Golfo Aranci – nasze najbardziej polecane atrakcje

Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

1. Golfo Aranci: ekologiczna wycieczka łodzią z obserwacją delfinów

Zwiększ swoje szanse na zobaczenie delfinów podczas wycieczki z Golfo Aranci na wyspę Figarolo. Udaj się tam, gdzie te majestatyczne i zabawne stworzenia są najbardziej aktywne i posłuchaj o tych ssakach ze swojego przewodnika. Nawadniaj się dzięki bezpłatnym napojom bezalkoholowym. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem w sklepie dostawcy atrakcji i wskocz na pokład wygodnego zodiaku. Usiądź na wygodnej łodzi i rozpocznij przygodę z obserwowaniem delfinów z dostawcą, który koncentruje się na zrównoważonym rozwoju i dobrostanie delfinów. Przebij się przez wodę w drodze na wyspę Figarolo, gdzie stado delfinów butlonosych odwiedza te wody od ponad dziesięciu lat. Udaj się na farmę rybną w pobliżu wyspy, gdzie hodowane są duże ilości labraksa i dorady, a obecność tych ryb przyciąga delfiny. Posłuchaj, jak twój przewodnik opowiada fascynujące fakty na temat cech i nawyków delfinów. Uzyskaj informacje na temat ekologii i delfinów oraz tego, co ludzie mogą zrobić, aby pomóc naszym przyjaciołom z płetwami. Wróć do punktu początkowego pod koniec wycieczki.

Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

2. Golfo Aranci: rejs łodzią z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką

Weź udział w rejsie łodzią połączonym z obserwacją delfinów i nurkowaniem z rurką. Popłyń z Golfo Aranci w kierunku wyspy Figarolo i Capo Figari. Wypatruj delfinów, pływaj w krystalicznie czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Rejs rozpoczniesz z plaży Sos Aranzos w Golfo Aranci i popłyniesz w kierunku okolic Cape Figari. Istnieje duża szansa, że uda Ci się zobaczyć delfiny bawiące się w wodach otaczających przylądek, więc zachowaj czujność. Przewodnik opowie Ci o ich zachowaniach i ekologii, dzięki czemu dowiesz się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Następnie popłyniesz w kierunku malowniczych miejsc: Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Zatrzymasz się przy każdym z nich, aby popływać i ponurkować z rurką. Pracownicy organizatora atrakcji zostali przeszkoleni w zakresie ekologii i delfinów. Podczas rejsu promują oni edukację turystów i uwrażliwiają ich na te wspaniałe stworzenia. Po wycieczce wrócisz do Sos Aranzos.

Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

3. Olbia: Obserwacja delfinów i nurkowanie z rurką w pobliżu Figarolo

Wypłyń na wycieczkę łodzią obserwującą delfiny z Moys Marina w Olbia Yacting Service, 5-gwiazdkowym porcie z dużym bezpłatnym parkingiem przed miejscem zbiórki. Wejdź na pokład wygodnego pontonu najnowszej generacji, 8,50-metrowego 2Bar z 250-konnym silnikiem Hondy, wyposażonego we wszelkie wygody. Ciesz się niezrównanym doświadczeniem w małej grupie nie większej niż 10 osób. Wybierz się na pełną przygód wycieczkę po wspaniałym szmaragdowym morzu Sardynii, w pobliżu wyspy Figarolo i ciesz się widokiem na pokładzie nowej łodzi motorowej dla małych grup. Popłyń w poszukiwaniu stada dzikich delfinów butlonosych w ich naturalnym środowisku, gdzie prawdopodobieństwo zauważenia wynosi około 80%. Ciesz się kilkoma przystankami na nurkowanie z rurką, aby pływać i odkrywać dno morskie bogate w kolorowe ryby. Zobacz wapienną jaskinię i klify oraz znane na całym świecie miejsce, w którym żyją dzikie ptaki. Ta wycieczka jest przyjemna i relaksująca, odpowiednia dla każdego i stanowi doskonały wybór dla przyjaciół i rodzin. Delektuj się aperitifem opartym na typowych sardyńskich produktach i wyborze wody, herbaty, soków owocowych lub sardyńskiego piwa. Pozwól, aby nasze doświadczenie w rejsach statkiem po Sardynii i nasz kapitan z 30-letnim doświadczeniem na morzu poprowadzili Cię w tej wspaniałej przygodzie.

Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

4. Golfo Aranci: Tavolara i Molara Snorkeling Dinghy Tour

Dołącz do półdniowej przygody z nurkowaniem z przewodnikami PADI w morskim obszarze chronionym Tavolara i Punta Coda Cavallo. Pływaj z kolorowymi rybkami, eksploruj ruiny statku Chrisso. Wejdź na pokład swojego zodiaku w Località Sos Aranzos - Golfo Aranci i rozpocznij nurkowanie z rurką. Popłyń do Porto San Paolo i zanurz się w wodzie, by przepłynąć przez ruiny statku Chrisso. Wejdź z powrotem na pokład pontonu i popłyń na wyspę Molara. Pływaj wśród ryb w naturalnych basenach i zrelaksuj się na słońcu. Jedź dalej na wyspę Tavolara i przepłyń obok wysokich klifów, zanim dotrzesz do piaszczystej plaży. Poznaj Cala Tramontana i mały cmentarz króla Tavolary. Spacerując po wyspie, obserwuj florę wyspy, zwierzęta i kilka endemicznych gatunków. Po powrocie podziwiaj Punta Spalmatore: pas białego piasku obmywanego przez morze z obu stron, delektując się szklanką wody lub mrożoną herbatą.

Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

5. Olbia: Wycieczka z obserwacją delfinów z nurkowaniem na wyspie Figarolo

Na tę specjalną wycieczkę wypłyniemy z Mariny w Olbii i po przekroczeniu wewnętrznej zatoki udamy się w kierunku wyspy Figarolo oddalonej o około 25 minut żeglugi wygodnym pontonem. Płynąc z bardzo małą prędkością, rozpoczniemy obserwację delfinów, które pilnie obserwują ten obszar. Bez ingerowania w ich działania, w najszczęśliwszych przypadkach możesz zobaczyć, jak wykonują skoki i ewolucje kilka metrów od naszej łodzi, dzięki spostrzeżeniom naszego przewodnika biologa morskiego. Pod koniec oglądania delfinów udamy się do Capo Figari, gdzie można nurkować. Drugi przystanek będzie w krystalicznie czystych wodach Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo, gdzie znajduje się mała kolonia muflonów. Czy kochasz morze i ich zwierzęta? W takim razie możesz przeżyć wyjątkowe przeżycie, rezerwując miejsca już teraz! Plan podróży - Spotkanie z przewodnikiem o godz. 9:00 - Wyjazd z Marina di Olbia o godzinie 9:30 - Oglądanie delfinów na wyspie Figarolo po około 30 minutach żeglugi. W zależności od stanu i jakości obserwacji czas trwania obserwacji wynosi około 30-50 minut - Zatrzymaj się na pływanie i nurkowanie w pobliżu wapiennego cypla Capo Figari - Zatrzymaj się w pobliżu Cala Moresca lub w pobliżu wyspy Figarolo - Ponowne wejście Trasa będzie podlegać zmianom bazy w zależności od warunków meteorologicznych i decyzji kapitana ponton Bwa: - Długość: 7,50 m - Szerokość: 2,95 m - Zatwierdzony dla maksymalnie 24 miejsc - Silnik Hondy 250 KM - Naprawiono markizę również w nawigacji - Obowiązkowe wyposażenie do nawigacji w promieniu 6 mil - Echosonda/Gps Raymarine Dragonfly 5pro - Stalowa drabinka na rufie - Gniazdo USB do ładowania smartfona/tabletu - 3 duże schowki do przechowywania plecaków i rzeczy osobistych - 5 kamizelek ratunkowych dla dzieci (oprócz kamizelek stanowiących obowiązkowe wyposażenie pokładowe lub 1 dla każdego wchodzącego na pokład pasażera) - sprzęt do snorkelingu (maska, fajka, płetwy) - Papierowe przewodniki po przyrodzie Wyposażenie na pokładzie: - Kamizelki ratunkowe: jedna dla każdej osoby na pokładzie - Koło ratunkowe z pływającym blatem 30 m - 2 wiosła - 1 gaśnica - 2 boje - 2 palniki ręczne czerwone światło - 2 rakiety spadochronowe z czerwonym światłem - Światła regulacyjne - Dźwiękowa aparatura sygnalizacyjna - aparat Vhf - Apteczka pierwszej pomocy "Tab. A"

Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

6. Olbia: Wycieczka łodzią z obserwacją delfinów i snorkelingiem

Wyrusz na wycieczkę łodzią z rurką i obserwacją delfinów na wyspy Figarolo i Cape Figari, z wypłynięciem z Olbii. Wypatruj delfinów, pływaj w czystych wodach i nurkuj z rurką, odkrywając podwodny świat. Wyrusz z Olbii i popłyń w okolice Przylądka Figari. Istnieje duże prawdopodobieństwo zauważenia delfinów baraszkujących w wodach otaczających przylądek. Uważaj na delfiny wychodzące na powierzchnię i bawiące się w wodzie. Twój przewodnik dostarczy informacji na temat ich zachowania, ekologii i zachowania, dzięki czemu możesz dowiedzieć się nieco więcej o tych wspaniałych stworzeniach. Popłyń w kierunku malowniczych miejsc Cala Greca, Cala Moresca i wyspy Figarolo. Łódź zatrzyma się w tych miejscach, abyś mógł spędzić trochę czasu na pływaniu w orzeźwiającej wodzie lub nurkowaniu z rurką. Podczas obserwacji operatorzy są szkoleni w zakresie edukacji na temat ekologii i delfinów w celu promowania edukacji turystycznej i uwrażliwiania na temat tych wspaniałych stworzeń. Po przygodzie powrót do Olbii.

Golfo Aranci wycieczka SUP Paddleboard delfiny aperitif śniadanie

7. Golfo Aranci wycieczka SUP Paddleboard delfiny aperitif śniadanie

Wycieczka w poszukiwaniu delfinów szanse na zauważenie delfinów są wysokie. W cudownych wodach Golfo Aranci, podczas sup, będziesz miał okazję zobaczyć delfiny, które żyją na tym wybrzeżu. • Zaczniemy od plaży Golfo Aranci, gdzie my, krajowi instruktorzy sup i sup lokalni przewodnicy, czekamy na Ciebie na podstawową lekcję paddleboardingu dotyczącą bezpieczeństwa, a następnie kontynuujemy wiosłowanie na wycieczce na morzu, między małymi zatoczkami - Cala Moresca oraz wyspa Figarolo, zapierające dech w piersiach krajobrazy i lokalna fauna (będziemy mogli zobaczyć kormorany, mewy, dzikie czaple i delfiny). • Będą małe postoje na kąpiel i chwilę na aperitif o zachodzie słońca z typowymi sardyńskimi produktami, jakich jeszcze nie próbowałeś!! Lub wyjątkowe śniadanie w zapierającej dech w piersiach scenerii, a wszystko to w otoczeniu filmów i zdjęć, które zapewnią super pamiątkę. Zaleca się zabranie ze sobą: wody do picia, ręcznika, kremu z filtrem, bluzy i legginsów (jeśli jest chłodniej).

San Teodoro: Stand Up Paddleboard Tour z przekąską

8. San Teodoro: Stand Up Paddleboard Tour z przekąską

Poznaj piękną Sardynię podczas tej przygody z wiosłowaniem na desce ze swoim instruktorem. Spędź wspaniały dzień na paddleboardingu na morzu, podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na drugą co do wielkości wyspę na Morzu Śródziemnym, a następnie zjedz pyszną przekąskę. Spotkaj się ze swoim instruktorem w miejscu spotkania, aby rozpocząć swoją przygodę. Wyrusz na turkusowe wody i zaspokój swoje pragnienie adrenaliny, ucząc się, jak wiosłować na stojąco, wchodząc na morza i wokół spektakularnych wysepek. Wiosłuj i podziwiaj północno-wschodnią Sardynię. W zależności od dnia instruktor zabierze Cię na zwiedzanie różnych miejsc, takich jak Olbia, San Teodoro, Golfo Aranci, Porto San Paolo, Porto Rotondo i Costa Smeralda. Celem tego sportu jest próba utrzymania się na desce wiosłowej. Baw się przy tym świetnie i popraw swoje zdrowie i samopoczucie zwiększając dzienną dawkę ruchu.

