Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Marrakesz

Od zatłoczonych targowisk po tradycyjne marokańskie spa – wizyta w stolicy to uczta dla wszystkich zmysłów.

Marrakesz – nasze najbardziej polecane atrakcje

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

1. Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Weź udział w całodniowej wycieczce z Marrakeszu nad wodospady Uzud. Dowiedz się więcej o kulturze Berberów w trakcie zwiedzania okolicy. Podążaj w dół krętymi ścieżkami i zachwyć się wspaniałymi wodospadami podczas rejsu łodzią. Najpierw skorzystaj odbioru z hotelu lub riadu, a następnie wyrusz w drogę do jednego z najbardziej spektakularnych wodospadów północnej Afryki, położonego 150 km na północ od Marrakeszu. Po przybyciu do wioski Uzud podziwiaj widoki na kaskady, które opadają z wysokości 110 metrów. Wyrusz z przewodnikiem przez gaje oliwne do spółdzielni produkującej olej arganowy i dowiedz się więcej o lokalnej kulturze berberyjskiej. Podziwiaj wspaniałe widoki i rób zdjęcia. Kontynuuj swoją przygodę, podążając siecią szlaków aż do punktu widokowego, gdzie możesz kupić świeży sok pomarańczowy. Następnie wsiądź do tradycyjnej łodzi na krótki rejs u podnóża wodospadu. Zjedz późny lunch z potrawami kuchni berberyjskiej w lokalnej restauracji z widokiem na wodospad. Po południu wejdź po schodach na górę i wsiądź do pojazdu, którym wrócisz do Marrakeszu.

Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

2. Z Marrakeszu: zachód słońca na pustyni Agafay, przejażdżka na wielbłądzie i kolacja

Poznaj oszałamiające krajobrazy pustyni Agafay podczas 20-minutowej przejażdżki na wielbłądzie podczas tej wycieczki z Marrakeszu. Dowiedz się, jak produkowany jest olej arganowy podczas wizyty u lokalnego producenta i zatrzymaj się, aby napić się tradycyjnej herbaty. Podziwiaj kolory zachodu słońca i delektuj się autentyczną kolacją. Podróżuj na pokładzie wygodnego autobusu z Marrakeszu i dotrzyj na pustynię Agafay po zaledwie 40 minutach jazdy. Opuść hałaśliwe miasto i zanurz się w naturze. Podziwiaj wyjątkowe wzgórza, mijając berberyjskie wioski w drodze na pustynię Agafay. Odwiedź lokalną spółdzielnię produkującą olej arganowy, aby odkryć sekrety produkcji wysokiej jakości oleju arganowego. Wespnij się na grzbiet wielbłąda i udaj się do miejsca, w którym możesz wypić powitalną szklankę marokańskiej herbaty. Podążaj ścieżką przez domy z błota, które mają setki lat. Zatrzymaj się w pobliżu pięknego obozu, aby podziwiać zachód słońca i skosztować marokańskich słodyczy. Doświadcz lokalnych smaków podczas smacznej kolacji składającej się z sałatek, tadżinów, chleba i kuskusu. Po kolacji obejrzyj tradycyjny pokaz, słuchając berberyjskiej muzyki przy ognisku. Po tej niesamowitej wycieczce wróć do Marrakeszu.

Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

3. Wycieczka quadem po Marrakeszu: Pustynia i Palmeraie

Odpocznij od zgiełku Marrakeszu podczas ekscytującej przejażdżki quadem przez pustynię Jbilets. Odkryj fascynującą historię i kulturę tego wyjątkowego obszaru pozornie bezkresnej pustyni wraz z lokalnym przewodnikiem. Wyjedź zaledwie 30 minut za centrum Marrakeszu, aby poznać prawdziwe Maroko i mieszkańców. Podróżuj komfortowym, klimatyzowanym samochodem, a następnie zwiedzaj pustynię Jbilets i podziwiaj widoki na góry Atlas. Odwiedź niewielką wioskę, aby rozprostować nogi, napić się gorącej herbaty i doświadczyć berberyjskiej gościnności. Przewodnicy pokażą Ci najlepsze trasy i miejsca w tej okolicy. Na życzenie ta wycieczka może zostać również specjalnie dopasowana do potrzeb Twoich i Twojej grupy. Organizator zapewnia też wprowadzenie do programu, objaśnienia na temat sprzętu oraz szkolenie z jazdy quadem, aby zagwarantować bezpieczeństwo.

Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

4. Marrakesz: Wycieczka quadem do Oazy Palmowej i na pustynię Jbilat

Po odbiorze przez kierowcę z hotelu lub wyznaczonego miejsca zbiórki, ciesz się 20-25 minutową przejażdżką minibusem turystycznym do strefy aktywności quadów. Po przybyciu na miejsce doświadczony przewodnik przeprowadzi 10-minutową odprawę na temat obsługi quada i instrukcji bezpieczeństwa. Następnie załóż kask i gogle, aby wyruszyć na przejażdżkę quadem i odkrywać pustynię i oazę w Marrakeszu. Ciesz się 2-godzinną eksploracją pustynnych krajobrazów regionu Marrakeszu i pól palmowych na quadzie i podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki. Tory są dostosowane do wszystkich poziomów, od początkujących po najbardziej doświadczonych kierowców. Podczas wycieczki zrób sobie dwie krótkie przerwy. W pierwszej przerwie skosztuj miętowej herbaty i chleba z miodem w tradycyjnym otoczeniu, aby zregenerować siły podczas odkrywania marokańskiej kultury. Później zatrzymaj się na polach palmowych, aby zrobić niezapomniane zdjęcia podczas drugiej przerwy. Po wycieczce kierowca zabierze Cię z powrotem do hotelu lub początkowego miejsca zbiórki.

Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

5. Z Marrakeszu: Kolacja o zachodzie słońca na pustyni Agafay i przejażdżka na wielbłądzie

Odwiedź pustynię Agafay podczas wycieczki o zachodzie słońca z Marrakeszu. Odkryj zapierające dech w piersiach widoki na pustynię z berberyjskimi wioskami i polami oliwnymi na tle gór Atlas. Ciesz się przejażdżką na wielbłądzie i kolacją pod pustynnymi gwiazdami. Odbierz z hotelu w Marrakeszu i minibusem przejedź przez wzgórza. Po trzydziestu minutach dotrzesz do obozu, gdzie przebierzesz się w swój saharyjski strój. Wybierz się na 20-minutową przejażdżkę na wielbłądzie, podziwiając pustynną scenerię. Następnie popijaj świeżą miętową herbatę i podziwiaj zachód słońca. Po zachodzie słońca usiądź do kolacji pod czystym nocnym niebem. Posłuchaj muzyki przy ognisku i delektuj się atmosferą, delektując się posiłkiem. Kiedy skończysz kolację, zostaniesz odwieziony z powrotem do hotelu w Marrakeszu.

Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

6. Z Marrakeszu: Wodospady Ouzoud - wycieczka z przewodnikiem i rejs łodzią

Ucieknij od zgiełku Marrakeszu na całodniową wycieczkę nad imponujący wodospad Szallalat Uzud, znajdujący się niedaleko wioski Atlasu Wysokiego – Tanagmeilt w prowincji Azilal. Po odbiorze z hotelu lub riadu udaj się w podróż do Szallalat Uzud klimatyzowanym minibusem. Po drodze podziwiaj tradycyjne miasta i typowe wioski Berberów Atlasu Wysokiego. Skorzystaj z cienia starożytnych drzew oliwnych, zbliżając się do wodospadów. Po przybyciu do Uzud spędzisz około 4 godziny w kaskadach wśród przyrody. Wypatruj małp i popływaj w krystalicznie czystych wodach lub wybierz się w opcjonalny rejs łodzią. Po relaksującym popołudniu powróć do Marrakeszu. Przyjazd planowany jest o godz. 18.00.

Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

7. Marrakesz: Całodniowa wycieczka po pustyni i górach z przejażdżką na wielbłądzie

Przygoda zaczyna się od odbioru z Twojego hotelu w Marrakeszu lub najbliższego dostępnego punktu Twojego zakwaterowania. Kieruj się na południe w kierunku rozległej pustyni Agafay, podziwiając po drodze zmieniający się krajobraz, gdy miasto ustępuje soczystej zieleni. Dotrzyj do dużej wioski Imlil położonej u podnóża gór Atlasu Wysokiego, a następnie przejdź przez niesamowity płaskowyż Kik. Następnie wybierz się na 30-minutową przejażdżkę na wielbłądzie i podziwiaj widoki na okoliczne krajobrazy. Po przejażdżce ciesz się relaksującą przerwą na herbatę i poznaj lokalną kulturę Berberów, a także ich tradycje, historię i styl życia. Przejedź przez kilka berberyjskich wiosek w drodze do doliny Amizmiz, a następnie dotrzyj do wioski Tinirt, gdzie możesz zjeść lunch w tradycyjnym berberyjskim domu. Po obiedzie kontynuuj wycieczkę na Wielką Równinę Haouz, przechodząc przez wioskę Ouled Mataa , która pierwotnie była zamieszkana przez beduińskie plemiona arabskie z pustyni. Dzień kończy się wycieczką po pustyni Agafay, gdzie możesz zrobić niesamowite zdjęcia do swojego wakacyjnego albumu i podziwiać surowy marokański krajobraz, który Cię otacza. Po niezapomnianym dniu usiądź wygodnie i zrelaksuj się w drodze powrotnej do Marrakeszu, wracając do miejsca zakwaterowania.

Marrakesz: przejażdżka na wielbłądzie w oazie Palmeraie

8. Marrakesz: przejażdżka na wielbłądzie w oazie Palmeraie

Poznaj oazę Palmeraie podczas przejażdżki na wielbłądzie. Wyjedź z Marrakeszu i w towarzystwie przewodnika przemierzaj gaje palmowe Palmeraie, aż dotrzesz do malowniczych wiosek, gdzie skosztujesz miejscowej herbaty. Skorzystaj z usługi odbioru ze swojego hotelu w Marrakeszu. Zachwyć się wypielęgnowanymi ogrodami, słodką wonią drzew pomarańczowych i gajami palmowymi w oazie Palmeraie. Wejdź na grzbiet wielbłąda, korzystając z pomocy treserów. Podziwiaj oazę Palmeraie podczas malowniczej przejażdżki na wielbłądzie. Udaj się do pobliskich wiosek i przyjrzyj się lokalnemu życiu w towarzystwie przewodnika. Zeskocz z grzbietu wielbłąda w jednej z wiosek, by napić się miętowej herbaty w miejscu zamieszkałym przez nomadów. Po zakończeniu wycieczki powrócisz do swojego miejsca zakwaterowania w Marrakeszu.

Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

9. Marrakesz: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po wodospadach Ouzoud z przejażdżką łodzią

Wyrusz w niezapomnianą jednodniową wycieczkę z Marrakeszu do wspaniałych wodospadów Ouzoud, cudu natury położonego w górach Atlas. Dołącz do nas podczas tej wycieczki z przewodnikiem i zanurz się w zapierającym dech w piersiach pięknie jednego z najbardziej spektakularnych zabytków Maroka. Twoja przygoda zaczyna się od malowniczej jazdy przez malownicze krajobrazy marokańskiej wsi. Opuszczając tętniące życiem miasto Marrakesz, będziesz oczarowany zmieniającym się krajobrazem, od żyznych dolin po urocze berberyjskie wioski rozsiane po trasie. Po przybyciu do wodospadów Ouzoud przygotuj się na zachwyt kaskadą turkusowych wód spadających ponad 100 metrów w dół skalistych klifów. Widok i szum płynącej wody w otoczeniu bujnej zieleni tworzą prawdziwie magiczną atmosferę. Twój kompetentny przewodnik poprowadzi Cię na spokojną wędrówkę dobrze utrzymanymi szlakami, zapewniając wgląd w lokalną florę, faunę i geografię. Podziwiaj różnorodną roślinność, w tym drzewa oliwne, drzewa figowe i kolorowe kwiaty polne, które kwitną w tej oazie naturalnego piękna. Po drodze spotkasz urocze makaki berberyjskie, rdzennych mieszkańców tego obszaru. Podziwiaj ich figlarne wybryki i ciesz się możliwością obserwowania ich w ich naturalnym środowisku. Pamiętaj, aby zabezpieczyć swoje rzeczy, ponieważ te psotne stworzenia są znane ze swojej ciekawości! Kontynuując eksplorację, dotrzyj do stóp wodospadu i poczuj odświeżającą mgiełkę na skórze. Podziwiaj panoramiczne widoki i uchwyć chwilę na oszałamiających zdjęciach. Możesz nawet wybrać się na przejażdżkę łodzią, aby zbliżyć się do wodospadów i doświadczyć ich wielkości z bliska. Rozkoszuj się pysznym tradycyjnym lunchem w jednej z lokalnych restauracji z widokiem na wodospady, delektując się marokańskimi smakami i specjałami. Zrelaksuj się w spokojnej atmosferze, w otoczeniu naturalnego piękna kaskad, delektując się posiłkiem. Po obiedzie będziesz miał trochę wolnego czasu na zwiedzanie okolicy we własnym tempie. Zanurz się w zachęcających basenach pod wodospadami, wygrzewaj się w słońcu nad brzegiem rzeki lub po prostu zrelaksuj się i rozkoszuj spokojem tego naturalnego raju. Gdy dzień dobiega końca, pożegnaj się z wodospadami Ouzoud i wróć do Marrakeszu, pełnego wspomnień o niezwykłej przygodzie. Po raz kolejny rozkoszuj się pięknem marokańskiej wsi, wracając do tętniącego życiem miasta, z dźwiękiem spadającej kaskady wody i spokojem natury. Dołącz do nas podczas jednodniowej wycieczki do wodospadów Ouzoud z Marrakeszu i odkryj czystą wspaniałość tych budzących podziw wodospadów. Pozwól hipnotyzującemu pięknu natury zniewolić Twoje zmysły i stworzyć wspomnienia z pobytu w Maroku na całe życie.

Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

10. Z Marrakeszu: Merzouga 3-dniowe pustynne safari z jedzeniem

Odkryj skraj Sahary podczas trzydniowej, budżetowej wycieczki z Marakeszu i odkryj dramatyczne krajobrazy Doliny Dades i Kasby w Ouarzazate. Przejedź na wielbłądzie przez wydmy Erg Chebbi i śpij w pustynnym obozie pod gwiazdami. Dzień 1: Marrakesz – Ait Ben Haddou – Dades Rozpocznij swoją podróż od przejścia przez góry Atlasu Wysokiego, mijając kolejne wioski berberyjskie, aż do wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO Ait Ben Haddou. Ta wioska słynie z kasby i ufortyfikowanej wioski i została wykorzystana jako plan zdjęciowy do kilku słynnych hollywoodzkich epopei i sesji zdjęciowych do magazynów. Po wolnym czasie zjedz lunch w lokalnej restauracji i kontynuuj podróż przez Warzazate, znaną jako Brama Sahary. Jedź dalej do Boumalne Dades, podziwiając malowniczą przejażdżkę wzdłuż doliny Dades, gdzie możesz zjeść kolację i odpocząć na noc w Kasbah Amazigh lub Hotel Chems. Dzień 2: Dades – Wąwóz Todgha – Merzouga Po śniadaniu opuść hotel i jedź do Tinghir i jego dramatycznych wąwozów Todgha, zatrzymując się na trochę wolnego czasu na zwiedzanie kanionów. Zjedz lunch w lokalnej kawiarni i kontynuuj podróż do Merzougi, aby spotkać się z karawaną wielbłądów. Przeżyj wydmy Erg Chebbi na wielbłądzie i obejrzyj zachód słońca. Dotrzyj do pustynnego obozu przed zapadnięciem zmroku i zjedz autentyczną marokańską kolację pod gwiazdami. Lokalni nomadzi zapewnią rozrywkę i pokażą, jak grać na tradycyjnych bębnach Tam Tam. Ciesz się kolacją i noclegiem. Dzień 3: Merzouga Ouarzazate – Marrakesz Po wczesnej pobudce, aby przed śniadaniem obejrzeć wschód słońca (opcjonalnie), kierowca będzie czekał, aby odebrać Cię w celu transferu z powrotem do Marrakeszu. Zatrzymaj się w połowie drogi na lunch w lokalnej restauracji. Wysiądź w pierwotnym miejscu odlotu lub na Djemaa El Fna około 20:00. Możesz także zarezerwować nocleg w obozie Beduinów, na przykład luksusowy obóz na pustyni z luksusowym prywatnym namiotem z łazienką z prysznicem, łazienką i pięciogwiazdkowymi udogodnieniami. Podwyższenia klasy należy rezerwować na osobę.

