Dodaj daty

Warna
Transport z lotniska i na lotnisko

Transport z lotniska i na lotnisko
Liczba znalezionych atrakcji: 2

Warna: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 21
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Warna Transport z lotniska i na lotnisko

Warna: 3-godzinny rejs po Morzu Czarnym z lunchem i napojami

1. Warna: 3-godzinny rejs po Morzu Czarnym z lunchem i napojami

Zostaw zatłoczone plaże i gorące ulice miasta i wyrusz w rejs, aby na chwilę opuścić Warnę. Wypłyniesz z Warny w 3-godzinny rejs wzdłuż pięknego bułgarskiego wybrzeża Morza Czarnego. Wejdź na łódź, odchyl się do tyłu, podziwiaj wspaniałe widoki i uspokajające dźwięki fal. Zrelaksuj się i zanurz w słońcu na pokładzie i poruszaj się po wodach. Ciesz się wolnym czasem i pływaniem w Morzu Czarnym. Następnie zjedz smaczny lunch z grilla i napoje podczas podróży, podczas gdy Twoja łódź jest zakotwiczona w malowniczej zatoce.

Warna: jednodniowa wycieczka kajakiem po rzece Kamchia

2. Warna: jednodniowa wycieczka kajakiem po rzece Kamchia

Popłyń kajakiem wzdłuż rzeki Kamchia i podziwiaj cudowną przyrodę Rezerwatu Biosfery Kamchia. Skorzystaj z dołączonego przewodnika, szkolenia oraz odbioru i transportu do hotelu w Warnie. Po odebraniu z miejsca zbiórki o godzinie 9:00 udaj się na krótką przejażdżkę do ośrodka Kamchia. Tam otrzymasz instrukcje i krótkie szkolenie, zanim wejdziesz do wody. O 10:00 wskocz do kajaka i popłyń pod prąd. Ciesz się prawdziwą, dziką przygodą kajakową w otoczeniu gęstego lasu i spokojnej wody. Po chwili zawróć w dół rzeki i płyń aż do morza. O 13:30 odpocznij 30 minut, aby cieszyć się słońcem, spokojem i pięknem niekończącej się plaży Kamchia, najdłuższej w Bułgarii. Następnie wskocz z powrotem do kajaka i wróć do miejsca startu. Między 14:00 a 15:00 będziesz miał czas na lunch w pięknej restauracji nad brzegiem rzeki (brak w zestawie). Na koniec opuść park o 16:00 i wróć do Warny.

Varna Sea Garden na rowerze, 18 najlepszych miejsc!

