Dodaj daty

Melk
Natura i przygoda

Natura i przygoda

Nasze najbardziej polecane Melk Natura i przygoda

Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

1. Wiedeń: Wachau, opactwo w Melku i doliny Dunaju

Wybierz się na romantyczną wycieczkę autobusem i statkiem z Wiednia, podczas której poznasz piękno dolin Wachau i Dunaju w Dolnej Austrii. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk z przewodnikiem. Odkryj Dunaj, który przepływa wokół malowniczych wiosek i stromych winnic. Przechodząc obok wielu starożytnych zamków świadczy o dawnym znaczeniu rzeki. Jednymi z nich są ruiny zamku Dürnstein, gdzie według legendy przetrzymywano Ryszarda Lwie Serce, który ostatecznie został uwolniony przez swojego wiernego minstrela Blondela. W takim razie wybierz się na romantyczny rejs statkiem po legendarnym Dunaju tylko latem. Na starym mieście Krems udaj się do serca regionu winiarskiego Wachau, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na historię architektury i rolnictwa. Następnie podążaj zgodnie ze wskazówkami do naddunajskiego miasta Melk. Odwiedź opactwo benedyktynów w Melk, jeden z najsłynniejszych budynków barokowych w Austrii oraz jego kulturalne i duchowe centrum.

Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

2. Salzburg: Jednodniowa wycieczka w małej grupie z Wiednia

Zobacz zabytki Salzburga podczas całodniowej wycieczki z Wiednia z opcjonalnym transportem powrotnym dla tych, którzy chcą zostać na noc. Podróżując w małych grupach liczących nie więcej niż 8 osób, kameralna wycieczka poprowadzi Cię przez zapierającą dech w piersiach scenerię Lasu Wiedeńskiego, ze szczytami Alp w oddali, aż do oszałamiającego austriackiego pojezierza. Zatrzymaj się przy jeziorze Attersee z pocztówką i odwiedź uroczą alpejską wioskę St. Gilgen nad jeziorem Wolfgangsee, słynną lokalizację z przebojowego filmu „Dźwięki muzyki”. Po przybyciu do Salzburga odkryj wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto ze swoim przewodnikiem podczas spokojnej pieszej wycieczki. Posłuchaj intrygujących opowieści o słynnych mieszkańcach miasta, mijając miejsce narodzin Mozarta, kolorowe ogrody Pałacu Mirabell, cmentarz opactwa św. Piotra, katedrę w Salzburgu i Pałac Arcybiskupi. Spędź popołudnie w Salzburgu z dużą ilością wolnego czasu na zakup lunchu i samotną wędrówkę po mieście Mozarta przed powrotem do Wiednia z kierowcą.

Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

3. Z Wiednia: całodniowa wycieczka po Wachau z degustacją wina

Poznaj oszałamiające piękno Doliny Wachau i skosztuj jej białych win podczas jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Wiednia. Wskocz na rejs po Dunaju ze Spitz do Melk. Odwiedź opactwo Melk i Weissenkirchen. Zatrzymaj się w rodzinnej tawernie w Dürnstein, aby skosztować likierów, win i lokalnych przysmaków. Rozpocznij podróż z Wiednia i jedź vanem wąskimi wiejskimi drogami do serca doliny Wachau. W towarzystwie kierowcy/przewodnika poznaj produkcję wina oraz fascynującą historię i kulturę regionu. Skosztuj różnych wytrawnych i owocowych białych win z doliny oraz spróbuj innych lokalnych przysmaków, takich jak dżemy morelowe i likiery. Latem wybierz się na przejażdżkę łodzią po Dunaju ze Spitz do Melk, aby rozkoszować się pięknem doliny Wachau. Zimą wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po pięknym opactwie Melk. Będąc w Dürnstein, ciesz się wolnym czasem na zwiedzanie średniowiecznego miasta i jego kolorowej architektury. Dowiedz się o zamku, w którym kiedyś więziono Ryszarda Lwie Serce. Na koniec odwiedź heuriger, tradycyjną rodzinną austriacką winiarnię, na degustację wina.

Z Wiednia: jednodniowa wycieczka do Wachau, Melk, Hallstatt i Salzburga

4. Z Wiednia: jednodniowa wycieczka do Wachau, Melk, Hallstatt i Salzburga

Ucieknij od zgiełku Wiednia i wybierz się na jednodniową wycieczkę, aby zobaczyć austriackie góry i romantyczne krajobrazy. Dowiedz się o lokalnej historii i kulturze od swojego przewodnika, podziwiając zabytki, w tym Salzburg, miasto narodzin Mozarta. Ciesz się odbiorem z miejsca zakwaterowania w Wiedniu i udaj się do pierwszego przystanku w mieście Durnstein. Podziwiaj jego uroczą architekturę i malowniczą lokalizację położoną nad Dunajem w dolinie Wachau. Następnie przygotuj się na podziwianie słynnego opactwa Melk z możliwością zwiedzania jego wnętrza. Następnie przejdź do malowniczego Hallstatt. Zaostrz swój apetyt, degustując lokalne produkty, a następnie rozkoszuj się zabytkami wioski, w tym czasem wolnym na samodzielne zwiedzanie. Następnie zachwyć się oszałamiającą scenerią gór Dachstein i lodowców podczas podróży do Salzburga wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wybierz się na pieszą wycieczkę po głównych zabytkach i perełkach na uboczu. Skosztuj słynnej czekolady Mozarta „Kugeln” i znajdź trochę czasu na zwiedzanie w wolnym czasie. Na koniec wyrusz w podróż powrotną do Wiednia i wywieź z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

