Paryż będzie gospodarzem Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich od 26 lipca do 8 września. W związku z tym Sainte Chapelle i Conciergerie będą zamknięte od 18 do 26 lipca.

Sainte-Chapelle
Kultura i historia

Kultura i historia
Liczba znalezionych atrakcji: 57
Sortuj wg::

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Nasze najbardziej polecane Sainte-Chapelle Kultura i historia

Paryż: Tootbus Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Discovery Bus Tour

Paryż: Tootbus Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Discovery Bus Tour

Poznaj to, co najlepsze w Paryżu w ciągu zaledwie jednego, dwóch lub trzech dni dzięki tej wycieczce hop-on hop-off! W 100% czyste autobusy zapewniają wygodny i wygodny sposób na zobaczenie najważniejszych zabytków i atrakcji miasta, w tym Luwru, katedry Notre-Dame, Pól Elizejskich, Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffla i nie tylko. Podczas wycieczki po mieście możesz skorzystać z komentarza audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o Paryżu i wysiąść na dowolnym przystanku, aby zwiedzić zabytki bardziej szczegółowo. Odwiedź Luwr, podziwiaj katedrę Notre Dame, zrób zakupy na Polach Elizejskich, odwiedź Łuk Triumfalny lub Wieżę Eiffla i podziwiaj niesamowite widoki na miasto. Wybierz się na spacer po Dzielnicy Łacińskiej, Marais lub Ile de Saint Louis i dowiedz się więcej o Paryżu dzięki komentarzowi audioprzewodnika. Dla najmłodszych dostępny jest przyjazny dzieciom kanał w języku angielskim i francuskim. Twój bilet jest ważny przez 24, 48 lub 72 godziny od momentu pierwszego skasowania i możesz wskakiwać i wyskakiwać z autobusu hop-on hop-off tyle razy, ile chcesz w okresie ważności. Przystanki na trasie są następujące: 1. Haussmann - Grands Magasins - 11, Rue Auber 75009 Paris2. Opera Garnier - 49, Avenue De L'opéra 75002 Paris3. Musee Du Louvre - Place Du Carrousel 75002 Paris4. Notre-Dame - 13 Rue Saint-Jacques 75005 Paris 5. Musee D'orsay - 8, Quai Anatole-France 75007 Paris6. Concorde - 12, Place De La Concorde 75008 Paris7. Champs-Elysees - Georve V -116, Avenue Des Champs-Elysées 75008 Paris8. Trocadero - 50, Avenue Du Président Wilson 75016 Paris9. Tour Eiffel - 69, Quai Branly 75007 Paryż10. Pont Alexandre III - Invalides - 41, Quai D'orsay 75007 Paryż10.

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Palais de la Cité, odwiedzając 2 niezwykłe zabytki: Sainte-Chapelle i Conciergerie.Podczas wizyty w Conciergerie poznasz dawny trybunał rewolucji francuskiej. W tym malowniczym miejscu zobacz cele przestępców i grobowce bohaterów tego wydarzenia. Obok Conciergerie podziwiaj Sainte-Chapelle, jeden z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Zobacz starożytne witraże o imponującej głębi kolorów i pięknym wzornictwie. Dzięki temu biletowi możesz spędzić tyle czasu ile chcesz w każdym z tych kultowych paryskich zabytków. Skorzystaj z HistoPada i odkryj pomieszczenia z czasów średniowiecza i rewolucji w Conciergerie, a także przestrzenie, które zniknęły. To cyfrowe narzędzie pozwala cofnąć się w czasie dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rekonstrukcjom 3D i funkcjom interaktywnym.

