Trogir – nasze najbardziej polecane atrakcje

Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

1. Split: Błękitna Laguna i 3 wyspy – rejs motorówką

Wyrusz ze Splitu w półdniowy rejs motorówką po wodach Morza Adriatyckiego. Pływaj pośród wspaniałych plaż i zatok. Doceń sprzyjającą relaksowi atmosferę, jaka panuje w klubie plażowym Laganini. Pływaj lub nurkuj z rurką w skrzącej się Błękitnej Lagunie. Zwiedź zabytkowe miasto Trogir. Wsiądź do łodzi i poznaj jej kapitana. Zobacz jedne z najwspanialszych miejsc, jakie znajdują się pośrodku Morza Adriatyckiego. Po relaksującym rejsie łodzią i podziwianiu panoramicznych widoków na Split dotrzesz do pierwszego punktu wycieczki – klubu plażowego Laganini na wyspie Čiovo. Zachwyć się białym piaskiem i piniami, a także odwiedź bary przy plaży. Po wizycie w klubie udaj się łodzią w kierunku Błękitnej Laguny. Powitaj turkusowe morze i piaszczyste plaże. Zażyj orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Poznaj zróżnicowaną florę i faunę morską podczas nurkowania. Opalaj się i ciesz błogim relaksem na pokładzie słonecznym. Wyrusz w stronę ostatniego punktu wycieczki – zabytkowego miasta Trogir, gdzie znajduje się port. Położona na wyspie starówka Trogiru została wpisana na listę UNESCO. Płynąc z powrotem do Splitu, podziwiaj zapierające dech w piersi widoki na linię brzegową środkowej Dalmacji i wyspy.

Z Trogiru: Półdniowa 3-dniowa wycieczka po wyspie z Błękitną Laguną

2. Z Trogiru: Półdniowa 3-dniowa wycieczka po wyspie z Błękitną Laguną

Odbiór gości w Trogirze przed twierdzą Kamerlengo o godzinie 9 rano. Z pięknym panoramicznym widokiem na Trogir i twierdzę Kamerlengo kierujemy się na naszą pierwszą wyspę. Po 15-20 minutach jazdy docieramy na wyspę Veliki Drvenik – miejsce zwane Krknjaši (Błękitna Laguna). Tutaj możesz cieszyć się krystalicznie czystą wodą pływając, nurkując, Lub tylko relaks na łodzi z lodowatymi napojami i przyjmowanie całej witaminy D, jaką możesz wziąć. Po około 1:30 my kierują się na naszą kolejną wyspę. Z Błękitnej Laguny do Maslinicy (Šolta) potrzebujemy 15-20 min jazdy. Mała wioska Maslinica jest jedyną wioską i portem po zachodniej stronie wyspy Šolta. The największym symbolem tego obszaru jest odrestaurowany zamek z XVI wieku, który został przekształcony w luksus hotel. Wystarczy krótki spacer po tej starej wiosce, aby zakochać się w tym pięknym miejscu. Z Maslinicy do zatoki Duga (Čiovo) potrzebujemy 25-30 minut jazdy. Kontynuacja podróży do zatoki Duga, położonej na południowej stronie wyspy Čiovo, która zaprasza na relaks i kąpiel w krystalicznie czystej wodzie i naturalnym piaszczystym dnie. W przypadku złej pogody zastrzegamy sobie prawo do zmiany lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerowie. Decyzję podejmie kapitan. W takim przypadku mają Państwo prawo do odroczenia terminu wycieczkę na inny dzień lub otrzymać pełny zwrot pieniędzy.

