Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Zadar

W tym chorwackim mieście spodziewaj się wyjątkowych instalacji artystycznych, rzymskich ruin i fascynujących muzeów.

Zadar – nasze najbardziej polecane atrakcje

Zadar: Kornati i Telašćica: całodniowa wycieczka łodzią z lunchem

1. Zadar: Kornati i Telašćica: całodniowa wycieczka łodzią z lunchem

Odpręż się i wróć do natury podczas rejsu z Zadaru do Parku Narodowego Kornati i słonego jeziora w Telascica. Delektuj się wyśmienitym lunchem i śniadaniem na pokładzie i zrelaksuj się przy orzeźwiającym kieliszku wina i aperitifie. Zanurz się w Adriatyku iw słonym jeziorze. Spotkaj się rano ze swoim kapitanem na łodzi i wyrusz w rejs do Parku Narodowego Kornati. Ciesz się Adriatykiem, jedząc przepyszną kanapkę śniadaniową w drodze przez 109 wysp tworzących Park Narodowy Kornati. Podziwiaj miękkie trawiaste wzgórza, strome skaliste klify i dramatyczne formacje krasowo-wapienne z łodzi. Zatrzymaj się, aby popływać w krystalicznie czystych wodach Adriatyku. Usiądź do pysznego suchego prowiantu. Odwiedź zatokę Telašćica, jeden z największych naturalnych portów na Adriatyku, z 25 małymi plażami. Zobacz klify Dugiego Otoku, które wznoszą się do 161 metrów nad poziom morza i sięgają do 90 metrów poniżej poziomu morza. Miej oko na lokalną populację ptaków, które często odwiedzają słone jezioro Mir. Wskocz do słonego jeziora i popływaj w wodzie cieplejszej niż morze. Po zakończeniu wycieczki wróć do miejsca spotkania w Zadarze.

Zadar: Jeziora Plitwickie z rejsem wycieczkowym i zwiedzaniem Starego Miasta w Zadarze

2. Zadar: Jeziora Plitwickie z rejsem wycieczkowym i zwiedzaniem Starego Miasta w Zadarze

Odwiedź pierwszy park narodowy w Chorwacji, Park Narodowy Jezior Plitwickich, jeden z największych cudów przyrody Europy. Park, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na wyjątkową geologię, jest popularnym celem podróży ludzi z całego świata. Spotkaj się w Zadarze i zostań przywitany przez eskortę wycieczki i wsiądź do transportu na cały dzień. Jadąc do parku, możesz cieszyć się pięknym chorwackim krajobrazem. Po przybyciu do parku otrzymasz mapę parku i zostaniesz poinformowany o planie dnia. Następnie masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie 16 pięknych jezior z krystalicznie niebiesko-zieloną wodą i hipnotycznymi kaskadami, zwiedzanie 7 różnych tras, wędrówkę 4 różnymi szlakami lub po prostu odpoczywanie w cieniu. Zjawisko naturalne Plitvic powoduje ciągłe zmiany w wyniku sedymentacji węglanu wapnia. Tworzy specjalne rodzaje glonów i mchów, tufów i trawertynów, które osadzają się, tworząc naturalne tamy oddzielające jeziora. Zobacz zmieniające się bariery trawertynowe, kurtyny, stalaktyty, kanały i kaskady w trakcie budowy oraz istniejące. Sprawdź ciekawe jaskinie, w których odkryto pozostałości prehistorycznych osad. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

