Dodaj daty

RzymDla powracających podróżnych

Nasze najbardziej polecane Rzym Dla powracających podróżnych

Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfitańskie i Positano, 1 dzień

1. Z Rzymu: Pompeje, Wybrzeże Amalfitańskie i Positano, 1 dzień

Wsiądź do wygodnego, klimatyzowanego minibusa, by wyruszyć do Pompejów, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Po przybyciu na miejsce skorzystaj ze swojego biletu wstępu bez kolejki. Bilet ten przeniesie Cię niejako w czasie do starożytnego Rzymu. Zwiedź doskonale zachowane ruiny w towarzystwie doświadczonego lokalnego przewodnika. Następnie udaj się do Positano. Podziwiaj usytuowane na stokach wzgórz domy i przespaceruj się wśród tamtejszych butików. Kup lokalny likier limoncello, odwiedź kościół Santa Maria Assunta lub poobserwuj ludzi z tarasu restauracji. Skorzystaj z czasu wolnego i zjedz lunch (na własny koszt) w Pompejach, a następnie kontynuuj podróż na południe po malowniczych nadmorskich drogach Wybrzeża Amalfitańskiego. Zachwyć się wspaniałą linią brzegową. Podziwiaj góry wpadające kaskadami do morza i romantyczne miejscowości na zboczach.

Rzym: łaźnie Caracalla i Circus Maximus — prywatne lub wspólne

2. Rzym: łaźnie Caracalla i Circus Maximus — prywatne lub wspólne

Zanurz się w zielonym obszarze archeologicznym rzut kamieniem od Koloseum i odkryj dwa ulubione miejsca wypoczynku starożytnych Rzymian. Oszczędź czas dzięki ekspresowej i kompletnej wycieczce z przewodnikiem, zawierającej poufne wskazówki. Pozwól swojemu przewodnikowi ożywić imponujące ruiny najlepiej zachowanych łaźni w Rzymie. Podziwiaj ich gigantyczne ściany i spaceruj po monumentalnych pokojach kompleksu termalnego Caracalla. Bądź starożytnym Rzymianinem, przechodząc przez dokładne etapy typowego dnia w łaźniach w III wieku naszej ery. Odkryj dziwaczny zakres usług oferowanych w tym starożytnym spa zarówno dla ciała, jak i umysłu. Doceń architektoniczną wspaniałość Cesarskiego Rzymu i daj się zaskoczyć zdolnościami starożytnych inżynierów. Poznaj pracochłonny system ogrzewania podłogowego, poznaj techniki służące do utrzymania pożądanej temperatury w każdym pomieszczeniu, podziwiaj geometryczne motywy na pięknych mozaikach w każdym miejscu. Następnie udaj się w stronę tego, co uważane jest za największą konstrukcję gier publicznych, jaką kiedykolwiek zbudowała ludzkość. Stojąc tam, gdzie kiedyś istniał Circus Maximus, poznaj chwalebne rzymskie „Ludi”, spektakularne wielomiejscowe uroczystości, które odbywają się nawet przez kilka dni. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada historie o wyścigach rydwanów, walkach gladiatorów i zgiełku publiczności podczas spaceru po ziemi, na której kiedyś miały miejsce. Na koniec cofnij się w czasie do quasi-legendarnej epoki przed samym Rzymem i poznaj podstawy cyrku we wczesnych mitach i bogach.

Rzym: Audiencja papieża Franciszka z przewodnikiem

3. Rzym: Audiencja papieża Franciszka z przewodnikiem

Po spotkaniu ze swoim przewodnikiem posłuchaj, jak ilustruje historię Stolicy Apostolskiej i papieży Rzymu. Dowiedz się o ważnych szczegółach wspaniałego i kultowego Placu Świętego Piotra i Bazyliki. Podążaj za swoim przewodnikiem, który eskortuje Cię do miejsca na wydarzenie. Usiądź wygodnie i zrelaksuj się, ciesząc się duchowym doświadczeniem z papieżem Franciszkiem. Po zakończeniu wydarzenia spotkaj się ze swoim przewodnikiem, aby udzielił ci więcej informacji na temat pobytu w Rzymie, zanim wyruszysz na noc.