Z Trogiru: półdniowa wycieczka motorówką po 3 wyspach

3. Z Trogiru: półdniowa wycieczka motorówką po 3 wyspach

Odkryj piękno Chorwacji w ramach tej wycieczki po wyspach komfortową motorówką. Popływaj w słynnej Błękitnej Lagunie, zobacz miejscowość Maslinica na wyspie Šolta i zatrzymaj się w zatoce Duga na wyspie Čiovo.  Rejs rozpoczyna się od podziwiania niesamowitych panoramicznych widoków na miasto oraz twierdzę Kamerlengo. Po krótkiej i relaksującej podróży dotrzesz do krystalicznie czystych wód Błękitnej Laguny. Skorzystaj ze sprzętu do nurkowania z rurką lub odpocznij na plaży w promieniach słońca.  Kolejny przystanek stanowi niewielka miejscowość Maslinica – jedyna wieś i port na zachodzie wyspy Šolta. Podziwiaj jeden z najbardziej fascynujących zabytków architektonicznych w okolicy – XVI-wieczny zamek, który obecnie pełni funkcję hotelu.  Udaj się na krótki spacer po starej wiosce i przyjrzyj się życiu jej mieszkańców. Skorzystaj z przystanku na zjedzenie wyśmienitego lunchu w tradycyjnej dalmatyńskiej restauracji (na własny koszt). Następny punkt programu to zatoka Duga, położona na południu wyspy Čiovo.  Nurkuj z rurką pośród ławic srebrnych ryb, a później wyrusz w podróż powrotną ku promenadzie w Trogirze.

Ze Splitu i Trogiru: 5 wysp i Błękitna Jaskinia – cały dzień

4. Ze Splitu i Trogiru: 5 wysp i Błękitna Jaskinia – cały dzień

Odwiedź 5 chorwackich wysp podczas pełnego atrakcji rejsu wycieczkowego łodzią motorową. Wybierz się na przygodę, podczas której będziesz odkrywać jaskinie, pływać i nurkować z rurką oraz poznawać dalmatyńskie miasteczka.  Wybierz Trogir lub Split jako punkt początkowy. Dodatkowo możesz też wybrać rejs w małej grupie lub rejs prywatny.  Wyrusz w 90-minutowy rejs motorówką na wyspę Biševo, na której znajduje się Błękitna Jaskinia. Wsiądź na mniejszą lokalną łódź i zwiedź od wewnątrz oszałamiającą jaskinię wypełnioną błękitnym blaskiem.  Następnie udaj się na wyspę Vis. Zwiedź wioskę Komiža, korzystając z 1 godziny czasu wolnego. Poznaj tradycyjną dalmatyńską wioskę rybacką z jej wąskimi uliczkami, żwirowymi plażami i piękną promenadą.   Następnie odwiedź zatoczkę Stiniva w najbardziej słonecznej porze dnia, aby zażyć krótkiej, 15-minutowej kąpieli. Następnie udaj się na wyspę Budikovac na kolejną atrakcję: nurkowanie z rurką i pływanie w Błękitnej Lagunie. Wypożycz sprzęt do snorkelingu na pokładzie i nurkuj przez 1 godzinę oraz skorzystaj z poczęstunku na plaży. Na koniec odwiedź Hvar. Ponownie wykorzystaj czas wolny i zjedz lunch oraz pozwiedzaj to malownicze miasto portowe. Do najważniejszych atrakcji należą zabytkowe centrum miasta oraz widok z twierdzy Španjola na Wyspy Paklińskie. Zrelaksuj się i podziwiaj krajobrazy, a następnie wróć do Splitu lub Trogiru.

