Medulin – nasze najbardziej polecane atrakcje

Pula: zwiedzanie morskich jaskiń kajakami i snorkeling

1. Pula: zwiedzanie morskich jaskiń kajakami i snorkeling

Płyń kajakiem oraz nurkuj u wybrzeża Puli i poznaj imponujące jaskinie morskie. Odwiedź Seagull's Rocks, zanurkuj w jaskini i odkrywaj podwodny świat dzięki masce do snorkelingu i podwodnym światłom.  Rozkoszuj się widokami na wybrzeże, płynąc kajakiem do jaskini morskiej u wybrzeży Puli. Zobacz dno jaskini, korzystając z maski do nurkowania i podwodnych świateł. Przewodnicy udokumentują Twoją przygodę podwodnymi kamerami GoPro. Podczas całej wycieczki pomagać Ci będą doświadczeni przewodnicy. Na koniec zrelaksuj się, popijając zimną wodę lub piwo. Kilka dni po wycieczce otrzymasz link do swoich zdjęć (zdjęcia nie są rozdzielane).

Medulin: Archipelag o zachodzie słońca i rejs delfinami z kolacją

2. Medulin: Archipelag o zachodzie słońca i rejs delfinami z kolacją

Poznaj piękno archipelagu Medulin i poszukaj delfinów podczas rejsu z portu Medulin. Zobacz Cape Kamenjak, latarnię morską Porer i widoki na park przyrody RT Kamenjak. Delektuj się pyszną kolacją na pokładzie podczas zachodu słońca. Zrelaksuj się przy piwie, winie, wodzie i sokach. Odpraw się w biurze dostawcy wycieczek w porcie Medulin i wejdź na pokład łodzi. Ciesz się pysznym drinkiem na wyjeździe z sokiem lub aperitifem. Wypłyń w swoją przygodę z obserwacją delfinów. Posłuchaj romantycznej muzyki, idąc wzdłuż archipelagu Medulin w kierunku parku przyrody RT Kamenjak. Podziwiaj naturalną scenerię tego chronionego obszaru, gdy światło słabnie w ciągu dnia. Odwiedź przylądek Kamenjak i podziwiaj widoki na latarnię morską Porer, która została zbudowana w 1846 roku w epoce austro-węgierskiej. Wyrusz w poszukiwaniu delfinów, udaj się do miejsc, w których lubią się bawić i poszukaj jedzenia. Podaj pyszny posiłek mięsny, rybny lub wegetariański. Posłuchaj odgłosów morza i mew, gdy złote barwy zachodzącego słońca grają nad wodą. Wróć do portu Medulin.

Kamenjak: Medulin Sunset Dolphin Tour

3. Kamenjak: Medulin Sunset Dolphin Tour

Twoja wieczorna wycieczka zaczyna się w porcie Medulin. Po wejściu na pokład otrzymasz powitalnego drinka, a podróż rozpocznie się panoramicznym widokiem na archipelag Medulin. Podczas rejsu na pokładzie jest muzyka, która tworzy relaksującą atmosferę. Taniec jest również mile widziany. Podczas rejsu wzdłuż Adriatyku uważaj na delfiny. Istnieje 50/50 szans, że je zobaczysz, ale jeśli nie, nadal możesz w pełni wykorzystać oszałamiającą scenerię. Po drodze podziwiaj piękny widok na austro-węgierską latarnię morską „Porer”, a później podziwiaj wspaniały zachód słońca. Kolacja serwowana jest na łodzi: dostępne są dania rybne, mięsne i wegetariańskie z sałatką z kapusty i chlebem ciabatta. Napoje podczas wycieczek (wino, napoje gazowane i woda) są wliczone w cenę. Rejs łodzią kończy się powolnym powrotem do Medulin.

