Atrakcje i wycieczki
Maskat

Maskat – nasze najbardziej polecane atrakcje

Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

1. Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

Poczuj piękno krystalicznie czystych wód wysp Daymaniyat podczas tej wspaniałej wycieczki z rurką. Odkryj różnorodną mieszankę miejsc do snorkelingu, nurkując w dynamicznym środowisku morskim Omanu. Pomiędzy rejsami pływackimi zrelaksuj się w cieniu wygodnej żaglówki. Ten raj do snorkelingu, składający się z dziewięciu małych wysp, prezentuje różnorodne ryby o jaskrawych kolorach, pełne wdzięku żółwie morskie i nieskazitelne, krystalicznie czyste wody morskie. Poznaj naturalne piękno tych wysp, które pozostają w stanie niezamieszkanym, zachowanym i chronionym przez rezerwat morski. Twój pakiet przygody z nurkowaniem obejmuje cały niezbędny sprzęt, a także pyszne przekąski, kanapki i napoje. Dodatkowo nieustraszeni podróżnicy mają możliwość wspięcia się na góry wyspy, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na okolicę.

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

2. Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

3. Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

Wyspy są chronione jako rezerwat przyrody od 1996 r. i stanowią ważne miejsce lęgowe szylkretowca i żółwia zielonego, a także szerokiej gamy ptaków wędrownych, w tym coraz rzadszego sokoła czarnego, jednego z nielicznych wędrownych ptaków drapieżnych, które gniazdują i rozmnażają się w regionie. Ze względu na ich status chroniony dostęp do Daymaniyats jest ograniczony, a lądowanie na wyspach jest zabronione od początku maja do końca października Wyspy Daymaniyat, często nazywane „Klejnotem Bliskiego Wschodu”, oferują odwiedzającym wspaniałe miejsca do nurkowania. Ponieważ większość miejsc nurkowych znajduje się wzdłuż wysp, Daymaniyat Islands oferuje wspaniałe miejsca nurkowe dla nurków na wszystkich poziomach, od początkujących do zaawansowanych. Nurkowie zostaną zabrani do 2 różnych miejsc do nurkowania. Miejsce wyjazdu i powrotu: Seeb Port, Maskat (Mapa Google) Godzina wypłynięcia: 8:30 (20 min przed wypłynięciem łodzi) Czego oczekiwać: - Przez cały rok zobaczysz 3 różne gatunki żółwi, które od wieków przybywają na wyspy. - Ogromna różnorodność twardych i miękkich koralowców. - Typowymi spotkaniami będą węgorze Murray o strukturze plastra miodu, płaszczki, ławice ryb, czasem rekiny czarnopłetwe. - Dla tych, którzy przyjadą latem, nasz dobry przyjaciel, rekin wielorybi, na pewno będzie w pobliżu.

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

4. Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na pustynię, gdzie możesz odkrywać bezkresne morze piasku i samemu poczuć piekące temperatury? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Wahiba Wilderness Tour jest właśnie dla Ciebie! Przejedź przez pustynne wydmy pojazdem z napędem na cztery koła i poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy po nierównym terenie w trybie transportu terenowego. Udaj się do Wahiba Sands, aby zobaczyć tradycyjne domy pustynnych koczowników i plemion Beduinów. Wypatruj koczowników, gdy przemierzają pustynię na swoich wielbłądach. Odwiedź beduiński dom na środku pustyni i porównaj suchy krajobraz z czystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Ciesz się relaksującą sjestą w cieniu palm i rzuć okiem na ładne wioski rozrzucone na zboczach wadi. Podziwiaj, jak domy niepewnie przylegają do nierównego zbocza góry. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy i zanurz się w kuszących wodach!

Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

5. Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

Odkryj bogatą mieszankę starożytnej i nowoczesnej architektury Maskatu podczas półdniowej wycieczki po mieście. Odkryj, jakie dynamiczne zmiany przeszło miasto w ostatnich 3 dekadach, zachowując przy tym swoją kulturę i dziedzictwo. Kierowca wytłumaczy Ci, jak korzystać z audioprzewodnika, który dzięki wbudowanej funkcji GPS śledzi trasę. Rozpocznij od wizyty w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa, a następnie kontynuuj wędrówkę przez teren ministerialny, aby zobaczyć szereg nowoczesnych budynków z akcentami starożytnej, muzułmańskiej architektury. Udaj się na targ rybny i zwiedź wąskie alejki suku Mutrah, aby napawać się zapachem egzotycznych przypraw, ziaren kawy i starożytnych medykamentów. Dowiedz się więcej o historii Omanu w muzeum Bait Al Zubair. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie we wspaniałym pałacu Al Alam, otoczonym bliźniaczymi portugalskimi fortami Al Mirani i Al Jalali. Plan wycieczki: • 45 minut w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa • 15 minut na targu rybnym • 30 minut w Muzeum Bait Al Zubair  • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć w pałacu Al-Alam • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć przy fortach Al Mirani i Al Jalali • 30 minut w suku Muttrah

Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

6. Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

Spełnij swoje marzenia dzięki podwójnej przyjemności oglądania delfinów i nurkowania z rurką, łącząc jedno i drugie!. Regularnymi gośćmi są delfiny butlonose, delfiny pospolite, delfiny błystki i delfiny rissos wzdłuż wybrzeża Omanu. Po zobaczeniu tych pięknych waleni zrelaksuj się, nurkując z rurką w krystalicznych wodach w pobliżu miejsca do snorkelingu. Łóżka koralowe zapewniają domy dla egzotycznych gatunków ryb, których trzymanie jest przyjemnością. Uchwyć ponadczasową magię tropikalnych ryb w prawdziwej sytuacji.

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

7. Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Wyrusz w historyczną i kulturową wycieczkę, która daje wgląd w życie Omanu. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym suku i zakończ dzień zwiedzaniem tradycyjnej wioski. Zacznij od spektakularnej jazdy przez góry Hajar przez Fanjah, aby zrobić zdjęcie. Następnie przyjedź do miasta Nizwa, aby zobaczyć Fort Nizwa — najpopularniejszy zabytek Omanu. Następnie wizyta na suku Nizwa, targu, na którym można kupić tradycyjne noże, garnki i inne unikalne przedmioty. Udaj się obok muzeum Al Hamra i Bait Al Safah, gdzie możesz dowiedzieć się, jak żyli miejscowi w poprzednich pokoleniach.

Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

8. Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

Wyrusz w ekscytującą wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i zobacz, jak te inteligentne stworzenia żartobliwie wyskakują z wody w ich naturalnym środowisku. Dzięki regularnym rejsom w ciągu dnia, rejs w dogodnym dla Ciebie czasie, podziwiaj widoki na przybrzeżny krajobraz Omanu i Morze Arabskie. Zobacz życie morskie, w tym delfiny i wieloryby, w ich naturalnym środowisku. Ucieknij od zgiełku wybrzeża. Doświadcz piękna życia morskiego Omanu dzięki wycieczce z obserwacją delfinów Nobles Marine Tour w Maskacie! Wskocz na pokład naszej wygodnej i nowoczesnej łodzi i wyrusz w rejs, aby zobaczyć te majestatyczne stworzenia w ich naturalnym środowisku. Nasi przewodnicy zabiorą Cię w podróż wzdłuż wybrzeża, dostarczając ciekawych informacji na temat delfinów i ich zachowania. Podczas rejsu po krystalicznie czystych wodach Morza Arabskiego wypatruj zabawnych delfinów skaczących i wyskakujących z wody. Nasze wycieczki mają na celu zaoferowanie pełnego szacunku i przyjaznego dla środowiska spotkania z tymi niesamowitymi zwierzętami, co pozwoli ci zobaczyć z bliska ich piękno bez zakłócania ich naturalnego środowiska. Oprócz oglądania delfinów, nasza wycieczka oferuje również zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże i wspaniałe góry Al Hajar. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby uchwycić wspomnienia z tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia. Dzięki naszej doświadczonej załodze i najwyższej klasy zapleczu gwarantujemy bezpieczną i przyjemną przygodę dla osób w każdym wieku. Zarezerwuj teraz wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i przygotuj się na niezapomniane wrażenia! Delfiny są zabawne i przyjazne. Delfiny można spotkać przez cały rok w większość dni z wysokim wskaźnikiem sukcesu. Rodzaje delfinów, które zwykle można zobaczyć w okolicach Maskatu, to: delfiny Risso, delfiny butlonose, delfiny błystki i delfiny długodziobe.

