Dodaj daty

RzymKultura i historia

Nasze najbardziej polecane Rzym Kultura i historia

Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska: bilet wstępu

1. Muzea Watykańskie i Kaplica Sykstyńska: bilet wstępu

Udaj się w poruszającą podróż po zakamarkach historii sztuki i religii dzięki biletowi wstępu priorytetowego do Muzeów Watykańskich oraz Kaplicy Sykstyńskiej. Uniknij czekania w długiej kolejce po bilety, a następnie zwiedzaj we własnym tempie.  Przejdź przez salę na planie krzyża greckiego i zobacz finezyjnie rzeźbione sarkofagi, w których przypuszczalnie spoczywają doczesne szczątki osławionych władczyń i władców z okresu starożytności. Zajrzyj do Galerii Masek lub Sali Zwierząt i podziwiaj prawdziwą menażerię niesamowitych bestii, rzeczywistych oraz fantastycznych. Odwiedź galerie górne, w tym Galerię Map, i zobacz, w jaki sposób kartografowie przedstawiali świat na przestrzeni wieków. Obejrzyj arcydzieła mistrzów renesansu w Stanzach Watykańskich i odpocznij chwilę w apartamentach Borgiów. Następnie podziwiaj klejnot w koronie Watykanu – być może najwspanialsze arcydzieło na świecie – przepiękną Kaplicę Sykstyńską ozdobioną freskami Michała Anioła.

Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

2. Koloseum, Forum Romanum i Palatyn – wstęp priorytetowy i przewodnik

Rozpocznij wycieczkę tuż przed monumentalnym Koloseum, gdzie będzie na Ciebie czekał przewodnik. W tym miejscu ekspert w dziedzinie historii starożytnego Rzymu opowie Ci o najwspanialszym amfiteatrze Cesarstwa Rzymskiego. Zwiedź niezwykłe Koloseum, które miało 80 wejść i mogło pomieścić około 65 tysięcy widzów. Dowiedz się więcej o trwających do 100 dni spektakularnych widowiskach organizowanych w tym miejscu przez Rzymian. Po zwiedzaniu skorzystaj z czasu wolnego. Zrób kilka zdjęć, odśwież się i pospaceruj. Następnie rozpocznij drugą część wycieczki, która obejmuje Palatyn oraz Forum Romanum. Zwiedź miejsce, które niegdyś stanowiło społeczne, polityczne i religijne centrum Cesarstwa Rzymskiego. Ścierały się tu rozmaite warstwy rzymskiego społeczeństwa. Zachwyć się niesamowitymi ruinami na Palatynie i podziwiaj zapierające dech w piersi panoramiczne widoki na Koloseum, zwiedzając z przewodnikiem. Podczas drugiej części wycieczki poznasz swojego kolejnego przewodnika, który jest pasjonatem starożytnego Rzymu. W pełni ciesz się udziałem w atrakcji, korzystając z usług 2 najlepiej ocenianych przewodników, którzy podzielą się z Tobą swoją bogatą wiedzą.

Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

3. Rzym: Muzea Watykańskie, kaplica Sykstyńska i bazylika św. Piotra

Zwiedź jedno z najświętszych dla chrześcijańskiego świata miast podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odwiedź Muzea Watykańskie, kaplicę Sykstyńską i bazylikę św. Piotra. Najpierw odwiedź Dziedziniec Szyszki, Dziedziniec Belwederski, Galerię Map, Galerię Kandelabrów, muzeum Pio-Clementino, Galerię Gobelinów, Stanze Watykańskie (tylko w ramach wycieczek odbywających się wczesnym rankiem) oraz kaplicę Sykstyńską. Później w towarzystwie doświadczonego przewodnika odwiedź zarówno główne atrakcje, jak i mniej znane zakątki Watykanu, które umykają uwadze większości turystów. Zwiedź również inne galerie, które stanowią część Muzeów Watykańskich. Na zakończenie zobacz zdobiącą bazylikę św. Piotra „Pietę” autorstwa Michała Anioła i udaj się do kaplicy Sykstyńskiej.

