Dodaj daty

Budapesztwycieczki

Nasze najbardziej polecane Budapeszt wycieczki

Budapeszt: wieczorny rejs z prosecco bez limitu

1. Budapeszt: wieczorny rejs z prosecco bez limitu

Podziwiaj Budapeszt nocą podczas rejsu łodzią po Dunaju. Delektuj się nielimitowanym prosecco wysokiej jakości lub domową lemoniadą, podziwiając z poziomu wody główne atrakcje stolicy Węgier. Zobacz budynek węgierskiego parlamentu, most Wolności oraz inne atrakcje i dowiedz się więcej o zabytkach z dołączonego audioprzewodnika. Jako dodatkową opcję możesz wybrać tacę z lokalnymi specjałami. Wejdź na pokład łodzi po stronie Pesztu. Przejdź odprawę, wybierz swoje miejsce i odpręż się, popijając powitalny napój w postaci węgierskiego wina musującego, spritzera albo domowej lemoniady. Podziwiaj wspaniałe widoki na najważniejsze atrakcje Budapesztu, słuchając nagranego komentarza w języku angielskim. Odwiedź bar, gdzie czekają na Ciebie nieograniczone bezpłatne dolewki wina musującego, spritzera lub lemoniady, a także inne napoje dostępne do nabycia. Wejdź na górny pokład, aby zrobić sobie niesamowite zdjęcia na tle miasta. Zrelaksuj się, podziwiając widoki, delektując się napojami i słuchając nastrojowej muzyki. Zdecyduj się na opcję Dip 'n' Crust. Sięgnij po 3 rodzaje dipów (krem z tuńczyka, zakuszkę z kruszonką z kiełbasy chorizo i zielony, pikantny krem z sera feta) oraz domową focaccię z rozmarynem. Po posiłku powrócisz do doku.

Budapeszt: 1-godz. rejs krajoznawczy z drinkiem powitalnym

2. Budapeszt: 1-godz. rejs krajoznawczy z drinkiem powitalnym

Odkryj Budapeszt podczas rejsu krajoznawczego wzdłuż Dunaju. Zrelaksuj się, mijając niektóre z najważniejszych zabytków miasta i popijając bezpłatnego drinka powitalnego (kieliszek Prosecco / wina musującego, sezonowy napój powitalny lub napój bezalkoholowy). Wejdź na pokład łodzi wycieczkowej na przystani w budapeszteńskim parku Szent István i odbierz powitalny napój. Następnie wyrusz w rejs po Dunaju i miń zabytki, w tym budynek parlamentu, Zamek Królewski i świeżo odnowiony kompleks parkowy Várkert Bazár. Udaj się na otwarty pokład, z którego roztacza się wspaniały widok na oświetloną salę koncertową Vigadó, lub obejrzyj oświetlone zabytki między mostem Małgorzaty a mostem Rakoczych, korzystając z klimatyzowanego tarasu z oknami panoramicznymi. Poczuj się jak mieszkaniec Budapesztu. Na statku nie ma przewodników ani audioprzewodników. Funkcjonuje on jako pływająca kawiarnia lub pub.

Budapeszt: rejs nocą lub w ciągu dnia

3. Budapeszt: rejs nocą lub w ciągu dnia

Spójrz na atrakcje Budapesztu z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w rejsie odbywającym się nocą lub w ciągu dnia. Przepłyń pod pięknymi mostami, zobacz nadrzeczną promenadę i przyjrzyj się innym zabytkom miasta. Podróżuj pod jednymi z najsłynniejszych mostów w Budapeszcie – Łańcuchowym ze strzegącymi go lwami, Elżbiety i Wolności, który łączy Wielką Halę Targową z łaźniami Gellérta. Przepłyń obok promenady Dunakorzó i zachwyć się placem Vigadó. Zobacz pomnik św. Gellerta na szczycie Góry Gellerta, a także Zamek Królewski i gmach parlamentu. Latem kup kufel zimnego piwa, a zimą – ciepłą herbatę.

Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs krajoznawczy z napojem

4. Budapeszt: 1-godzinny wieczorny rejs krajoznawczy z napojem

Weź udział w godzinnym wieczornym rejsie krajoznawczym po Dunaju pomiędzy brzegami Budy i Pesztu, które tworzą to magiczne miasto. Wejdź na pokład łodzi bezpośrednio z przystani w centrum Budapesztu i wybierz napój powitalny. Możesz zdecydować się na kieliszek szampana albo wina, piwo, napój bezalkoholowy lub wodę mineralną. Otrzymasz także specjalną lemoniadę Duna Bella. Podczas rejsu zobacz majestatyczny most Łańcuchowy i most Elżbiety, ogromny budynek parlamentu oraz wzgórze z Zamkiem Królewskim i opłyń wokół Wyspę Małgorzaty. Dzięki audioprzewodnikowi dostępnemu w 30 językach dowiesz się wielu ciekawostek na temat głównych zabytków miasta. Na koniec popłyń z powrotem do przystani w centrum Budapesztu.

Budapeszt: wycieczka z przewodnikiem po budynku parlamentu w języku hiszpańskim

5. Budapeszt: wycieczka z przewodnikiem po budynku parlamentu w języku hiszpańskim

Z naszym przewodnikiem w języku hiszpańskim rozpoczniemy zwiedzanie przy pomniku Ferenca Rakoczego na Placu Kossutha, gdzie porozmawiamy o bohaterze, któremu zawdzięcza swoją nazwę, a także będziemy mogli podziwiać wyjątkową panoramę miasta. Nasi lokalni węgierscy przewodnicy pokażą najlepsze miejsca do odwiedzenia i najistotniejsze ciekawostki, których nie można przegapić podczas wizyty w tym niesamowitym mieście. Podczas naszej wizyty zewnętrznej odwiedzimy najważniejsze punkty ogromnego Placu Kossutha i jego okolic, nawiązując i przeżywając poprzez nasze wyjaśnienia wszystkie wydarzenia historyczne, które miały na nim miejsce. Będziesz w szoku! Odwiedzimy Pomnik Art Deco poświęcony węgierskim ofiarom czerwonego terroru w Vertanuk tere oraz będziemy mogli zobaczyć pozostałości po kulach jednego z najbardziej bolesnych i ważnych wydarzeń dla węgierskich obywateli, tzw. Krwawego Czwartku węgierskiej rewolucji 1956 r. Odwiedzimy również jeden z najbardziej nowatorskich pomników w mieście, Pomnik Jedności Narodowej i opowiemy, dlaczego jego inauguracja nie przeszła niezauważona. Zwiedzanie na zewnątrz zakończymy, podziwiając historię i widoki imponującej fasady ozdobionej ogromnymi kolumnami i rzeźbami wykutymi w kamieniu Muzeum Etnograficznego, które obecnie oferuje różne wystawy czasowe. Po naszej zagranicznej wizycie wejdziemy do węgierskiego parlamentu. Podczas tej wycieczki z audioprzewodnikiem po Parlamencie w Budapeszcie będziesz mógł odwiedzić najważniejsze pomieszczenia trzeciego co do wielkości budynku parlamentarnego na świecie, który rozciąga się od Mostu Łańcuchowego do Mostu Małgorzaty. Gdy znajdziesz się w środku, znajdziesz wielkie schody główne, których imponująca dekoracja nie pozostawia obojętnym: długie czerwone dywany, eleganckie żyrandole i luksusowo pozłacane ornamenty, naprawdę wyjątkowa oprawa! Będziesz także mógł zobaczyć Starą Izbę Wyższą, Rady Deputowanych, Salę Kopuły i Klejnoty Koronne. Nie przegap tej niezbędnej atrakcji podczas wizyty w stolicy Węgier! Co odkryjesz podczas wycieczki? - Kim był Ferenc Rakoczy? - Jakich najważniejszych miejsc w Budapeszcie nie można przegapić? - Co to jest Pomnik Ofiar Czerwonego Terroru i co przedstawia? - Co to był Krwawy Czwartek? - Co oznacza nowy pomnik znajdujący się przed węgierskim parlamentem? - Kto zaprojektował parlament w Budapeszcie? - Z jakiego słynnego angielskiego pałacu jest inspirowany? - Jaki kształt ma Górna Izba? - Ile metrów długości ma budynek? - Jak wysoka jest Sala Kopuły? - Dlaczego Korona św. Szczepana nie jest zwykłym klejnotem królewskim?