Wycieczki z nurkowaniem na wyspy Daymaniyat

9. Wycieczki z nurkowaniem na wyspy Daymaniyat

Oferujemy codzienne wycieczki z rurką na wyspy Daymaniyat. Nasze miejsce zbiórki znajduje się w marinie Seeb. O 8:15 rano. Przewodnik spotka się z Tobą bezpośrednio w miejscu, gdzie zaparkowane są łodzie, po całym wprowadzeniu i odprawie możesz odbyć 25-minutową relaksującą wycieczkę na wyspy naszą 38-stopową łodzią (shaheen). Wyspy Dimaniyat, często nazywane „Klejnotem Bliskiego Wschodu” są rezerwatem przyrody i zapewniają miejsce lęgowe szylkretowi i żółwiom zielonym, a także są sanktuarium dla ptaków i białych piasków wokół wysp. W wyprawie snorkelingowej może wziąć udział każdy, dzieci od 3 roku życia. Zostaniesz zabrany do dwóch różnych miejsc do nurkowania, pomiędzy przekąskami i napojami bezalkoholowymi na pokładzie. Dla osób nie umiejących pływać i dzieci, które zboczyły z kursu, kamizelka ratunkowa jest zawsze na łodzi. Ładne relaksujące plaże na tych wyspach są po prostu niesamowite. Podczas tej aktywności nierzadko można spotkać żółwie, płaszczki lub rekiny rafowe, a poza sezonem na rekiny wielorybie można oczywiście nurkować z gigantycznymi i przyjaznymi rybami. Do przystani wracamy około godziny 13:30

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

10. Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Wyrusz na czarującą wycieczkę grupową z Muscat do zielonych tarasów Jebel Akhdar i tradycyjnej wioski Birkat Al Mouz. Rozpocznij swoją przygodę od malowniczej przejażdżki przez góry Hadżar, prowadzącej do starożytnego miasta Nizwa, słynącego z imponującego fortu i tętniącego życiem targu. W Nizwie zwiedź historyczny fort, cud omańskiej architektury i przejdź się po souq, gdzie znajdziesz szereg omańskich rękodzieł, srebrnej biżuterii i tradycyjnych artefaktów. Po zanurzeniu się w bogatej kulturze Nizwy, kontynuuj podróż w kierunku Jebel Akhdar, znanego również jako "Zielona Góra". Obszar ten słynie z rolnictwa tarasowego, w szczególności uprawy róż, granatów i innych owoców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zielone zbocza góry i głębokie kaniony. Następnie odwiedź malowniczą wioskę Birkat Al Mouz, położoną u podnóża Jebel Akhdar. Przespaceruj się po starożytnym systemie irygacyjnym falaj, wpisanym na Listę UNESCO, i podziwiaj domy z cegły mułowej otoczone bujnymi gajami palm daktylowych. Podczas całej wycieczki ciesz się towarzystwem kompetentnego przewodnika, który podzieli się z Tobą spostrzeżeniami na temat historii, kultury i naturalnego piękna regionu. Ta wycieczka grupowa jest doskonałą okazją do poznania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa Omanu w towarzystwie innych podróżników.

Najciekawsze atrakcje

Maskat: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Maskat – nasze najbardziej polecane atrakcje

Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

Muscat: Wycieczka nurkowa na wyspy Dimaniat

Poczuj piękno krystalicznie czystych wód wysp Daymaniyat podczas tej wspaniałej wycieczki z rurką. Odkryj różnorodną mieszankę miejsc do snorkelingu, nurkując w dynamicznym środowisku morskim Omanu. Pomiędzy rejsami pływackimi zrelaksuj się w cieniu wygodnej żaglówki. Ten raj do snorkelingu, składający się z dziewięciu małych wysp, prezentuje różnorodne ryby o jaskrawych kolorach, pełne wdzięku żółwie morskie i nieskazitelne, krystalicznie czyste wody morskie. Poznaj naturalne piękno tych wysp, które pozostają w stanie niezamieszkanym, zachowanym i chronionym przez rezerwat morski. Twój pakiet przygody z nurkowaniem obejmuje cały niezbędny sprzęt, a także pyszne przekąski, kanapki i napoje. Dodatkowo nieustraszeni podróżnicy mają możliwość wspięcia się na góry wyspy, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na okolicę.