Paryż: Sainte-Chapelle, Conciergerie, Notre Dame - wycieczka z przewodnikiem

Paryż: Sainte-Chapelle, Conciergerie, Notre Dame - wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz na urzekającą wycieczkę z przewodnikiem i zagłęb się w bogatą historię Paryża. Poznaj trzy niezwykłe zabytki na Île de la Cité, w tym katedrę Notre Dame, kultową Sainte-Chapelle i Conciergerie. Rozpocznij swoją przygodę na Île de la Cité, gdzie poznasz bogatą historię i kulturę Paryża. Po drodze odkryj urzekające szczegóły dotyczące tej wyspy, jednocześnie angażując się w rozmowy na temat katedry Notre Dame i niefortunnego niedawnego pożaru. Udaj się do inspirującej Sainte-Chapelle, gdzie będziesz miał zaszczyt zobaczyć jej zapierające dech w piersiach piękno. Ten architektoniczny klejnot, mieszczący święte relikwie Korony Cierniowej Chrystusa, słynie z wyjątkowych witraży, które rzucają czarujące ściany światła. Jest to prawdziwy klejnot francuskiej architektury gotyckiej i szczyci się najstarszym publicznym zegarem w Paryżu, który mierzy 47 metrów. Kontynuuj swoją podróż od słynnej Conciergerie, znajdującej się w samym sercu miasta na Île de la Cité. To niezwykłe miejsce, pierwotnie pierwszy pałac królewski w Paryżu, oferuje ekskluzywne wrażenia z wcześniej zarezerwowanymi biletami i przewodnikiem eksperta. Odkryj wyjątkowe gotyckie pokoje, w tym reprodukcję cel więziennych używanych w czasach trybunału rewolucyjnego. Zanurz się w historycznym miejscu wpisanym na listę UNESCO i posłuchaj urzekających historii jego najsłynniejszych więźniów, w tym słynnej Marii Antoniny. W ramach zwiedzania nie przegap pobliskiej Tour de l'Horloge, historycznej wieży zegarowej Conciergerie. Po zakończeniu wycieczki możesz poprosić przewodnika o rekomendacje dotyczące dalszego zwiedzania miasta. Ciesz się spokojnym spacerem urokliwymi uliczkami Paryża, wzdłuż malowniczej Sekwany, aby kontynuować swoją przygodę.

Paryż: Wycieczka krajoznawcza w małej grupie na rowerze lub rowerze elektrycznym

Paryż: Wycieczka krajoznawcza w małej grupie na rowerze lub rowerze elektrycznym

Udaj się na miejsce zbiórki i zamelduj się na wycieczkę, a następnie wskocz na rower i wyrusz na rowerową przygodę po Paryżu. Podążaj za swoim przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice Paryża i obok słynnych zabytków. Zainspiruj się ponadczasowym pięknem miasta, przemierzając jego ulice i podziwiając kultowe budowle, takie jak strzelista katedra Notre Dame, majestatyczna wieża Eiffla, elegancki most Aleksandra III i wiele innych. Zobacz Pola Elizejskie, Grand Palais i Petit Palais, zagłębiając się w bogatą historię i tętniącą życiem kulturę, które sprawiają, że Paryż jest prawdziwym światowym skarbem. Odkryj ukryte skarby i dowiedz się, jak wygląda życie w Mieście Świateł dzięki lokalnemu przewodnikowi.

Paryż: Zwiedzanie Notre Dame i Ile de la Cité z Sainte Chapelle

Paryż: Zwiedzanie Notre Dame i Ile de la Cité z Sainte Chapelle

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Hôtel de Ville i rozpocznij pieszą przygodę na Ile de la Cité, wyspie, na której narodził się Paryż. Zanurz się w uroku tego obszaru położonego nad Sekwaną. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik ujawni historię kryjącą się za najważniejszymi atrakcjami. Podziwiaj piękno i majestat katedry Notre Dame, która pomimo pożaru, który zniszczył jej dach w 2019 roku, nadal stoi majestatycznie. Doceń, jak szybko postępują prace nad odbudową katedry. Dowiedz się więcej o szczegółach technicznych i stylu gotyckim. Kontynuuj do kościoła San Severino, gdzie wejdziesz do kościoła, który jest doskonałym przykładem stylu gotyku płomienistego. Przejdź przez dzielnicę Saint Michel, aby znaleźć jeden z najpiękniejszych i najbardziej ukrytych placów w Paryżu, który został zbudowany przez króla Henryka IV, Place Dauphine. Kontynuuj spacer przez chwilę, aż dotrzesz do kolejnego dzieła zbudowanego przez tego samego króla, Pont Neuf, pierwszego ceglanego mostu zbudowanego w Paryżu. Zakończ wycieczkę przed kościołem Saint Chapelle, aby lepiej zrozumieć tę wspaniałą część miasta. Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył przy wejściu do Sainte Chapelle i wręczy Ci bilet wstępu, abyś mógł zwiedzić to arcydzieło sztuki gotyckiej we własnym tempie.