Budapeszt: Historyczny rejs z przewodnikiem audio i drinkiem powitalnym

6. Budapeszt: Historyczny rejs z przewodnikiem audio i drinkiem powitalnym

Ciesz się bajeczną scenerią Budapesztu podczas godzinnej wycieczki łodzią (czas rejsu 55-60 minut) na zabytkowym parowcu Kisfaludy Paddle! Wejdź na pokład eleganckiej, czarno-złotej łodzi i zanurz się w atmosferze węgierskiej epoki reform. Jako replika pierwszego parowca na Balatonie, Kisfaludy przeniesie Cię z powrotem do XIX wieku i sprawi, że poczujesz się, jakbyś płynął prawdziwym parowcem z tamtego okresu! Rozpoczynając wycieczkę, znajdź miejsce, które najbardziej Ci odpowiada i delektuj się wybranym orzeźwiającym napojem powitalnym (kieliszek wina musującego, piwa lub napoju bezalkoholowego). Podziwiaj jedne z najlepszych zabytków Budapesztu, takie jak węgierski parlament, Zamek Królewski i Baszta Rybacka. Na innych pokładach pouczający przewodnik audio w języku angielskim zawiera ciekawe informacje o słynnych zabytkach po drodze. Przed zejściem ze statku pod koniec rejsu koniecznie obejrzyj wystawę w salonie, która oferuje wgląd w historię żeglugi w czasach reform.

Budapeszt: wycieczka autobusowa Big Bus hop-on hop-off

7. Budapeszt: wycieczka autobusowa Big Bus hop-on hop-off

Poznaj Budapeszt, biorąc udział w wycieczce z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach. Poruszaj się po mieście w stylowy sposób. Wsiadaj i wysiadaj na ponad 20 przystankach zlokalizowanych wzdłuż starannie wytyczonych tras. Zobacz m.in. wspaniałą bazylikę św. Stefana, pełną zieleni i klasyczną aleję Andrássyego oraz most Łańcuchowy. Skorzystaj z audioprzewodnika z nagraniami w 16 językach, podziwiaj najbardziej znane atrakcje miasta i weź udział w opcjonalnej wycieczce pieszej po Peszcie. Podziwiaj stolicę Węgier w całej okazałości, biorąc udział w rejsie wzdłuż Dunaju. Dzięki niemu spojrzysz na Budapeszt z zupełnie innej perspektywy. Na posiadaczy biletów czeka również piesza wycieczka z przewodnikiem po dostojnym Peszcie. Latem wszystkie autobusy są klimatyzowane, zaś zimą ogrzewane, dzięki czemu możesz komfortowo i w dogodny dla siebie sposób przemierzać ulice Budapesztu.

Budapeszt: wycieczka autobusem hop-on hop-off, rejs i spacer

8. Budapeszt: wycieczka autobusem hop-on hop-off, rejs i spacer

Odkryj Budapeszt na własną rękę dzięki 24-, 48- lub 72-godzinnemu biletowi na wycieczkę autobusową z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnych przystankach, rejsem łodzią i wycieczką pieszą. Zobacz budapesztańskie zabytki, takie jak gmach węgierskiego parlamentu, Zamek Królewski czy Most Łańcuchowy. Zwiedź cytadelę oraz zobacz żydowskie synagogę, miejsce pamięci i muzeum przy ulicy Dohány. Wyrusz w 1-godzinny rejs po Dunaju i podziwiaj z pokładu łodzi panoramę Budapesztu za dnia i w nocy, w tym neogotycką fasadę gmachu parlamentu. Zwiedź zarówno Budę, jak i Peszt, wsiadając i wysiadając na dowolnych z 19 przystanków na trasie. Twój bilet obejmuje fantastyczną książeczkę ze zniżkami na najpopularniejsze atrakcje miasta, a także zwiedzanie na pieszo. Podczas zwiedzania słuchaj ciekawego komentarza dostępnego w wielu językach. Przystanki trasy czerwonej: Przystanek 1. Bazylika św. Stefana Przystanek 2. Most Łańcuchowy (Peszt) Przystanek 5. Plac Kalwina Przystanek 8. Opera Przystanek 9. Plac Franciszka Liszta Przystanek 10. Plac Bohaterów Przystanek 11. Dworzec kolejowy Keleti Przystanek 19. Most Małgorzaty (Buda) Przystanek 20. Centrum Handlowe WestEnd Przystanek 21. Parlament