Split: Błękitna Laguna, wrak statku oraz Trogir – półdniowy rejs łodzią

5. Split: Błękitna Laguna, wrak statku oraz Trogir – półdniowy rejs łodzią

Zachwyć się podwodnym światem, odwiedzając Błękitną Lagunę i zatokę Nečujam. Zwiedź stare miasto w Trogirze. Wypłyń w rejs przestronną i komfortową motorówką. Wskocz na pokład motorówki i wyrusz na trwającą pół dnia letnią wycieczkę. Po 30-minutowej podróży motorówką dotrzesz do Błękitnej Laguny. Poznaj tę płytką lagunę w południowo-wschodniej części wyspy Drvenik, której dno składa się z piasku oraz pokruszonych muszli tworzących hipnotyzujący błękit. Ciesz się promieniami słońca, pływaj i spróbuj swoich sił w nurkowaniu z rurką. Później udaj się w stronę uroczej zatoki Nečujam, która słynie z wraku statku, aby znów oddać się snorkelingowi i pływaniu. To jeszcze nie wszystko. Odwiedź również Trogir – miasto nazywane Małą Wenecją. Okoliczne kanały, choć zatopione, znajdują się tam od czasu, kiedy Grecy skolonizowali to wybrzeże 2400 lat temu. Ta urocza staromiejska wysepka, która od 1997 roku znajduje się pod ochroną UNESCO, stanowi idealne miejsce na zakończenie dnia. Po dniu pełnym atrakcji powrócisz łodzią do Splitu.

Ze Splitu: Błękitna Laguna i 3 wyspy motorówką – pół dnia

6. Ze Splitu: Błękitna Laguna i 3 wyspy motorówką – pół dnia

Odpręż się na brzegu Błękitnej Laguny w ramach tej półdniowej wycieczki motorówką ze Splitu. Prześledź 4000 lat historii podczas zwiedzania Trogiru z przewodnikiem. Odwiedź port w Maslinicy, spędzając czas wolny na wyspie Šolta. Weź udział w malowniczej przejażdżce motorówką ze Splitu i podziwiaj widoki na wybrzeże Dalmacji. Poczuj pod sobą uderzenia fal, sunąc w kierunku pierwszego przystanku tej wycieczki – Trogiru. Zejdź z pokładu i wykorzystaj czas wolny na zwiedzanie miasta, które wpisano na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Możesz też wziąć udział w pieszej wycieczce po Trogirze w towarzystwie przewodnika. Podążaj krętymi uliczkami do katedry św. Wawrzyńca. Następnie zatrzymaj się w pałacu Ćipiko. Zawróć i obejrzyj twierdzę Kamerlengo oraz wieżę św. Marka. Udaj się w kierunku imponującej wieży zegarowej i loggii miejskiej, a następnie przespaceruj się w cieniu palm, które rosną wzdłuż nadmorskiej promenady. Brama Lądowa to ostatnie miejsce, jakie odwiedzisz. Wysłuchaj opowieści przewodnika o historii tej imponującej budowli. Wejdź na pokład motorówki, którą dotrzesz do następnego punktu wycieczki – Błękitnej Laguny. Zanurz się w turkusowej wodzie laguny lub zażyj kąpieli słonecznej na jej dziewiczych brzegach. Nie zabraknie Ci czasu, aby poznać iście rajską okolicę, korzystając z przygotowanego sprzętu do nurkowania z rurką. Następnie zacumuj w położonej na wyspie Šolta miejscowości Maslinica. W czasie wolnym zatrać się w gąszczu uliczek tego zabytkowego miasteczka portowego. Zrób zakupy, zjedz lunch lub odwiedź idylliczne plaże. Osoby, które wezmą udział w porannej wycieczce, będą mogły zjeść lunch w zamku Martinis Marchi (na własny koszt). Na koniec kolejny raz wsiądź do motorówki i wyrusz w drogę powrotną do Splitu.