Z Rzymu: Toskania z lunchem i degustacją wina – cały dzień

4. Z Rzymu: Toskania z lunchem i degustacją wina – cały dzień

Zostaw za sobą zgiełk Rzymui wyrusz na całodniową wycieczkę do Toskanii.Zwiedzaj z przewodnikiem miejscowość Montepulciano i zjedz pyszny 3-daniowy lunch z degustacją włoskiego wina. Z Rzymu odbierze Cię komfortowy, klimatyzowany autokar. Jadąc w kierunku falistych wzgórz, posłuchasz przewodnika opowiadającego o bogatej kulturze Toskanii i wyjaśniającego, jakie atrakcje czekają na Ciebie w ciągu kilku następnych godzin.  Na początek weźmiesz udział w pieszej wycieczce po położonej na wzgórzu miejscowości Montepulciano. Udasz się do starych, ale wciąż działających winiarni i ruin sprzed czasów rzymskich. Następnie odwiedzisz XVI-wieczny renesansowy kościół San Biagio z trawertyńską fasadą i wyjątkowymi dekoracjami w środku. Później wyruszysz w krótką przejażdzkę, aby dotrzeć do miejsca, gdzie zjesz pyszny toskański lunch. Delektuj się 3-daniowym posiłkiem ze starannie dobranymi winami, który podanie zostanie w piwniczce z winami autentycznego gospodarstwa. Skosztujesz słynnego Brunello di Montalcino i innych odmian z tutejszej winnicy.  Możesz kupić pamiątkowe toskańskie wino tutaj lub poczekać na ostatni przystanek, czyli miejscowość Pienza. Twój opiekun wycieczki udzieli Ci rad, ale po dotarciu możesz spędzić czas dowolnie: możesz kupić ser pecorino, ocet balsamiczny, wino lub inne lokalne przysmaki, znaleźć miejsce idealne do robienia zdjęć lub po prostu udać się na spacer po uliczkach. Następnie wróć do Rzymu w klimatyzowanym i wygodnym pojeździe z uczuciem spełnienia i wypoczęcia.

1-dniowa wycieczka z Rzymu do Asyżu i Orvieto

5. 1-dniowa wycieczka z Rzymu do Asyżu i Orvieto

Ucieknij z zatłoczonej włoskiej stolicy i wyrusz w 1-dniową podróż do Asyżu i umbryjskiego miasta na wzgórzu, czyli do Orvieto. Podczas tej wycieczki odkryj religijną architekturę Umbrii (np. słynna katedra dell'Assunta) oraz wina i lokalne produkty toskańskie. Opuść Rzym i udaj się na północ, jadąc wzdłuż doliny Tybru. Najpierw dotrzesz do Orvieto, małego etruskiego miasta, gdzie zatrzymasz się, aby podziwiać XIV-wieczną katedrę, arcydzieło architektury gotyckiej. Następnie trasa wycieczki przebiega przez zielone wzgórza toskańskie, pełne gajów oliwnych i winnic. Jest to obszar znany ze względu z najbardziej znanych włoskich win D.O.C. (sprawdzane pod względem jakości), które obejmują Orvieto, Chianti i Brunello di Montalcin. Następnie będzie następny przystanek, podczas którego będziesz mógł(mogła) skosztować innych typowych win umbryjskich i toskańskich. Później zjedz lunch, składający się z tradycyjnych dań kuchni lokalnej. Późnym popołudniem kontynuuj podróż i jedź wzdłuż brzegu jeziora Trasimeno. W końcu dotrzyj do Asyżu, który znajduje się u podnóża góry Subasio. Asyż jest znany jako miejsce narodzin św. Franciszka. Zobacz bazylikę św. Klary, miejsce narodzin św. Franciszka i Rynek Główny. Na Rynku Głównym podziwiaj pałac Ludowy i rzymską świątynię poświęconą Minerwie. Jedną z atrakcji na trasie tej wycieczki będzie wizyta w bazylice św. Franciszka, która znajduje się w pobliżu zabytkowych murów miejskich. Bazylikę zdobią freski, które powstały między XII i XIV wiekiem. Podczas wyjazdu z Asyżu zatrzymaj się w bazylice Najświętszej Marii Panny od Aniołów, gdzie w roku 1226 zmarł św. Franciszek. Do Rzymu dotrzesz około 19.30/20.00. Tam odwieziemy Cię w pobliże Twojego hotelu.