Rzym: Panteon – bilet wstępu bez kolejki i aplikacja z audioprzewodnikiem

4. Rzym: Panteon – bilet wstępu bez kolejki i aplikacja z audioprzewodnikiem

Poznaj bogatą historię i spektakularne piękno rzymskiego Panteonu w ramach tej trwającej 35 minut wycieczki z audioprzewodnikiem na smartfona. Zwiedź dokładnie jeden z najbardziej znanych zabytków Rzymu. Dowiedz się więcej o jego fascynującej przeszłości i zapierającej dech w piersi architekturze. Podróż rozpocznij w miejscu zbiórki na placu Piazza Navona, który od Panteonu dzieli 5 minut spacerem. Pozwól się oczarować urodzie słynnych placów i fontann Rzymu podczas tej pieszej wycieczki bez udziału przewodnika. Pobierz aplikację i wyrusz w podróż, by poznawać najbardziej fascynujące i najciekawsze atrakcje miasta. Przejdź obok wzbudzającego podziw Panteonu, zmierzając do imponującej fontanny di Trevi, po czym odwiedź urokliwy plac Hiszpański. Zarezerwuj wstęp przez Internet, dzięki czemu ominiesz długie kolejki i zaoszczędzisz czas. Wysłuchaj legend i mitów, które narosły wokół Panteonu. Dowiedz się więcej m.in. o centralnym otworze w kopule (oculusie) oraz wspaniałych grobowcach. Poznaj fascynującą historię kopuły Panteonu i jej archeoastronomiczną przeszłość. Przyjrzyj się wnętrzu oraz posadzce świątyni. Posłuchaj o 12 miejscach, na których skupia się audioprzewodnik. Zlokalizuj je we wnętrzu świątyni, korzystając z cyfrowej mapy. Ponieważ na wszystkich polach naszej działalności kładziemy nacisk na przejrzystość, szacunek i pasję, przedstawiamy pod Twoją rozwagę podział kosztów tego pakietu: – Bilety wstępu bez kolejki do Panteonu: 5 EUR. – Audioprzewodnik po Panteonie: 7,50 EUR. – Wycieczka bez udziału przewodnika po najciekawszych rzymskich placach i fontannach: 5 EUR.

Rzym: Galeria Borghese – bilet wstępu i pomoc przy wejściu

5. Rzym: Galeria Borghese – bilet wstępu i pomoc przy wejściu

Omiń kolejkę do Galerii Borghese, korzystając z tego biletu wstępu o określonej godzinie. Zwiedź muzeum w swoim tempie, podziwiając dzieła słynnych artystów, które powstały na przestrzeni wieków. Galeria Borghese należy do najpopularniejszych atrakcji w Rzymie. Zgromadzono w niej wiele arcydzieł artystów epoki renesansu, starożytnego Rzymu i baroku. Wykorzystaj okazję, by zwiedzić to muzeum, rezerwując bilet wstępu o określonej godzinie. Galeria mieści się w XVII-wiecznym pałacu kardynała Borghese, który przez całe życie gromadził prezentowane w niej dzieła sztuki. Spacerując po 2-piętrowym muzeum, zobaczysz dzieła autorstwa Caravaggia, Tycjana, Canovy, Rafaela i Berniniego.

Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

6. Rzym: Koloseum, Palatyn i Forum Romanum z przewodnikiem

Odwiedź najsłynniejszy na świecie amfiteatr w ramach tej wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Koloseum i poznaj niesamowitą historię tego miejsca. Wyrusz na spacer z przewodnikiem po Palatynie i przez Forum Romanum, aby zobaczyć najważniejsze zabytki starożytnego Rzymu. Zacznij wycieczkę od podziwiania zewnętrznej części Koloseum. Przewodnik opowie Ci o historii tego zabytku. Przejdź przez punkt kontroli bezpieczeństwa i wejdź do amfiteatru, aby dowiedzieć się więcej o spektakularnych wydarzeniach, które miały tu miejsce. Następnie wejdź na 1. piętro i zachwyć się wnętrzami.  Zatrzymaj się na chwilę przed imponującym Łukiem Konstantyna Wielkiego. Przewodnik wyjaśni Ci historię i najważniejsze cechy tej budowli. Wyrusz na spacer starożytną ulicą Via Sacra, aby dotrzeć do wejścia na Palatyn i Forum Romanum. Przejdź kontrolę bezpieczeństwa i zobacz z bliska Łuk Tytusa. Następnie udaj się w kierunku Palatynu, gdzie znajdują się pozostałości najstarszej osady w mieście. Odwiedź niektóre z najważniejszych rezydencji cesarskich: Estadio Palatino, Domus Augustana i Domus Flavia. Później zejdź do doliny, w której znajduje się Forum Romanum. Wzdłuż via Sacra zobaczysz wspaniałą bazylikę Maksencjusza, drzwi z brązu świątyni Romulusa, nietypowe zawieszone drzwi świątyni Antonina i Faustyny, świątynię Westy i dom westalek. Na koniec dotrzesz do głównej części Forum Romanum, które na przestrzeni wieków stało się politycznym, religijnym, gospodarczym i prawnym centrum starożytnego miasta. Podziwiaj tam budynek Curia Iulia, łuk Septymiusza Sewera, Tabularium, świątynię Saturna i wiele innych atrakcji.