Trogir: piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

7. Trogir: piesza wycieczka z przewodnikiem po najważniejszych atrakcjach miasta

Odkryj miasto Trogir podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem. Odkryj fascynujące historie o tym mieście, które zostało założone w III wieku p.n.e. Rozkoszuj się tętniącą życiem nadmorską atmosferą podczas spaceru promenadą w Trogirze. Spotkaj się ze swoim przewodnikiem przy Sjeverna gradska vrata (głównej bramie miasta) i rozpocznij swoją przygodę wąskimi uliczkami pełnymi pomników. Dowiedz się, jak miasto jest powiązane z greckim bogiem o imieniu Kairos (bóg szczęśliwej chwili) i posłuchaj innych opowieści o mieście. Poczuj magię Trogiru podczas relaksującego spaceru, który mija najważniejsze zabytki średniowiecznego miasta. Zachwyć się historią na wyspie, która od 1997 roku znajduje się na liście UNESCO. Wybierz się na spacer promenadą w Trogirze, gdzie możesz spacerować pod palmami, oddychać morskim powietrzem i obserwować, jak miejscowi witają poranek popijając kawę w dalmatyński sposób. Wróć do miejsca spotkania z głębszym zrozumieniem tego urzekającego miasta.

Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka – cały dzień z rejsem

8. Ze Splitu i Trogiru: wodospady Krka – cały dzień z rejsem

Zachwyć się pięknem porośniętego bujną roślinnością Parku Narodowego Krka, biorąc udział w tej całodniowej wycieczce ze Splitu lub Trogiru. Zobacz wspaniałe wodospady, pełne ptaków mokradła oraz malownicze krajobrazy, które wprost zapierają dech w piersi. Odwiedź słynny wodospad Skradinski buk – niepowtarzalną barierę trawertynową, którą pięknie wyrzeźbiła natura. Wyrusz ze Splitu lub Trogiru i udaj się w stronę parku. Po przybyciu na miejsce wykorzystaj czas wolny na spacer po znakomicie oznaczonych szlakach, zwiedzając zielone lasy w swoim tempie. Wybierz się na wędrówkę do niewielkiej grupy odnowionych domów z kamienia i innych prawdziwych budynków, w tym młyna wodnego, który stanowi przykład przyjaznego dla środowiska życia na wsi przed wiekami. Kontynuuj spacer do rzeki Krka, zatrzymując się po drodze, by zobaczyć mapy edukacyjne i przeczytać ciekawe informacje na temat ziół oraz zwierząt zamieszkujących park. Odpocznij w cieniu wysokich drzew lub usiądź na brzegu rzeki i obserwuj jej nurt. Następnie weź udział w rejsie po kanionie rzeki Krka. Łodzią dotrzesz do miasteczka Skradin. Na terenie parku narodowego przewidziano 2 godziny, które możesz wykorzystać na relaks i pływanie. Później przyjdzie czas na pożegnanie się z tym rajskim miejscem i powrót na pokład autobusu. Droga powrotna do Splitu i Trogiru wiedzie przez malownicze miejscowości Dalmacji.

Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

9. Ze Splitu i Trogiru: całodniowa wycieczka z przewodnikiem po Dubrowniku

Wybierz się na wycieczkę z przewodnikiem po Dubrowniku i jego ufortyfikowanym Starym Mieście. Zobacz główne zabytki i ciesz się dużą ilością wolnego czasu na zwiedzanie we własnym tempie. Podróżuj wzdłuż wybrzeża Adriatyku i odwiedź miasteczko Ston, aby spróbować słynnych ostryg. Rozpocznij wycieczkę w bardzo wygodnym klimatyzowanym autobusie. Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i podziwiaj zapierającą dech w piersiach śródziemnomorską scenerię. Po wcześniejszym uzgodnieniu z kierowcą możesz zatrzymać się, aby rozprostować nogi i zrobić fantastyczne zdjęcia. Po dotarciu do Dubrownika, jednego z najwspanialszych miejsc turystycznych w basenie Morza Śródziemnego, spotkasz się z lokalnym przewodnikiem i rozpoczniesz 1,5-godzinną pieszą wycieczkę wąskimi uliczkami historycznego centrum miasta. Odkrywaj to fantastyczne miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO i dowiedz się wszystkiego o jego historii i zabytkach. Podziwiaj renesansową i barokową architekturę, dachy z czerwonej cegły i długie mury, które przez wieki chroniły mieszkańców przed atakami wrogów. Zobacz główną ulicę Starego Miasta, Stradun, klasztor Franciszkanów, renesansowy Pałac Rektorów, mury miejskie, twierdzę Lovrjenac oraz wiele malowniczych placów i kościołów. Po pieszej wycieczce z lokalnym, profesjonalnym przewodnikiem będziesz mieć wystarczająco dużo czasu na samodzielne zwiedzanie Dubrownika. Wykorzystaj wolny czas i odwiedź jedną z lokalnych restauracji, aby skosztować pysznych tradycyjnych potraw. Warto też wjechać kolejką linową na szczyt wzgórza Srd, ską roztacza się wspaniały widok na Dubrownik i jego okolice. Można też wybrać się na lokalną plażę, popływać lub kupić bilety na mury miejskie i spojrzeć na miasto z zupełnie innej perspektywy. Będziesz mieć około 4 godzin czasu wolnego, dlatego zaplanuj go przed podróżą, aby skorzystać z jak największej liczby atrakcji. Po doskonale spędzonym dniu w Dubrowniku wrócisz do autobusu i rozpoczniesz podróż powrotną na północny zachód wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Miniesz wioski Orašac, Trsteno i Salona oraz Wyspy Elafickie. Dotrzesz do miasteczka Ston, gdzie będziesz mieć okazję spróbować słynnych najświeższych ostryg. Będzie to wspaniały przystanek przed powrotem do Splitu.

Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

10. Žedno: wycieczka terenowa quadem na wyspie Čiovo

Zwiedź dalmatyńską wyspę Čiovo, podróżując quadem. Udaj się do miejsca zbiórki w wiosce Žedno na szczycie wyspy. Przed rozpoczęciem przygody wszyscy uczestnicy muszą przejść szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i wysłuchać instrukcji przewodnika. Gdy dowiesz się, jak w bezpieczny sposób prowadzić quada, wyruszysz w 25-kilometrową wycieczkę terenową. Przemierzaj piękne naturalne tereny Dalmacji i górski szlak. Podziwiaj panoramiczne widoki na okoliczne wyspy i krystalicznie czyste Morze Adriatyckie. Odkryj ukryty klejnot wyspy, wspaniały klasztor z XVI wieku osadzony na klifach. W trakcie całej wycieczki przewodnik podzieli się ciekawymi informacjami na temat wyspy. W planie podróży przewidziane są też krótkie postoje i czas na zrobienie zdjęć. Wycieczka z opcją pływania obejmuje 1 dodatkowy przejazd na południe wyspy, gdzie będziesz mieć czas wolny na pływanie w morzu.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Trogir

Najciekawsze atrakcje

Trogir: najciekawsze atrakcje

Wszystkie atrakcje

Liczba znalezionych atrakcji: 112
Sortuj wg::
Strona 1 z 7

Niezwykłe doznania

Trogir: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Trogir

Trogir: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Trogir? Kliknij tutaj.

Trogir: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.6 / 5

na podstawie 6940 opinii

Świetny dzień przez cały dzień. Oszałamiająca sceneria wodospadu jest spektakularna. Wycieczka do Skradinu była spektakularna. Dario lub przewodnik z Grayline byli niesamowici. Bardzo zabawne z dużą wiedzą i lokalnymi historiami. Polecam wszystkim. Świetny dzień dla wszystkich.

Wszystko poszło bardzo uporządkowane i zgodnie z planem. Wszystko poszło naprawdę dobrze i było naprawdę dużo zabawy. Na początku myślałem, że to trochę drogie, ale za każdym razem było warto. Layla i Evan (?) byli po prostu świetnym i ugruntowanym zespołem.

The Krka waterfalls are pretty and good to see it in Autumn when leaves are colorful and it's not so hot and crowded. Tour company and especially the guide - first class!

Przewodnik wybrał optymalną trasę, w mojej opinii zobaczyliśmy wszystkie atrakcje. Bardzo dobra organizacja.

very great experience with speedy boats to see 5 islands around Split.