3. Varna Sea Garden na rowerze, 18 najlepszych miejsc!

Wyruszenie na wycieczkę rowerową po Warnie daje wyjątkową okazję do poznania majestatycznego Warneńskiego Ogrodu Morskiego, prawdziwego klejnotu wybrzeża Morza Czarnego. Ta wycieczka jest biletem do 18 najlepszych jasnych miejsc rozsianych po terenie parku, z których każde ma swój urok i historię. Oferując charakterystyczną mieszankę historii morskiej, bujnych krajobrazów i orzeźwiającej bryzy znad Morza Czarnego, jazda rowerem po tym ogrodzie przypomina śledzenie bicia serca Warny. Od panoramicznego widoku Obserwatorium i Planetarium po kapryśny urok Zoo Park, każdy kolorowy zakątek Twojej wycieczki obiecuje jasne miejsce, które warto odkryć. Wyruszenie na wycieczkę rowerową po Warnie daje wyjątkową okazję do poznania majestatycznego Warneńskiego Ogrodu Morskiego, prawdziwego klejnotu wybrzeża Morza Czarnego. Ta wycieczka jest biletem do 18 najlepszych jasnych miejsc rozsianych po terenie parku, z których każde ma swój urok i historię. Oferując charakterystyczną mieszankę historii morskiej, bujnych krajobrazów i orzeźwiającej bryzy znad Morza Czarnego, jazda rowerem po tym ogrodzie przypomina śledzenie bicia serca Warny. Od panoramicznego widoku Obserwatorium i Planetarium po kapryśny urok Zoo Park, każdy kolorowy zakątek Twojej wycieczki obiecuje jasne miejsce, które warto odkryć. Zanurz się głębiej w tym doświadczeniu i delektuj się teatrem na świeżym powietrzu lub zahipnotyzuj się spektakularnymi widokami Muzeum Nauk Przyrodniczych, zdecydowanymi atrakcjami wycieczki rowerowej po Warnie. Nie można zapomnieć o emocjonującej wizycie w Terrarium i Akwarium, gdzie wodne życie rozwija się w pełnej krasie. Jadąc na rowerze po tętniących życiem ścieżkach Ogrodu Morskiego w Warnie, zamykasz duszę miasta, rozkoszujesz się jego żywą energią i przywozisz do domu nie tylko zdjęcia, ale także czarujące wspomnienia z 18 najwspanialszych miejsc. Każdy zakręt odsłania nowy widok, każdy szlak opowiada historię, niech wycieczka rowerowa po Warnie będzie Twoim tętniącym życiem przewodnikiem! Odwiedzisz: Ogród Morski Akwarium Model Morza Czarnego Muzeum Marynarki Wojennej Smoki Zakochanych Planetarium Fontanna Syreny alpinarium Krzywe drzewo Panteon Aleja Kosmonautów Pałac Kultury i Sportu ogród zoologiczny Delfinarium Willa Burów Muzeum Historii Naturalnej Pomnik Straży Granicznej Mały Pałac Uwaga: słuchanie telefonu podczas jazdy w słuchawkach jest niebezpieczne. Dlatego albo ustaw telefon na głośnomówiący, albo słuchaj audiodeskrypcji na swoich przystankach.

Historyczna Warna, Top 20 niezapomnianych miejsc!

4. Historyczna Warna, Top 20 niezapomnianych miejsc!

Zapraszamy do zwiedzania historycznej części pięknego nadmorskiego miasta Warna. Każdy punkt na naszej trasie jest częścią tworzenia i rozwoju miasta. Od zabytków architektury zbudowanych przed naszą erą po nowoczesne budynki i ulice. Dzięki naszej wycieczce będziesz miał okazję lepiej poznać kulturę i historię Warny. Odwiedzisz: Ogród Morski Sewastopol Pomnik Stefana Karadzhy Kościół św. Mikołaja Mur miejski w Odessos Skrzyżowanie ulic Knyaz Boris i Voden Państwowy Teatr Lalek Teatr Dramatyczny Stoyana Bachvarova (Teatr Opery) Zegar miejski Pomnik Kościoła Katedralnego „Święte Wniebowzięcie” (Katedra) Klub Marynarki Wojennej Pomnik cara Kaloyana I Dom Architekta Grand Hotel Londyn Ormiański kościół św. Sarkisa Wczesnochrześcijańska bazylika biskupia w Odessos Wielkie Łaźnie Rzymskie Muzeum Historii Warny Cerkiew św. Paraskewy Małe Łaźnie Rzymskie Życzymy fantastycznej wycieczki!

Warna: Wycieczka VIP z przewodnikiem

5. Warna: Wycieczka VIP z przewodnikiem

Idealny dzień, który zabierze Cię na prawdziwą bułgarską wieś. Po odebraniu z miejsca zakwaterowania o 8:30 z hotelu zostaniesz zabrany do najstarszego nieznanego kościoła w Warnie, zanim przejdziesz przez łaźnie rzymskie. Stamtąd udasz się do „Kamiennego Lasu”, naturalnej formacji skalnej splątanej z mitami. Następnie będziesz mógł docenić kunszt rzymskich mozaik w Devnya. Oczywiście nie można przegapić małej degustacji lokalnej „Rakii”, a najlepiej zrobić to w lokalnej destylarni, w której Bułgarzy nadal pielęgnują tę tradycję. Po tej przystawce przyjdzie czas na obiad. W „Dom Kasata”, typowym domu w stylu bułgarskim, pani Kasata czeka na Państwa z domowej roboty musaką. Po tej kulinarnej uczcie bezpiecznie wrócisz do hotelu o 15:30.

