Dodaj daty

Zermatt
wycieczki

wycieczki

Nasze najbardziej polecane Zermatt wycieczki

Swiss Travel Pass: Nieograniczone podróże pociągiem, autobusem i statkiem

1. Swiss Travel Pass: Nieograniczone podróże pociągiem, autobusem i statkiem

Karnet Swiss Travel Pass to niezastąpiony element wyposażenia każdej osoby podróżującej do Szwajcarii. Korzystaj z nieograniczonych przejazdów publicznymi pociągami, autobusami i łodziami do ponad 90 miast i miasteczek. Skorzystaj także z bezpłatnego wstępu do ponad 500 muzeów, zniżek na wycieczki po mieście oraz dostępu do prywatnych pociągów i pociągów widokowych, w których wcześniej trzeba rezerwować miejsca. Istnieją 2 rodzaje karnetu Swiss Travel Pass: Continuous i Flexi, z możliwością wyboru okresu ich ważności spośród 3, 4, 8 i 15 dni. Oprócz tego, że jest to karnet rodzaju „wszystko w jednym”, który umożliwia podróżnemu dostęp do wszystkich środków transportu publicznego w kraju, obejmuje on również wiele innych korzyści podczas wycieczek górskich. Karnet obejmuje wycieczki do następujących miejsc: Stoos, Brunni, Klewenalp, Stanserhorn i Rigi. W przypadku większości innych gór i kolejek linowych (m.in. Gornergrat i Titlis) oferowana jest zniżka w wysokości 50%. Ciesz się bezpłatnym wstępem do rozmaitych muzeów, w tym do muzeum piłki nożnej FIFA Museum w Zurychu, Muzeum Historycznego i Centrum Paula Klee w Bernie oraz działającego w Genewie Muzeum Historii Naturalnej. Zajrzyj do Muzeum Olimpijskiego w Lozannie, zamku Chillon oraz skansenu Ballenberg. Niezależnie od tego, czy masz ochotę na przygody, zwiedzanie lub wolisz wypoczywać, w ramach karnetu Swiss Travel Pass każdy znajdzie coś dla siebie.

Zermatt: Bilet na kolejkę linową Matterhorn Glacier Paradise

2. Zermatt: Bilet na kolejkę linową Matterhorn Glacier Paradise

Zabezpiecz swój bilet na wycieczkę kolejką linową Matterhorn Glacier Paradise. Wejdź na najwyższą stację górską w Europie i udaj się na Trockener Steg, aby przejechać się podgrzewaną kolejką linową przez lodowiec Theodul. Rozpocznij swoją podróż przy dolnej stacji kolejki Zermatt-Matterhorn. W ciągu 45 minut dotrzyj do najwyższej stacji górskiej Europy na wysokości 3883 metrów nad poziomem morza - Matterhorn Glacier Paradise. Najpierw podróżuj wygodnie w 8-osobowej gondoli Matterhorn Express w drodze do Trockerner Steg. Mijaj bujne zielone łąki, stare wioski Valais i czarujące lasy, zanim krajobraz zmieni się w jeden z imponującymi morenami i kamieniami wypolerowanymi przez lód i lodowce. W Trockener Steg wskocz do najwyższej kolejki linowej 3S, która zabierze Cię na szczyt. Podziwiaj spektakularne widoki przez panoramiczne okna i ciesz się podgrzewanymi siedzeniami podczas przekraczania lodowca Theodul. Po dotarciu na szczyt odwiedź platformę widokową i podziwiaj 38 alpejskich gigantów francuskich, włoskich i szwajcarskich Alp, a także 14 lodowców. W sali kinowej obejrzyj krótkie filmy o alpinizmie, lokalnej faunie i florze, wyciągach oraz lodzie i śniegu. Lub odkryj najwyższy lodowy pałac na świecie i podziwiaj ręcznie wykonane rzeźby w wiecznym lodzie. Zanim zostawisz za sobą magiczną bajkę, spróbuj regionalnych specjałów w restauracji lub kup pamiątki z Matterhorn.