5. Z Wiednia: Jednodniowa wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

Wyrusz w "Complete Austria Tour", skrupulatnie wyselekcjonowaną podróż z Wiednia do Hallstatt, która rozwija bogaty gobelin Austrii. Zanurz się w kulturalnej symfonii Salzburga, podziwiaj architektoniczne splendory Melku i zobacz zapierające dech w piersiach piękno Hallstatt, tworząc niezapomnianą historię różnorodnego uroku Austrii. To nie jest zwykła wycieczka; to wciągająca odyseja, która uchwyci esencję Austrii w każdej chwili, zapewniając, że Twoje doświadczenie będzie niczym niezwykłym.

Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

6. Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Salzburga i Hallstatt

Wyrusz w fascynującą jednodniową wycieczkę z Wiednia do wyjątkowych austriackich zabytków. Poznaj zabytkowe opactwo Melk, urocze miasto Salzburg, malownicze jezioro Wolfgang i malowniczy Hallstatt. Dostosuj swój plan podróży w zależności od potrzeb i zainteresowań. Opactwo Melk Zapoznaj się z historią opactwa benedyktynów. Imponujące opactwo w stylu barokowym z widokiem na miasto Melk i Dunaj jest domem dla słynnej biblioteki opactwa Melk i zawiera grób św. Kolomana ze Stockerau, a także szczątki kilku członków rodu Babenberg. Podczas zwiedzania można również zwiedzić kościół opactwa i pawilon ogrodowy. Po około 1-godzinnej wizycie w Melk Twoja podróż będzie kontynuowana przez austriacką wieś w kierunku Salzburga. Salzburg Przenieś się do miasta Salzburg. Po przyjeździe samodzielnie zwiedzaj piękne ogrody Pałacu Mirabell, które były wykorzystywane jako miejsce kręcenia popularnego filmu „Dźwięki muzyki”, Muzeum Mozarta, Stare Miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i podziwiaj spektakularny widok na miasto z twierdzy Hohensalzburg. Otoczony górami Salzburg jest dobrze znany jako miejsce narodzin Mozarta, a jego architektura jest mocno inspirowana włoskimi wzorami. Kontynuuj malowniczą przejażdżkę przez Pojezierze Salzburskie do Hallstatt. Hallstatt Hallstatt leży bezpośrednio nad jeziorem Hallstattersee. Hallstatt jest znane jako jedna z najczęściej fotografowanych wiosek w Europie. Spaceruj promenadą do kolorowego centrum miasta z licznymi sklepikami, kawiarniami i restauracjami. Aby uczynić swoją wizytę w Hallstatt bardziej niezapomnianą, masz możliwość odwiedzenia Skydeck bezpośrednio nad miastem, a także Kopalni Soli, aby uzyskać więcej malowniczych okazji do zrobienia zdjęć. Późnym popołudniem wróć przez piękne austriackie krajobrazy do miejsca zakwaterowania w Wiedniu.

Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

7. Z Wiednia: prywatna wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga

Po odebraniu z hotelu w Wiedniu usiądź wygodnie i zrelaksuj się w zaciszu luksusowego pojazdu, jadąc do miasta Melk. Odwiedź opactwo benedyktynów położone na skalistym zboczu ze spektakularnymi widokami na Dunaj. Zobacz grób św. Kolomana ze Stockerau i wejdź na szczyt opactwa, aby podziwiać panoramę Melk. Przejedź obok ładnych jezior i malowniczych miasteczek, takich jak Bad Ischl. Zatrzymaj się w pięknym mieście Hallstatt nad jeziorem Hallstätter See i dowiedz się więcej o jego historycznej produkcji soli. Odwiedź podziemne słone jezioro, aby zobaczyć mumię prehistorycznego górnika zachowaną w soli! Następnie odwiedź miejsce narodzin Wolfganga Amadeusza Mozarta w Salzburgu. Poznaj najważniejsze atrakcje wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starego Miasta i odkryj, gdzie kręcono legendarny film „Dźwięki muzyki”. Wróć do Wiednia i zostań wysadzony w hotelu pod koniec niezapomnianego dnia