Paryż: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze lub rowerze elektrycznym do 25 najważniejszych atrakcji miasta

Paryż: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze lub rowerze elektrycznym do 25 najważniejszych atrakcji miasta

Wyrusz w niezapomnianą podróż przez serce Paryża na ciekawej wycieczce rowerowej lub e-rowerowej. Odkryj sekrety najbardziej znanych zabytków Paryża z pomocą przewodnika. Pokonaj 10 kilometrów podczas tej wycieczki, która podwaja się jako podróż w czasie. Spotkaj się z przewodnikiem w biurze organizatora atrakcji i miej szansę na schowanie bagażu, zanim otrzymasz kask, uchwyt na telefon i butelkę wody. Wskocz na jaskrawopomarańczowy rower miejski lub elektryczny i wyrusz na zwiedzanie. Poznaj Pola Elizejskie, Grand Palais, Petit Palais i nie tylko. Zobacz wielkość Luwru, gotycki splendor Notre-Dame i oszałamiającą architekturę Musée d'Orsay. Wyjdź poza zwiedzanie dzięki tej okazji, aby połączyć się z samą esencją Paryża. Oddychaj świeżym powietrzem, poczuj wiatr we włosach i stwórz trwałe wspomnienia, które będą Cię inspirować jeszcze długo po zakończeniu podróży. Wyrusz na tę transformującą wycieczkę rowerową i odkryj serce najbardziej romantycznego miasta na świecie. Plan zwiedzania: 1 Palais Royal 2 Luwr 3 Ogród Tuileries 4 Łuk na Place Carrousel 5 Rue de Rivoli 6 St Germain-l'Auxerrois 7 Wieża Saint-Jacques 8 Hotel de Ville 9 St-Chapelle 10 Cité 11 Notre Dame de Paris 12 Most Pont Neuf 13 Sekwana 14 Musée d'Orsay 15 Most Aleksandra III 16 Maison des Invalides 17 Wieża Eiffla 18 Plac Trocadéro 19 Płomień Wolności 20 Wielki Pałac 21 Mały Pałac 22 Pola Elizejskie 23 Place de la Concorde 24 Opera Państwowa 25 Powrót do Orange Fox Zarezerwuj miejsce już dziś i pozwól, by Paryż rozpalił w Tobie poczucie zachwytu i przygody.

Paryż: Wycieczka na wyspę Notre Dame i bilet wstępu do Sainte Chapelle

Paryż: Wycieczka na wyspę Notre Dame i bilet wstępu do Sainte Chapelle

Odkryj urok Île de la Cité w Paryżu, chłonąc królewską historię na Place Dauphine i podziwiając kultową katedrę Notre Dame z zewnątrz podczas wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Sainte Chapelle, którą możesz zwiedzić po zakończeniu wycieczki. Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na pieszą wycieczkę po Île de la Cité Dowiedz się o trwających pracach renowacyjnych w katedrze Notre Dame po niszczycielskim pożarze w 2019 roku, podziwiając jej fasadę. Przejdź przez Sekwanę i odwiedź księgarnię Shakespeare and Company. Poznaj fascynującą historię Place Dauphine i podziwiaj fantastyczne widoki na Île de la Cité, odkrywając jej historyczne ulice. Zakończ wycieczkę z przewodnikiem po urokliwej Sainte Chapelle, XIII-wiecznym klejnocie z oszałamiającymi witrażami. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i podziwiaj bogaty gobelin paryskiej historii, kultury i piękna.

Paryż: Wycieczka piesza po Ile de la Cité z Sainte-Chapelle

Paryż: Wycieczka piesza po Ile de la Cité z Sainte-Chapelle

Discover the iconic landmarks of the Ile de la Cité on a guided walking tour. Stroll through the heart of Paris and visit the royal chapel of Sainte-Chapelle, the national monument of Conciergerie, and see the ongoing renovations at Notre Dame Cathedral. Meet your guide and begin your walking tour of Ile de la Cité on the Right Bank by the extravagant Hotel de Ville. Cross the river and head to the island that sits in the heart of Paris, the Ile de la Cité, home to Notre Dame Cathedral. Admire the imposing Gothic architecture of the cathedral. Still standing after the fire of 2019, learn more about her construction and ongoing restoration work. Next, enjoy a short stroll through the charming flower market to Sainte-Chapelle. Skip the ticket line to enter this former royal chapel. Admire its stunning interior and be amazed by its ornately decorated colored walls, 80 percent of which are covered in vibrant stained glass windows. Finally, benefit from skip-the-line entry to the Conciergerie. Learn about its original incarnation as a medieval palace and the Notorious prison of the French Revolution. Discover more about Queen Marie Antoinette's time in captivity within her walls, and visit her prison cell.