Zermatt: Bilet bez kolejki na kolej zębatą Gornergrat

3. Zermatt: Bilet bez kolejki na kolej zębatą Gornergrat

Przejedź przez piękne mosty, galerie i tunele, omijaj idylliczne lasy, wąwozy i jeziora górskie podczas przejażdżki koleją zębatą po  Gornergrat  z Matterhorn nieustannie na widoku. Po wjeździe na szczyt odkryj malowniczy świat szwajcarskich Alp. Na Gornergrat, na 3089 metrach nad poziomem morza, znajduje się taras widokowy czynny cały rok, z którego rozpościerają się spektakularne widoki. Gornergrat jest otoczony 29 czterotysięcznikami, włączając w to najwyższą górę Szwajcarii, Dufourspitze, która ma wysokość 4634 metrów, a także trzecim najwyższym lodowcem alpejskim, Gorner. Panorama górska, którą będziesz miał okazję podziwiać, jest absolutnie wyjątkowa.

Swiss Travel Pass Flex: karnet All-in-One na pociąg, autobus, łódź

4. Swiss Travel Pass Flex: karnet All-in-One na pociąg, autobus, łódź

Odkryj piękno Szwajcarii dzięki Swiss Travel Pass Flex dostępnemu na 3, 4, 6, 8 i 15 elastycznych dni w ciągu 1 miesiąca. Dowolnie wybrane dni podróży można w każdej chwili aktywować i zmieniać na stronie www.activateyourpass.com. Dane do logowania otrzymasz e-mailem po dokonaniu zakupu. Karnet umożliwia bezproblemowe i nieograniczone podróżowanie po Szwajcarii szwajcarskim systemem podróżniczym, autobusami i statkami publicznymi, a także nieograniczony transport publiczny w miastach, zniżki na wiele wycieczek górskich i bezpłatny wstęp do ponad 500 muzeów w całym kraju w zatwierdzone dni . Z karnetu można korzystać na trasach panoramicznych, jednak obowiązuje rezerwacja miejsc. Dzieci do lat 6 podróżują bezpłatnie. Dzieci w wieku 6 lat i poniżej 16 lat, podróżujące w towarzystwie co najmniej jednego rodzica (posiadającego Swiss Travel Pass), podróżują bezpłatnie z kartą Swiss Family.

Z Genewy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Chamonix, Mont Blanc i jaskini lodowej

5. Z Genewy: jednodniowa wycieczka z przewodnikiem do Chamonix, Mont Blanc i jaskini lodowej

Podczas tej jednodniowej wycieczki z przewodnikiem z Genewy doświadcz oszałamiających krajobrazów, jakie mają do zaoferowania francuskie Alpy. Zanurz się w malowniczej atmosferze i kulturowym uroku górskiej wioski Chamonix. Podczas wycieczki wsiądź do wyjątkowego pociągu zębatego, aby odwiedzić największy lodowiec we Francji. Rozpocznij wycieczkę w Genewie, gdzie spotkasz się z przewodnikiem i wsiądziesz do autobusu jadącego do Chamonix. Ta historyczna francuska wioska, niegdyś średniowieczny klasztor, służy jako brama do jednego z najwyższych szczytów Europy, Aiguille du Midi. Wyrusz na przejażdżkę kolejką linową, aby wspiąć się na szczyt. Z wierzchołka Aiguille du Midi podziwiaj zapierające dech w piersiach widoki na wysokości 3 842 m. W pobliżu dostrzeż Mont Blanc i Grandes Jorasses. Zobacz Matterhorn dumnie stojący w oddali. Następnie zejdź ponownie do wioski Chamonix, aby spędzić trochę wolnego czasu w tym malowniczym alpejskim miejscu. Zajrzyj do lokalnych sklepów i restauracji, aby skosztować lokalnych specjałów. Będziesz mieć około półtorej godziny wolnego czasu, zanim ponownie dołączysz do swojego przewodnika na popołudnie. Twoja wycieczka będzie kontynuowana spacerem do stacji kolejowej, podziwiając historyczne zabytki Chamonix. Następnie wsiądź do historycznego pociągu zębatego i wjedź na wysokość 1900 m (6300 stóp), aby podziwiać spektakularny widok na Mer de Glace, czyli "Morze Lodu". Podziwiaj największy lodowiec we Francji. Na Mer de Glace możesz wybrać między kuszącą możliwością odwiedzenia lodowych jaskiń lodowca lub wędrówką po 550 schodach do samego lodowca. Niezależnie od tego, czy odkrywasz zamarznięte korytarze jaskiń lodowych, czy wędrujesz w górę iw dół po schodach do lodowca, daj się zaskoczyć temu naturalnemu zjawisku. Na koniec wsiądź do pociągu, aby wrócić do Chamonix. Jeśli chcesz kupić pamiątkę, poświęć na to kilka minut przed wejściem na pokład autobusu, aby wrócić do Genewy. Zrelaksuj się podczas jazdy do domu i zakończ wycieczkę po przybyciu do Genewy.

