Dodaj daty

ParyżMuzea i wystawy

Nasze najbardziej polecane Paryż Muzea i wystawy

Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

1. Paryż: Luwr – bilet wstępu w określonym przedziale czasowym

Zwiedzaj Luwr we własnym tempie dzięki biletowi wstępu w określonym przedziale czasowym. Dzięki niemu wejdziesz do muzeum w ciągu 30 minut. Podziwiaj niepowtarzalne i znane dzieła sztuki, takie jak „Mona Lisa” i „Wenus z Milo”. Odkryj renesansowe arcydzieła i starożytne egipskie relikty, a także obrazy z okresu od XIII do XX wieku. Muzeum po raz pierwszy otwarto 10 sierpnia 1793 roku, a jego kolekcja obejmowała jedynie 537 obrazów. Ze względu na problemy konstrukcyjne muzeum zamknięto w 1796 roku, by ponownie otworzyć je jako Musée Napoléon w roku 1801 ze znacznie większą już kolekcją.   Od tego czasu kolekcja zyskała 20 tysięcy dzieł. Obecnie w muzeum znajduje się 8 działów: Starożytnego Egiptu, Starożytnego Bliskiego Wschodu, Starożytnej Grecji, Starożytnego Rzymu, Sztuki Islamu, Rzeźby, Malarstwa, Rzemiosła Artystycznego, Rysunku i Grafiki.

Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

2. Paryż: pałac Wersalski i ogrody – pełny bilet wstępu

Odwiedź ogrody i pałac Wersalski dzięki zarezerwowanemu z wyprzedzeniem 1-dniowemu biletowi pełnego wstępu. Zobacz bogato zdobione komnaty reprezentacyjne i zapierającą dech w piersi Galerię Zwierciadlaną wewnątrz oficjalnej rezydencji francuskiej monarchii z okresu od 1682 do 1789 roku. Dowiedz się więcej o Ludwiku XIV oraz innych francuskich monarchach. Przekonaj się, jak wyglądało życie na francuskim dworze, spacerując po lśniącej Galerii Zwierciadlanej. Przespaceruj się po kultowych ogrodach w swoim tempie i podziwiaj fontanny, rzeźby oraz pięknie wypielęgnowane trawniki. Odwiedź ponadto Grand i Petit Trianon. Zobacz miejsca, do których Król Słońce udawał się, aby odpocząć od rygorów życia dworskiego i zakosztować rozrywki. Następnie udaj się do rezydencji Marii Antoniny, która była jej azylem. Wiosną i latem wybierz dodatkową opcję na zakończenie wycieczki w postaci spektakularnego pokazu przy fontannach lub kultowych ogrodów muzycznych.

Paryż: Skip-the-line w Luwrze Przewodnik do Mona Lisa

3. Paryż: Skip-the-line w Luwrze Przewodnik do Mona Lisa

Przez długi czas, zanim stał się muzeum w 1793 roku, Luwr był jedną z głównych rezydencji królów Francji. Położony w samym sercu Paryża, zajmuje powierzchnię 73 000 metrów kwadratowych i mieści największą kolekcję dzieł sztuki na świecie, od cywilizacji mających ponad 7 000 lat po XIX wiek. Zbiory muzeum podzielone są na 8 działów: Starożytności Egipskie, Greckie, Etruskie i Rzymskie, Starożytności Orientalne, Sztuki Islamskiej, Malarstwa, Rzeźby, Dzieł Sztuki i Grafiki. Po przyjeździe podziwiaj to arcydzieło namalowane przez Leonarda da Vinci w 1506 roku i jeden z najsłynniejszych portretów kobiet na świecie, gospodarz pozwoli Ci cieszyć się muzeum we własnym tempie.

