Atrakcje i wycieczki
Szczecin

Szczecin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

1. Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po Starym Mieście

Szczecin to urokliwe nadmorskie miasto portowe, znane z wyjątkowej urbanistyki opartej na gwiazdozbiorze Oriona. Wyrusz z nami na wyprawę, aby odkryć zabytki architektury Szczecina i zanurzyć się w historii miasta i miejskich legendach. 2-godzinna wycieczka będzie podążać średniowiecznym szlakiem przez Stare Miasto. Rozpoczniesz w cichym parku Plac Andersa, gdzie Twój Prywatny Przewodnik pokaże Ci kilka ciekawych zabytków, takich jak Ławeczka Jana Czekanowskiego, która jest popularnym miejscem do robienia zdjęć przez mieszkańców i turystów. Dalej na Placu Zwycięstwa podziwiać można fontannę Bramy Wodnej oraz piękną neogotycką architekturę kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i kościoła św. Wojciecha. Wejdź do kościoła św. Wojciecha, aby zobaczyć eleganckie ozdoby, zachwycający ołtarz i rozety okienne oraz zanurzyć się w fascynującą historię kościoła i jego patrona. Podążaj za swoim prywatnym przewodnikiem po tętniących życiem ulicach Starego Miasta, aby uzyskać wskazówki dotyczące najlepszych lokalnych restauracji, pubów i klubów. Zobacz jedną z nielicznych znaczących pozostałości XVIII-wiecznych fortyfikacji miejskich, Bramę Portową, i przejdź się do najwyższego kościoła na Pomorzu, strzelistej XIV-wiecznej bazyliki katedralnej św. Jakuba Apostoła. Wokół rynku znajdziesz szlacheckie rezydencje i bogato zdobione domy, takie jak Dom Loitzów. Wycieczka zakończy się na uroczym Rynku Siennym, na którym znajduje się Ratusz Staromiejski i fantastyczne, kolorowe domki w stylu pierników. Wybierz opcję 3-godzinną, aby dowiedzieć się jeszcze więcej o Szczecinie i cieszyć się wydłużoną trasą. Spaceruj wzdłuż Bulwaru Piastowskiego, aby podziwiać malownicze widoki na Odrę Zachodnią i odkryć klejnot w koronie miasta: Zamek Książąt Pomorskich! Podziwiaj jego elegancką fasadę ze średniowiecznym zegarem astronomicznym i wejdź na renesansowe dziedzińce, aby usłyszeć fascynujące historie o potężnych książętach pomorskich. Na koniec wybierz się na spacer wzdłuż popularnych Wałów Chrobrego, aby zobaczyć wspaniałe zabytki, takie jak Fontanna na Wałach Chrobrego i Muzeum Narodowe w Szczecinie. Wybierz opcję 4-godzinną, aby wzbogacić swoje wrażenia wizytą w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła (Katedra Szczecińska) i podziwiać fenomenalną panoramę miasta ze 110-metrowej wieży bazyliki. Ponadto ucieszą Cię spacery po placu Solidarności, gdzie zobaczysz Bramę Królewską, Zegar Słoneczny i Pomnik Ofiar Grudnia 1970. Zobaczysz także kultową, lodową Filharmonię Karłowicza, która otrzymała kilka nagrody architektoniczne za unikalny projekt prześwitującej fasady z żebrowanego szkła i intrygujące geometryczne kształty.