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Z Maskatu: całodniowa wycieczka do Wadi Shab i Bimmah Sinkhole

Odkryj niesamowitą oazę Wadi Shab - jedno z ostatnich miejsc w Omanie, gdzie można odpocząć w świeżej, błękitnej wodzie otoczonej górami. Ciesz się satysfakcjonującym całodniowym doświadczeniem podczas zwiedzania tego spektakularnego wodospadu w jaskini. Rozpocznij wycieczkę od odbioru z hotelu w Maskacie. Wskocz do klimatyzowanego pojazdu i wyrusz w 2-godzinną malowniczą przejażdżkę przez nieziemskie krajobrazy Omanu. Po drodze zatrzymaj się w lokalnej kawiarni, aby spróbować energetyzującej omańskiej herbaty. Kiedy dotrzesz do celu, ukrytego w kanionie wyschniętej rzeki Wadi-Shab, popłyń bardzo szybko łodzią na drugą stronę brzegu. Stąd wyrusz na 40-minutową wędrówkę. Podczas spaceru doświadcz niesamowitej siły natury, która wykuła formacje skalne tego imponującego kanionu. Obserwuj, jak miejscowi rolnicy żyją i pracują, utrzymując swoje uprawy na nierównych, skalistych terenach, używając starego systemu irygacyjnego jako źródła zaopatrzenia w wodę. Pamiętaj, aby zabrać ze sobą wodoodporne aparaty fotograficzne i buty, aby po dotarciu nad jezioro zrobić kilka zdjęć i spacerować po tym wspaniałym miejscu. Podziwiaj kaskadę wodospadu i weź orzeźwiającą kąpiel w pięknej, błękitnej wodzie, aby ochłodzić się przed upałem. W drodze powrotnej zatrzymaj się, aby zobaczyć piękne jezioro znajdujące się w Bimmah Sinkhole. Na koniec wróć do pojazdu i rozpocznij jazdę z powrotem do Maskatu, gdzie zostaniesz odwieziony do hotelu i zakończy się wycieczka.

Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

Muscat: Wycieczka snorkelingowa na wyspy Daymaniat z przekąskami

Wyspy są chronione jako rezerwat przyrody od 1996 r. i stanowią ważne miejsce lęgowe szylkretowca i żółwia zielonego, a także szerokiej gamy ptaków wędrownych, w tym coraz rzadszego sokoła czarnego, jednego z nielicznych wędrownych ptaków drapieżnych, które gniazdują i rozmnażają się w regionie. Ze względu na ich status chroniony dostęp do Daymaniyats jest ograniczony, a lądowanie na wyspach jest zabronione od początku maja do końca października Wyspy Daymaniyat, często nazywane „Klejnotem Bliskiego Wschodu”, oferują odwiedzającym wspaniałe miejsca do nurkowania. Ponieważ większość miejsc nurkowych znajduje się wzdłuż wysp, Daymaniyat Islands oferuje wspaniałe miejsca nurkowe dla nurków na wszystkich poziomach, od początkujących do zaawansowanych. Nurkowie zostaną zabrani do 2 różnych miejsc do nurkowania. Miejsce wyjazdu i powrotu: Seeb Port, Maskat (Mapa Google) Godzina wypłynięcia: 8:30 (20 min przed wypłynięciem łodzi) Czego oczekiwać: - Przez cały rok zobaczysz 3 różne gatunki żółwi, które od wieków przybywają na wyspy. - Ogromna różnorodność twardych i miękkich koralowców. - Typowymi spotkaniami będą węgorze Murray o strukturze plastra miodu, płaszczki, ławice ryb, czasem rekiny czarnopłetwe. - Dla tych, którzy przyjadą latem, nasz dobry przyjaciel, rekin wielorybi, na pewno będzie w pobliżu.