Paryż: bilet 1-dniowy do Muzeum Orsay z rezerwacją wstępu

4. Paryż: bilet 1-dniowy do Muzeum Orsay z rezerwacją wstępu

Zwiedź we własnym tempie jedno z najlepszych muzeów sztuki na świecie, korzystając z zarezerwowanego biletu wstępu do Muzeum Orsay. Uniknij długich kolejek i uciążliwości w kasach. Po prostu okaż swój kupon bezpośrednio przy dedykowanym wejściu dla gości z wcześniej wykupionymi biletami. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa wejdź do środka. Muzeum Orsay znajduje się w dawnym dworcu kolejowym Gare d'Orsay i kryje w swym wnętrzu jedną z największych narodowych kolekcji dzieł sztuki we Francji. Główna część muzeum poświęcona jest obrazom impresjonistycznym i postimpresjonistycznym, ale znajdziesz też rzeźby, fotografie i meble. Jest ono uważane za jedną z najlepszych galerii w Paryżu i zawiera arcydzieła takie jak „Bal w Moulin de la Galette” Renoira, „Martwa natura z jabłkami i pomarańczami” Cézanne'a, autoportrety van Gogha i wiele innych unikalnych dzieł. Bilet zapewnia również dostęp do trwających wystaw czasowych (bez wstępu o określonej godzinie). Lista wystaw czasowych: Pastels du musée d’OrsayOd 14 marca do 2 lipca 2023 r. Manet / DegasOd 28 marca do 23 lipca 2023 r. Louis Janmot. Le Poème de l’âmeOd 12 września 2023 r. do 7 stycznia 2024 r. Van Gogh à Auvers-sur-Oise. Les derniers moisOd 3 października 2023 r. do 28 stycznia 2024 r. Claude Rutault. La porte de la peintureOd 18 kwietnia do 16 lipca 2023 r.

Z Paryża: pałac i ogrody w Wersalu z transportem

5. Z Paryża: pałac i ogrody w Wersalu z transportem

Zwiedź rozległe ogrody królewskie, zobacz swoje odbicie w 357 lustrach lśniącej Galerii Zwierciadlanej i poznaj historię monarchii francuskiej podczas tej wizyty w pałacu Wersalskim. Dzięki zarezerwowanemu wcześniej transportowi oraz wstępowi do pałacu unikniesz kłopotów związanych z dotarciem do niego z Paryża.  Wyobraź sobie, że jesteś członkiem dworu francuskiego, zwiedzając ozdobne apartamenty reprezentacyjne, gdzie w latach 1682–1789 mieszkała monarchia francuska. Poznaj szczegóły dotyczące pałacowych plotek i rewolucyjnej historii Francji dzięki wliczonemu w cenę audioprzewodnikowi. Spędź wiele godzin, zwiedzając słynne ogrody. Podziwiaj nieskazitelne fontanny i rzeźby oraz starannie wypielęgnowane trawniki. Wybierz opcję całodniową, aby odkryć prywatną posiadłość i kontrowersyjną wioskę Marii Antoniny.

Les Invalides: grób Napoleona i Muzeum Armii

6. Les Invalides: grób Napoleona i Muzeum Armii

Odwiedź Pałac Inwalidów – siedzibę Muzeum Armii. Odkrywaj w swoim tempie kolekcje muzeum, która obejmuje ponad 500 000 eksponatów datowanych od okresu średniowiecza do dziś. Zobacz wystawę czasową Special Forces L'exposition, poświęconą francuskim siłom specjalnym. Wkrocz do serca Paryża i zanurz się w historii Francji podczas wizyty w Pałacu Inwalidów. Pałac Inwalidów został wybudowany przez Ludwika XIV jako szpital i pensjonat dla weteranów wojennych i rannych żołnierzy. Obecnie działa w nim między innymi Muzeum Armii. Zobaczysz również słynny Kościół Inwalidów, w którym od 1861 roku znajduje się grób Napoleona Bonaparte. Podziwiaj zbiory i spaceruj wśród zbroi i broni królów Francji. Zobacz miecze, armaty, mundury, obrazy, fotografie i rzeczy osobiste najważniejszych postaci z historii Francji. Weź też udział w interaktywnych atrakcjach cyfrowych, które dzięki różnym urządzeniom pozwalają odwiedzającym lepiej zrozumieć niektóre bitwy, które ukształtowały historię kraju. Pamiętaj, aby obejrzeć też wystawę czasową Special Forces l'exposition, która upamiętnia 30. rocznicę utworzenia Kierownictwa Operacji Specjalnych.

