Dodaj daty

Katakumby Paryża
Audioprzewodniki

Audioprzewodniki
Liczba znalezionych atrakcji: 4

Już podróżujesz? Zobacz dostępność dla Twoich dat

Paryż: najpopularniejsze atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 816
Sortuj wg::

Nasze najbardziej polecane Katakumby Paryża Audioprzewodniki

Paryż: Bilet wstępu do katakumb, audioprzewodnik i rejs po rzece

1. Paryż: Bilet wstępu do katakumb, audioprzewodnik i rejs po rzece

Poznaj fascynujące ślady przeszłości Paryża dzięki biletowi do tajemniczych katakumb. Odkryj romantyczną stronę miasta dzięki opcjonalnemu malowniczemu rejsowi po Sekwanie. Zobacz kultowe zabytki i odkryj tajemnice kryjące się pod miastem. Rozpocznij w urzekających katakumbach Paryża, skomplikowanej sieci podziemi położonej pod ulicami miasta. Przejdź się tunelami, w których znajdują się szczątki milionów paryżan, aby poczuć, jak ich historie i opowieści są wyryte w milczących kamieniach. Po podróży przez ukryte podbrzusze miasta wejdź do tętniącego życiem pejzażu miejskiego i udaj się nad brzeg Sekwany. Wsiądź do wygodnego statku wycieczkowego i popłyń przez serce Paryża, jeśli masz taką opcję. Podziwiaj wspaniałe zabytki kultowych zabytków Paryża, takie jak Wieża Eiffla, Luwr i katedra Notre-Dame, rozkoszując się blaskiem miasta, w zależności od wybranej opcji.

Paryż: wejście do katakumb i rejs po Sekwanie z audioprzewodnikiem

2. Paryż: wejście do katakumb i rejs po Sekwanie z audioprzewodnikiem

Odkryj urzekające pozostałości historii Paryża dzięki biletowi do tajemniczych katakumb. Poznaj romantyczną stronę miasta podczas malowniczego rejsu po Sekwanie, podczas którego zobaczysz kultowe zabytki i odkryjesz ukryte tajemnice miasta. Rozpocznij swoją podróż w hipnotyzujących katakumbach Paryża, skomplikowanym podziemnym labiryncie pod ulicami miasta. Przemierzaj tunele, w których znajdują się szczątki milionów paryżan, pozwalając, aby ich historie i historie odbijały się echem w cichych kamieniach. Kiedy już odkryjesz głębiny ukrytego świata miasta, wejdź na tętniący życiem pejzaż miejski i skieruj się w stronę brzegów Sekwany. Wejdź na pokład wygodnego statku wycieczkowego i wyrusz w spokojną podróż przez serce Paryża. Zachwyć się zapierającymi dech w piersiach widokami na słynne zabytki Paryża, w tym Wieżę Eiffla, Luwr i katedrę Notre-Dame, a wszystkie skąpane w promiennym uroku miasta.

Paryż: Bilet wstępu do katakumb z audioprzewodnikiem

3. Paryż: Bilet wstępu do katakumb z audioprzewodnikiem

Wyrusz w nawiedzoną podróż przez mroczne głębiny historii podczas godzinnego audioprzewodnika po paryskich katakumbach. Poznaj fascynującą makabryczną historię miasta, będąc świadkiem podziemnego świata szkieletów i kości. Zejdź do podziemnego labiryntu pod Miastem Światła, gdzie miliony szczątków szkieletów są misternie ułożone, dając świadectwo minionych wieków. Wędruj przez słabo oświetlone tunele i poczuj niesamowitą atmosferę z echem kroków i szeptów z przeszłości. Dowiedz się o chorobliwym pochodzeniu katakumb i ich roli w kształtowaniu historii Paryża, od ich powstania jako kamieniołomów wapienia po ich przekształcenie w ossuaria. Odkryj historie z audioprzewodnika, odkrywając ten makabryczny podziemny świat pod tętniącymi życiem ulicami Paryża.