Z Medulin: całodniowa wycieczka łodzią po archipelagu z lunchem

4. Z Medulin: całodniowa wycieczka łodzią po archipelagu z lunchem

Podziwiaj piękno Archipelagu Medulin podczas tej wycieczki łodzią z Medulin. Odwiedź jaskinię morską Golumbera, zobacz latarnię morską Porer i spędź trochę wolnego czasu na piaszczystych brzegach wyspy Levan. Zrelaksuj się przy nieograniczonych piwach i powitalnym drinku. Odprawa i wejście na pokład łodzi w porcie Medulin. Na powitanie orzeźwiający sok, woda lub aperitif. Przepłyń obok zielonych brzegów parku przyrody Rt Kamenjak. Zatrzymaj się, aby popływać i odwiedź jaskinię morską Golumbera, która jest ustronna na klifach przylądka Kamenjak. Rób zdjęcia austro-węgierskiej XIX-wiecznej latarni morskiej Porer podczas rejsu. Podziwiaj wspaniałe widoki, płynąc po wysepkach archipelagu Medulin, takich jak Bodulaš, Fenoliga i Finera. Podawaj pyszny lunch z grilla z opcjami wegetariańskimi, mięsnymi i rybnymi. Po obiedzie udaj się na wyspę Levan, najbardziej wysuniętą na północ i jedyną piaszczystą wyspę archipelagu. Zrelaksuj się na plaży w Levan lub popływaj w krystalicznie czystej wodzie. Masz możliwość zakupu koktajli, odwiedzenia restauracji lub wynajęcia leżaka na wyspie Levan. Zakończ wycieczkę w punkcie początkowym w porcie Medulin.

Medulin: rejs statkiem na przylądek Kamenjak / wyspę Ceja z lunchem i napojami

5. Medulin: rejs statkiem na przylądek Kamenjak / wyspę Ceja z lunchem i napojami

Rozpocznij wycieczkę łodzią z portu w Medulin. Poszukaj jedynej czerwono-żółtej łodzi w okolicy, a następnie wejdź na pokład „Sandry” i wyrusz w podróż. Podziwiaj wspaniały panoramiczny widok na archipelag Medulin i półwysep Premantura podczas rejsu z Medulin. Płyń przez godzinę, aż dotrzesz do najbardziej wysuniętego na południe punktu Istrii, rezerwatu przyrody na przylądku Kamenjak. Zobacz wspaniałe klify i podziwiaj różnorodną przyrodę i zapierającą dech w piersiach naturę. Zanurkuj i odkrywaj jedną z podwodnych jaskiń w towarzystwie członka załogi dla własnego bezpieczeństwa. Następnie udaj się do latarni morskiej Porer, malowniczego obiektu na małej wyspie zbudowanego w czasach Cesarstwa Austro-Węgierskiego w 1846 roku. Później zatrzymaj się na lunch i delektuj się posiłkiem na pokładzie łodzi. Wybierz pyszne danie mięsne, rybne lub wegetariańskie, w zależności od preferencji. Napoje są wliczone w cenę i dostępne podczas całego rejsu. Po posiłku udaj się na wyspę Ceja, aby przez 2 godziny opalać się i pływać w Morzu Adriatyckim. Znajdziesz tam także restaurację i kawiarnię, jeśli będziesz mieć ochotę na kolejną przekąskę lub kawę i napoje. Rozkoszuj się ostatnimi promieniami chorwackiego słońca przed powrotem do punktu początkowego.

Premantura: wycieczka kajakiem do jaskini morskiej

6. Premantura: wycieczka kajakiem do jaskini morskiej

Miejscem rozpoczęcia tej wycieczki kajakowej jest przylądek Kamenjak, chroniony park przyrody na południe od Puli. Po krótkim instruktażu przeprowadzonym przez przewodników rozpoczniesz swoją przygodę z jednej z urokliwych kamienistych plaż. Po zajęciu miejsca w kajakach rozpoczniesz około 50-minutową podróż wzdłuż nierównego wybrzeża, podziwiając letnią scenerię, aż dopłyniesz do jaskini morskiej Kolombarica. W jaskini będziesz pływać w turkusowej wodzie oświetlonej promieniami słońca, które wpadają do środka przez otwór. Nurkowanie z rurką i odkrywanie ekscytującego życia morskiego na przylądku Kamenjak to wyjątkowe przeżycie. Dlatego ta wycieczka obejmuje bezpłatne zdjęcia z kamery GoPro. Jeśli lubisz mocne wrażenia, skocz do wody z klifu z wysokości nawet 15 metrów. Możesz też po prostu opalać się, pływać, nurkować z rurką i odpoczywać. W drodze powrotnej będzie czas na kilka krótkich przystanków (w razie potrzeby). Możesz poznać kilka niesamowitych faktów na temat tego obszaru. Ta wycieczka to idealne letnie doświadczenie dla przyjaciół i rodzin. Jest całkowicie bezpieczna i odpowiednia dla początkujących i dzieci.

