Etna

Wpisz termin, a my znajdziemy dla Ciebie wycieczkę

Etna: najlepsze atrakcje w pobliżu

Najciekawsze atrakcje w pobliżu Etny

Etna to górujący nad Sycylią najwyższy wulkan w Europie. Oto kilka atrakcji, którymi warto się zainteresować, kiedy będziesz w tym regionie:

 • Wędrówki

  1. Wędrówki

  Bardziej doświadczonym turystom wejście na szczyt Etny zajmie około 5 godzin. Rozciągają się stamtąd wspaniałe widoki na formacje geologiczne Sycylii, takie jak na przykład wąwóz Alcantara.

 • Kratery Silvestri

  2. Kratery Silvestri

  Kratery znajdują się znacznie poniżej szczytu Etny i są dobrym celem wycieczki dla osób, które nie czują się na siłach wchodzić od razu na szczyt. Do kraterów można też dojechać autobusem.

 • Degustacja wina

  3. Degustacja wina

  Sycylia słynie ze wspaniałych winnic i win. Nie ma chyba lepszego sposobu na odpoczynek po wyprawie na Etnę niż skosztowanie lokalnych trunków.

 • Palermo

  4. Palermo

  Wsiądź do autobusu z możliwością wsiadania i wysiadania na dowolnym przystanku i zwiedź największe miasto Sycylii, czyli Palermo. Podziwiaj wille, ogrody, zamek Zisa oraz katedrę.

Zaplanuj pobyt

 • Jak się ubrać?

  Wygodne, przewiewne ubranie na wypadek upałów oraz dobre buty trekkingowe to konieczność. Radzimy zabrać też szalik albo chustę do zakrycia ust i nosa – na szczycie Etny wydobywają się siarkowe opary. Nie zapomnij o kremie do opalania.

 • Kiedy najlepiej zwiedzać?

  Na wędrówki najlepiej nadaje się okres od marca do września. Zimą czasami spada śnieg i wtedy Etna zamienia się w raj dla narciarzy. Rozpocznij wycieczkę wcześnie rano, aby dotrzeć na szczyt w południe, kiedy widoki są najlepsze – wczesna pobudka jest tego warta.

Przydatne informacje

 • Kiedy można zwiedzać?
  10.00-23.00. Nieczynne w niedziele.
 • Cena
  Wejście na Etnę jest bezpłatne. Ceny zależą od wybranych atrakcji.
 • Czy konieczny jest przewodnik?
  Na pewno się przyda. Oprócz tego radzimy zapoznać się z naszymi najpopularniejszymi wycieczkami.
 • Jak tam dotrzeć?
  Z Katanii możesz przyjechać autobusem AST. Jeśli jedziesz autostradą A18, kieruj się w stronę Rifugio Sapienza. Z Taorminy możesz przyjechać autobusem wahadłowym SAT.
 • Dodatkowe wskazówki

  • Sprawdź prognozę pogody przed rozpoczęciem wyprawy na Etnę. Przy drodze na szczyt znajdują się kamery internetowe – mogą być bardzo pomocne.

  • Ubierz się stosownie do pogody i załóż wygodne buty!

Etna: Pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Etna? Kliknij tutaj.

Etna: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 6465 opinii

Bardzo ciekawa, pouczająca i zabawna wycieczka. Naszym przewodnikiem był Orazio, który mówił bardzo dobrze po angielsku i był w stanie wszystko wyjaśnić. Zawsze był przyjazny i pomocny na nasze pytania. Jedynym minusem było to, że mieli miejsca w bagażniku, chociaż mniej ważne dla mnie i mojej dziewczyny!

Pomimo odwołania części 4x4 na szczycie Etny, Edouardo był świetnym przewodnikiem i naprawdę odkryliśmy tę stronę. Bardzo fajna wycieczka dostępna z 9-letnim dzieckiem (walkerem). Polecam.

Mega wycieczka, trochę z dala od tłumu turystow:) Odbiór bardzo blisko centrum miasta, przewodnicy bardzo mili i widać, że robią to z przyjemnością. Jak najbardziej polecam!

Rewelacyjna wycieczka z przesympatycznym kierowcą i ekipą przewodników. Zostaliśmy odebrani z hotelu dokładnie na czas.

Świetna podróz. Bardzo urozmaicony, imponujący, zabawny przewodnik.