Paryskie katakumby: Wycieczka z pominięciem kolejki

4. Paryskie katakumby: Wycieczka z pominięciem kolejki

Uzyskaj szybki wstęp na podziemny cmentarz paryskich katakumb, składający się z kilometrów podziemnych tuneli wyłożonych czaszkami i kośćmi około 6 milionów paryżan. Dołącz do lokalnego przewodnika i zwiedzaj katakumby w małej grupie liczącej nie więcej niż 19 osób (6 osób w wybranych godzinach rozpoczęcia). Każde pomieszczenie odsłania coraz bardziej ozdobne i makabryczne dekoracje z kości. Posłuchaj niewiarygodnej historii o tym, jak zbudowano katakumby i o ogromnym projekcie, który został podjęty w celu przeniesienia kości z całego miasta do tego miejsca. Twój specjalny status dostępu oznacza, że strażnicy otworzą również bramy tylko dla Twojej grupy, wpuszczając Cię do obszarów takich jak tajna kaplica ozdobiona czaszkami i kośćmi udowymi. Paryskie katakumby zawierają kości reprezentujące około 2000 lat historii, a ich budowa była wyjątkowym projektem inżynierii lądowej, który pomógł dać początek współczesnemu miastu.

Paryż: Wycieczka po katakumbach bez kolejki i rejs po Sekwanie

5. Paryż: Wycieczka po katakumbach bez kolejki i rejs po Sekwanie

Wyrusz w urzekającą podróż przez nawiedzone katakumby Paryża, gdzie w podziemnym świecie spoczywają szczątki sześciu milionów dusz. Zwiedzaj tunele przed wyruszeniem w rejs po Sekwanie i podziwianiem zabytków miasta z wody. Odkryj niesamowite piękno skrupulatnie ułożonych kości i czaszek, odkrywając wyjątkowy rozdział w historii Paryża. Podróżuj krętymi tunelami ozdobionymi skrupulatnie ułożonymi kośćmi i czaszkami, z których każda odzwierciedla nawiedzającą opowieść z przeszłości miasta. Podnieś swoje wrażenia dzięki rejsowi po Sekwanie (jeśli wybrano tę opcję), dryfując wzdłuż kultowej rzeki, aby zobaczyć zabytki miasta, od wieży Eiffla po katedrę Notre Dame, zanurz się w zapierających dech w piersiach widokach, delektując się romantyzmem Sekwany. Rejs wzdłuż tej historycznej drogi wodnej oferuje wyjątkową perspektywę Paryża, łącząc relaks i elegancję, zapewniając niezapomniane wrażenia. Zanurz się w historii pod ziemią i urzekającym pięknie powyżej, tworząc wspomnienia, które pozostaną na długo po niezapomnianej przygodzie. Zarezerwuj swój połączony rejs po katakumbach i Sekwanie już teraz, aby przeżyć prawdziwie wciągającą paryską eskapadę.

Paryż: Bilet wstępu do katakumb i opcjonalna wycieczka z przewodnikiem

6. Paryż: Bilet wstępu do katakumb i opcjonalna wycieczka z przewodnikiem

Zejdź w głąb paryskich katakumb podczas wciągającej podróży przez historię. Przemierzaj słabo oświetlone tunele pod tętniącymi życiem ulicami. Powitają Cię ściany wyłożone starannie ułożonymi kośćmi. Podziwiaj ossuaria, które zawierają szczątki ponad sześciu milionów ludzi. Wybierz wycieczkę z przewodnikiem na żywo lub audioprzewodnikiem. Poruszaj się po labiryntowych korytarzach i słuchaj opowieści o rewolucji, wojnie i ewolucji paryskiego społeczeństwa. Wybierz swoją przygodę podczas tej wycieczki. Możesz wybrać wycieczkę z przewodnikiem audio i zwiedzać katakumby we własnym tempie. Możesz też wybrać wycieczkę w małej grupie z anglojęzycznym przewodnikiem. Gospodarz oprowadzi Cię poza paryskimi katakumbami. Nie zapewnia pełnego zwiedzania paryskich katakumb z przewodnikiem. Niezależnie od opcji, odkryj to ciche świadectwo mrocznej przeszłości Miasta Światła, które ujawnia opowieści o rewolucji i ewolucji społecznej. Jeśli wybierzesz opcję z przewodnikiem, zostaniesz zabrany na zewnątrz paryskich katakumb. Gospodarz zapewni 30-minutową odprawę na temat mroków Miasta Światła, zanim pomoże Ci wejść do paryskich katakumb. Gospodarz nie wejdzie do paryskich katakumb. Jeśli wybierzesz opcję z audioprzewodnikiem, nie musisz spotykać się z fizycznym przewodnikiem ani gospodarzem; zamiast tego możesz wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Przejdź bezpośrednio do wejścia do katakumb.