Cape Kamenjak: wycieczka kajakiem z jaskinią

7. Cape Kamenjak: wycieczka kajakiem z jaskinią

W godzinach porannych rozpoczniesz swoją wycieczkę od spotkania z lokalnym partnerem w ich bazie obozowej, tutaj będziesz miał wprowadzenie do pływania kajakiem, a także poznasz aspekty morza i życia na kontynencie tego wyjątkowego miejsca na Istrii. Rozpocznij swoją wycieczkę kajakiem od lekkiego wiosłowania, a w ciągu godziny zostaniesz nagrodzony wyjątkowym widokiem na wysokie klify, które kryją zamkniętą oazę. Tutaj, na głębokim południu półwyspu Istria, można podziwiać Velika Kolombarica. Po przejściu przez tunel morski i wejściu do jaskini zobaczysz turkusowe światło oświetlające tysiącletnie skały, zamieniające czyste morze w naturalny basen. Podczas wycieczki kajakowej będziesz miał również okazję nurkować z rurką i odkrywać niebieski podwodny świat. Poznaj ryby żyjące w tych ciekawych głębinach i ciesz się pięknem morza. Tutaj przyroda Istrii prezentuje całe swoje piękno – to naprawdę widok, który warto zobaczyć. Otoczeni zarówno wysokimi, jak i niskimi klifami, poszukiwacze przygód mogą spróbować szczęścia, skacząc ze skał i bawiąc się, dopóki spływ kajakowy nie wróci do obozu. Twoi przewodnicy kajakiem odnajdą zaciszny, spokojny raj, w którym możesz zatrzymać się, aby posłuchać świerszczy, zapachu morza i gdzie szum fal zapewnia atmosferę prawdziwej bezludnej wyspy.

Pula: Park Narodowy Wysp Briońskich z wizytą na wyspie

8. Pula: Park Narodowy Wysp Briońskich z wizytą na wyspie

Odwiedź jedno z najpiękniejszych miejsc na Morzu Adriatyckim – Park Narodowy Wysp Briońskich. Odkrywaj park z pokładu łodzi, obserwując po drodze dzikie zwierzęta i popływaj w wodzie przy wyspie Sveti Jerolim. Wejdź na pokład komfortowego statku z kapitanem i przewodnikiem i udaj się na wyspy, które tworzą park narodowy. Miejsce to jest znane ze względu na jego byłego właściciela, Josipa Broza Tito, który miał osobliwe hobby: kolekcjonował egzotyczne zwierzęta. Twój przewodnik na statku poprowadzi wycieczkę krajoznawczą wokół wysp i podzieli się z Tobą ciekawymi faktami na temat wysp i ich słynnych właścicieli. Ciesz się pysznym lunchem składającym się z dań kuchni śródziemnomorskiej wykonanych z ryb, wołowiny lub warzyw. Pamiętaj, aby korzystać z nieograniczonej ilości napojów na pokładzie, takich jak wino, woda mineralna, sok i napoje gazowane. Przy odrobinie szczęścia zobaczysz delfiny, więc nie zapomnij aparatu.   Podczas przystanku na wyspie Sveti Jerolim możesz zdecydować się na 2,5-godzinny pobyt na wyspie lub pozostanie na statku. Na wyspie możesz udać się na spacer po jej malowniczych plażach, popływać lub po prostu zwiedzić wyspę. Po pełnym wrażeń dniu na otwartym morzu Twój statek powróci do Puli.

Wynajmij łódź do 6 osób w Parku Przyrody Cape Kamenjak

9. Wynajmij łódź do 6 osób w Parku Przyrody Cape Kamenjak

Wynajmij łódź bez sternika i zwiedzaj wyspy na własną rękę. Nasza firma oferuje tradycyjne istryjskie łodzie, idealne na wycieczki dla par, rodziny lub przyjaciół po parku przyrody Cape Kamenjak, miastach Premantura, Banjole i Medulin. Na łodzi otrzymasz lodówkę, bimini i oczywiście wszystko, czego potrzebujesz do nawigacji, takie jak kamizelki ratunkowe, kotwica, liny, paliwo itp. Otrzymasz także lokalne instrukcje dotyczące najlepszych miejsc do odwiedzenia. Co robić na łodzi? - można odpocząć na łodzi, zrobić piknik i napić się drinka, nurkować w bardzo czystym morzu na wyspach, odwiedzić jaskinie (jaskinia Kolumbarica jest spektakularna), wyspę Fenoliga, latarnię morską Porer, odpocząć nad pięknymi i spokojnymi lagunami ukrytymi przed hałasem i tłumami . Jesteśmy miłośnikami zwierząt i firmą przyjazną zwierzętom. Paliwo jest wliczone w cenę, nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Chętnie pomożemy Ci we wszystkich Twoich pomysłach i udzielimy najlepszych instrukcji. Łódź posiada mały silnik zaburtowy o mocy 6 KM, więc można ją wypożyczyć także osobom, które nie posiadają uprawnień do pływania łodzią. Wolałbym, żebyś miał trochę doświadczenia, zanim sam kupisz łódź. Mogę dać ci krótkie instrukcje, kiedy przejmiesz łódź. Łódź znajduje się w zatoce Polje, na przylądku Kamenjak, Premantura. Biorąc pod uwagę, że Kamenjak jest parkiem przyrody, wjazd samochodem kosztuje 15 euro za samochód, wjazd pieszy i rowerowy jest bezpłatny.