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Muscat: Wycieczka grupowa z przewodnikiem po pustyni Wahiba i Wadi Bani Khalid

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe na pustynię, gdzie możesz odkrywać bezkresne morze piasku i samemu poczuć piekące temperatury? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi „tak”, to Wahiba Wilderness Tour jest właśnie dla Ciebie! Przejedź przez pustynne wydmy pojazdem z napędem na cztery koła i poczuj przypływ adrenaliny podczas jazdy po nierównym terenie w trybie transportu terenowego. Udaj się do Wahiba Sands, aby zobaczyć tradycyjne domy pustynnych koczowników i plemion Beduinów. Wypatruj koczowników, gdy przemierzają pustynię na swoich wielbłądach. Odwiedź beduiński dom na środku pustyni i porównaj suchy krajobraz z czystymi, błękitnymi wodami Wadi Bani Khalid. Ciesz się relaksującą sjestą w cieniu palm i rzuć okiem na ładne wioski rozrzucone na zboczach wadi. Podziwiaj, jak domy niepewnie przylegają do nierównego zbocza góry. Zabierz ze sobą kostium kąpielowy i zanurz się w kuszących wodach!

Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

Półdniowa wycieczka do Maskatu z audioprzewodnikiem

Odkryj bogatą mieszankę starożytnej i nowoczesnej architektury Maskatu podczas półdniowej wycieczki po mieście. Odkryj, jakie dynamiczne zmiany przeszło miasto w ostatnich 3 dekadach, zachowując przy tym swoją kulturę i dziedzictwo. Kierowca wytłumaczy Ci, jak korzystać z audioprzewodnika, który dzięki wbudowanej funkcji GPS śledzi trasę. Rozpocznij od wizyty w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa, a następnie kontynuuj wędrówkę przez teren ministerialny, aby zobaczyć szereg nowoczesnych budynków z akcentami starożytnej, muzułmańskiej architektury. Udaj się na targ rybny i zwiedź wąskie alejki suku Mutrah, aby napawać się zapachem egzotycznych przypraw, ziaren kawy i starożytnych medykamentów. Dowiedz się więcej o historii Omanu w muzeum Bait Al Zubair. Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie we wspaniałym pałacu Al Alam, otoczonym bliźniaczymi portugalskimi fortami Al Mirani i Al Jalali. Plan wycieczki: • 45 minut w Wielkim Meczecie Sułtana Kabusa • 15 minut na targu rybnym • 30 minut w Muzeum Bait Al Zubair  • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć w pałacu Al-Alam • 10 minut na przystanek na zrobienie zdjęć przy fortach Al Mirani i Al Jalali • 30 minut w suku Muttrah

Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

Muscat: Wycieczka z nurkowaniem i obserwacją delfinów

Spełnij swoje marzenia dzięki podwójnej przyjemności oglądania delfinów i nurkowania z rurką, łącząc jedno i drugie!. Regularnymi gośćmi są delfiny butlonose, delfiny pospolite, delfiny błystki i delfiny rissos wzdłuż wybrzeża Omanu. Po zobaczeniu tych pięknych waleni zrelaksuj się, nurkując z rurką w krystalicznych wodach w pobliżu miejsca do snorkelingu. Łóżka koralowe zapewniają domy dla egzotycznych gatunków ryb, których trzymanie jest przyjemnością. Uchwyć ponadczasową magię tropikalnych ryb w prawdziwej sytuacji.

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Z Maskatu: wycieczka historyczna z przewodnikiem po Nizwa i Al Hamra

Wyrusz w historyczną i kulturową wycieczkę, która daje wgląd w życie Omanu. Odwiedź imponujący fort Nizwa, targuj się na lokalnym suku i zakończ dzień zwiedzaniem tradycyjnej wioski. Zacznij od spektakularnej jazdy przez góry Hajar przez Fanjah, aby zrobić zdjęcie. Następnie przyjedź do miasta Nizwa, aby zobaczyć Fort Nizwa — najpopularniejszy zabytek Omanu. Następnie wizyta na suku Nizwa, targu, na którym można kupić tradycyjne noże, garnki i inne unikalne przedmioty. Udaj się obok muzeum Al Hamra i Bait Al Safah, gdzie możesz dowiedzieć się, jak żyli miejscowi w poprzednich pokoleniach.

Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

Maskat: Rejs łodzią z obserwacją delfinów

Wyrusz w ekscytującą wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i zobacz, jak te inteligentne stworzenia żartobliwie wyskakują z wody w ich naturalnym środowisku. Dzięki regularnym rejsom w ciągu dnia, rejs w dogodnym dla Ciebie czasie, podziwiaj widoki na przybrzeżny krajobraz Omanu i Morze Arabskie. Zobacz życie morskie, w tym delfiny i wieloryby, w ich naturalnym środowisku. Ucieknij od zgiełku wybrzeża. Doświadcz piękna życia morskiego Omanu dzięki wycieczce z obserwacją delfinów Nobles Marine Tour w Maskacie! Wskocz na pokład naszej wygodnej i nowoczesnej łodzi i wyrusz w rejs, aby zobaczyć te majestatyczne stworzenia w ich naturalnym środowisku. Nasi przewodnicy zabiorą Cię w podróż wzdłuż wybrzeża, dostarczając ciekawych informacji na temat delfinów i ich zachowania. Podczas rejsu po krystalicznie czystych wodach Morza Arabskiego wypatruj zabawnych delfinów skaczących i wyskakujących z wody. Nasze wycieczki mają na celu zaoferowanie pełnego szacunku i przyjaznego dla środowiska spotkania z tymi niesamowitymi zwierzętami, co pozwoli ci zobaczyć z bliska ich piękno bez zakłócania ich naturalnego środowiska. Oprócz oglądania delfinów, nasza wycieczka oferuje również zapierające dech w piersiach widoki na wybrzeże i wspaniałe góry Al Hajar. Nie zapomnij zabrać ze sobą aparatu, aby uchwycić wspomnienia z tego jedynego w swoim rodzaju doświadczenia. Dzięki naszej doświadczonej załodze i najwyższej klasy zapleczu gwarantujemy bezpieczną i przyjemną przygodę dla osób w każdym wieku. Zarezerwuj teraz wycieczkę z obserwacją delfinów w Maskacie i przygotuj się na niezapomniane wrażenia! Delfiny są zabawne i przyjazne. Delfiny można spotkać przez cały rok w większość dni z wysokim wskaźnikiem sukcesu. Rodzaje delfinów, które zwykle można zobaczyć w okolicach Maskatu, to: delfiny Risso, delfiny butlonose, delfiny błystki i delfiny długodziobe.

Wycieczki z nurkowaniem na wyspy Daymaniyat

Wycieczki z nurkowaniem na wyspy Daymaniyat

Oferujemy codzienne wycieczki z rurką na wyspy Daymaniyat. Nasze miejsce zbiórki znajduje się w marinie Seeb. O 8:15 rano. Przewodnik spotka się z Tobą bezpośrednio w miejscu, gdzie zaparkowane są łodzie, po całym wprowadzeniu i odprawie możesz odbyć 25-minutową relaksującą wycieczkę na wyspy naszą 38-stopową łodzią (shaheen). Wyspy Dimaniyat, często nazywane „Klejnotem Bliskiego Wschodu” są rezerwatem przyrody i zapewniają miejsce lęgowe szylkretowi i żółwiom zielonym, a także są sanktuarium dla ptaków i białych piasków wokół wysp. W wyprawie snorkelingowej może wziąć udział każdy, dzieci od 3 roku życia. Zostaniesz zabrany do dwóch różnych miejsc do nurkowania, pomiędzy przekąskami i napojami bezalkoholowymi na pokładzie. Dla osób nie umiejących pływać i dzieci, które zboczyły z kursu, kamizelka ratunkowa jest zawsze na łodzi. Ładne relaksujące plaże na tych wyspach są po prostu niesamowite. Podczas tej aktywności nierzadko można spotkać żółwie, płaszczki lub rekiny rafowe, a poza sezonem na rekiny wielorybie można oczywiście nurkować z gigantycznymi i przyjaznymi rybami. Do przystani wracamy około godziny 13:30

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Z Muscat: Nizwa i Jebel Akhdar całodniowa wycieczka z lunchem

