dzięki któremu znajdziesz się w samym sercu stadionu, podziwiając panoramiczne widoki z wyjątkowego miejsca. W strefie „Espai Barça” dowiesz się więcej o przyszłości klubu. Za pomocą modeli, grafik i interesujących elementów audiowizualnych przedstawiono tu w szczegółach nowy dom wszystkich kibiców FC Barcelony. Weź udział w tej wyjątkowej podróży, poznając elementy stanowiące esencję FC Barcelony. Zanurzając się w historii, doświadczając emocji i poznając aspiracje, które definiują ten kultowy klub piłkarski, poczujesz się na trwałe związany(-a) z bogatym dziedzictwem Barçy. Z muzeum wyjdziesz bogatszy(-a) o wspaniałe wspomnienia.

Barcelona: Montserrat, klasztor i opcja z winem/lunchem

7. Barcelona: Montserrat, klasztor i opcja z winem/lunchem

Weź udział w niezapomnianej wycieczce grupowej z przewodnikiem do Montserrat, najsłynniejszego pasma górskiego Katalonii. Zachwyć się pięknem naturalnego pofałdowanego krajobrazu i odkryj historię oraz tradycje średniowiecznego klasztoru. Po podróży autobusem z Barcelony wsiądź do kolejki zębatej do klasztoru i podziwiaj piękną przyrodę oraz słynne pasmo górskie Montserrat. Gdy dotrzesz do klasztoru, przewodnik zabierze Cię na pieszą wycieczkę po historycznym centrum kompleksu.  Poznaj bogatą historię opactwa Santa Maria de Montserrat, XI-wiecznego klasztoru, który funkcjonuje do dziś i w którym mieszka ponad 70 mnichów. Cena wycieczki obejmuje wstęp do klasztoru. Wykorzystaj przydzielony czas wolny na swobodne wędrówki i odwiedź słynną Czarną Madonnę oraz zobacz obrazy Picassa, El Greco i Dalego w Muzeum Montserrat. W wolnym czasie możesz także wjechać kolejką linową po zboczu góry, aby móc podziwiać jeszcze lepsze widoki na klasztor.  Podróżni, którzy zarezerwują wycieczkę półdniową, wrócą do Barcelony po wizycie w Montserrat. Osoby, które wybrały wycieczkę całodniową, udadzą się w dalszą podróż w kierunku pięknej wytwórni win. Przyjedź do winnicy i, w zależności od zarezerwowanej opcji, zjedz lekkie tapas lub kilkudaniowy lunch. Podziwiaj niesamowite widoki na wytwórnię win i góry Montserrat, delektując się tradycyjnymi potrawami regionu. Po posiłku przespaceruj się po winnicach, poznaj proces produkcji wina i weź udział w degustacji wina, po czym wyrusz w podróż powrotną do Barcelony.

Barcelona: bilet wstępu do Sant Pau Recinte Modernista

8. Barcelona: bilet wstępu do Sant Pau Recinte Modernista

Odkryj arcydzieło architektury secesyjnej dzięki biletowi wstępu do największego na świecie secesyjnego kompleksu Sant Pau Recinte Modernista. Kompleks ten został zbudowany w latach 1905–1930 wedle projektu Lluísa Domènecha i Montanera. Początkowo jego założeniem było stworzenie miasta-ogrodu, gdzie chorzy mogliby przechodzić rekonwalescencję. Przez 100 lat mieścił się tu szpital, jednak współcześnie odnowiono go i przywrócono do pierwotnej chwały. Pod koniec XIX wieku konieczne stało się przeniesienie szpitala de la Santa Creu w barcelońskiej dzielnicy El Raval, gdyż stał się on zbyt mały. W rezultacie powstał ambitny projekt zainspirowany przełomowymi odkryciami w dziedzinie zdrowia i higieny. Instytucja ta zawsze była blisko związana z działalnością charytatywną i innowacyjnymi rozwiązaniami w służbie zdrowia. Podziwiaj secesyjne motywy odnowionych pawilonów i odkryj, jak dawny kompleks szpitalny przeistoczył się w kampus wiedzy dla organizacji międzynarodowych. Należą do nich Europejski Instytut Leśny, Casa Àsia, Global University Network for Innovation oraz Instytut Globalizacji, Kultury i Mobilności Uniwersytetu Organizacji Narodów Zjednoczonych. Zanurz się w historii jednego z najwspanialszych budynków w Barcelonie. Spaceruj wśród pawilonów mieszczących się w ogrodach. Łączy je podziemna sieć korytarzy ozdobionych rzeźbami, witrażami oraz mozaikami.