Polska/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

2. Polska/Europa: Mobilny plan transmisji danych 5G eSim

Ułatw sobie podróż do Polski dzięki wygodnej karcie eSIM. Pozostań w kontakcie podczas podróży dzięki szybkiemu zasięgowi w Polsce i innych 43 europejskich regionach (pełna lista poniżej). Kup i zainstaluj kartę eSIM w dowolnym miejscu i czasie oraz wybieraj spośród różnych pakietów danych, opcji ważności i zasięgu w dodatkowych krajach. Wystarczy zeskanować kod QR eSIM, aby uzyskać dostęp do wszystkich niezbędnych aplikacji podczas podróży. Uniknij kłopotów związanych z zarządzaniem wieloma kartami SIM dzięki temu rozwiązaniu bez odpadów. Zdobądź jedną kartę eSIM na urządzenie i doładuj, po prostu kupując i aktywując dodatkowe plany eSIM na bieżąco. Po aktywacji Twoja ochrona rozpocznie się zgodnie z wybranym okresem. Większość urządzeń wprowadzonych na rynek po 2019 roku jest kompatybilna z eSIM (np. iPhone XR, XS nowszych modeli, Google Pixel 4 i nowsze). Jeśli nie masz pewności, sprawdź zdjęcie z wytycznymi dotyczącymi zgodności, aby potwierdzić uprawnienia. Jeśli po zainstalowaniu tej karty eSIM nie możesz połączyć się z Internetem, postępuj zgodnie z Przewodnikiem samodzielnego rozwiązywania problemów w kuponie GYG. Zasięg sieci: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Gibraltar, Grecja, Węgry, Islandia, Irlandia, Wyspa Man, Włochy, Jersey, Kazachstan, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Holandia, Macedonia Północna, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, San Marino, Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania, Uzbekistan i Watykan. Operatorzy do wykorzystania w Polsce: T-Mobile i Orange Polska

Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

3. Szczecin: Prywatna piesza wycieczka po średniowiecznym Starym Mieście

Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich podczas spaceru z prywatnym przewodnikiem. Rozpocznij szlak na Placu Andersa, gdzie odkryjesz zabytki ukryte wśród drzew i roślinności w parku. Zobacz niektóre kościoły rzymskokatolickie, podziwiaj ich wspaniałe wieże i zajrzyj do wnętrza kościoła św. Wojciecha. Następnie znajdź Bramę Wodną, fantastyczną fontannę, która po zachodzie słońca ma kolorowy pokaz wodny. Zobacz wspaniałą XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła. Miń dawne rezydencje szlacheckie i bogato zdobione kamienice Starego Miasta, w tym ozdobną Kamienicę Loitzów, w której obecnie mieści się Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych. Idź w kierunku Odry, aby zobaczyć Rynek Sienny ze wspaniałym Ratuszem. Podążaj za swoim przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków w mieście na Bulwarze Piastowskim. Następnie udaj się do dumy Szczecina, Zamku Książąt Pomorskich. Na koniec podziwiaj pięknie zdobione budynki, a na koniec przejdź się promenadą Wałami Chrobrego.

Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

4. Prywatna wycieczka po Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie

Czy wiesz, kim byli książęta pomorscy? Dołącz do naszego pełnego pasji Lokalnego przewodnika podczas prywatnej wycieczki po Starym Mieście i odkryj najwyżej ocenianą atrakcję Szczecina, Zamek Książęcy. Odwiedź zamkowe dziedzińce i zanurz się w średniowiecznych opowieściach o Księstwie Pomorskim. Poznaj żywą historię Zamku Książąt Pomorskich. Zarezerwuj 2-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć Zamek Książęcy w Szczecinie. Twój Prywatny Przewodnik spotka się z Tobą w dogodnym miejscu przy Bramie Portowej i zabierze Cię na spacer po wielu rynkach i urokliwych uliczkach Starego Miasta, mijając wspaniałą Bazylikę św. Jakuba Apostoła. Na każdym kroku odkryjesz kolejne ciekawostki i mity dotyczące Szczecina i Pomorza. Najważniejszym zabytkiem miasta jest renesansowy zamek. Przewodnik oprowadzi Cię po starych stajniach dla koni i zamkowych fasadach wraz z komentarzem na żywo o życiu w średniowieczu, kiedy zamek był oficjalną siedzibą potężnych książąt. Zwiedzisz 2 wewnętrzne dziedzińce Zamku Książąt Pomorskich, podziwiając jego wyjątkową mieszankę stylu architektonicznego gotyku i manieryzmu pomorskiego. To doświadczenie pozwoli Ci poznać Szczecin w pigułce! Wybierz 3-godzinną wycieczkę, aby zobaczyć więcej Szczecina! Podczas tej rozszerzonej pieszej wycieczki zobaczysz Bramę Królewską na Placu Solidarności, nowoczesny i awangardowy budynek Filharmonii Karłowickiej oraz zabytki wzdłuż Wałów Chrobrego. Charakterystyczna podwyższona promenada oferuje malownicze widoki na Odrę i jest doskonałym miejscem do poznania polskiej historii morskiej.

eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

5. eSIM Polska : Plan taryfowy na szybki Internet 4G/5G

Poznaj bogatą historię i tętniącą życiem kulturę Polski, nie tracąc ani chwili! Nasza karta eSIM zapewnia łączność z szybkimi transmisjami danych, niezależnie od tego, czy wędrujesz zabytkowymi ulicami Krakowa, podziwiasz modernistyczną architekturę Warszawy, czy delektujesz się kulinarnymi przysmakami Gdańska. Jak to działa? 1. Dokonaj zakupu: Wybierz pakiet danych, który pasuje do Twoich planów podróży. 2. Zeskanuj i aktywuj: Po zakupie otrzymasz kod QR. Zeskanuj go za pomocą urządzenia kompatybilnego z eSIM i gotowe! 3. Pozostań w kontakcie: Ciesz się nieprzerwaną łącznością podczas całej swojej polskiej przygody. Kompatybilność: Upewnij się, że Twoje urządzenie obsługuje eSIM. Sprawdź naszą listę kompatybilności na https://esimfox.com/pages/compatible-devices, aby uzyskać więcej informacji.

Szczecińska prywatna degustacja wódki

6. Szczecińska prywatna degustacja wódki

Weź udział w niesamowitej imprezowej wycieczce, podczas której otrzymasz wspaniałe połączenie faktów i doświadczeń z wódką. Umów się ze znajomymi na degustację i lekcję w tym samym czasie. Napijesz się zarówno białej, smakowej wódki, jak i legendarnych likierów oraz zagrasz w grę polegającą na porównaniu smaków wśród znajomych. Przewodnik nauczy Cię, jak pić wódkę zgodnie z polską tradycją i opowie o okazjach, w których Polacy piją wódkę i dlaczego mówi się, że jest to napój narodowy. Będzie to więc dla Państwa wiele informacji o polskiej wódce, historii i kulturze Polski oraz miasta. Wszystkie miejsca są starannie dobrane, aby pokazać różnorodne klimaty odzwierciedlające różne okresy polskiej kultury. Podczas wycieczki skosztujesz również polskich przystawek, które idealnie komponują się z wódką. Przygotowaliśmy dla Ciebie świetną kompozycję polskich wódek obejmującą 4 różne rodzaje: • wódka biała (Ziemniaczana, Zbożowa) • wódka smakowa (Orzechy, Cytryna) • likier • 70% absyntu Podczas 2-godzinnej opcji skosztujesz zestawu 5 wódek i kilku przystawek w 3 różnych miejscach. Jeśli chcesz spróbować więcej różnych smaków wódki to opcja 3-godzinna jest dla Ciebie. Specjalne 7 shotów w 4 różnych lokalach z przystawkami, które idealnie komponują się z wódką. Istnieje również możliwość wyboru opcji 4-godzinnej, jeśli chcesz mieć najlepszą kombinację polskich wódek i tradycyjnego jedzenia w 5 lokalach. Ciesz się 10 wódkami i więcej jedzenia niż jesteś w stanie zjeść. Jeśli ty i twoi kumple lubicie imprezować i nocne życie, to jest to absolutny „must do” podczas Waszego pobytu w Polsce!

Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

7. Prywatna wycieczka po Szczecinie z degustacją piwa i jedzenia

Z ponad 1000-letnią tradycją piwowarską, Polska jest jednym z najlepszych kierunków na piwo wysokiej jakości. Dołącz do nas na zabawną i kulturalną wycieczkę z degustacją piwa i jedzenia na historycznym Starym Mieście w Szczecinie. Odkryj bogaty smak i aromat piw z różnych regionów Polski. Odwiedź najlepsze lokalne restauracje i puby i baw się z miejscową ludnością! Podczas 2-godzinnej wycieczki poznasz polską kulturę piwną w 2 starannie wybranych miejscach na szczecińskiej Starówce. Nasz Przewodnik eksperta od piwa powita Cię z wielką gościnnością i dostosuje doświadczenie do okazji i Twoich preferencji. W każdym z odwiedzonych lokali grono Twojej rodziny lub przyjaciół będzie cieszyć się zabawną i kulturalną degustacją piwa z mnóstwem ciekawostek i anegdot o świecie polskiego piwa. Odkryj różnorodność smaków i aromatów piw z browarów z całej Polski, w tym piwa regionalne z regionu zachodniopomorskiego i piwa rzemieślnicze z lokalnych mikrobrowarów w Szczecinie. Skosztuj 7 specjalnie wyselekcjonowanych piw, w tym popularnych, regionalnych i rzemieślniczych marek piw z dopasowanymi przekąskami. Stwórz niezapomniane wspomnienia i poznaj lokalną historię i tradycje piwowarskie! Wybierz opcję 3-godzinną, aby poznać jeszcze więcej polskich zwyczajów związanych z piciem piwa. Odwiedź 3 wyjątkowe miejsca, popularne wśród mieszkańców ze względu na wspaniałe piwo i autentyczną atmosferę. Twój ekspert od piwa wybierze 11 różnych piw, w tym popularne, regionalne i rzemieślnicze marki piwa, wraz z dopasowanymi przystawkami, które sprawią, że piwo będzie smakować jeszcze lepiej! Zanurz się w świecie polskich piw i baw się z miejscowymi! Wybierz opcję 4-godzinną, aby uzyskać najlepsze wrażenia i zostać ekspertem od piwa! Skosztuj 13 wybranych piw z różnorodnymi tradycyjnymi polskimi potrawami, przystawkami i przekąskami. Ta wycieczka z degustacją piwa i jedzenia obejmuje zwiedzanie 4 wyjątkowych miejsc, w tym tradycyjnej polskiej restauracji. Twój prywatny przewodnik dostosuje wrażenia, aby zapewnić Ci jak najwięcej zabawy podczas wieczoru w Szczecinie.

Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

8. Szczecińskie Trasy Podziemne i Prywatna wycieczka piesza po Starym Mieście

Szczecin to fantastyczne miasto położone na Pomorzu Zachodnim, o ogromnej i fascynującej historii. Przez lata Szczecin był bardzo ważnym miejscem na mapach podczas II wojny światowej. To właśnie tutaj Niemcy zbudowali schron przeciwlotniczy, który przetrwał do dziś, a teraz masz niezwykłą okazję go zwiedzić i przekonać się na własną rękę, jak on wygląda. Do wykończenia schronu Niemcy wykorzystali XVIII-wieczne korytarze. Po II wojnie światowej schron przekształcono w atomowy. W czasie nalotów był schronieniem dla ok. 5000 osób. Znajduje się na głębokości 5 poziomów. Ściany i strop wykonano z 3 metrów żelbetu. Całkowita powierzchnia schronu to około 3000 m2. Wejdź do środka i przeżyj wyjątkowy pokaz z wieloma wystawami, manekinami, zdjęciami, filmami odtwarzanymi ze specjalnymi dźwiękami i światłami. Wszystko to sprawia, że w ekscytujący sposób można uzyskać interesującą lekcję o II wojnie światowej. W wersji 2-godzinnej przejdziesz „Trasą II wojny światowej” w schronisku jako główną atrakcję, a następnie Twój przewodnik zabierze Cię również na Stare Miasto, gdzie możesz podziwiać średniowieczne zabytki miasta, piękne krajobrazy Odry od Bulwaru Piastowskiego i zobacz uroczy Rynek Sienny z ratuszem. Dla tych, którzy chcą zobaczyć więcej przygotowaliśmy również opcję 3-godzinną, która obejmuje nie jedną, a dwie! specjalne trasy w Underground Shelter. Drugi to inny spektakl o zimnej wojnie i życiu w czasach PRL-u. Będziesz miał dwa doświadczenia w schronisku, a następnie spacer z prywatnym przewodnikiem po fantastycznym Starym Mieście.

