Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Rogaland

Rogaland – nasze najbardziej polecane atrakcje

Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

1. Stavanger: Sceniczny rejs po fiordach do Lysefjord i Preikestolen

Zanurz się w pięknie norweskiego krajobrazu fiordów na pokładzie cichej i elektrycznej łodzi. Popłyń z centrum Stavanger wzdłuż Lysefjordu do Preikestolen, tak zwanej Skały Ambony. Zobacz, gdzie "włóczędzy" ukrywali się przed szeryfem w dawnych czasach, gdy łódź zatrzymuje się przy Fantahålå (Vagabond's Cave). Następnie spójrz na słynną i majestatyczną formację skalną Preikestolen, wznoszącą się 604 metry nad poziomem morza. Następnym przystankiem jest wodospad Hengjanefossen, gdzie załoga zbliża dziób do wodospadu tak blisko, że możesz poczuć jego orzeźwiający strumień! Zjedz przekąskę w pokładowym kiosku i zrelaksuj się na jednym z pokładów słonecznych lub w przestronnej i wygodnej kabinie. Miej oko na okazjonalne foki opalające się na skale. Podziwiaj idylliczną scenerię przed powrotem do portu w Stavanger.

Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

2. Ze Stavanger: wycieczka łodzią RIB do Lysefjorden

Przyspiesz do prędkości 35 węzłów podczas tej wycieczki motorówką RIB z przewodnikiem do Lysefjorden. Zachowaj bezpieczeństwo podczas podróży dzięki kamizelkom ratunkowym, kombinezonom ratunkowym i goglom. Mijaj wyspy, wodospady, jaskinie i wspaniałe formacje skalne, szybując nad wodą.  Spotkaj się ze swoim kapitanem na molo w porcie w samym sercu miasta Stavanger. Odbierz dobrze utrzymany sprzęt i wyrusz na przygodę motorówką RIB. Wypłyń powoli z portu miejskiego, aby podziwiać widok na Stavanger z wody.  Przepłyń pod mostem miejskim i popłyń na pełnym gazie w kierunku fiordów. Poczuj wiatr we włosach. Zobacz wyspy, farmy ryb i przytulne, tradycyjne domki położone nad wodą.  Wypatruj fok, morświnów i orłów. Po przybyciu do Lysefjorden zrób kilka przystanków, aby zrobić zdjęcia przy takich atrakcjach jak jaskinia Vagabond, klif Preikestolen i wodospady. Zrelaksuj się podczas podróży powrotnej do Stavanger i wysiądź na przystani, z której rozpocząła się podróż. 

Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

3. Ze Stavanger: Zwiedzanie Lysefjordu łodzią RIB

Nasze Lysefjord RIB-Safari zapewni Ci miejsce w pierwszym rzędzie, aby zobaczyć jedne z najbardziej oszałamiających krajobrazów w całej Norwegii. Doświadczysz serca fiordu z najbardziej inspirującej perspektywy, ślizgając się po jego dziewiczych wodach, zbliżając się do jego wysokich klifów, kaskadowych wodospadów i kwitnącej fauny. Nasi doświadczeni kapitanowie zabiorą Cię w pobliże najsłynniejszych zabytków, jakie fiord ma do zaoferowania, dzieląc się z Tobą historiami i opowieściami po drodze. Zobaczysz słynną Pulpit Rock: 600-metrowy płaskowyż wystający prosto z otaczającego zbocza górskiego, Vagabond Cave: starą kryjówkę dla oszustów podatkowych, Whisky Falls: 75-metrowy wodospad tuż pod starą destylarnią bimbru i wiele więcej. Zabierzemy Cię na głębokie nurkowanie w fascynującą historię fiordu, wyjaśniając, w jaki sposób ostatnia epoka lodowcowa ukształtowała jego zapierające dech w piersiach klify i głębokie wody, a także opowiemy o niektórych barwnych postaciach, które bawiły się w jego granicach. Podczas całego rejsu będziesz również wypatrywać tętniącej życiem dzikiej przyrody, która zamieszkuje ten region. W dobry dzień będziesz mógł zobaczyć foki, morświny, orły morskie i nie tylko. Wycieczka rozpoczyna się i kończy w samym sercu miasta Stavanger, wejście na pokład trwa około 15 minut, a sama wycieczka trwa 1 godzinę i 45 minut. Cały niezbędny sprzęt jest zapewniony przez nas, jedyną rzeczą, którą absolutnie musisz zabrać ze sobą, jest aparat fotograficzny. Podczas całej podróży łódź będzie zatrzymywać się na wiele wspaniałych okazji do zrobienia zdjęć. Nasza flota składa się wyłącznie z zupełnie nowych łodzi RIB z najwyższej półki, zapewniając Ci przejażdżkę, która oferuje najwyższy poziom komfortu, bezpieczeństwa i zabawy. Nasze doświadczenie jest dostosowane do pasażerów w wieku od sześciu lat. Przemierzanie wód na łodzi RIB jest ekscytujące, ale nie ekstremalne w żadnym sensie. Najstarsi goście, z którymi mieliśmy do czynienia, byli już po 90. urodzinach. Utrzymujemy stały nadzór i zawsze upewniamy się, że wszyscy na pokładzie dobrze się bawią. Od wysokich klifów i kaskadowych wodospadów po ukryte jaskinie i zaciszne plaże, nie ma lepszego sposobu na poznanie dramatycznego piękna Lysefjordu niż z pokładu naszych łodzi. Zarezerwuj więc swoją przygodę już dziś i pozwól nam dać Ci coś, na co będziesz mógł odpowiedzieć, gdy Twoi znajomi i rodzina zapytają, czy robiłeś coś fajnego w Norwegii.

Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

4. Stavanger: 24-godzinny bilet autobusowy Hop-On Hop-Off

Odwiedź kultowe zabytki Stavanger podczas wycieczki autobusowej typu hop-on hop-off we własnym tempie. Wskocz, usiądź wygodnie i ciesz się, przechodząc przez kultowe miejsca, takie jak katedra w Stavanger, Muzeum Ropy Naftowej, Muzeum Archeologiczne i wiele innych. Poznaj ekscytującą historię miasta dzięki naszemu zabawnemu przewodnikowi audio dostępnemu w 7 różnych językach (angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, holenderskim i norweskim). Możesz wysiąść na dowolnym przystanku na trasie dowolną liczbę razy w ciągu 24 godzin i zwiedzić słynne atrakcje, takie jak hotel Victoria, Ledaal, Strandkaien Cruise Terminal, Gamle Stavanger i wiele innych. Zapytaj nasz personel o wszystkie zniżki i korzyści, które otrzymasz w muzeach i różnych atrakcjach, pokazując swój 24-godzinny bilet na hop-on-ticket. Łatwy i przyjemny sposób na odkrywanie cudownego Stavanger. Witamy na pokładzie i baw się dobrze!

Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

5. Stavanger: Spływ kajakowy z przewodnikiem w Lysefjord

Poznaj swojego przewodnika i przeżyj spływ kajakowy w Norwegii. Naucz się podstaw wiosłowania i odkryj fiord. Zobacz foki z bliska i podziwiaj spokojną wodę. Wiosłuj wzdłuż stromych gór i do jaskini włóczęgów. Miń dok Refsa i zobacz piękny wodospad, zanim zawrócisz.

Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

6. Stavanger: Klasyczna wędrówka i szlak boczny Preikestolen

Obejmuj przyrodę podczas wycieczki z przewodnikiem na Preikestolen: jedną z najbardziej charakterystycznych tras w Norwegii. Podążaj za przewodnikiem po mniej uczęszczanej ścieżce, aby jak najlepiej wykorzystać przyrodę z dala od tłumów. Sart z odbiorem z jednej z kilku wyznaczonych lokalizacji w Stavanger. Po relaksującej 40-minutowej jeździe dotrzyj do początku szlaku. Tutaj dowiesz się o szlaku, spodziewanych warunkach i przydatnych wskazówkach na przyjemny dzień wędrówki. Gdy wszyscy będą gotowi, rozpocznij wędrówkę. Jeśli pozwalają na to warunki, podążaj za przewodnikiem po bocznej ścieżce po drodze. Tempo daje czas na dopasowanie ubioru i ekwipunku, odpoczynek i poczęstunek, a po drodze zdjęcia. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do majestatycznego Preikestolen – 604 metry nad legendarnym Lysefjorden. Czysta ściana klifu wychodzi na fiord, a panoramiczny widok przed tobą jest fantastyczną nagrodą po ciężkiej pracy fizycznej. Po zanurzeniu się w scenerii i rozluźnieniu nóg skieruj się z powrotem w dół góry. Wyczerpany, ale usatysfakcjonowany, wsiądź do samochodu i odwieź go z powrotem do Stavanger, przetwarzając wrażenia z dobrze spędzonego dnia.

Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

7. Ze Stavanger: Wędrówka z przewodnikiem po skale Pulpit Rock z odbiorem

Wyrusz w podróż na łono natury z przewodnikiem na Pulpit Rock, jedną z najbardziej urzekających wędrówek w Norwegii. Rozpocznij swoją przygodę od odbioru z miejsca zakwaterowania w Stavanger. Po 40-minutowej przejażdżce przez najdłuższy i najgłębszy podwodny tunel na świecie oraz malownicze widoki na Jørpeland, dotrzyj do bazy. Tutaj posłuchaj, jak lokalny przewodnik dzieli się spostrzeżeniami na temat szlaku, spodziewanych warunków i wskazówek na wspaniały dzień eksploracji. Spokojne tempo wędrówki zapewnia mnóstwo czasu na dostosowanie sprzętu, robienie spokojnych przerw, delektowanie się przekąskami i robienie wspaniałych zdjęć po drodze. Po około 2,5-godzinnej wędrówce dotrzesz do majestatycznego klifu Pulpit Rock, wznoszącego się 604 metry nad poziomem morza. Tutaj możesz odetchnąć majestatycznym widokiem na Lysefjorden daleko pod tobą. Zanurz się w pięknie natury i naładuj swoje zmysły. Jeśli warunki na to pozwolą, wybierz się na wędrówkę ukrytym szlakiem w drodze powrotnej do samochodu, zapewniając sobie jeszcze bardziej wyjątkowe wrażenia. Gdy wsiądziesz z powrotem do samochodu, aby wrócić do Stavanger, zrelaksuj się, aż zostaniesz odwieziony z powrotem do miejsca zakwaterowania.

Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

8. Stavanger: Dostosowana prywatna wycieczka z lokalnym

W tej spersonalizowanej wycieczce pomiń przyziemne wycieczki historyczne i odkryj miasto oczami miejscowych. Przeżyj wycieczkę, która zmieni sposób, w jaki podróżujesz, tak aby dotyczył zarówno ludzi, których spotykasz, jak i miejsc, które widzisz. Lokalni przewodnicy są pasjonatami swojego miasta i chętnie dzielą się swoją wiedzą i perspektywą. Ponieważ nie są profesjonalnymi przewodnikami i od czasu do czasu oprowadzają, zapewniają autentyczne i osobiste wrażenia, takie jak przyjaciel oprowadzający Cię po swoim mieście. Spotkaj się w miejscu zakwaterowania, aby zapoznać się z okolicą, dowiedzieć się o najlepszych miejscach do jedzenia, najłatwiejszych sposobach poruszania się po okolicy i ukrytych klejnotach, które mogłeś przegapić. Pod koniec wycieczki poczuj się komfortowo poruszając się po mieście i mając pewność, że masz wszystkie informacje potrzebne do maksymalnego wykorzystania pobytu. Dzięki rozmowom ze swoim przewodnikiem poznaj różnice kulturowe, lokalne wydarzenia i dowiedz się, jak to jest być prawdziwym mieszkańcem. Im więcej ogłoszeń, tym lepiej, ponieważ te wycieczki są organizowane na żądanie i są całkowicie spersonalizowane. Dzięki temu doświadczeniu nie będziesz tylko przejeżdżać przez miasto, będziesz jego częścią.

Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

9. Stavanger: Wędrówka o wschodzie słońca Preikestolen ze śniadaniem w formie bufetu

Dołącz do wycieczki z przewodnikiem o wschodzie słońca do Preikestolen, pokonaj tłumy i przeżyj wschód słońca nad Lysefjorden. Ciesz się wygodnym transportem w obie strony ze Stavanger. Unikaj tysięcy ludzi, którzy będą na szlaku w sezonie, i zamiast tego wybierz się na wędrówkę w ciszy i spokoju o świcie. Rozpocznij przygodę wcześnie rano, po odebraniu z jednego z kilku wyznaczonych miejsc w Stavanger. Po 40 minutach jazdy docieramy na początek szlaku. Otrzymaj od swojego przewodnika odprawę zawierającą informacje o szlaku, przewidywanych warunkach i przydatne wskazówki dotyczące dobrej wędrówki. Kiedy wszyscy będą gotowi, włącz latarki i rozpocznij wędrówkę, gdy zapadnie zmrok i cisza. Niech światło księżyca i wysokie drzewa pobudzą Twoją wyobraźnię. Po drodze słuchaj wszelkiego rodzaju upiornego folkloru ze swojego przewodnika i zatrzymaj się na przekąskę lub aby dopasować ubrania i sprzęt. Po około 2,5 godzinach wędrówki dotrzyj do Preikestolen, 604 metrów tuż nad legendarnym Lysefjorden. Zostaniesz nagrodzony panoramicznym widokiem na fiord. Jeśli będziesz mieć szczęście, słońce pokaże się, wspinając się po górskich grzbietach, abyś mógł kąpać się w jego cieple. Po napawaniu oczu scenerią i chwili relaksu wróć do Basecamp. W zaciszu górskiego domku zregeneruj siły prostym, ale świeżym i smacznym śniadaniem. Następnie wsiądź do samochodu i udaj się z powrotem do Stavanger.

Kjerag: Letnia wędrówka

10. Kjerag: Letnia wędrówka

Dołącz do porannej letniej wędrówki do słynnego głazu Kjerag i podziwiaj spektakularny Lysefjord. Zrelaksuj się i podziwiaj widoki po drodze. Wędruj w małych grupach po szlakach, które zostały ulepszone przez nepalskich Szerpów i ciesz się radością stania na szczycie głazu przed przybyciem tłumów turystów. Twoi lokalni przewodnicy mają wiedzę z pierwszej ręki na temat regionu Ryfylke i pasję do dzielenia się opowieściami o jego historii naturalnej i kulturowej ze swoimi gośćmi. Twoi przewodnicy pokażą Ci najlepsze punkty widokowe i sposoby robienia niezapomnianych zdjęć. Rozpocznij swoją podróż wczesnym rankiem, gdy Twój profesjonalny przewodnik odbierze Cię z preferowanego miejsca spotkania. Podczas transportu na początek szlaku będziesz w stanie uchwycić niektóre z oszałamiających krajobrazów Norwegii. Jedź przez około 3 godziny w kierunku szlaku Eagle's Nest. Zanim tłumy turystów zaczną przybywać, będziesz już w drodze do głazu Kjerag. Podczas 2,5-godzinnej wędrówki do głazu napotkasz 3 okresy stromej wspinaczki przeplatane 2 płytkimi dolinami. Podziwiaj widoki na wioskę Lysebotn, która znajduje się na czele Lysefjordu. Ostatnie 2 kilometry prowadzące do głazu Kjerag są stosunkowo płaskie i pozwolą Ci bardziej skupić się na spektakularnej przyrodzie wokół Ciebie. Po dotarciu na krawędź górskiego płaskowyżu, stojąc na 1000-metrowym klifie, zostaniesz nagrodzony panoramicznymi widokami na 42-kilometrowy Lysefjord. Na klifie będziesz mieć mnóstwo czasu na odpoczynek i zjedzenie zapakowanego lunchu. Jeśli należysz do odważnych, będziesz miał okazję stanąć na szczycie głazu Kjerag. Base-jumping jest legalny w Norwegii, więc jeśli masz szczęście, będziesz mógł obserwować, jak śmiałkowie zrzucają się ze zbocza klifu. Po przerwie na lunch przewodnik poprowadzi Cię z powrotem do Orlego Gniazda, co zajmie około 3 godzin. Doświadczenie to okaże się satysfakcjonujące dzięki wymagającemu fizycznie 6-godzinnemu czasowi wędrówki, 12-kilometrowej wędrówce i całkowitemu wzniesieniu 800 metrów.

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 48
Sortuj wg::

Rogaland: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Rogaland? Kliknij tutaj.

Rogaland: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6
(307 recenzji)

Wszystko było idealne. Łódź była bardzo nowoczesna i bardzo czysta. Wspaniale było również, że przewodnik był w języku angielskim i niemieckim.

Podróż trwała prawie 3 godziny. Na czas całkiem wygodne siedzenia. Jazda była cudowna. Fiordy po prostu zapierają dech w piersiach. Zalecana.

Bardzo nowoczesny i dobrze wyposażony statek. Przewodnik w języku niemieckim.

Wspaniała wycieczka łodzią w fantastycznej scenerii. W każdej chwili!!!

przeszklontyl statku warto zająć,ale drodze powrotnej.