Paryż: najważniejsze atrakcje z Wieżą Eiffla, Luwrem i rejsem

Paryż: najważniejsze atrakcje z Wieżą Eiffla, Luwrem i rejsem

Poznaj to, co najlepsze w Paryżu w ciągu zaledwie jednego dnia dzięki naszej niesamowitej jednodniowej wycieczce Best of Paris! Nie daj się zniechęcić długim kolejkom i ogromnym odległościom, ponieważ mamy dla Ciebie rozwiązanie! Dołącz do naszego lokalnego przewodnika i odkryj najbardziej kultowe atrakcje miasta, w tym światowej sławy Luwr i jego Mona Lisę, strzelistą Wieżę Eiffla, oszałamiający Sacre-Cœur i historyczną Notre Dame, a wszystko to w ciągu jednego dnia. Dzięki biletom bez kolejki i wygodnemu transportowi z łatwością przejdziesz przez najważniejsze atrakcje. Rozpocznij dzień od pieszej wycieczki po Montmartre i Dzielnicy Łacińskiej, a następnie odwiedź Mona Lisę podczas wycieczki z przewodnikiem po Luwrze. Następnie nasz przewodnik poprowadzi Cię do paryskiej wieży Eiffla. Po zapoznaniu się z obszerną historią, nasz przewodnik pożegna się z Tobą i pomoże Ci wejść na wieżę, aby zwiedzić ją we własnym tempie. Przenosząc zwiedzanie Paryża na nowy poziom, będziesz mieć dostęp do 2. piętra wieży windą. Po całym dniu zwiedzania miasta drogą lądową możesz zrelaksować się podczas pięknego rejsu po Sekwanie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i uzyskaj wyjątkową perspektywę na kultowe zabytki Paryża, w tym Luwr, Musée d'Orsay, Notre Dame i Wieżę Eiffla, jednocześnie robiąc kilka zdjęć tego majestatycznego miasta. Dołącz do naszej małej wycieczki grupowej i jak najlepiej wykorzystaj swój czas w Paryżu.

Paryż: Wycieczka Discovery Hop-On Hop-Off i Paryż nocą

Paryż: Wycieczka Discovery Hop-On Hop-Off i Paryż nocą

Odkryj słynne zabytki Paryża w dzień podczas wycieczki hop-on hop-off lub oświetlone w nocy podczas wycieczki autobusowej z otwartym dachem. Zobacz najsłynniejsze zabytki i budynki miasta z doskonałych punktów widokowych i poznaj historię miasta z audioprzewodnika. W ciągu dnia korzystaj z największej sieci tras hop-on-hop-off w Paryżu, aby odwiedzić Miasto Światła, jego zabytki i dzielnice we własnym tempie. Skorzystaj z każdego przystanku, aby odwiedzić historyczne miejsca, takie jak Opera, Luwr, Katedra Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Muzeum Orsay, Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla i wiele innych. Ciesz się elastycznością, aby wysiąść w dowolnym momencie i spacerować po najbardziej urokliwych dzielnicach Paryża, artystycznej dzielnicy Montmartre, tętniącej życiem Dzielnicy Łacińskiej, modnym Marais lub spokojnej Ile de Saint Louis. Nocą przeżyj wyjątkową 2-godzinną wycieczkę, która zabierze Cię obok najważniejszych zabytków, doskonale oświetlonych w nocy. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na Miasto Świateł w całej jego okazałości z górnego pokładu naszych autobusów. Zarówno podczas dziennych, jak i nocnych wycieczek posłuchaj komentarza audio specjalnie zaprojektowanego dla naszych tras, dostępnego w 5 językach. Jeśli podróżujesz z dziećmi, zabawny komentarz przeznaczony tylko dla dzieci zapewni im rozrywkę na całej trasie.

Paryż

Paryż

Nasze najbardziej polecane Sainte-Chapelle Kultura i historia

Paryż: Tootbus Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Discovery Bus Tour