Najciekawsze atrakcje

Marrakesz: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 876
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Marrakesz

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Marrakesz

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Marrakesz to:

As-Sawira

Marrakesz: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Marrakesz? Kliknij tutaj.

Marrakesz: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 64 201 opinii

Nasz przewodnik Ilyas i nasz kierowca Khalid komunikowali się z bardzo dużym wyprzedzeniem i byli absolutnie punktualni - idealnie? „Wycieczka wspinaczkowa” była absolutną atrakcją - zaskakująca i piękna - na wszystkie pytania i prośby udzielono natychmiastowej odpowiedzi. Zespół towarzyszący na wycieczce wspinaczkowej również starał się, aby każdy gość bezpiecznie i ponownie dotarł do wodospadu do końca wycieczki - bardzo uprzejmy i przyjazny - dla nikogo nie było bariery językowej - angielski działał idealnie we wszystkich kierunkach - dziękuję - Shokran i serdeczne pozdrowienia od "Madame" Souad i Wernera 🤗🇲🇦☀️❤️

Super wycieczka wszystko dobrze rozplanowane czasowo 👍 aczkolwiek ja osobiście wolał bym spędzić 3 godziny więcej na Saharze w zamian ten czas który spędziliśmy w Kanionie Todgha 🙂 Nie mógł bym nie wspomnieć o naszym kierowcy i pilocie wycieczki Mohamedzie Ben Haddou. Jest bardzo bezpiecznym i pomocnym w każdej kwestii kierowcą 👌👍 będąc z rodziną w styczniu na tej wycieczce czuliśmy się bezpiecznie i bardzo miło wspominamy ten czas. Polecam

Doskonale, pierwszy hotel jest stary, ale wygodny, droga jest łatwa, są częste przystanki. Pierwszego dnia stare miasto, drugi kanion i wielbłądy, 1.30 do przejażdżki na nich, drugi hotel na dzikiej pustyni (było zimno) Dzień 3, prawie cała droga to powrót do Marrakeszu. Polecam wycieczkę. Obiady są normalne, 1 kawiarnia jest dobra, 2 są po prostu okropne, 3 kawiarnie są dobre. Polecamy kierowcę Muhamida Benhadu

Bardzo podobała mi się wycieczka, bardzo piękne miejsca, fajne miejsca do zatrzymania się i odwiedzenia. Nasz kierowca i przewodnik, Laarbi, był bardzo przyjazny i pomocny. Obóz na pustyni był bardzo ładny i czysty. Przejażdżka na wielbłądzie była bardzo udana i wszyscy byli bardzo przyjaźni!

Wspaniała wycieczka. Ilyas, przewodnik przyjechał po nas z naszego hotelu Madina, bez stresu. Dezorientujący dzień. Odkrywanie kultury i pięknych krajobrazów