Rzym: 2-godzinna wizyta w szkole gladiatorów

6. Rzym: 2-godzinna wizyta w szkole gladiatorów

Zostań gladiatorem w szkole w Rzymie. Powróć do szkoły, ale zupełnie innej. Weź udział w zabawnym, 2-godzinnym kursie w szkole gladiatorów na starożytnej Via Appia w Rzymie i dowiedz się, jak to jest być rzymskim wojownikiem. Jest to wycieczka dla dzieci i dorosłych. Przez 2 godziny poczujesz się jak gladiator, mający na sobie tunikę i władający mieczem - oczywiście w bezpiecznych warunkach. Po wprowadzeniu do rzymskiej historii, poznaj podstawowe techniki walki na miecze gladiatorów. Każda sesja obejmuje opis życia gladiatora, a także wskazówki na dotyczące walki rzymską bronią. Weź udział w wyjątkowej przygodzie.

Anioły i demony: Oficjalna wycieczka

7. Anioły i demony: Oficjalna wycieczka

Wyrusz w niesamowitą podróż po Rzymie i odkryj tajemnice iluminatów! Weź udział w wycieczce pieszej Anioły i demony – pójdź Ścieżką Oświecenia i dowiedz się, jak rozwiązać liczne zagadki z bestsellera Dana Browna i filmu. Nie jest to wycieczka wyłącznie dla fanów Dana Browna – zobaczysz podczas niej jedne z najpiękniejszych placów Rzymu oraz mniej znane miejsca z dala od szlaków turystycznych, w których ścierają się ze sobą symbole pogańskie i chrześcijaństwo. Odkryj ołtarze nauki i odszyfruj sekretne wiadomości ukryte w rzeźbach Berniniego i tekstach Galileusza. Wejdź do Kościoła Oświecenia i obejrzyj „Il Passetto” – tajemne przejście łączące Watykan z owianym złą sławą Zamkiem Świętego Anioła. Bez względu na to, czy znasz książkę, czy nie, wycieczka ta będzie niezapomnianym przeżyciem. Zobaczysz podczas niej najpiękniejsze miejsca Rzymu, chłonąc jednocześnie atmosferę tajemnicy i intrygi.

Rzym: Lekcje gotowania lodów i pizzy domowej roboty z winem

8. Rzym: Lekcje gotowania lodów i pizzy domowej roboty z winem

Doświadcz Rzymu w inny sposób. Baw się dobrze, biorąc udział w niezapomnianym doświadczeniu z domowymi lodami i lekcją pizzy. Poznaj sekrety domowych przepisów. Uzyskaj wyjaśnienie technik i znaczenia surowców, zarówno do lodów, jak i pizzy. Najpierw zacznij robić domowe lody, włoską specjalność o niepowtarzalnym smaku. Dowiedz się, jak ważne są surowce w tworzeniu doskonałych smaków. Niektórzy uczestnicy będą mogli pomóc szefowi kuchni przy robieniu lodów. Inni będą patrzeć i uczyć się, aby móc zrobić to w domu. Następnie zrób własną pizzę. Posłuchaj, jak szef kuchni prowadzi Cię przez tworzenie ciasta od podstaw z mąki i wody. Dowiedz się, jaka jest właściwa konsystencja ciasta na pizzę i jakie są rodzaje mąki. Następnie przygotuj bazę, wybierz dodatki, takie jak sos pomidorowy i mozzarella, i upiecz. W drugiej części zajęć usiądź i delektuj się domowym posiłkiem. Wróć do hotelu, delektując się fantastycznymi lodami i pizzą w Rzymie przy lampce dobrego wina.

Rzym nocą: 3-godzinna wycieczka segwayem

9. Rzym nocą: 3-godzinna wycieczka segwayem

Wybierz się na 3-godzinną wieczorną wycieczkę po pięknych barokowych budynkach i rzymskich ruinach Rzymu podczas przyjemnej przejażdżki segwayem po starożytnych ulicach miasta. Ciesz się wspaniałymi zabytkami Rzymu i wspaniałymi placami, jednocześnie doświadczając chaotycznej i czarującej atmosfery włoskiego „La Dolce Vita”. Daj się rozświetlić nie tylko światłami miasta, ale także wiedzą, jaką to centrum wspaniałej światowej sztuki, architektury i kultury ma dla Ciebie w zanadrzu. Zatrzymaj się przy budzących podziw zabytkach, takich jak Koloseum czy Circus Maximus. Zobacz od środka osławioną rywalizację między dwoma geniuszami architektonicznymi Borromini i Bernini lub po prostu baw się jedną z wielu anegdot, które sprawiają, że to cudowne miasto jest tak niewiarygodnie czarujące.