Paryskie katakumby: VIP Skip-the-Line Restricted Access Tour

7. Paryskie katakumby: VIP Skip-the-Line Restricted Access Tour

Pod ulicami Paryża jest inna, ciemniejsza strona miasta, którą niewielu ma okazję zobaczyć. Dwadzieścia metrów (i więcej) poniżej poziomu ulicy galerie paryskich katakumb rozciągają się na ponad 200 mil – podziemny labirynt, o którym wielu nie zdaje sobie sprawy, spacerując ulicami powyżej. Początkowo wydobywany jako wapień do budowy słynnych paryskich budynków i mostów, katakumby paryskie są teraz domem dla kości ponad 6 milionów byłych paryżan. Ich szczątki zostały tu ostrożnie przeniesione w XVIII wieku, w ramach dyskretnej operacji przeniesienia ich z nieczystych i przepełnionych cmentarzy w centrum miasta. Przeludnienie na tych cmentarzach prowadziło do niewłaściwych pochówków, otwierania grobów i odkrywania zwłok, rozprzestrzeniając choroby (i kilka horrorów) na okoliczne obszary. Obecnie ściana za ścianą ułożonych w stos kości i nieco bardziej makabryczne kompozycje czekają na Ciebie, gdy będziesz podążać za doświadczonym lokalnym przewodnikiem po „Imperium Śmierci”. Fani filmu „Jak na górze, na dole” rozpoznają te niekończące się ponure tunele. Mówi się, że wraz z milionami zwykłych paryżan spoczywa tutaj Człowiek w żelaznej masce, podobnie jak kaci i ich ofiary, zgilotynowane podczas rewolucji francuskiej. Twój przewodnik poprowadzi Cię przez podziemne przejścia do kilku bardzo specjalnych pomieszczeń. W tym niezwykłym miejscu jednocześnie może przebywać tylko 200 osób, dzięki czemu możesz maksymalnie wykorzystać to niezwykłe miejsce i spędzić więcej czasu na korzystaniu z pokoi i interakcji z przewodnikiem. Ta specjalna wycieczka umożliwia również dostęp do części katakumb, które są niedostępne dla ogółu społeczeństwa. Otwórz podziemne bramy specjalnie dla siebie i swojej grupy i poznaj intrygujące historie tych, którzy pracowali, odwiedzali i spoczywali tutaj na przestrzeni wieków, w tym tajnych stowarzyszeń, które nadal odwiedzają. Przeszłość i teraźniejszość Paryża i jego mieszkańców ożywają, gdy odkrywasz mroczne wnętrzności miasta ukryte pod powierzchnią.