Barcelona: Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii – bilet wstępu

9. Barcelona: Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii – bilet wstępu

Narodowe Muzeum Sztuki Katalonii (MNAC) mieści się w Pałacu Narodowym na wzgórzu Montjuïc, który został wzniesiony z okazji wystawy światowej z 1929 roku. Podczas wizyty w muzeum zobaczysz dzieła znanych artystów modernizmu katalońskiego, takich jak Gaudí i Casas. Podziwiaj arcydzieła wielkich europejskich malarzy renesansu i baroku, takich jak Tycjan i Velázquez. Zobacz również muzealne zbiory fotografii. Zbiory zgromadzone są na 2 piętrach. Na zwiedzanie muzeum zaplanuj kilka godzin, aby dać sobie wystarczająco dużo czasu na zobaczenie wszystkiego. Oprócz podziwiania kolekcji możesz również poznać historię budynku.Następnie udaj się na dach, który jest idealnym miejscem do oglądania panoramicznego widoku na miasto. Aktualna wystawa czasowa: Turner. Światło jest kolorem Dla angielskiego malarza epoki romantyzmu, akwarelisty i grafika Josepha Mallorda Williama Turnera (1775-1851) naturalne żywioły stanowią abstrakcyjne siły z własną symboliką i znaczeniem. Wystawa ta skupia się na fascynacji artysty zjawiskami meteorologicznymi i atmosferycznymi, którą można zaobserwować od początku jego twórczości. Obejmuje ona okres od lat 90. XVIII wieku do późnych lat 40. XIX wieku. Aktualna wystawa czasowa: Annibale Carracci. Freski z kaplicy Herrery Ponad 200 lat temu freski zdobiące ściany rzymskiej kaplicy Herrery, które namalował Annibale Carracci (1560-1609) i jego współpracownicy, zostały zniszczone i od tamtej pory nie widziano ich razem, aż do dziś. Freski zostały rozdzielone pomiędzy Muzeum Narodowe i Muzeum Prado, a obraz z ołtarza znajduje się w kościele Matki Bożej z Montserrat w Rzymie. Dzięki współpracy tych 3 instytucji wspaniały zbiór malowideł – ostatnie i najmniej znane dzieło Carracciego – prezentowany jest po raz pierwszy.

Barcelona: Casa Vicens Gaudíego – bilet wstępu bez kolejki

10. Barcelona: Casa Vicens Gaudíego – bilet wstępu bez kolejki

Zwiedź Casa Vicens – pierwszy budynek projektu Antonio Gaudíego i pierwsze spośród istotnych dzieł tego architekta. To właśnie ten budynek stanowił manifest stylu Gaudíego. Jest to klejnot architektury, który w 2005 roku wpisano na listę UNESCO.  Budynek Casa Vicens wzniesiono na zlecenie Manuela Vicensa w latach 1883–1885. Uznaje się go za jedno z pierwszych arcydzieł modernizmu i zapowiedź kolejnych prac Gaudíego.  Początkowo projekt ten miał być jedynie domem wakacyjnym z ogrodem. Geometryczne kształty i bogate zdobnictwo, inspirowane otaczającą roślinnością, są obecne zarówno na fasadzie budynku, jak i w jego wnętrzach. Bilet bez kolejki zapewni Ci priorytetowy wstęp na teren całego obiektu. 

Liczba znalezionych atrakcji: 156
Sortuj wg::
Strona 1 z 10

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Muzea i wystawy w: Barcelona

Oprócz atrakcji typu Muzea i wystawy jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Barcelona?

W: Barcelona są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Muzea i wystawy w: Barcelona obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Barcelona: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Barcelona? Kliknij tutaj.

Barcelona: Co mówią inni?

Park Guell jest bardzo piękny i byłem bardzo zadowolony z zakupu biletu w Get your Guide. Bilet do wydrukowania lub na smartfona dotarł w bardzo krótkim czasie. Oczywiście zdecydowanie zaleca się zakup biletu online, aby uniknąć długich kolejek w kasach biletowych i dotyczy to ogólnie każdej atrakcji. Ale wróćmy do Parku Guell... jest dużo wspinaczki, aby dostać się do różnych wejść, ale kiedy już tam dotrzesz, wysiłek jest dobrze wynagradzany. Park można przejść w całości bez wysiłku, aw najwyższej części rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na całą Barcelonę... Dzieło Antoniego Gaudiego, które przenika cały park, jest po prostu BOskie

Musimy poinformować, że metrem jest 500 stromych metrów do pokonania i nie jest pokryty wieloma automatycznymi schodami do wejścia ... A bilet do muzeum w domu Gaudiego w centrum parku można zapłacić tylko przez Internet przez telefon za resztę cudownie .. Dobra robota

To była fantastyczna wycieczka. Niezapomniane widoki z góry na Katalonię . I świetny przewodnik Marcel, którego olbrzymia wiedza wzbogaciła nasz pobyt na Monserrat . Dziękujemy i polecamy innym :)

A very well organized trip. Our guide Gus told us everything about Montserrat but also about Barcelona in a very interesting way. We recommend Castlexperience

Wspaniała kamienica, niesamowite wizualne wrażenia