3. Kaštel Žegarski: 5-godz. wycieczka kajakowa po rzece Zrmanja

Spłyń po łagodnych bystrzach rzeki Zrmanja podczas malowniczej wycieczki kajakiem lub kajakiem z Kaštel Žegarski. Dołącz do swojego przewodnika w zapierającej dech w piersiach podróży przez spektakularny kanion. Przepłyń pod wodospadami Krupy i dotrzyj do wioski Muskovci, aby kupić posiłek. Rozpocznij swoją wycieczkę w Kaštel Žegarski, atrakcyjnym regionie z bezpiecznymi i łagodnymi bystrzami dla początkujących. Dowiedz się, jak obchodzić się z kajakiem lub kajakiem, powoli wpływając do kanionu. Pozwól swojemu przewodnikowi wskazać ryby i ptaki oraz nauczyć Cię naturalnego zjawiska krasu. Jeśli pozwala na to czas i pogoda, zatrzymaj się przy pięknych wodospadach Krupa i ciesz się możliwością pływania pod nimi. Schodząc do miasta Muskovci, natknij się na jeszcze piękniejsze wodospady. Po wycieczce kierowca Twojej grupy zostanie przetransportowany z powrotem do punktu początkowego, aby odebrać samochód. Czekając na odbiór, możesz się zrelaksować i kupić przekąski lub lunch.

Z Zadaru: Całodniowa wycieczka łodzią na plażę Sakarun i Dugi Otok

4. Z Zadaru: Całodniowa wycieczka łodzią na plażę Sakarun i Dugi Otok

Odkryj naturalne piękno plaży Sakarun podczas tej całodniowej wycieczki katamaranem i poznaj północno-zachodnie wybrzeże Zadaru. Spotkaj się z załogą w porcie miejskim i wskocz na przestronny katamaran, który zabierze Cię wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży Zadaru w drodze na plażę Sakarun. Podczas podróży podziwiaj piękne widoki na pobliskie wyspy, zanim wpłyniesz do portu Božava. Wsiądź do autobusu i udaj się na plażę Sakarun. Masz 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie okolicy we własnym tempie. Zrelaksuj się na białej piaszczystej plaży, popływaj w turkusowych wodach lub zjedz coś w jednej z wielu restauracji na plaży. Na koniec dnia wskocz z powrotem do autobusu i wróć do portu, aby udać się w podróż powrotną do Zadaru.

Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

5. Zadar: Jednodniowa wycieczka z przewodnikiem po Jeziorach Plitwickich z biletami

Zobacz Park Narodowy Jezior Plitwickich, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru z biletem wstępu i wycieczką. Posłuchaj ciekawych historii o Chorwacji przed przybyciem do parku. Przejdź się ścieżką wokół jezior i zrelaksuj się podczas rejsu łodzią. Rano udaj się na miejsce spotkania i spotkaj się ze swoim przyjaznym przewodnikiem i grupą na cały dzień. Skorzystaj z krótkiego wprowadzenia i wyjedź z miasta, podziwiając chorwacką okolicę i słuchając komentarzy na żywo w drodze do parku. Przyjedź nad jeziora i zyskaj 4 godziny wolnego czasu na zwiedzanie górnych i dolnych wodospadów. Rób niesamowite zdjęcia nad wodą i odkryj płynące źródła, kwitnące łąki i tajemnicze jaskinie. Następnie odpocznij podczas przejażdżki pociągiem i malowniczej wycieczki łodzią po turkusowej wodzie z brzegami bujnych zielonych drzew. Zanim wrócisz do Zadaru, spójrz jeszcze raz na wodospady. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną pieszą wycieczką z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

6. Jeziora Plitwickie: Oficjalny bilet wstępu do parku narodowego

Zanurz się w rozległym pięknie największego chorwackiego parku narodowego, położonego pomiędzy pasmami górskimi Mala Kapela i Lička Plješivica. Zarezerwuj bilet do Parku Narodowego Jezior Plitwickich i wybierz się na wędrówkę przez bujne lasy, aby podziwiać wspaniałe formacje tufowe i kaskady jezior. Wybierz jedną z 7 tras i 4 szlaków turystycznych, aby odkrywać ten dziewiczy krajobraz przez cały rok. Bądź świadkiem magii 16 nazwanych jezior i niezliczonej liczby mniejszych, płynących jedno w drugie. Odkryj Jeziora Górne, oferujące łagodne brzegi, lub podziwiaj Jeziora Dolne, szczycące się stromymi klifami i imponującymi wodospadami, takimi jak Sastavci. Dołącz do miłośników przyrody, którzy cenią ten park od chwili otrzymania statusu parku narodowego w 1949 roku.