Paryż: zarezerwowany bilet wstępu do Musée de l'Orangerie

7. Paryż: zarezerwowany bilet wstępu do Musée de l'Orangerie

Odkrywaj zbiory w Musée de l’Orangerie w swoim tempie dzięki zarezerwowanemu biletowi wstępu. Omiń długie kolejki i nie czekaj na otwarcie kas biletowych. Zwiedzanie we własnym tempie, bez konieczności oczekiwana na innych uczestników wycieczek w dużych grupach, pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać czas na podziwianie słynnych dzieł sztuki. Oranżeria w Paryżu to galeria malarstwa impresjonistycznego i postimpresjonistycznego znajdująca się w zachodniej części ogrodów Tuileries, obok placu Place de la Concorde. Miejsce to znane jest najbardziej z obrazów z cyklu „Lilie Wodne” Claude'a Moneta, ale znajdują się tutaj również prace takich artystów jak Paul Cézanne, Henri Matisse, Amedeo Modigliani, Pablo Picasso, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Alfred Sisley, Chaim Soutine czy Maurice Utrillo. Dzięki nowemu układowi muzeum oba zbiory (Lilie Wodne i kolekcja École de Paris z pracami z początku XX. wieku) są teraz ze sobą jeszcze bardziej połączone. Trasa, która prowadzi przez wystawę, jest elegancka, płynna, inspirująca i pełna wartości edukacyjnych. Przy wejściu do kolekcji można zobaczyć duże poliptyki Joan Mitchell (wypożyczone z Musée National d'Art Moderne) oraz wielkoformatowe dzieła współczesnych „prymitywów” (Picassa, Douaniera Rousseau, Deraina, Modiglianiego, Matisse'a itd.). Galerie monograficzne pozwalają uzyskać nowe, bardziej intymne i wygodne spojrzenie na dzieła. Pokaż swój kupon bezpośrednio przy wejściu dla osób posiadających rezerwację biletu. Po kontroli bezpieczeństwa idź prosto do środka. Matisse Od 1 marca do 29 maja 2023 r. Modigliani (1884–1920) i Paul Guillaume (1891–1934) Od 20 września 2023 r. do 15 stycznia 2024 r. Philippe Cognée Od 15 marca do 4 września 2023 r.

Paryż: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou

8. Paryż: Bilet wstępu do Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou

Zwiedź Centre Georges Pompidou dzięki temu biletowi wstępu. Odkryj dzieła sztuki nowoczesnej i współczesnej, w tym dzieła sztuk plastycznych, książki, design, muzykę i kino. Przejdź się pomiędzy 100 000 eksponatami, które stanowią jedną z najważniejszych kolekcji dzieł sztuki XX i XXI wieku.  W zbiorach obejmujących od kolekcji historycznych po najnowsze nabytki znajdziesz dzieła sztuki wizualnej, rysunki, fotografie, nowe media, filmy eksperymentalne, architekturę, wzornictwo i projekty przemysłowe.  Dostrzeż kluczowe prace lub odkryj na nowo kultowych artystów, takich jak Henri Matisse, Georges Braque, Pablo Picasso, Sonia i Robert Delaunay, Fernand Léger, Vassily Kandinsky, František Kupka, André Breton, Alberto Giacometti i Jean Dubuffet. Poznaj kierunki, które przyczyniły się do powstania sztuki współczesnej, takie jak fowizm, kubizm, surrealizm, abstrakcja liryczna i abstrakcja geometryczna. Prześledź najważniejsze momenty rozwoju modernizmu oraz przyjrzyj się wymianom i splotom trendów oraz poszukiwaniom dróg pośrednich, które pomogły w tworzeniu sztuki XX wieku. Kontempluj współczesne kolekcje poświęcone dziełom, które niedawno pojawiły się w muzeum dzięki hojności mecenasów sztuki, artystów i darczyńców. 