Zermatt: Paralotniowa wycieczka tandemowa z widokiem na Matterhorn

6. Zermatt: Paralotniowa wycieczka tandemowa z widokiem na Matterhorn

Zermatt w kantonie Valais w południowej Szwajcarii jest jednym z najpopularniejszych kurortów górskich słynących z jazdy na nartach, wspinaczki i pieszych wędrówek. Miasto leży u podnóża kultowego szczytu Matterhorn w kształcie piramidy. Tutaj masz szansę przeżyć jedyną w swoim rodzaju przygodę - tandemowy lot paralotnią na wysokości 3000-4000 metrów. W miejscu spotkania zostaniesz przedstawiony swojemu instruktorowi, który przedstawi prezentację na temat protokołów aktywności i bezpieczeństwa. Pojedziesz kolejką linową do miejsca startu, ponieważ Twój pilot podzieli się swoją wiedzą, historiami i anegdotami o Zermatt, ile chcesz. Gdy znajdziesz się na górze, idź do miejsca startu i wysłuchaj krótkiej odprawy i sprawdzenia sprzętu. Następnie nadszedł czas na ostateczną przygodę, gdy wykonasz kilka kroków w powietrzu. Teraz po prostu usiądź, zrelaksuj się i podziwiaj spektakularne widoki 360° na Szwajcarię, Włochy i Francję. Pilot zadba o wszystko, jedyne co musisz zrobić, to w pełni cieszyć się tą magiczną chwilą. Po wylądowaniu pilot pobierze zdjęcia i filmy na kartę pamięci, gotowe do zabrania do domu i popisania się.

Z Mediolanu: jednodniowa wycieczka na Monte Bianco i Courmayeur

7. Z Mediolanu: jednodniowa wycieczka na Monte Bianco i Courmayeur

Po wyjeździe z Mediolanu wczesnym rankiem klimatyzowanym autokarem dotrzesz do alpejskiego miasteczka Courmayeur. Możesz wjechać kolejką linową Monte Bianco Skyway, aby podziwiać spektakularne panoramiczne widoki na Dolinę Aosty oraz Alpy Francuskie, Szwajcarskie i Włoskie. W pogodny dzień można nawet zobaczyć Matterhorn, uważany za ikonę Szwajcarii i dzielony z Włochami. Pierwszym przystankiem w drodze na górę jest Mont-Frety Pavillion. Tutaj możesz odwiedzić „Ogród botaniczny Saussurea”, jeden z najwyższych w Europie, który oferuje bogatą różnorodność niesamowitych, rzadkich i pięknych roślin alpejskich z obszarów górskich na całym świecie. Możesz również zjeść typowy lunch (nie wliczony w cenę) w restauracji Bellevue, lokalne potrawy nawiązują do tradycji Doliny Aosty z polentą i mięsem, ale dostępna jest również kuchnia międzynarodowa. Będąc w pawilonie, odwiedzasz Cave Mont Blanc i eksperymentalną winiarnię na dużej wysokości. Po południu udasz się na ostatnią część Skyway, aby dotrzeć na szczyt Helbronner. Tutaj możesz cieszyć się wolnym czasem na szczycie, aby rozkoszować się widokami, a z wysokości 3466 metrów tarasy szczytu Helbronner oferują 360-stopniowy widok na wszystkie Alpy włoskie, szwajcarskie i francuskie. Po napełnieniu świeżym alpejskim powietrzem i załadowaniu zdjęć możesz przegrupować się ze swoim przewodnikiem i udać się z powrotem do serca centrum miasta Courmayeur. Tam możesz w wolnym czasie przeglądać sklepy, napić się orzeźwiającego drinka na skąpanym w słońcu tarasie (na własny koszt) lub podziwiać wiele domków i butików z czekoladkami, które znajdziesz.