Z Olbii: Wycieczka po północno-wschodnim wybrzeżu Costa Smeralda

9. Z Olbii: Wycieczka po północno-wschodnim wybrzeżu Costa Smeralda

Odwiedź miejsca o niezwykłej urodzie, zatrzymując się przy słynnym Belwederze, skąd możesz podziwiać zapierające dech w piersiach widoki na całe północno-wschodnie wybrzeże. Nie przegap słynnego Porto Cervo, miasta VIP-ów, gdzie będziesz miał mnóstwo czasu na spokojny spacer do centrum miasta. Podziwiaj piękną i wyjątkową architekturę budynków i zafunduj sobie wycieczkę na zakupy. Odwiedź słynny kościół Stella Maris. Panoramiczna wycieczka z Golfo Aranci do Porto Rotondo z wizją różnych portów i plaż w pobliżu, powrót na prowincjonalną drogę docieramy do cypla Portisco docierając do porto cervo i zwiedzamy lokalizację i promenadę du Port, sklepy i jachty, kontynuując docieramy do Baja Sardinia odwiedzając plażę i na aperitif. Wróć do punktu odbioru

Wycieczka na desce SUP na Sardynię z lekcją o zachodzie słońca i aperitifem

10. Wycieczka na desce SUP na Sardynię z lekcją o zachodzie słońca i aperitifem

Odkryj piękno Sardynii w blasku i spokoju zachodzącego słońca podczas tej wycieczki SUP z przewodnikiem z Cala Girgolu (spiaggia delle vacche e spiaggia della tartaruga lub Cala Moresca do Golfo Aranci. Weź udział w lekcji SUP krok po kroku z wykwalifikowanym instruktora przed szybowaniem wzdłuż wybrzeża w poszukiwaniu wspaniałych widoków i lokalnej przyrody. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem i zaopatrz się w wiosło, deskę i kamizelkę ratunkową. Udaj się na plażę, gdzie Twój przewodnik zapewni łatwe do wykonania instrukcje dotyczące podstawowych technik wiosłowania SUP. Rozpocznij swoją wycieczkę, gdy blask zachodu słońca uderza w spokojne wody. Powitaj światło zachodzącego słońca, mijając zakrzywione zatoczki i spoglądając przez krystaliczne wody na piaszczyste dno morskie poniżej. Miej szansę spotkać mewy, ryby, a nawet delfiny. Pikantny aperitif po drodze. Wróć do punktu początkowego na koniec wycieczki.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Golfo Aranci

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Golfo Aranci: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Golfo Aranci

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Golfo Aranci?

Golfo Aranci: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Golfo Aranci? Kliknij tutaj.

Golfo Aranci: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.7 / 5

na podstawie 203 opinii

Piękne doświadczenie. Kapitan Antonio był bardzo dobry, opowiedział nam historię tego miejsca i pokazał nam wyjątkowe klify. Na pokładzie był też biolog morski Matteo, który w bardzo prosty sposób wyjaśnił zwyczaje niektórych gatunków ryb występujących na Sardynii. Razem stworzyli piękną harmonię na pokładzie, która sprawia, że dobrze się bawimy. W końcu z wielkim entuzjazmem widzieliśmy i podążaliśmy za delfinami przez około 1 godzinę. GORĄCO POLECAM NAPRAWDĘ WARTO !!

Świetne doświadczenie warte każdego grosza! Pojechaliśmy z 10-osobową łodzią i mieliśmy szczęście zobaczyć delfiny. Było ich tak wiele, że nie mogliśmy zliczyć. Przewodnicy Doe mają dużą wiedzę na temat delfinów i okolicy i byli bardzo ostrożni podczas nawigacji łodzią w pobliżu delfinów. Absolutna atrakcja! Snorkeling i pływanie też były świetne, na pokładzie było coś do picia i przekąska. Zrobilibyśmy to ponownie w mgnieniu oka! Również bardzo odpowiedni dla rodzin!

To była świetna trasa! Nasz kapitan Antonio i nasz przewodnik Matteo sprawili, że wycieczka była przyjemna. Matteo wyjaśnił wiele rzeczy bardzo dobrze i sprawił, że nurkowanie z rurką stało się również procesem uczenia się. Mieliśmy fajną wycieczkę z fantastycznym widokiem, naprawdę fajnymi miejscami do nurkowania, widzieliśmy parę delfinów, a nawet jedną z dzikich kóz. W 100% polecam tę aktywność.

Cudowna wycieczka na 3,5 godziny. Udało nam się zauważyć grupę 4 delfinów bardzo blisko łodzi. Zachowano odpowiednią odległość od wyraźnie bawiących się zwierząt. Dodatkowo wycieczka z przewodnikiem i pływanie w dwóch pięknych zatokach - wyraźna rekomendacja, dzięki za wspaniały poranek!

Świetna wycieczka, bardzo pracowici, kompetentni i przyjaźni przewodnicy, widzieli kilka delfinów i świetne wycieczki z rurką! Polecamy!