Rzym: Palatyn i Forum Romanum – bilet z filmem multimedialnym

7. Rzym: Palatyn i Forum Romanum – bilet z filmem multimedialnym

Rozpocznij przygodę w biurze organizatora atrakcji. Odbierz bilety, a następnie obejrzyj 25-minutowy materiał wideo o starożytnym Rzymie. Zwiedź Forum Romanum i wzgórze Palatyn, korzystając z tego biletu. Udaj się na Forum Romanum, gdzie toczyło się codzienne życie Rzymian. Zobacz grobowiec Juliusza Cezara, a także w swoim tempie zwiedź starożytne ruiny. Zobacz również wzgórze Palatyn – miejsce założenia Rzymu. To tu znajdowały się najważniejsze pałace cesarzy oraz królów. Oddalony o zaledwie kilka metrów od Forum Romanum i Circus Maximus Palatyn jest najbardziej centralnym z 7 wzgórz Rzymu.

Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

8. Rzym: Muzea Watykańskie, wycieczka do Kaplicy Sykstyńskiej i wejście do bazyliki

Odkryj kolekcję dzieł sztuki w Muzeach Watykańskich podczas wycieczki z przewodnikiem-historykiem sztuki z opcjonalnym wejściem do Zamku Gandolfo. Spaceruj po galeriach i podziwiaj arcydzieła Michała Anioła w Kaplicy Sykstyńskiej. Poznaj swojego przewodnika, historyka sztuki, który opowie Ci o arcydziełach, które napotkasz. Posłuchaj fascynujących faktów i historii, odwiedzając Galerię Map, Galerię Gobelinów i Galerię Kandelabrów. Zakończ wycieczkę, podziwiając cuda Kaplicy Sykstyńskiej z freskami Michała Anioła. Zachwyć się, stając twarzą w twarz z najsłynniejszym dziełem Michała Anioła: Sądem Ostatecznym. Możesz również w pełni wykorzystać swoje wrażenia, wybierając opcję dodatkowego biletu wstępu do Zamku Gandolfo i Bazyliki św. Piotra, które możesz zwiedzać we własnym tempie bez przewodnika.

Rzym: zamek Świętego Anioła bez kolejki i z audioprzewodnikiem

9. Rzym: zamek Świętego Anioła bez kolejki i z audioprzewodnikiem

Cofnij się w czasie podczas wizyty w Mauzoleum Hadriana, znanym jako zamek Świętego Anioła. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i opcjonalnego audioprzewodnika w aplikacji. Skorzystaj z okazji wizyty w grobowcu rzymskiego cesarza Hadriana. Zwiedź jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji Wiecznego Miasta. Położony na prawym brzegu Tybru, w niewielkiej odległości od Watykanu, zamek Świętego Anioła jest starożytną fortecą z wielowiekową historią. Zamek zawdzięcza swoją obecną nazwę legendzie, według której Archanioł Michał ukazał się na szczycie mauzoleum, chowając miecz na znak końca zarazy z 590 roku. Na koniec zachwyć się wspaniałym widokiem na Rzym i Tyber z zamkowego tarasu. To wspaniała okazja do zrobienia kilku zdjęć mostu Świętego Anioła (Ponte Sant'Angelo).

Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

10. Rzym: zwiedzanie Bazyliki św. Piotra z przewodnikiem i wejście na kopułę

Weź udział w prywatnej lub wspólnej wycieczce z przewodnikiem po Bazylice Świętego Piotra. Zachwyć się niesamowitym wnętrzem świątyni i dowiedz się, dlaczego jej odbudowa trwała 150 lat. Podziwiaj kolorowe marmury, złote sufity i imponującą Pietę Michała Anioła. Twój przewodnik opowie Ci o historii tego renesansowego kościoła. Wjedź windą z przewodnikiem do połowy wysokości w kierunku szczytu kopuły. Później wejdź po schodach na platformę widokową na samym szczycie. Na początek przyjrzyj się z bliska wewnętrznym mozaikom kopuły, po czym podziwiaj wspaniałe widoki na plac św. Piotra i Ogrody Watykańskie z góry. Podziwiaj Rzym z wysokości 136 metrów i zobacz takie atrakcje jak Koloseum, Panteon i Zamek Świętego Anioła.

Liczba znalezionych atrakcji: 803
Sortuj wg::
Strona 1 z 51

Najważniejsze atrakcje

Niezwykłe doznania

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Rzym

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Rzym?

W: Rzym są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Rzym: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 119 597 opinii

Zdecydowanie polecam zamawianie biletów przez stronę www.getyourgudie.pl Unikniecie kolejek, które bywają bardzo długie i nie gwarantują wejścia w wybranym przez was czasie.

Muzea są ogromne, także polecam się wcześniej przygotować na długi spacer. To jest warte zwiedzania!

Będąc w Rzymie trzeba wejść na Forum Romanum i Palatyn oraz do Koloseum..niesamowite wrażenie

Super wycieczka, z tym biletem wejście okazało się szybkie i bez problemowe ❤️polecam

Great idea to start vacation in Rome. Gives you general idea about Rome