Warna Gourmet Tour w tym Degustacja

6. Warna Gourmet Tour w tym Degustacja

Poznaj przewodnik i postępuj jedyną trasą ulicami miasta, co daje wspaniałą okazję do odkrywania Warna, spotkać się z bułgarskich rzemieślników i spróbować lokalnych przysmaków ci. Spacer w jego niepowtarzalnej atmosferze. Ponad trzy godziny radości zmysłów badające bułgarski gastronomii i jej historii. Tradycyjne słodycze serwowane w etnograficznej nook wodzie z korzystnych właściwości, orkisz chleb ... to jak znaleźć ukryte skarby miasta. Pod koniec spaceru, w dół do piwnicy, gdzie można spotkać degustacji win bułgarskich wybranych przez eksperta. Trasa obejmuje 10 degustacje, w tym 4 win, przechodząc przez rynek lokalnych produktów rolnych i domowego, przechodząc przez tradycyjnego domu z XIX wieku, rzemieślnicze itp

Warna: Bilet i e-przewodnik do Muzeum Archeologicznego

7. Warna: Bilet i e-przewodnik do Muzeum Archeologicznego

Dowiedz się o historii regionu Bułgarii i jego ludzkiej obecności podczas wizyty w Muzeum Archeologicznym w Warnie. Zobacz relikty pochodzące z epoki wczesnego paleolitu. Przejdź przez epoki i okresy przeszłości, w tym znaleziska z epoki brązu i żelaza. Przeglądaj nagrobki, szkielety, biżuterię, sprzęt myśliwski i wiele innych reliktów sprzed tysięcy lat. Zobacz narzędzia codziennego użytku, które dokumentują rozwój społeczeństwa w regionie Warny. Wystawa stała ułożona jest w porządku chronologicznym. Pokazuje dziedzictwo różnych epok i okresów historycznych, przechodząc przez tysiące lat rozwoju społecznego i kulturowego. Szczególny nacisk położony jest na założenie miasta Odessos, czyli dzisiejszej Warny. Wystawę będzie można zwiedzać samodzielnie, korzystając z e-przewodnika, który dostarczy informacji i ciekawostek o historii regionu i prezentowanych eksponatach.

Z Warny: Wycieczka piesza do skalnych sanktuariów

8. Z Warny: Wycieczka piesza do skalnych sanktuariów

Płaskowyż Shumen jest pełen piękna i tajemnic. W ciągu jednego dnia postaramy się rozwikłać i cieszyć się niektórymi z nich. Znajdujące się na tym terenie klasztory skalne skrywają wiele tajemnic dotyczących życia mnichów. Nie ma dokładnych informacji o czasie powstania tych klasztorów, ale niektóre zachowane freski wskazują, że były one centrum życia duchowego w okresie Drugiego Królestwa Bułgarskiego (XIII-XIV wiek). Jeśli pragniesz historycznych miejsc i natury, to jesteś we właściwym miejscu. Wyjeżdżamy z Warny o godzinie 9:00 w kierunku Szumen aw szczególności - wsi Osmar. Przyjedziemy około godziny 10:00 i nie tracąc ani chwili rozpoczniemy naszą przygodę. Na końcu wsi znajduje się polna droga, którą jedziemy. Po około 30 minutach docieramy do klasztoru Kostadinov, gdzie dokonamy pełnej inspekcji tego pięknego, świętego miejsca. Po zakończeniu udajemy się do fenomenu skalnego Oka, który jest czwartym najpotężniejszym ośrodkiem energetycznym Bułgarii po Rupii, Carycynie i Madarze. Następna w kolejce jest Direclia. Aby dostać się do tego klasztoru, musimy zrobić mały objazd i wrócić ścieżką do klasztoru Kostadin. Jedziemy inną drogą, aż dotrzemy do upragnionego celu. Tutaj będziemy cieszyć się nie tylko celami klasztoru, ale także niesamowitym widokiem, który otwiera się przed nami. Po naładowaniu się kolejną dawką pozytywnej energii kierujemy się leśną ścieżką do Momina skala. Spacer tam jest łatwy i bardzo przyjemny. Kiedy jesteśmy gotowi, ponownie wyruszamy przez las do chyba najbardziej mistycznego ze wszystkich klasztorów w okolicy, a mianowicie do Celi. Aby do niego wejść, należy wspiąć się po drewnianej drabinie, która jest zamocowana przy wejściu do samego miejsca. Na deser klasztor Chankrumowski - święte miejsce przesiąknięte tajemnicą i mistycyzmem. Po dokładnym zwiedzeniu okolicy, czas na krótki odpoczynek, zdjęcia, a nawet medytację na tle rozciągających się przed nami piękności. Odpoczywamy dobrze, pijemy łyk wody i wracamy do wioski, w której zostawiliśmy samochody. Jedziemy polną drogą, która zaprowadzi nas do wsi Troitsa. Stamtąd mamy około 3 km drogą do wsi Osmar i miejsca, w którym zaparkowaliśmy. Przygoda, w której w ten czy inny sposób mogliśmy dotknąć stylu życia hezychastycznych mnichów, którzy żyli w tych magicznych miejscach. Pełni energii i uśmiechnięci mówimy „Do zobaczenia wkrótce” i czekamy na kolejne wyzwanie.