Prywatna wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga z Wiednia

8. Prywatna wycieczka do Melk, Hallstatt i Salzburga z Wiednia

Wyjedź z Wiednia i udaj się do historycznego miasta Melk w Dolnej Austrii. Zobacz opactwo benedyktyńskie, w którym znajduje się grób św. Kolomana ze Stockerau, a także szczątki kilku członków rodu Babenbergów, pierwszej dynastii Austrii. Wejdź na szczyt opactwa, aby podziwiać wspaniały widok na Melk i otaczające go ogrody. Jedź dalej w głąb Krainy Jezior i przejedź przez piękne miasta Doliny Wachau, takie jak Bad Ischl. Zatrzymaj się w Hallstatt, słynącym z produkcji soli sięgającej czasów prehistorycznych i dziedzictwa kulturowego, które łączy niektóre z najstarszych cywilizacji Europy. Przejdź do miejsca narodzin Mozarta w pięknym mieście Salzburg. Podziwiaj zabytkową twierdzę Hohensalzburg na szczycie Festungsberg i odkryj ruchliwą ulicę handlową Getreidegasse z domem, w którym urodził się Mozart pod numerem 9. Wróć do Wiednia lub skorzystaj z opcji pozostania w Salzburgu i samodzielnego zwiedzania.

Prywatna wycieczka Najważniejsze atrakcje Austrii Hallstatt Salzburg Wachau

9. Prywatna wycieczka Najważniejsze atrakcje Austrii Hallstatt Salzburg Wachau

Nasza prywatna całodniowa wycieczka z Wiednia pokazuje miejsca, które trzeba zobaczyć w Austrii w wygodny i elastyczny sposób. Najpierw zabierzemy Cię do atrakcji malowniczej doliny Wachau, wspaniałego opactwa benedyktynów w Melk, imponującego klasztoru nad Dunajem. Następną atrakcją jest Miasto Dźwięków Muzyki - Salzburg, gdzie będziesz miał czas wolny na spacer po tych samych scenach na Starym Mieście, które możesz zobaczyć w filmie i cieszyć się światową stolicą muzyki klasycznej. Po poznaniu kulturalnej strony Salzburga udasz się na odkrywanie naturalnego piękna regionu jeziora Salzkammergut – jeziora Wolfgangsee i miasta St. Gilgen. Kolejnym punktem wycieczki jest wyjątkowa wioska Hallstatt, położona tuż nad brzegiem alpejskiego jeziora z niesamowitym widokiem na ogromne góry wznoszące się stromo z wąskiej doliny. Tutaj możesz wjechać windą do punktu widokowego Skywalk, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa, i zdecydowanie zakochasz się w tym mieście. W drodze powrotnej zatrzymamy się w uroczym kurorcie Traunkirchen, położonym nad brzegiem najgłębszego jeziora Austrii.

Wiedeń: Prywatny kajak i wycieczka po winnicy w dolinie Wachau

10. Wiedeń: Prywatny kajak i wycieczka po winnicy w dolinie Wachau

Poznaj naturalne piękno doliny Wachau, płynąc kajakiem wzdłuż Dunaju podczas prywatnej wycieczki. Zobacz niesamowitą scenerię, skosztuj pysznego lokalnego wina, odkryj malowniczy Durnstein, zjedz smaczny lunch i nie tylko. Spotkaj się przy głównym wejściu na wiedeński dworzec kolejowy Westbahnhof przed godzinną podróżą pociągiem do Melk, siedziby słynnego na całym świecie barokowego opactwa, lub spotkaj się tam bezpośrednio. Tam przygotuj kajaki i zapoznaj się z instrukcją bezpieczeństwa. Nadszedł czas na podróż kajakiem wzdłuż zachodniego Wachau, gdzie wzgórza są pokryte drzewami, a na wielu najwyższych szczytach doliny znajdują się zamki i pałace. Będziesz pod wrażeniem naturalnego piękna doliny ze swojego położenia w sercu Dunaju. Urocza wioska Spitz, mniej więcej w połowie doliny, wyznacza początek regionu winiarskiego. Słynące z wytrawnych Rieslingów, charakterystycznego dla Austrii Gruner Veltliner oraz cudownie wyjątkowego i ziemistego Neuburgera, odwiedź jednego z najlepszych lokalnych producentów w mieście na obszerną degustację przed lunchem (na własny koszt) w lokalnej wiosce. Następnie płyń dalej na wschód i zobacz, jak stromy krajobraz doliny przekształca się w oszałamiające wizualnie rzędy murów z suchego kamienia i winorośli, podzielone na setki pojedynczych działek winnic. Zakończ podróż w malowniczym Durnstein, klejnocie doliny. Możesz wspiąć się na słynne ruiny zamku lub spacerować po wiosce, podziwiając jej średniowieczny urok starego świata. Po całym dniu aktywności wróć do Wiednia około 19:00, chociaż dokładny czas przybycia będzie zależał od naszych postępów w ciągu dnia – nie będziesz chciał biec przez piękne natura.

Liczba znalezionych atrakcji: 4
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Niezwykłe doznania

Melk

Melk

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Natura i przygoda w: Melk

Oprócz atrakcji typu Natura i przygoda jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Melk?

Melk: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Melk? Kliknij tutaj.