Zermatt i Góra Gornergrat: Wycieczka w małej grupie z Zurychu

8. Zermatt i Góra Gornergrat: Wycieczka w małej grupie z Zurychu

Zobaczyć Matterhorn na żywo — to pozycja obowiązkowa dla każdego podróżnika po Szwajcarii. Odwiedź alpejską wioskę Zermatt z jej typowym górskim stylem, otoczoną wysokimi alpejskimi szczytami, z Matterhornem na wprost twarzy. Poznaj zmieniający się krajobraz i odkryj starą część Zermatt oraz górę Gornergrat, skąd będziesz mieć wszystkie te „pocztówkowe” widoki na Matterhorn. Po drodze towarzyszy Ci przewodnik, który odpowie na Twoje pytania dotyczące kraju i jego mieszkańców oraz odkryje kilka miejsc z dala od ruchu turystycznego.

Z Zermatt: Bilet na kolej Gornergrat Matterhorn

9. Z Zermatt: Bilet na kolej Gornergrat Matterhorn

Przejedź 125-letnią koleją zębatą z wioski Zermatt na górę Gornergrat. Wsiądź do pociągu zębatego w Zermatt, 1600 metrów nad poziomem morza. Podziwiaj malownicze widoki na Matterhorn, wspinając się na wysokość 3100 m n.p.m., aby dotrzeć do góry Gornergrat. Po dotarciu na szczyt podziwiaj panoramiczne widoki na góry i lodowce. Zapraszamy na interaktywną wystawę ZOOM w cenie biletu.

Z Bazylei: Zermatt i Góra Gornergrat w małej grupie

10. Z Bazylei: Zermatt i Góra Gornergrat w małej grupie

Zobacz osobiście Matterhorn podczas swojej podróży do Szwajcarii. Odwiedź alpejską wioskę Zermatt z typowymi domami w stylu górskim, otoczoną wysokimi alpejskimi szczytami i stałym widokiem na Matterhorn. Podążaj wraz z przewodnikiem, odkrywając starą część Zermatt i górę Gornergrat, skąd możesz podziwiać panoramiczne widoki na Matterhorn. Twój doświadczony lokalny przewodnik będzie z Tobą przez cały czas od początku wycieczki i pokaże zmieniający się krajobraz oraz odpowie na pytania dotyczące kraju i jego mieszkańców. Twój przewodnik zna drogę i pokaże Ci kilka miejsc z dala od utartych szlaków.

Liczba znalezionych atrakcji: 12
Sortuj wg::

Oferty, które również mogą Cię zainteresować...

Zermatt

Zermatt

Często zadawane pytania dot. atrakcji typu wycieczki w: Zermatt

Oprócz atrakcji typu wycieczki jakie jeszcze atrakcje warto odwiedzić w: Zermatt?

W których atrakcjach typu wycieczki w: Zermatt obowiązują obostrzenia dot. COVID-19?

Zermatt: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zermatt? Kliknij tutaj.