Szczecińska Starówka z Prywatnym Spacerem Zamku Książąt Pomorskich

9. Szczecińska Starówka z Prywatnym Spacerem Zamku Książąt Pomorskich

Jedno z najciekawszych Starych Miast znajduje się właśnie w Szczecinie. Pomorze Zachodnie ma ogromną i fascynującą historię. Posłuchaj legend, faktów i opowieści o Księstwie Pomorskim i odkryj pozostałości fortyfikacji miejskich podczas spaceru z prywatnym przewodnikiem. Podążaj średniowiecznym szlakiem i zobacz najważniejsze atrakcje Szczecina, które zaczynają się na Placu Andersa, gdzie odkryjesz zabytki ukryte wśród drzew i roślin w parku. Jedną z nich jest zabawna ławka z siedzącą postacią Jana Czekanowskiego. Rozejrzyj się i znajdź innych. Po drodze znajdziesz kilka kościołów rzymskokatolickich, podziwiasz ich wspaniałe wieże i oglądasz wnętrze kościoła rzymskokatolickiego św. Wojciecha. Obok nich znajdziesz Bramę Wodną – fantastyczną fontannę, która po zachodzie słońca zapewni Ci kolorowy spektakl. Spójrz na wspaniałą XIV-wieczną bazylikę katedralną św. Jakuba Apostoła i zobacz dawne rezydencje szlacheckie, bogato zdobione domy, w tym dekoracyjną Kamienicę Loitzów, w której obecnie mieści się Państwowe Liceum Sztuk Wizualnych. Idź w kierunku Odry, aby zobaczyć uroczy Rynek Sienny z Ratuszem. Podążaj za przewodnikiem po jednym z najpiękniejszych widoków na Bulwar Piastowski, podziwiaj krajobrazy, a następnie udaj się, aby zobaczyć dumę Szczecina – Zamek Książąt Pomorskich! Zapoznaj się z historią Księstwa Pomorskiego i podziwiaj bogato zdobione budowle. Na koniec udaj się do najsłynniejszego miejsca - Wałów Chrobrego, które są wyjątkowym miejscem, aby zobaczyć piękno tego miasta i jego średniowieczną atmosferę.

Szczecin: Prywatna wycieczka z degustacją polskiego jedzenia

10. Szczecin: Prywatna wycieczka z degustacją polskiego jedzenia

Odkryj silnie zakorzenioną wśród Polaków kulturę jedzenia. Na tej prywatnej wycieczce z degustacją jedzenia i zwiedzaniem Twój profesjonalny przewodnik poleci Ci najlepsze potrawy polskiej kuchni w 2, 3 lub 4 starannie wybranych lokalach. Skorzystaj z okazji, aby spróbować, porównać i wybrać Twoje ulubione smaki z bogatej oferty tradycyjnych potraw. Każda opcja obejmuje zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta w Szczecinie.  Wybierz 2,5-godzinną wycieczkę, aby posmakować podstawowego zestawu potraw w 2 lokalach. Spróbuj takich dań, jak różnego rodzaju pierogi, polskie mięso i inne specjalności. Skosztuj również 1 napoju bezalkoholowego z ciastem i kawą/herbatą (nie dotyczy zupy ani piwa).  Możesz też zdecydować się na 3,5-godzinną wycieczkę, aby skosztować jeszcze więcej tradycyjnych polskich potraw w 3 lokalach. Ta opcja obejmuje różne rodzaje pierogów, różne rodzaje polskich mięs, inne specjały i tradycyjną zupę. W cenę wliczono też 1 napój bezalkoholowy i piwo oraz ciasto i kawę lub herbatę.  Jeśli chcesz jeszcze bardziej wgłębić się w polską kulturę i kuchnię, wybierz specjalną opcję 5-godzinną. Ta wycieczka obejmuje degustacje potraw oraz wódki lub piwa (możesz wybrać pomiędzy 8 różnymi piwami a 8 różnymi wódkami) i dłuższe zwiedzanie.

Wszystkie atrakcje

Szczecin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Szczecin? Kliknij tutaj.

Szczecin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5
(55 recenzji)

To była naprawdę udana wycieczka i dlatego godna polecenia. Przewodnik miał doskonałą wiedzę na temat historii, kraju i ludzi - a wszystko w doskonałym języku niemieckim! ! ! Jednocześnie bardzo dobrze reagował na indywidualne prośby!

Wycieczka była bardzo interesująca, a nasza przewodnik Ewa była bardzo kompetentna i odpowiedziała na wszystkie nasze pytania. Z przyjemnością polecam wycieczkę! To był bardzo udany dzień.

Polecam ,bardzo miła Pani przekazująca wiadomości na temat Szczecina -pomimo ,iz umknęło jej parę ciekawostek na temat miejsc ,które zwiedzaliśmy ,polecam za zaangażowanie !!!

Fajna wycieczka pomimo fatalnej pogody. Odpowiednia ilość czasu. Doskonały niemiecki od przewodnika.

Wycieczka była bardzo interesująca, zabawna i zabawna!