Rzym: bilet na panoramiczną przeszkloną windę z aplikacją audio

10. Rzym: bilet na panoramiczną przeszkloną windę z aplikacją audio

Podziwiaj piękno Rzymu z dachu pomnika poświęconego Wiktorowi Emanuelowi II (Vittoriano) na placu Weneckim. Zobacz zapierający dech w piersiach widok na Koloseum, Forum Romanum i Palatyn z wyjątkowej i pięknej perspektywy. Skorzystaj z wliczonego w cenę biletu wstępu do pałacu Weneckiego i muzeum Risorgimento. Rozpocznij wizytę od obejrzenia filmu o pięknym starożytnym Rzymie w biurze organizatora atrakcji. Pobierz audioprzewodnik z ciekawymi informacjami o mieście i przejdź przez plac, aby dotrzeć do szklanej windy w towarzystwie opiekuna wycieczki. Unikalny pomnik kwadrygi skrywa piękny panoramiczny taras. Wjedź szklaną windą na szczyt tego masywnego marmurowego zabytku, aby podziwiać wyjątkową panoramę Wiecznego Miasta. Dowiedz się więcej o zabytku dzięki aplikacji z audioprzewodnikiem po Rzymie na smartfonie. Panoramiczna winda jest idealną atrakcją przed zwiedzaniem obszaru archeologicznego Koloseum lub Hal Trajana.

Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Dla powracających podróżnych w: Rzym

Oprócz atrakcji typu Dla powracających podróżnych jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Rzym?

W: Rzym są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

W których atrakcjach typu Dla powracających podróżnych w: Rzym obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Rzym: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rzym? Kliknij tutaj.

Rzym: Co mówią inni?

Nasz przewodnik Roberto na ten dzień był doskonały, jestem małą grupą na straży, ale szczerze dziękuję mu za jego nieograniczoną życzliwość. Upewnił się, że wszyscy czuli się dobrze podczas tej małej podróży. Jest także znakomitym mówcą. Każdy z zabytków i przestrzeni historycznych został doskonale skonceptualizowany, dzięki czemu ten wypad jest bardzo zabawny i dostępny. Udzielili nam również wielu porad dotyczących miejsc do odwiedzenia, restauracji, napojów, typowych dań regionu. Chciałbym również podziękować Giuseppe, naszemu kierowcy. Jazda przez cały 15 dzień to nie lada wyczyn! Gratulacje dla niego. Na koniec chciałbym podziękować Elenie, która była naszym przewodnikiem po Pompejach. Podczas tej prezentacji była niezwykle pedagogiczna i potrafiła precyzyjnie odpowiedzieć na nasze pytania. Bardzo dziękuję całemu zespołowi! Gorąco polecam tę aktywność. Przybyli!

Niesamowity widok! Zachowaj ostrożność, jeśli rezerwujesz za pośrednictwem agenta zewnętrznego, tak jak my (Headout), nie zdawaliśmy sobie sprawy, że potrzebujemy wydrukowanego biletu, aby uzyskać dostęp do windy, więc mój syn musiał zejść do piazza venetzia do biura agentów, aby mogli wydrukować, aby dać pani w kasie biletowej windy, mimo że mieliśmy potwierdzenie na naszych telefonach z kodami kreskowymi, nie, chciała go wydrukować! Trochę zacofany i żałosny i niepotrzebny, myślałem, ale? więc bądź świadomy podczas rezerwacji. Ale możesz po prostu kupić bilet w budce przy wejściu do windy. Widok jest świetny, polecam?

Super wycieczka i wspaniale spedzony dzien. Nasi przewodnicy Roberto i Andrea byli super. Bardzo ciekawie opowiadali o miejsach ktore odwiedzilismy, kuchni i kulturze. Widoki byly niezapomniane. Organizacja na wysokim poziomie. W 100% polecam.

Warte swojej ceny. Podobało mi się, że w drodze tam iw drodze powrotnej zatrzymujemy się na przerwę. Nasza przewodniczka Henrietta była tak miła i bardzo kompetentna. Zdecydowanie polecam.

masz niesamowity widok 360 stopni na miasto, tablice z różnymi zabytkami ponumerowanymi wraz z opisem bardzo pomagają zrozumieć gorąco polecaną lokalizację