Paryż: Tootbus Wycieczka autobusowa hop-on hop-off Discovery Bus Tour

Poznaj to, co najlepsze w Paryżu w ciągu zaledwie jednego, dwóch lub trzech dni dzięki tej wycieczce hop-on hop-off! W 100% czyste autobusy zapewniają wygodny i wygodny sposób na zobaczenie najważniejszych zabytków i atrakcji miasta, w tym Luwru, katedry Notre-Dame, Pól Elizejskich, Łuku Triumfalnego, Wieży Eiffla i nie tylko. Podczas wycieczki po mieście możesz skorzystać z komentarza audioprzewodnika, aby dowiedzieć się więcej o Paryżu i wysiąść na dowolnym przystanku, aby zwiedzić zabytki bardziej szczegółowo. Odwiedź Luwr, podziwiaj katedrę Notre Dame, zrób zakupy na Polach Elizejskich, odwiedź Łuk Triumfalny lub Wieżę Eiffla i podziwiaj niesamowite widoki na miasto. Wybierz się na spacer po Dzielnicy Łacińskiej, Marais lub Ile de Saint Louis i dowiedz się więcej o Paryżu dzięki komentarzowi audioprzewodnika. Dla najmłodszych dostępny jest przyjazny dzieciom kanał w języku angielskim i francuskim. Twój bilet jest ważny przez 24, 48 lub 72 godziny od momentu pierwszego skasowania i możesz wskakiwać i wyskakiwać z autobusu hop-on hop-off tyle razy, ile chcesz w okresie ważności. Przystanki na trasie są następujące: 1. Haussmann - Grands Magasins - 11, Rue Auber 75009 Paris2. Opera Garnier - 49, Avenue De L'opéra 75002 Paris3. Musee Du Louvre - Place Du Carrousel 75002 Paris4. Notre-Dame - 13 Rue Saint-Jacques 75005 Paris 5. Musee D'orsay - 8, Quai Anatole-France 75007 Paris6. Concorde - 12, Place De La Concorde 75008 Paris7. Champs-Elysees - Georve V -116, Avenue Des Champs-Elysées 75008 Paris8. Trocadero - 50, Avenue Du Président Wilson 75016 Paris9. Tour Eiffel - 69, Quai Branly 75007 Paryż10. Pont Alexandre III - Invalides - 41, Quai D'orsay 75007 Paryż10.

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Palais de la Cité, odwiedzając 2 niezwykłe zabytki: Sainte-Chapelle i Conciergerie.Podczas wizyty w Conciergerie poznasz dawny trybunał rewolucji francuskiej. W tym malowniczym miejscu zobacz cele przestępców i grobowce bohaterów tego wydarzenia. Obok Conciergerie podziwiaj Sainte-Chapelle, jeden z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Zobacz starożytne witraże o imponującej głębi kolorów i pięknym wzornictwie. Dzięki temu biletowi możesz spędzić tyle czasu ile chcesz w każdym z tych kultowych paryskich zabytków. Skorzystaj z HistoPada i odkryj pomieszczenia z czasów średniowiecza i rewolucji w Conciergerie, a także przestrzenie, które zniknęły. To cyfrowe narzędzie pozwala cofnąć się w czasie dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rekonstrukcjom 3D i funkcjom interaktywnym.

Paryż: Sainte-Chapelle, Conciergerie, Notre Dame - wycieczka z przewodnikiem

Paryż: Sainte-Chapelle, Conciergerie, Notre Dame - wycieczka z przewodnikiem

Wyrusz na urzekającą wycieczkę z przewodnikiem i zagłęb się w bogatą historię Paryża. Poznaj trzy niezwykłe zabytki na Île de la Cité, w tym katedrę Notre Dame, kultową Sainte-Chapelle i Conciergerie. Rozpocznij swoją przygodę na Île de la Cité, gdzie poznasz bogatą historię i kulturę Paryża. Po drodze odkryj urzekające szczegóły dotyczące tej wyspy, jednocześnie angażując się w rozmowy na temat katedry Notre Dame i niefortunnego niedawnego pożaru. Udaj się do inspirującej Sainte-Chapelle, gdzie będziesz miał zaszczyt zobaczyć jej zapierające dech w piersiach piękno. Ten architektoniczny klejnot, mieszczący święte relikwie Korony Cierniowej Chrystusa, słynie z wyjątkowych witraży, które rzucają czarujące ściany światła. Jest to prawdziwy klejnot francuskiej architektury gotyckiej i szczyci się najstarszym publicznym zegarem w Paryżu, który mierzy 47 metrów. Kontynuuj swoją podróż od słynnej Conciergerie, znajdującej się w samym sercu miasta na Île de la Cité. To niezwykłe miejsce, pierwotnie pierwszy pałac królewski w Paryżu, oferuje ekskluzywne wrażenia z wcześniej zarezerwowanymi biletami i przewodnikiem eksperta. Odkryj wyjątkowe gotyckie pokoje, w tym reprodukcję cel więziennych używanych w czasach trybunału rewolucyjnego. Zanurz się w historycznym miejscu wpisanym na listę UNESCO i posłuchaj urzekających historii jego najsłynniejszych więźniów, w tym słynnej Marii Antoniny. W ramach zwiedzania nie przegap pobliskiej Tour de l'Horloge, historycznej wieży zegarowej Conciergerie. Po zakończeniu wycieczki możesz poprosić przewodnika o rekomendacje dotyczące dalszego zwiedzania miasta. Ciesz się spokojnym spacerem urokliwymi uliczkami Paryża, wzdłuż malowniczej Sekwany, aby kontynuować swoją przygodę.