Wyrusz na czarującą wycieczkę grupową z Muscat do zielonych tarasów Jebel Akhdar i tradycyjnej wioski Birkat Al Mouz. Rozpocznij swoją przygodę od malowniczej przejażdżki przez góry Hadżar, prowadzącej do starożytnego miasta Nizwa, słynącego z imponującego fortu i tętniącego życiem targu. W Nizwie zwiedź historyczny fort, cud omańskiej architektury i przejdź się po souq, gdzie znajdziesz szereg omańskich rękodzieł, srebrnej biżuterii i tradycyjnych artefaktów. Po zanurzeniu się w bogatej kulturze Nizwy, kontynuuj podróż w kierunku Jebel Akhdar, znanego również jako "Zielona Góra". Obszar ten słynie z rolnictwa tarasowego, w szczególności uprawy róż, granatów i innych owoców. Podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na zielone zbocza góry i głębokie kaniony. Następnie odwiedź malowniczą wioskę Birkat Al Mouz, położoną u podnóża Jebel Akhdar. Przespaceruj się po starożytnym systemie irygacyjnym falaj, wpisanym na Listę UNESCO, i podziwiaj domy z cegły mułowej otoczone bujnymi gajami palm daktylowych. Podczas całej wycieczki ciesz się towarzystwem kompetentnego przewodnika, który podzieli się z Tobą spostrzeżeniami na temat historii, kultury i naturalnego piękna regionu. Ta wycieczka grupowa jest doskonałą okazją do poznania różnorodnych krajobrazów i bogatego dziedzictwa Omanu w towarzystwie innych podróżników.

Często zadawane pytania dotyczące: Maskat

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Maskat

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Maskat to:

Maskat – zobacz wszystkie wycieczki całodniowe i wyprawy na GetYourGuide

Maskat: Najciekawsze atrakcje

Maskat: Wycieczki i bilety

Oman: Ciekawe miejsca

Maskat: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Maskat? Kliknij tutaj.

Maskat: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.3
(1000 recenzji)

Świetny sposób na zwiedzanie Maskatu i zwiedzenie niektórych z kluczowych atrakcji. Wstęp jest wliczony w cenę, a na każdym przystanku jest mnóstwo czasu, aby się nimi cieszyć. To znacznie lepszy sposób na zobaczenie miasta niż wycieczka typu „hop on hop off” – to w zasadzie to samo, łącznie z wielojęzycznym audioprzewodnikiem, ale przewodnik i autobus czekają na Ciebie w każdym miejscu! Byliśmy również mniejszą grupą i odbiór / podwóz do hotelu był wliczony w cenę. Bardzo przyjazny i uważny przewodnik. Bardzo polecam.

Przewodnik dobrze zorganizowany, audioprzewodnik ciekawy (żeby trochę dostroić podane informacje, bo czasami się powtarzały), fantastyczne odwiedzone miejsca. Dobry tradycyjny lunch. Absolutnie warte wydanych pieniędzy. Po prostu nie lekceważ spaceru do wadi Shab (nie jest to trudne, ale w okresie upałów może być trudne), strój do pływania niezbędny, aby dostać się do jaskini (nie ma możliwości przejścia pieszo) gorąco polecam okulary.

Ta wycieczka była bardzo przyjemnym doświadczeniem dzięki Mohammedowi, naszemu przewodnikowi. Autentycznie wyjaśnił historię, obecność i kulturę Omanu oraz pokazał nam wyjątkowe i piękne miejsca. Mohammed uzyskał tytuł magistra w Wielkiej Brytanii. Jego wiedza o Omanie jest niesamowita. Oczywiście mówi doskonale po angielsku. Był bardzo miły. Całej rodzinie bardzo podobała się ta wycieczka. Shukran jazilan, drogi Mahomecie!

co za wspaniała podróż! atrakcje naturalne zapierające dech w piersiach, naprawdę podobały mi się wędrówki i pływanie. Nasz kierowca Khaleel był absolutnie niesamowity! bardzo łatwo było zorganizować odbiór i zostałem wywieziony w bardzo dogodnym miejscu, blisko lotniska. Cieszyłem się każdą minutą podróży, dziękuję za wspaniałe wrażenia! !

Miła 2-godzinna wycieczka. Zostały odebrane bezpośrednio w porcie. Bilety są znacznie tańsze, jeśli zarezerwujesz je tutaj.