Bez kolejki: zwiedzanie katakumb Paryża z przewodnikiem

8. Bez kolejki: zwiedzanie katakumb Paryża z przewodnikiem

Paryż jest powszechnie znany ze swojego piękna i romantyzmu. Jednak daleko pod Wieżą Eiffla i Luwrem znajduje się zupełnie inny, przerażający świat. W paryskich katakumbach nad drzwiami widnieje napis: Strzeżcie się Królestwa Śmierci. To odpowiednie ostrzeżenie, które przygotuje Cię na niezapomniane, jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Dostęp do katakumb jest bardzo ograniczony, ponieważ jednocześnie może wejść tylko 200 osób. W związku z tym kolejki mogą być bardzo długie, a czas oczekiwania może sięgać nawet 2 godzin. Uprzywilejowany dostęp bez kolejki pozwala zaoszczędzić czas i energię, aby jak najlepiej wykorzystać tę spersonalizowaną wizytę. Prawie 300 kilometrów tuneli i wąskich ścieżek rozciąga się pod ulicami Paryża. Pierwotnie katakumby były kamieniołomami wapienia, wydrążonymi w celu budowy najsłynniejszych mostów i budynków w mieście. Począwszy od XVIII wieku katakumby służyły jako miejsce spoczynku ponad 6 milionów ludzi, a szkielety, kości i czaszki ekshumowanych ciał zgrabnie zdobią ściany i łuki. Dołącz do tej ekskluzywnej wycieczki bez kolejki w małej grupie i zobacz Paryż w innym świetle niż kiedykolwiek wcześniej.

Wycieczka z przewodnikiem po paryskich katakumbach

9. Wycieczka z przewodnikiem po paryskich katakumbach

Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy katakumbach w Paryżu i omiń kolejkę do zejścia 20 metrów pod poziom ulicy. Dowiedz się, jak powstało 322 km tuneli w celu rozwiązania problemu przepełnionych cmentarzy i posłuchaj historii o walce i ostatecznym zwycięstwie pochwały makabry w tym świętym miejscu. Poczuj pragnienie zwiedzenia tych miejsc, mijając znak z napisem „Arrêté, C'est ici l'empire de la Mort („Stój. Oto imperium śmierci"). Będziesz otoczony(-na) kośćmi i czaszkami, które są starannie ułożone z szacunkiem i dekoracyjnym rozmachem. Wejdź do specjalnych obszarów zamkniętych dla ogółu społeczeństwa i podążaj śladami XVIII- i XIX-wiecznych członków francuskiej rodziny królewskiej.

Paryż: wycieczka po katakumbach bez kolejki z ograniczonymi obszarami

10. Paryż: wycieczka po katakumbach bez kolejki z ograniczonymi obszarami

Przygotuj się na przeżycie czegoś innego podczas wizyty w mieście światła. Zejdź głęboko pod tętniące życiem ulice Paryża i wejdź do skomplikowanej sieci tuneli rozciągającej się na ponad 300 kilometrów. Podczas tej wycieczki bez kolejki odkryj paryskie katakumby – makabryczne tunele, które są naprawdę rzadkim miejscem do odwiedzenia. Dołącz do swojego doświadczonego przewodnika podczas wycieczki z przewodnikiem po tak zwanym miejscu spoczynku ponad 6 milionów dusz. Dzięki biletom bez kolejki Twój czas zostanie wykorzystany mądrze, a my ominiemy kolejkę, aby wejść do tak zwanej „bramy do piekła”. Trudno o bardziej ekskluzywne przeżycie, gdyż może tu wejść tylko 200 gości. Wyrusz w podróż przez rozległą sieć podziemnych tuneli, a po drodze Twój przewodnik odkryje fascynującą historię paryskich katakumb i odkryje, jak ewoluowały one w miejsce spoczynku niezliczonych dusz z miasta. Podczas tej 1,5-godzinnej wycieczki będziesz miał niepowtarzalną okazję poznania dwóch szczególnie niesamowitych części Katakumb, które są niedostępne dla ogółu społeczeństwa. Obszary te są tak ekskluzywne, że opiekun osobiście odblokuje starożytne bramy, zapewniając niezrównane wrażenia VIP. Katakumby to jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Paryża, a podczas swojej wycieczki odkryjesz warstwy tajemnic ukrytych w ich starożytnych murach.

Paryż

Paryż

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Audioprzewodniki w: Katakumby Paryża

Oprócz atrakcji typu Audioprzewodniki w: Katakumby Paryża jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Paryż?

W: Paryż są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Katakumby Paryża: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Katakumby Paryża? Kliknij tutaj.