Medulin: prywatna wycieczka łodzią z pływaniem, jaskiniami i wyspami

10. Medulin: prywatna wycieczka łodzią z pływaniem, jaskiniami i wyspami

Jednym z najlepszych sposobów na poznanie Medulin i jego archipelagu jest nasza prywatna wycieczka łodzią. Najpierw powolnym żeglowaniem panoramicznym w kierunku słynnego Parku Przyrody Przylądka Kamenjak, pływając i odwiedzając jaskinię odosobnioną w klifach Przylądka Kamenjak, jaskinię Golumbera. Można zwiedzić wnętrze i zobaczyć jaskinię. Po krótkiej przerwie na przylądku Kamenjak płyniemy w kierunku słynnej latarni morskiej Porer, zbudowanej jeszcze w 1846 roku w okresie austro-węgierskim. Płynąc powoli i zwiedzając inne wyspy (Bodulaš, Ceja, Finera...) i ukryte zatoczki, w towarzystwie zabłąkanego delfina, kierujemy się w stronę Levan, najbardziej wysuniętej na północ i jedynej piaszczystej wyspy, gdzie robimy sobie przerwę, by bez przeszkód cieszyć się kryształem czyste morze, piasek i kąpiele słoneczne. Jeśli czegoś potrzebujesz lub po prostu chcesz ochłodzić się przy koktajlu, na wyspie jest wszystko. Na plaży znajdują się trzy bary plażowe wraz z restauracjami, istnieje możliwość wypożyczenia parasoli plażowych z leżakami. W cenie jest wliczony prywatny sternik i gaz. Czas trwania prywatnej wycieczki łodzią wynosi 6 godzin. Wyjazd wybierasz zgodnie ze swoim życzeniem. Notatka: Jeśli chcesz, możesz zabrać ze sobą jedzenie i napoje na łodzi, na łodzi znajduje się również lodówka z schłodzonymi napojami lub jeśli chcesz, na wyspach są restauracje, jeśli zgłodniejesz. Możesz również zabrać rekwizyty na morze, ręczniki i krem przeciwsłoneczny i kapelusz są konieczne. Ważny! Bezpieczeństwo jest najważniejsze! W przypadku złej pogody lub złych warunków na morzu zastrzegamy sobie prawo do zmiany trasy lub odwołania wycieczki z korzyścią dla wszystkich pasażerów. Decyzję tę podejmuje tylko kapitan.

Dodaj daty

Atrakcje i wycieczki
Medulin

Medulin
Liczba znalezionych atrakcji: 16
Sortuj wg::

Medulin: poznaj okolicę

Pokaż wszystkie

Często zadawane pytania dotyczące: Medulin

Jakie są najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Medulin

Najlepsze wycieczki całodniowe i wyprawy z: Medulin to:

Pula

Medulin: pozostałe atrakcje

Chcesz poznać wszystkie atrakcje w miejscu Medulin? Kliknij tutaj.

Medulin: Co mówią inni?

Ogólna ocena

4.5 / 5

na podstawie 1029 opinii

Na początek zostaliśmy zaproszeni na inną wyspę przed rozpoczęciem wycieczki, było miło, mieliśmy okazję zobaczyć wyspę przez 2 godziny, a potem odebrali nas, aby kontynuować wycieczkę. Zadbali o przekazanie informacji o każdym miejscu w różnych językach. Przez cały czas było wiele opcji na drinki. Jedzenie było dobre. Widzieliśmy delfiny, ale nie podchodziły tak blisko.

Wszystko było dobrze zorganizowane, jedzenie smakowało bardzo dobrze, kapitan bardzo się starał pokazać nam delfiny na żywo kilka razy, co mu się udało. Świetne wyjaśnienie przewodnika na temat wysp i rezerwatu przyrody, a także znajdujących się na nim budynków.

To było naprawdę wspaniałe przeżycie, załoga bardzo się starała znaleźć delfiny, co się stało. To było takie miłe.

Gorąco polecam, super mili ludzie na pokładzie. Lokalizacja bardzo ładna. Zdecydowanie warte swojej ceny.

Wspaniała wycieczka!! Świetnie się bawiliśmy zaczynając od odkrycia Wyspy św.