Paryż: Wycieczka krajoznawcza w małej grupie na rowerze lub rowerze elektrycznym

Paryż: Wycieczka krajoznawcza w małej grupie na rowerze lub rowerze elektrycznym

Udaj się na miejsce zbiórki i zamelduj się na wycieczkę, a następnie wskocz na rower i wyrusz na rowerową przygodę po Paryżu. Podążaj za swoim przewodnikiem, który poprowadzi Cię przez tętniące życiem ulice Paryża i obok słynnych zabytków. Zainspiruj się ponadczasowym pięknem miasta, przemierzając jego ulice i podziwiając kultowe budowle, takie jak strzelista katedra Notre Dame, majestatyczna wieża Eiffla, elegancki most Aleksandra III i wiele innych. Zobacz Pola Elizejskie, Grand Palais i Petit Palais, zagłębiając się w bogatą historię i tętniącą życiem kulturę, które sprawiają, że Paryż jest prawdziwym światowym skarbem. Odkryj ukryte skarby i dowiedz się, jak wygląda życie w Mieście Świateł dzięki lokalnemu przewodnikowi.

Paryż: Zwiedzanie Notre Dame i Ile de la Cité z Sainte Chapelle

Paryż: Zwiedzanie Notre Dame i Ile de la Cité z Sainte Chapelle

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w Hôtel de Ville i rozpocznij pieszą przygodę na Ile de la Cité, wyspie, na której narodził się Paryż. Zanurz się w uroku tego obszaru położonego nad Sekwaną. Cofnij się w czasie, gdy Twój przewodnik ujawni historię kryjącą się za najważniejszymi atrakcjami. Podziwiaj piękno i majestat katedry Notre Dame, która pomimo pożaru, który zniszczył jej dach w 2019 roku, nadal stoi majestatycznie. Doceń, jak szybko postępują prace nad odbudową katedry. Dowiedz się więcej o szczegółach technicznych i stylu gotyckim. Kontynuuj do kościoła San Severino, gdzie wejdziesz do kościoła, który jest doskonałym przykładem stylu gotyku płomienistego. Przejdź przez dzielnicę Saint Michel, aby znaleźć jeden z najpiękniejszych i najbardziej ukrytych placów w Paryżu, który został zbudowany przez króla Henryka IV, Place Dauphine. Kontynuuj spacer przez chwilę, aż dotrzesz do kolejnego dzieła zbudowanego przez tego samego króla, Pont Neuf, pierwszego ceglanego mostu zbudowanego w Paryżu. Zakończ wycieczkę przed kościołem Saint Chapelle, aby lepiej zrozumieć tę wspaniałą część miasta. Twój przewodnik będzie Ci towarzyszył przy wejściu do Sainte Chapelle i wręczy Ci bilet wstępu, abyś mógł zwiedzić to arcydzieło sztuki gotyckiej we własnym tempie.

Paryż: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze lub rowerze elektrycznym do 25 najważniejszych atrakcji miasta

Paryż: Wycieczka z przewodnikiem na rowerze lub rowerze elektrycznym do 25 najważniejszych atrakcji miasta

Wyrusz w niezapomnianą podróż przez serce Paryża na ciekawej wycieczce rowerowej lub e-rowerowej. Odkryj sekrety najbardziej znanych zabytków Paryża z pomocą przewodnika. Pokonaj 10 kilometrów podczas tej wycieczki, która podwaja się jako podróż w czasie. Spotkaj się z przewodnikiem w biurze organizatora atrakcji i miej szansę na schowanie bagażu, zanim otrzymasz kask, uchwyt na telefon i butelkę wody. Wskocz na jaskrawopomarańczowy rower miejski lub elektryczny i wyrusz na zwiedzanie. Poznaj Pola Elizejskie, Grand Palais, Petit Palais i nie tylko. Zobacz wielkość Luwru, gotycki splendor Notre-Dame i oszałamiającą architekturę Musée d'Orsay. Wyjdź poza zwiedzanie dzięki tej okazji, aby połączyć się z samą esencją Paryża. Oddychaj świeżym powietrzem, poczuj wiatr we włosach i stwórz trwałe wspomnienia, które będą Cię inspirować jeszcze długo po zakończeniu podróży. Wyrusz na tę transformującą wycieczkę rowerową i odkryj serce najbardziej romantycznego miasta na świecie. Plan zwiedzania: 1 Palais Royal 2 Luwr 3 Ogród Tuileries 4 Łuk na Place Carrousel 5 Rue de Rivoli 6 St Germain-l'Auxerrois 7 Wieża Saint-Jacques 8 Hotel de Ville 9 St-Chapelle 10 Cité 11 Notre Dame de Paris 12 Most Pont Neuf 13 Sekwana 14 Musée d'Orsay 15 Most Aleksandra III 16 Maison des Invalides 17 Wieża Eiffla 18 Plac Trocadéro 19 Płomień Wolności 20 Wielki Pałac 21 Mały Pałac 22 Pola Elizejskie 23 Place de la Concorde 24 Opera Państwowa 25 Powrót do Orange Fox Zarezerwuj miejsce już dziś i pozwól, by Paryż rozpalił w Tobie poczucie zachwytu i przygody.