Paryż: Bilet bez kolejki do Musée d'Orsay i wycieczka z przewodnikiem

9. Paryż: Bilet bez kolejki do Musée d'Orsay i wycieczka z przewodnikiem

Rozpocznij swoją wycieczkę przed muzeum sztuki, gdzie spotkasz swojego przewodnika i małą grupę nie większą niż 15 osób. Omiń kolejki po bilety i wejdź do zapierającej dech w piersiach sali głównej z wysokimi sklepieniami sufitowymi w stylu beaux-arts. Dowiedz się, jak to się stało, że od stacji kolejowej do posiadania wybitnej kolekcji obrazów impresjonistów. Zanurz się w kolekcji i obejrzyj słynne dzieła, takie jak Autoportret i Gwiaździsta noc nad Rodanem Van Gogha, Olimpia i Obiad na trawie Maneta, Budynki parlamentu Moneta, Kobiety z Tahitian na plaży Gauguina i wiele innych. Kolekcja jest jednym z największych nazwisk w sztuce europejskiej końca XIX wieku, więc niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym miłośnikiem sztuki, czy po prostu kimś, kto chce poszerzyć swoją wiedzę, Twoje wrażenia będą wyjątkowe i niezapomniane. Skorzystaj z wiedzy swojego przewodnika eksperta i nie przegap żadnych arcydzieł. Poruszaj się po kolekcji światowej klasy obrazów i rzeźb w Musée d'Orsay i dowiedz się, dlaczego każdy z nich jest tak wyjątkowy.

Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

10. Paryż: bilet łączony do Sainte-Chapelle i Conciergerie

Wykorzystaj w pełni swoją wizytę w Palais de la Cité, odwiedzając 2 niezwykłe zabytki: Sainte-Chapelle i Conciergerie.Podczas wizyty w Conciergerie poznasz dawny trybunał rewolucji francuskiej. W tym malowniczym miejscu zobacz cele przestępców i grobowce bohaterów tego wydarzenia. Obok Conciergerie podziwiaj Sainte-Chapelle, jeden z najpiękniejszych przykładów architektury gotyckiej na świecie. Zobacz starożytne witraże o imponującej głębi kolorów i pięknym wzornictwie. Dzięki temu biletowi możesz spędzić tyle czasu ile chcesz w każdym z tych kultowych paryskich zabytków. Skorzystaj z HistoPada i odkryj pomieszczenia z czasów średniowiecza i rewolucji w Conciergerie, a także przestrzenie, które zniknęły. To cyfrowe narzędzie pozwala cofnąć się w czasie dzięki rzeczywistości rozszerzonej, rekonstrukcjom 3D i funkcjom interaktywnym.

Liczba znalezionych atrakcji: 233
Sortuj wg::
Strona 1 z 15

Najważniejsze atrakcje

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu Muzea i wystawy w: Paryż

Oprócz atrakcji typu Muzea i wystawy jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Paryż?

W: Paryż są jeszcze następujące atrakcje warte zobaczenia:

Paryż: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Paryż? Kliknij tutaj.

Paryż: Co mówią inni?

Stephanie była bardzo dobrym i zabawnym przewodnikiem po trasie. To było bardzo pouczające i bardziej ekscytujące niż samodzielne spacerowanie po zamku. Ogród jest bardzo duży, ponieważ było dość zimno i musieliśmy dużo chodzić, szybko straciliśmy zainteresowanie (część ogrodowa nie była oprowadzana).

Wspaniały rejs po sekwanie , drugi raz korzystaliśmy z tej aplikacji podczas wyprawy do paryża i wszystko super . Luvr oczywiście kultowe miejsce !

The guide was really nice, she covered all of the interesting topics smoothely. We got in without any waiting in line. I totally recommend.

Piękny budynek i jego wnętrze nie mówiąc o dziełach sztuki, na pewno warto odwiedzić spacerując po Le Marais.

Wszystko odbyło się bardzo sprawnie. Bilety na telefonie od razu