Warna: Spacer z przewodnikiem

9. Warna: Spacer z przewodnikiem

Rozpoczniemy nasz spacer od ratusza w Warnie i udamy się do Ogrodu Morskiego, jako naszego ostatecznego celu, gdzie możesz zakończyć dzień drinkiem na plaży. W drodze miniemy Muzeum Archeologiczne, odwiedzimy katedrę, centralną ulicę handlową i Grand Hotel Varna. Następnie odkryjemy ruiny łaźni rzymskich i Starą Synagogę. Teraz nadszedł czas, aby wejść do Ogrodu Morskiego z Muzeum Marynarki Wojennej, Akwarium i Planetarium i oczywiście odwiedzić centralną aleję plażową, gdzie kończymy nasz spacer.

Warna: Bułgaria/Europa eSIM w roamingu Plan taryfowy na transmisję danych w sieci komórkowej

10. Warna: Bułgaria/Europa eSIM w roamingu Plan taryfowy na transmisję danych w sieci komórkowej

Pożegnaj się z problemami związanymi z fizycznymi kartami SIM i szukaniem sklepów operatorów sieci komórkowych dzięki naszej usłudze e-SIM. Po zakupie otrzymasz kod QR, który możesz zeskanować na kompatybilnym urządzeniu, aby zainstalować e-SIM w dowolnym miejscu i czasie. Wybierz spośród różnych ilości danych, okresów ważności i opcji zasięgu w różnych krajach, aby łatwo pozostawać w kontakcie. Większość modeli iPhone'a poza XS obsługuje e-SIM i postępuj zgodnie z naszymi instrukcjami w sesji zdjęciowej, aby sprawdzić kompatybilność z innymi urządzeniami. Udostępnij kod QR przez AirDrop lub zeskanuj go do innego urządzenia. Zainstaluj e-SIM, łącząc się z Wi-Fi lub siecią i pamiętaj o włączeniu roamingu dla e-SIM. Jeśli masz problemy z połączeniem z siecią, zapoznaj się z naszym przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów. Jeśli masz łączoną podróż po Europie, po prostu wybierz opcję 42 krajów europejskich, która obejmuje:Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta , Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Ukraina, Wielka Brytania, Wyspy Alandzkie, Wyspa Man, Jersey, Federacja Rosyjska, Guernsey, Liechtenstein, Macedonia, Norwegia, Serbia, Gibraltar, Turcja. Jeśli Twoje dane są wyczerpane? Proste, po prostu kup kolejną e-SIM, aby doładować. APN (nazwa punktu dostępu): iboots Sieć lokalna:Telenor Bułgaria EAD/Bułgarska firma telekomunikacyjna EAD

Warna

Warna

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Transport z lotniska i na lotnisko w: Warna

Oprócz atrakcji typu Transport z lotniska i na lotnisko jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Warna?

Warna: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Warna? Kliknij tutaj.