Paryż: Wycieczka na wyspę Notre Dame i bilet wstępu do Sainte Chapelle

Paryż: Wycieczka na wyspę Notre Dame i bilet wstępu do Sainte Chapelle

Odkryj urok Île de la Cité w Paryżu, chłonąc królewską historię na Place Dauphine i podziwiając kultową katedrę Notre Dame z zewnątrz podczas wycieczki z przewodnikiem. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki do Sainte Chapelle, którą możesz zwiedzić po zakończeniu wycieczki. Spotkaj się z przewodnikiem i wyrusz na pieszą wycieczkę po Île de la Cité Dowiedz się o trwających pracach renowacyjnych w katedrze Notre Dame po niszczycielskim pożarze w 2019 roku, podziwiając jej fasadę. Przejdź przez Sekwanę i odwiedź księgarnię Shakespeare and Company. Poznaj fascynującą historię Place Dauphine i podziwiaj fantastyczne widoki na Île de la Cité, odkrywając jej historyczne ulice. Zakończ wycieczkę z przewodnikiem po urokliwej Sainte Chapelle, XIII-wiecznym klejnocie z oszałamiającymi witrażami. Skorzystaj ze wstępu bez kolejki i podziwiaj bogaty gobelin paryskiej historii, kultury i piękna.

Paryż: Wycieczka piesza po Ile de la Cité z Sainte-Chapelle

Paryż: Wycieczka piesza po Ile de la Cité z Sainte-Chapelle

Discover the iconic landmarks of the Ile de la Cité on a guided walking tour. Stroll through the heart of Paris and visit the royal chapel of Sainte-Chapelle, the national monument of Conciergerie, and see the ongoing renovations at Notre Dame Cathedral. Meet your guide and begin your walking tour of Ile de la Cité on the Right Bank by the extravagant Hotel de Ville. Cross the river and head to the island that sits in the heart of Paris, the Ile de la Cité, home to Notre Dame Cathedral. Admire the imposing Gothic architecture of the cathedral. Still standing after the fire of 2019, learn more about her construction and ongoing restoration work. Next, enjoy a short stroll through the charming flower market to Sainte-Chapelle. Skip the ticket line to enter this former royal chapel. Admire its stunning interior and be amazed by its ornately decorated colored walls, 80 percent of which are covered in vibrant stained glass windows. Finally, benefit from skip-the-line entry to the Conciergerie. Learn about its original incarnation as a medieval palace and the Notorious prison of the French Revolution. Discover more about Queen Marie Antoinette's time in captivity within her walls, and visit her prison cell.

Paryż: najważniejsze atrakcje z Wieżą Eiffla, Luwrem i rejsem

Paryż: najważniejsze atrakcje z Wieżą Eiffla, Luwrem i rejsem

Poznaj to, co najlepsze w Paryżu w ciągu zaledwie jednego dnia dzięki naszej niesamowitej jednodniowej wycieczce Best of Paris! Nie daj się zniechęcić długim kolejkom i ogromnym odległościom, ponieważ mamy dla Ciebie rozwiązanie! Dołącz do naszego lokalnego przewodnika i odkryj najbardziej kultowe atrakcje miasta, w tym światowej sławy Luwr i jego Mona Lisę, strzelistą Wieżę Eiffla, oszałamiający Sacre-Cœur i historyczną Notre Dame, a wszystko to w ciągu jednego dnia. Dzięki biletom bez kolejki i wygodnemu transportowi z łatwością przejdziesz przez najważniejsze atrakcje. Rozpocznij dzień od pieszej wycieczki po Montmartre i Dzielnicy Łacińskiej, a następnie odwiedź Mona Lisę podczas wycieczki z przewodnikiem po Luwrze. Następnie nasz przewodnik poprowadzi Cię do paryskiej wieży Eiffla. Po zapoznaniu się z obszerną historią, nasz przewodnik pożegna się z Tobą i pomoże Ci wejść na wieżę, aby zwiedzić ją we własnym tempie. Przenosząc zwiedzanie Paryża na nowy poziom, będziesz mieć dostęp do 2. piętra wieży windą. Po całym dniu zwiedzania miasta drogą lądową możesz zrelaksować się podczas pięknego rejsu po Sekwanie. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki i uzyskaj wyjątkową perspektywę na kultowe zabytki Paryża, w tym Luwr, Musée d'Orsay, Notre Dame i Wieżę Eiffla, jednocześnie robiąc kilka zdjęć tego majestatycznego miasta. Dołącz do naszej małej wycieczki grupowej i jak najlepiej wykorzystaj swój czas w Paryżu.