Z Zadaru: Rejs wycieczkowy po wyspach z napojami

7. Z Zadaru: Rejs wycieczkowy po wyspach z napojami

Przemierzaj wspaniałe wyspy wybrzeża Adriatyku podczas malowniczej wycieczki łodzią wypływającą z Zadaru. Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp w okolicy i ciesz się czasem na pływanie, nurkowanie z rurką lub zakupy pamiątek. Zrelaksuj się podczas podróży z nieograniczonym winem, piwem i napojami bezalkoholowymi. To wycieczka grupowa, która jest odpowiednia dla prawie wszystkich, rodzin, przyjaciół, par lub singli. Nie ma znaczenia, czy jesteś młody, czy stary, nadal możesz świetnie się bawić z nowymi przyjaciółmi, których poznasz. Jeśli jesteś osobą, która ma duże trudności z poruszaniem się, ta wycieczka prawdopodobnie nie będzie dla Ciebie odpowiednia. Ty decydujesz jak spędzisz czas, możesz spędzić go bardzo aktywnie, pływanie, snorkeling, spacery czy bieganie podczas zwiedzania wyspy to tylko niektóre z możliwości. Ale można też spędzić czas relaksując się na łodzi, kupując pamiątki, opalając się na plaży, drzemiąc pod sosną w lesie lub po prostu pijąc kawę w pierwszej napotkanej kawiarni. Jedna drobna uwaga w cenie wycieczki obejmuje nieograniczoną ilość zimnych napojów, które można wypić podczas wycieczki na łodzi, takich jak białe wino, piwo, napój bezalkoholowy, woda. Należy również pamiętać, że jest to otwarta łódź motorowa i że w przypadku silnego wiatru i wysokich fal możliwa jest również mgła morska.

Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

8. Zadar: Plaża Lojena, wyspy Kornati i rejs statkiem Telascica

Odkryj jedne z najpiękniejszych wysp archipelagu Kornaty i odwiedź Park Przyrody Telascica podczas całodniowej wycieczki łodzią z Zadaru, która obejmuje śniadanie, lunch i przystanki na pływanie. Przepłyń obok spokojnych zatok, skalistych klifów i skalistych łąk, słuchając komentarza swojego przewodnika. Spotkaj się rano z załogą łodzi w porcie miejskim. Wyrusz z Zadaru i zatrzymaj się w portach Drazenica i Preko (wyspa Ugljan). Zanurz się w panoramicznych widokach na wyspy Mrtovac, Levernaka i Mana w drodze na Kornati. Delektuj się drinkiem powitalnym i kanapką na śniadanie. Płyń wokół klifów Kornati, podczas gdy przewodnik opowie Ci o swojej historii. Po przybyciu na Kornati skorzystaj z 50 minut wolnego czasu na zwiedzanie wyspy Levrnaka. Popływaj w krystalicznie błękitnym morzu piaszczystej zatoczki Lojena. Jeśli kochasz wędrówki, wybierz się na szczyt wyspy i podziwiaj wyjątkowy widok na Kornaty i wysepki. Następnie wróć do łodzi, aby popłynąć do Telascica. Zjedz obiad na pokładzie z grillowaną rybą z sałatką lub wegetariańskim makaronem w sosie pomidorowym, któremu towarzyszy wino. Gdy łódź zakotwiczy w porcie Telascica, przygotuj się na maksymalne wykorzystanie 2 godzin w zatoce. Będąc w Parku Przyrody Telascica, możesz przejść się do 150-metrowego punktu widokowego, z którego roztaczają się wspaniałe widoki na Adriatyk i Kornaty, popływać w jeziorze Mir lub na otwartym morzu lub po prostu odpocząć przy cateringu możliwość popijania zimnych napojów. Na koniec usiądź z powrotem w 3-godzinnej podróży powrotnej do Zadaru, podziwiając po drodze wybrzeże. W razie potrzeby łódź będzie zatrzymywać się w portach Drazenica i Preko.

Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

9. Zadar: Wodospady Krka, degustacja jedzenia i wina oraz wycieczka po Starym Mieście

Wyrusz na przygodę i poznaj piękny Park Narodowy Wodospadów Krka podczas jednodniowej wycieczki z Zadaru. Odkryj obszar Skradinski Buk, w którym znajduje się 7 wodospadów oraz różnorodna flora i fauna, skosztuj lokalnego wina i odkryj Stare Miasto w Zadarze. Rozpocznij wcześnie rano w centrum Zadaru i wskocz na pokład klimatyzowanego autobusu. Podczas jazdy otrzymuj przydatne wskazówki i spostrzeżenia od swojego przewodnika. Wybierz pomiędzy 45-minutową pieszą wycieczką z przewodnikiem lub samodzielnym zwiedzaniem parku przez 2 godziny. Udaj się na molo, aby popłynąć łodzią w dół kanionu rzeki Krka, aby dotrzeć do miasta Skradin na terenie parku narodowego. Skorzystaj z godziny relaksu, popływaj w rzece Krka, zjedz lunch, napij się kawy, udaj się do Muzeum Oldtimerów w Skradin lub po prostu podziwiaj okoliczne krajobrazy. Kontynuuj podróż do winnicy, gdzie przywita Cię lokalny sommelier. Odwiedź małą wioskę i skosztuj doskonałego dalmatyńskiego wina, oliwy z oliwek i sera. Następnie zwiedzaj wodospady i szlaki piesze w Parku Narodowym Krka. Odwiedź zabytkowe warsztaty kamieniarskie i młyny wodne wzdłuż rzeki. Po powrocie do Zadaru zwiedź Stare Miasto z opcjonalną wycieczką pieszą z przewodnikiem, na którą możesz wybrać się dowolnego dnia podczas pobytu o godzinie 18:00.

Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

10. Z Zadaru: Park Narodowy Kornati i rejs łodzią do rezerwatu Telašćica

Odwiedź klejnot Adriatyku podczas całodniowej wycieczki do Parku Narodowego Kornati z Zadaru. Wyrusz rankiem i wsiądź na łódź płynącą do parku. Zjedz śniadanie podczas podróży w kierunku 109 wysp, które tworzą park.  Wycieczka obejmuje 3-godzinny postój na pływanie. Następnie zrelaksujesz się podczas wycieczki po parku, podziwiając spektakularne formacje krasowo-wapienne, które będą wznosić się wokół Ciebie. W południe przewidziany jest lunch. Po prostu usiądź i ciesz się widokiem. Następnie odwiedź rezerwat przyrody Telašćica i zatrzymaj się na jego plaży.

Najciekawsze atrakcje

Zadar: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 176
Sortuj wg::

Często zadawane pytania dotyczące: Zadar

Jakie najlepsze atrakcje trzeba zobaczyć w: Zadar?

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zadar

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Zadar to:

Park Narodowy Jezior Plitwickich

Zadar: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Zadar? Kliknij tutaj.

Zadar: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.4 / 5

na podstawie 5005 opinii

To było wspaniałe doświadczenie i wszystko było dobrze zorganizowane. Kontakt również działał świetnie, ponieważ w dniu, w którym faktycznie zarezerwowaliśmy, było za dużo wody, byłby to rafting. Jednak organizator skontaktował się z nami i udało nam się przesunąć termin o kilka dni, abyśmy zamiast raftingu mogli wybrać się na spływ kajakowy. Świetnie 👍 Po krótkim wprowadzeniu udaliśmy się na wodę i przeżyliśmy ekscytujące przeżycie. Ostatni wodospad był super 👍 Zabawa była świetna i mogę tylko gorąco polecić.

Naprawdę podobała nam się wycieczka. Cena-wydajność była właściwa. Nasza towarzyszka podróży była bardzo miła i dobrze poinformowana, ale nie mówiła po niemiecku. Podczas rezerwacji zarezerwowaliśmy dodatkową wycieczkę po niemiecku (mały minus).

Przewodnicy byli na najwyższym poziomie, kapitan był na najwyższym poziomie, łódź była na najwyższym poziomie, ogólnie polecam wycieczkę każdemu, kto interesuje się wyspami

Bardzo dobrze. Po prostu brakowało mi trochę muzyki podczas podróży, w przeciwnym razie wszystko było świetnie, polecam

Świetny dzień. Przystanki były świetne. Jedzenie i napoje były świetne. Personel był świetny!