Budapeszt: wycieczka piesza po Wzgórzu Zamkowym

9. Budapeszt: wycieczka piesza po Wzgórzu Zamkowym

Podczas tej pieszej wycieczki z przewodnikiem zobaczysz zabytki i poznasz historię Wzgórza Zamkowego. Poznaj historię Węgier, podziwiając takie zabytki jak pałac Sándora, Zamek Królewski i Baszta Rybacka. Rozpocznij swoją wycieczkę przy barokowej statui Świętej Trójcy, a następnie przejdź wokół XV-wiecznego, gotyckiego kościoła Macieja. Z neorenesansowych tarasów podziwiaj bajkowe zabytki, takie jak Baszta Rybacka. Zachwyć się też widokiem na Dunaj i budynek parlamentu. Udaj się na spacer starymi, brukowanymi uliczkami, które prowadzą do pałacu Sándora i Zamku Królewskiego. Przejdź przez dziedzińce i obok fontann. Zobacz dumnych strażników przed pałacem.  Z królewskich tarasów podziwiaj niesamowite widoki na miasto po drugiej stronie Dunaju. Uwiecznij na zdjęciach mosty Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety i Wolności. Odwiedź drugą stronę zamku i podziwiaj wzbudzające zachwyt widoki na zalesione Wzgórza Królewskie z jego średniowiecznych murów. Zakończ wycieczkę w pobliżu statui Świętej Trójcy, gdzie się zaczęła.  Wycieczka nie obejmuje wizyt w kościołach i muzeach w Zamku Królewskim. Przewodnik wytłumaczy Ci, jak dokonać zakupu biletów wstępu do tych atrakcji, a także poinformuje Cię o ich godzinach otwarcia. Kościół Macieja można zwiedzać do godz. 17.00. Ponadto jest on często zamykany w ciągu dnia z uwagi na śluby. Muzea w Zamku Królewskim są nieczynne w każdy poniedziałek.

Budapeszt: wycieczka piesza po podziemiach Zamku Królewskiego

10. Budapeszt: wycieczka piesza po podziemiach Zamku Królewskiego

Weź udział w wycieczce z przewodnikiem po sieci podziemnych tuneli pod Wzgórzem Zamkowym. Dowiedz się więcej o historii, geologii i funkcjach tuneli jaskiniowych. Podziwiaj naturalny wapień. Doceń pracę, jaką włożono w stworzenie tego systemu jaskiń przypominającego labirynt. Miejscem zbiórki na wycieczkę po jaskiniach jest plac Szentháromság tér bądź w przypadku krótszej wycieczki ulica Dárda, gdzie wejdziesz do podziemnego systemu jaskiń Zamku Królewskiego. Po krótkim wprowadzeniu rozpoczniesz odkrywanie i poznasz historię przypominającego labirynt systemu jaskiń, które dawniej pełniły funkcję piwnic na wino, schronów przeciwbombowych, a nawet średniowiecznego więzienia. Zachwyć się naturalnymi jaskiniami wapiennymi i 800-letnimi piwnicami stworzonymi przez człowieka w jednej z najbardziej unikalnych jaskiń na Węgrzech. Wycieczka stanowi podróż w czasie, w trakcie której można wiele dowiedzieć się nie tylko o geologii Zamku Królewskiego, lecz także o interakcji człowieka z naturą na przestrzeni wielu stuleci.

Liczba znalezionych atrakcji: 392
Sortuj wg::
Strona 1 z 25

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Budapeszt

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Budapeszt?

W: Budapeszt są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Budapeszt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Budapeszt? Kliknij tutaj.

Budapeszt: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 9242 opinii

Wspaniała aktywność do zrobienia w Budapeszcie, pozwala zobaczyć wszystkie zabytki miasta w pięknym otoczeniu. Wybierz się na wycieczkę nocą, ponieważ budynki są oświetlone i bardzo ładne. Wszystko, co możesz zjeść proseco i to naprawdę wszystko, co możesz zjeść! Bezkonkurencyjny stosunek jakości do ceny.

Piękne przeżycie 24 grudnia o 20. Prosecco jest naprawdę nieograniczone, jeśli jest tłum, lepiej wsiąść jako jeden z pierwszych, aby wybrać preferowane miejsce. Do zdjęć taras na świeżym powietrzu jest idealny. Przyjemna muzyka i miły personel. Doświadczenie, które chętnie powtórzę.

Świetna wycieczka i niesamowite widoki zabytków Budapesztu o zmroku. Do tego eleganckie wnętrze statku i miła obsługa i oczywiście nielimitowane prosecco, mimosa oraz lemoniada. Polecam!

Wszystko było bardzo dobrze zorganizowane . Jeśli chcesz zobaczyć Dunaj z innej strony to warto wziąć udział w tej atrakcji .

Budapeszt po zmierzchu z perspektywy Dunaju.... pięknie. Do tego kelnerzy czuwający by kieliszek nie wysechł Gorąco polecam