Paryż: Wycieczka Discovery Hop-On Hop-Off i Paryż nocą

Paryż: Wycieczka Discovery Hop-On Hop-Off i Paryż nocą

Odkryj słynne zabytki Paryża w dzień podczas wycieczki hop-on hop-off lub oświetlone w nocy podczas wycieczki autobusowej z otwartym dachem. Zobacz najsłynniejsze zabytki i budynki miasta z doskonałych punktów widokowych i poznaj historię miasta z audioprzewodnika. W ciągu dnia korzystaj z największej sieci tras hop-on-hop-off w Paryżu, aby odwiedzić Miasto Światła, jego zabytki i dzielnice we własnym tempie. Skorzystaj z każdego przystanku, aby odwiedzić historyczne miejsca, takie jak Opera, Luwr, Katedra Notre-Dame, Sainte-Chapelle, Muzeum Orsay, Łuk Triumfalny, Wieża Eiffla i wiele innych. Ciesz się elastycznością, aby wysiąść w dowolnym momencie i spacerować po najbardziej urokliwych dzielnicach Paryża, artystycznej dzielnicy Montmartre, tętniącej życiem Dzielnicy Łacińskiej, modnym Marais lub spokojnej Ile de Saint Louis. Nocą przeżyj wyjątkową 2-godzinną wycieczkę, która zabierze Cię obok najważniejszych zabytków, doskonale oświetlonych w nocy. Ciesz się zapierającymi dech w piersiach widokami na Miasto Świateł w całej jego okazałości z górnego pokładu naszych autobusów. Zarówno podczas dziennych, jak i nocnych wycieczek posłuchaj komentarza audio specjalnie zaprojektowanego dla naszych tras, dostępnego w 5 językach. Jeśli podróżujesz z dziećmi, zabawny komentarz przeznaczony tylko dla dzieci zapewni im rozrywkę na całej trasie.

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Kultura i historia w: Sainte-Chapelle

Oprócz atrakcji typu Kultura i historia w: Sainte-Chapelle jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Paryż?

W: Paryż są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Paryż: Najciekawsze atrakcje

Sainte-Chapelle: Wycieczki i bilety

Francja: Ciekawe miejsca

Sainte-Chapelle: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Sainte-Chapelle? Kliknij tutaj.

Sainte-Chapelle: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(1824 recenzji)

Moim zdaniem Saint Chapelle to jeden z najbardziej niesamowitych zabytków Paryża! Mój mąż i ja zarezerwowaliśmy nasz miesiąc miodowy w Paryżu na tydzień przed wyjazdem zaraz po Bożym Narodzeniu. Nie trzeba dodawać, że w bardzo pracowitym czasie cała Saint Chapelle była zajęta, ale dzięki temu biletowi wstępu mogliśmy to zobaczyć! Nie udało nam się dostać do konsjerża, ale wspaniale, że zostało to uwzględnione w bilecie! Gorąco polecam ten bilet!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego przewodnika Albana. Jest punktualny, opiekuńczy, kompetentny, pełen humoru. Zabrał nas również na teren Notre - Dame i wyjaśnił proces renowacji. Zadaliśmy sporo pytań na temat Rewolucji Francuskiej, stron i rekomendacji. Jest pełen pasji, ale nie narzucający się. Jego przewodnictwo ożywia historię i kulturę Paryża. Doświadczenie było tak dobre, że zarezerwowałem jeszcze 2 wycieczki. Gorąco polecamy.

Saint-Chapelle zapiera dech w piersiach. Zdjęcia nie oddają sprawiedliwości mojej pamięci. To taki wspaniały kościół. Conciergerie była miłą niespodzianką. Rozdawane przez nich tablety dają świetną perspektywę 3D tego, co kiedyś wypełniało przestrzenie budynku. Gorąco polecam zakup biletu łączonego. Nie zwlekaj, bo kolejka do przyjęcia ogólnego jest długa.